Jump to content

Poison


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo bas nesto gledam spotove oba benda iz 80-ih. Ja stvarno ne cujem tooliko veliku razliku.....osim sto Poison izgledaju presmijesno. :)

 

(Mötley Crue- Too young too fall in love)

 

(Poison- Fallen Angel)

 

 

Ok, mogao sam staviti i neke druge pjesme koje bi naglasile razlike ali eto cisto radi nekih slicnosti.

 

 

I da opet kazem, meni su Motley puno drazi, Dr. Feelgood je jedan od mojih omiljenih albuma.

Edited by Rox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da je jaci,neo zvoni.

 

Rox,ima poprilicne razlike izmedju "Too Young Too Fall In Love" i ove pesme od Poison-a.Too young ima cvrstinu,slusaj te gitarske riffove,slusaj atmosferu pesme...ova Poison pesma je cista ljigavstina.Razlika je evidentna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i ima slicnosti, ali Poison su bash odisali tim "potpuno isfabrikovan bend" vajbom, dok je kod Motley-a uvek bilo znatno vise mojo-a za svariti.

 

Sta ja znam, za Poison nikad ne bih mogao da kazem "jebu keve" dok su Motley prosto bili magnet za takve komentare. To je ta tanka a ogromna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno. Ja samo mislim da ima cisto muzickih slicnosti, barem u pocetku karijere.....dakle, slicni su to korijeni...a ono poslije kada Motley otprase Dancing on glass pa Kickstart My heart to odnese Poison sa bine. Mada, volim poslusati I poison tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali Richie Kotzen nije snimio nijedan album sa Motley Crue tako da oni nemaju nijednu pjesmu gdje on vikne "Hey, baby!" za razliku od Poison koji imaju takvu pjesmu.

:da:

 

Daj malo zajebite poređenja.

Poison ne može biti nebitniji i beznačajniji (posebno u svijetu "teškog roka") nego što jeste, ali opet... Ima toliko drugih tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam jos ovo...Poison svake godine organizuju tzv. summer tour po USA i obicno povedu sa sobom jos par glam bendova iz 80-ih. Na te koncerte dolazi po 15 000-20 000 ljudi, po koncertu. Bendovi kao Cinderella, Ratt , LA Guns itd se biju da upadnu na te koncerte zbog posjecenosti. Ovog ljeta su Ratt sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da se ti nisi prepao da ti omiljeni bend ima ikakve veze sa Poisonom. :) Ja ostajem ipak pri svom da tu ima i dosta slicnosti.....ali ok ako ti tako ne mislis.
Omiljeni bend?Spadaju mi medju bendove koje najvise volim,ali daleko su oni meni od 2-3 omiljena benda.Ok,po tebi ima...po meni nema toliko bliskih slicnosti.
Mozda i ima slicnosti, ali Poison su bash odisali tim "potpuno isfabrikovan bend" vajbom, dok je kod Motley-a uvek bilo znatno vise mojo-a za svariti. Sta ja znam, za Poison nikad ne bih mogao da kazem "jebu keve" dok su Motley prosto bili magnet za takve komentare. To je ta tanka a ogromna razlika.
Slazem se...a to je bas zato sto su cvrsci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S

 

Pa ja se potpuno slazem sa tvojim postom, i nije mi jasno sto si quote-ovao moj post, kad nema neki deo koji se sustinski razlikuje od tvog. :)

Predugo si na Yumetalu :lol:

Kao i u stvarnom životu, postoji mogućnost da se neko nadoveže na to što ti pričaš, a da ne priča suprotno od tebe, tj da ima slično mišljenje samo želi da doda ponešto ili ispriča iz svog ugla :meshuggah: To što te Yumetal isfrustrirao pa misliš da svi moraju da te poliju go'nima čim te quote-ju, jbg, profesionalna internet deformacija :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam jos ovo...Poison svake godine organizuju tzv. summer tour po USA i obicno povedu sa sobom jos par glam bendova iz 80-ih. Na te koncerte dolazi po 15 000-20 000 ljudi, po koncertu. Bendovi kao Cinderella, Ratt , LA Guns itd se biju da upadnu na te koncerte zbog posjecenosti. Ovog ljeta su Ratt sa njima.

Хих, кад сам био у Барселони пре два месеца баш негде у то време су свирали Faster Pussycat и Enuff Znuff. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хах, наравно да јесам. Прво, свирали су кад смо ми већ били отишли, а сем тога никад нисам волео ниједан од поменутих бендова. Ево плаката:

S4200209.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enuff su vrlo interesantan bend. imali su tipicni glam imidz jer kako oni kazu to ih je record label prisiljavao ali muzicki su se malo razlikovali od te scene...neke cudne melodije i harmonije na trenutke. pjevac Donnie Vie je veliki fan Beatles-a...sto se osjeti u muzici samo sto je hard rock.

 

A vidim tu su bili i Bulletboys. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vijest:

 

Poison obara rekord posjećenosti na Sveameričkom Sredozapadnom Vašaru!

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=78142

 

POISON Breaks Attendance Record at the MISSISSIPPI VALLEY FAIR - Aug. 4, 2007

Playing to a crowd of over 28,000 fans and bringing arena rock and roll back to the Midwest, legendary rockers POISON broke all previous attendance records at this year's Mississippi Valley Fair on Friday night.

 

Shattering previous records previously held by artists such as GRETCHEN WILSON and DEF LEPPARD, according to the venue's general manager, POISON rocked the fair, which they last played in 2002.

 

I komentar:

 

COMMENT |

posted by : hurricane hugo

8/5/2007 2:31:30

 

RICHIE KOTZEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

plur

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...