Jump to content

Heaven Rain


Apeiron

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

I jeste li resili sta za distribuciju za Srbiju?  Cekam vec prilicno dugo... :rolleyes:

Ah, i nismo :sad:

 

Ako nista, planiramo koncert u Beogradu ubrzo, pa mozes na licu mesta uzeti, ako si iz BGa naravno. Ako ne, ne znam, da spakujes pare pa mi saljes pismom, ja ti disk postom, ne znam, dok ne vidimo sta cemo i kako cemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dame i gospodo, dakle ovako...

 

Heaven Rain je završio rad na novoj pesmi, koja se zove Dva. Pesma je napravljena specijalno za predstojeću kompilaciju, na kojoj će učešće uzeti vodeći srpski bendovi rock i metal žanrova (Alogia, Abonos, Tales of Dark..., Demether i drugi). Kompilacija se radi po principu: bendovi prave muziku na tekstove beogradskog pesnika Milana B. Popovića (www.molitvatetoviranogsrca.com), koji je i idejni pokretač cele priče.

 

Heaven Rain će jedini predstavljati Republiku Srpsku i Banja Luku na kompilaciji. Tačan datum objavljivanja očekuje se uskoro, januar mesec naredne godine je u pitanju.

 

Pesma će premijerno biti postavljena online sutra ili najkasnije prekosutra na myspace stranice Heaven Raina i Serbian Metal Portala, ostaviću info ovde kad se to desi.

 

Ovo će, dakle, biti prva prilika da čujete bend u novoj postavi, sa Oskarom na vokalu, i Moconjom na gitari. Produkciju potpisuje naš producent sa prvog albuma (Pavle Bogdanović), muziku klavijaturista grupe, Goran Baštinac, a aranžmane Heaven Rain.

 

Od drugih vesti, Heaven Rain takođe trenutno snima još tri pesme pored pomenute, a u pitanju su dve autorske (My Only One i Dreamless), kao i nova verzija Black obrade Wonderful Life. Te četiri pesme činiće novi promo disk benda, koji će pokriti period do snimanja i objavljivanja drugog Heaven Rain albuma, koji je uveliko u pripremi.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od drugih vesti, Heaven Rain takođe trenutno snima još tri pesme pored pomenute, a u pitanju su dve autorske (My Only One i Dreamless), kao i nova verzija Black obrade Wonderful Life. Te četiri pesme činiće novi promo disk benda, koji će pokriti period do snimanja i objavljivanja drugog Heaven Rain albuma, koji je uveliko u pripremi.

 

Druge vesti u prvi plan :meshuggah: Drago mi je da se radi, jedva čekam da čujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Cestitam na izboru pjesme za obradu. Wonderful Life je savrsena. Nadam se da ce i u vasoj interpretaciji zvucati mocno. Njesam cuo tu vasu prvu verziju,doduse. :pivopije:

Hvala! I meni je jedna od najomiljenijih 80s pesama, stvarno je nezgodno napraviti ista bolje od samog originala, ali eto, pokusali smo bar nama da je prilagodimo, a i stvarno zvuci kao da je nasa kad se uklopi na koncertu uz ostale pesme.

 

Ta prva verzija nikad nije ni bila dostupna van benda, zato sto nije ni zavrsena do kraja. Tad su otisli pevac i gitarista, pa dosli novi, pa sve ponovo radimo sada sa njima. Mislili smo je i na album svojevremeno staviti, ali nismo znali kako to ide sa autorskim pravima, posto je album u inostranstvu objavljen.

 

Sad ide na promo disk, pa sta bude bude :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, kao sto obećah iznad, nova pesma (Dva) je online!

 

http://www.myspace.com/heavenrain

 

Tekst: Milan B. Popović

Muzika: Goran Baštinac

Aranzmani: Heaven Rain

 

Ovo je prvi put da smo napravili pesmu na srpskom jeziku, i generalno je nešto drugačija od dosadašnjih pesama, melanholičnija (jer je i sam tekst takav), ali svi Heaven Rain elementi su tu, svakako...

 

Bacite komentar kad preslušate :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se pesma, pevanje posebno. Text je lepo smisljen. Ne svidja mi se sto je bacen prevelik akcent na klavir (nekako bi bilo bolje da je iza klavira isao i neki pad ili string). Melahonicna jeste, i bash mi je legla u ovom trenutku :D Veoma je slusljiva, super je sve! 

 

9/10 :meshuggah:   

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa prethodnim postom, s tim da meni se sviđa taj klavirski aranžman baš kao takav. Pevanje je za svaku pohvalu. Možda bi bilo bolje (naravno, govorim kako bi mi se više svidelo) da je u završnom refrenu, kad ide "Otvori mi kapije neba...", vokal za oktavu viši, no dobro, da ne zanovetam, odlično je ovo. Svaka čast :meshuggah:

 

edit: promenite boju fonta na spejsu, mnogo nepregledno onako ;)

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za glas za oktavu viši i string/pad iza klavira nije nešto što bi bilo bolje, nego ono na šta je publika navikla, pa se i očekuje da bude takvo. Ja, sa druge strane, obožavam kada muzičar zajebe takve standarde i iznenadi me tačno tamo gde bih očekivao da nešto bude "by the book". Odlična pesma, momci, pevač dobro zvuči na srpskom (po mom mišljenju, možda i bolje nego na engleskom), sve je na svom mestu, baš mi je legla. A ja čak i nisam neki ljubitelj prog-a. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, cini mi se da bih vam morao naglasiti cinjenicu da ovo nije isti pevac kao na albumu. Bozidar Sevic out, Drazen Pozderovic Oskar in. Isto vazi i za gitaristu.

 

Srpski znatno bolje lezi Oskaru sto se vokala tice, jer je u pitanju pevac koji je do sada pevao iskljucivo na nasem jeziku kroz bendove u kojima je pevao. Ali sasvim sigurno ce se snaci i na jednom i na drugom (engleskom) jeziku.

 

Hvala vam na komentarima, pogotovo zato sto su pozitivni :pivopije:

 

Uskoro ce biti jos pesama, pa cu kaciti ovde sve kad bude vreme za to. Dreamless je znatno brza i vise direkt hit, dok je My Only One sporija, i etno (donekle) u srednjem delu. Wonderful Life je vec kombinacija svega sto Heaven Rain zeli i ganja od kad postoji. O tom, po tom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, cini mi se da bih vam morao naglasiti cinjenicu da ovo nije isti pevac kao na albumu. Bozidar Sevic out, Drazen Pozderovic Oskar in. Isto vazi i za gitaristu.

Beše meni čudno da je glas jači toliko samo zbog jezika. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Drugari, obratite paznju, pa ako vam se da da izdvojite par minuta vremena i glasate za naseg prijatelja, koji se takmici sa remixom Heaven Rain singla Can't Stay.

 

Dragi moji,

 

svako od nas ima priliku u zivotu koja moze da promjeni sve. Ovo je jedna takva ali ne mogu nista da uradim sam, potreban mi je vas glas.

 

Vas glas je potreban da bi se remix za pjesmu "Can`t stay" od grupe Heaven Rain koji sam uradio za audioacademy.fm takmicenje sto bolje pozicionirao.

 

Pobjednik dobija placeni put i boravak na WMC - World Music Conference u Majamiju 22-24 marta i sansu da pusta muziku pred 50.000 ljudi.

 

Vasim glasom pomazete grupi Heaven Rain da se njihova pjesma sto dalje cuje. Meni, jer bih zelio da se izgradim karijeru u elektro-dance produkciji i DJ Zee-u koji ce ako se izborimo da pobijedimo pustati muziku na WMC u Majamiju.

 

Jedan glas - tri razloga.

 

Hvala vam,

Danilo

 

LINK:

 

www.audioacademy.fm/dj/danilo

 

Princip glasanja:

 

Dovoljno je da KLIKnete na "Share on Facebook" ili na "Share on Email" i to je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...