Jump to content

Violent Chapter


fatdzo

Recommended Posts

Identiteta ni u tragovima...

Prvo ovako, da li si pomislio možda da nisi slušao bendove koji su uticali na našu muziku? Zašto svi ljudi koji dolaze da kritikuju na bilo koji način bilo koju muziku dolaze sa pričom kako znaju sve o svakoj muzici.

 

Prijatelju, samo cu kratko. Hteo ne hteo, slusao sam veci deo onoga sto bi se moglo nazvati vasim uzorima, tj. bendovima koji su zvukom bliski vama. Ja sam urednik Butcherian Vibe magazina, i stizalo nam je to, i stize u redakciju od momenta kad je postalo masivno rasprostranjeno, pa i od ranije (sto ce reci, imam na stotine albuma kuci iz hc, metalcore, modern metal voda). I ne pokusavam da pljujem po tom zanru, naprotiv, ima tu toga da se cuje...

 

To da vi cujete razlike u tome sto svirate je sasvim logicno, pa vasa je muzika, vase pesme, isto kao sto ce neko ko je 100% u power metal vodama cuti razliku izmedju svakog italijanskog powera, ali ja sam to posmatrao vise generalno gledajuci, i objektivno (dok vi to mozete samo subjektivno da gledate :meshuggah:). Ja opet kazem, to je bila dobronamerna kritika, cisto komentar na dve pesme, a videcete vec i sami kad krenete sa promocijom u inostranstvu, kakve recenzije cete da dobijate, to ce valjda biti pravi pokazatelj, i zelim vam sve najbolje sa te strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, samo cu kratko. Hteo ne hteo, slusao sam veci deo onoga sto bi se moglo nazvati vasim uzorima, tj. bendovima koji su zvukom bliski vama. Ja sam urednik Butcherian Vibe magazina, i stizalo nam je to, i stize u redakciju od momenta kad je postalo masivno rasprostranjeno, pa i od ranije (sto ce reci, imam na stotine albuma kuci iz hc, metalcore, modern metal voda). I ne pokusavam da pljujem po tom zanru, naprotiv, ima tu toga da se cuje...

 

To da vi cujete razlike u tome sto svirate je sasvim logicno, pa vasa je muzika, vase pesme, isto kao sto ce neko ko je 100% u power metal vodama cuti razliku izmedju svakog italijanskog powera, ali ja sam to posmatrao vise generalno gledajuci, i objektivno (dok vi to mozete samo subjektivno da gledate :meshuggah:). Ja opet kazem, to je bila dobronamerna kritika, cisto komentar na dve pesme, a videcete vec i sami kad krenete sa promocijom u inostranstvu, kakve recenzije cete da dobijate, to ce valjda biti pravi pokazatelj, i zelim vam sve najbolje sa te strane.

 

Ok, hvala na kritikama.

Vidim da si naslusan . Izgleda da ja slusam pogresne stvari, oces li mi reci sta po tebi ima originalno danas, i koja je to vrsta muzike po tebi nije neciji klon.

Edited by fatdzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na kritikama.

Vidim da si naslusan . Izgleda da ja slusam pogresne stvari, oces li mi reci sta po tebi ima originalno danas, i koja je to vrsta muzike po tebi nije neciji klon.

Pa ajde, majku mu, bend tek pocinje, i vec niste u stanju da primite bilo kakvu kritiku koja nije u fazonu "wow, najbolji ste". :no:

 

Nisam imao nikakve lose namere, ali ok, ako ti smeta to napisano, nema veze, necu vise :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde, majku mu, bend tek pocinje, i vec niste u stanju da primite bilo kakvu kritiku koja nije u fazonu "wow, najbolji ste". :no:

 

Nisam imao nikakve lose namere, ali ok, ako ti smeta to napisano, nema veze, necu vise :pivopije:

 

Ne, to ni ne zelim. Ali necu neko da mi prosipa prica kako ovaj pravac muzike(koji god da je) presusen izvor, i da sve lici jedno na druge, i da nema originalnosti. (to cisto govori da ti ne slusas ovu vrstu muzike, i ja to postujem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identiteta ni u tragovima...

Prvo ovako, da li si pomislio možda da nisi slušao bendove koji su uticali na našu muziku? Zašto svi ljudi koji dolaze da kritikuju na bilo koji način bilo koju muziku dolaze sa pričom kako znaju sve o svakoj muzici. Nemoj da misliš da vređam ali kladim se da nisi slušao underground post hc bendove koji su većinom uticali na naš zvuk. Ali pored toga jesi globalno metal na kojem su neki od nas odrasli. Ne znam zašto nas ljudi nazivaju NWoAHM, emo, metalcore itd kada mi ne sviramo ništa konkretno od toga. Na mspc stranici stoji HardCore/Metal jer žanrom se drugačije ne umemo opisati. Subjektivno možda, ali to nam je u glavama. I glavna stvar predpostavljam da ne slušaš bilo koji metalcore, emo ili NWoAHM bend pa zato tako i govoriš. Jer generalno nema ništa loše u toj muzici i DA i te kako ima identitet. Samo ga ti ne poznaješ jer nisi iz te priče. Kao i mnogi drugi ovde. Jbga, dokle god budemo sudili muzici po žanru nećemo daleko dogurati. Znam da je tvoj savet dobronameran ali nije "referentan" ako me razumeš...bar ne nama.

Na kraju, zar je cilj da u muzici const opstaju isti pravci? Meni ni jedan klasičan trash bend danas nije zanimljiv (uzimam trash metal za primer). Lamb Of God je najdalje od trasha što mogu da slušam danas. Al i oni su moderni, i oni su u toj priči pa čak i ortaci sa gomilom NWoAHM bednova pa ne vidim da ih iko pljuje.

 

Uopste ne razumem cemu tenzija...

Covek vas je zapravo pohvalio.

Svaka kritika je u svakom slucaju dobro dosla, i to bi trebalo da prihvatate a ne da si dopustate upustanje rasprave.

 

Mr. Metal has spoken.

Amin

 

Hoces da kazes da su Rhapsody, Labyrinth i Domine slicni? :)

 

 

OFF TOPIC jeste...ali ovo mora da se kaze...

 

Domine su van konkurencije.

Ovo sve ostalo....smece :evotigana::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajde, majku mu, bend tek pocinje, i vec niste u stanju da primite bilo kakvu kritiku koja nije u fazonu "wow, najbolji ste". :no:

 

Nisam imao nikakve lose namere, ali ok, ako ti smeta to napisano, nema veze, necu vise :pivopije:

 

 

Nije stvar u lošoj ili čak dobroj kritici, stvar je u priči koja nema poente i koja je VEOMA subjektivna...i o kojoj može do sutra da se vodi polemika. A ono što je subjektivno nije vredno raspravljanja, ako vodiš BV onda kapiram da si naslušan i to je kewlj ali opet imaš za referencu neke druge žanrove i verovatno te nervira predrkani metalcore koji svi danas furaju. Lično i mene isto, stojim do toga da je preforsiran ali ne i da nema identitet recimo. Nema ni veze, samo hoću da ukažem da je ova priča bespotrebna.

 

Samo bih još dodao a to se odnosi na identitet zvuka samog benda, svi znamo da se on stvara godinama i ustali na možda tek "trećem albumu" takoreći. Mi postojimo nepune dve godine. Svrati na neku svirku pa daj svoju recenziju u BV posle (ako radite to uopšte), ipak je uživo druga priča :pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sve ostalo....smece :evotigana::rockdevil:

 

Davno si ti znao nesto o ovome... Ne upustam se u raspravu sa Amaterima, ali ukoliko nabrojis za minut sve albume Freedom Call-a, razmatracemo dalju raspravu.

 

 

 

 

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne razumem cemu tenzija...

Covek vas je zapravo pohvalio.

Svaka kritika je u svakom slucaju dobro dosla, i to bi trebalo da prihvatate a ne da si dopustate upustanje rasprave.

 

Mr. Metal has spoken.

Amin

 

 

 

 

OFF TOPIC jeste...ali ovo mora da se kaze...

 

Domine su van konkurencije.

Ovo sve ostalo....smece :evotigana::rockdevil:

 

Shta bre sad ti tu a???? :) :) :)

 

METAL JE RAT!!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa uh ,bre... Udariste po Apeironu,hehe ... Na kraju ce on ispasti kriv sto nije originalan :D Salim se :D

 

Poslushao sam pesme,ja kao kolega muzicar mogu da vas pohvalim zato sto ste stvarno odradili ovaj promo za taj pravac ...uff ...ono bash xtra.

 

Ova stvar Dark Reckoning vam je ubedljivo po mom mishljenju najjakijja ;) ,ostale su isto dobre. Jbg ja otkidam na Funerale za Prijatelja , tako da ovo mogu da slusham.

 

A sto se tice te originalnosti,mislim da mogu da se slozim sa Apeironom da nije bash toliko inovativno da moze da izazove BOOM na svetskom trzistu,ali kod nas definitivno moze. sto se tice toga sto gomila ljudi ovde u ovoj drzavi puni glavu bendovima kako trebaju da izmisle neki novi pravac da bi uspeli u svetu,to je cisto sranje.

 

Samo snimajte albume i svirajte ljudima i to je to.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa uh ,bre... Udariste po Apeironu,hehe ... Na kraju ce on ispasti kriv sto nije originalan :D Salim se :D

 

Poslushao sam pesme,ja kao kolega muzicar mogu da vas pohvalim zato sto ste stvarno odradili ovaj promo za taj pravac ...uff ...ono bash xtra.

 

Ova stvar Dark Reckoning vam je ubedljivo po mom mishljenju najjakijja ;) ,ostale su isto dobre. Jbg ja otkidam na Funerale za Prijatelja , tako da ovo mogu da slusham.

 

A sto se tice te originalnosti,mislim da mogu da se slozim sa Apeironom da nije bash toliko inovativno da moze da izazove BOOM na svetskom trzistu,ali kod nas definitivno moze. sto se tice toga sto gomila ljudi ovde u ovoj drzavi puni glavu bendovima kako trebaju da izmisle neki novi pravac da bi uspeli u svetu,to je cisto sranje.

 

Samo snimajte albume i svirajte ljudima i to je to.

 

Ovako je vec bolje :D

Tetka has spoken :mhihi:

 

@Apeiron: Nema ljutnje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...