Jump to content

Apocalypto (2006)


militant

Recommended Posts

Rasprave nisu lose, forum tome i sluzi ali poceli ste da preterujete i to u vezi filma...

Neki film pojedincu moze da bude odlican dok je za drugoga glupost, bez nekog detaljnog ulaska u analizu...

Bilo mi je donekle zanimljivo da citam raspravu ali......iskulirajte ili otvorite novu temu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

јебем ти сунце како су сви паметни!!! кад прочитам гомилу глупости, скаче ми притисак. ако ми још неко помене Фоменка, Велесову књигу, Деникена, пирамиде у Босни и остале небулозе просвираћу себи мозак. а, да, филм је срање. типична холивудска сплачина. костими су стварно до јаја, били аутентични или не.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,Daniken je dobar ovako da se procita,zabave radi :)

Ali uporedjivati takvu knjigu sa strucnom istorijskom literaturom je.....smesno

Kao i Samira Osmanagica(za neupucene-to je famozni lik sto iskopava piramide u Bosni i autor "knjige" "Alternativna istorija" :rolleyes: )

Ja licno sam se bas lepo zabavljao dok sam citao one njegove bljuvotine

Umalo nisam pao u nesvest kada sam u njegovim delima procitao da su Severnoamericki Indijanci potomci Altantidjana :mhihi:

Joj....

Sorry for off-topic....

Edited by Re-Animator

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Auuu malo vishe ste skrenli sa TEME ...Da vas podsetim tema je Apocalipto a ne svedje i price ko sta voli.

Vilm je extra,mada ima jedan deo koji mi se ne svidja,ali to je film...

Vilm mi se svidja i gledao sam ga bar 10 puta(nemam sta vishe da gledam i da radim) :) :)

Moram da kazem da i Ocean`13 nije losh :) taj film me odushevio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Znaci film je fenomenalan. Mel se jos jednom dokazao da ume da pravi filmove koji ostavljaju dubok utisak na vas. Sva podrska caru! Vec ga prozivaju za prikriveni antisemitizam, ali film je na samom vrhu po gledanosti. Ko nije gledao, obavezno.

 

PODRSKA MEL GIBSONU!

 

Utisak?

Kopanje po uvrezenim nebrojeno puta do sada prezvakavanim 'tabuima' je nesto novo? Since when?

 

 

Film je sranje. Zivot Maya je iskarikiran skroz. Pazi molim te oni prinose zrtve kontinuirano (ko zna koliko dugo, 15 dana, mesec, sudeci po onim telima na koje junak nailazi kada bezi) i prestaju sa trenutnim pomracenjem sunca. Pazi koja glupost, ako se sunce vrati onda prestaju, ako ne verovatno bi prinosili jos. Maye su tacno znale za pomracenje sunca tako da ta fora da li ce se sunce ponovo izaci ne pije vodu. Kada je jos precizirano u kojem periodu se to odvija (dolaskom Spanaca na obalu to zakljucujem), mogu da zakljucim da su Maye imale detaljnu predstavu o pomracenjima u minut! U onoj sceni kada glavni junak se moli nekom bogu da ne pada kisa, tacno se naslucuje kraj, sobzirom da je zena u pecini...Onaj porodjaj u vodi, smejurija ziva.Volim ja kada radi masta ali...Jedino mi se svidja fotografija tokom filma i ona scena kada hvataju ono prase.Dosta sam citao o Maya-ma i nikako mi nije jasno o kakvom se ono rudniku radi. Po svemu sudeci to je krec. Ima scena kada neki zidaju piramidu ili neki slican objekat. Maye su za pravljenje piramida koristile neko vezivo od usitnjenog kamena i gline. Cemu sluze stepenice na piramidama kada zrtvenici idu nekim primitvinim stepenicama okolo? Da bi se glava kotrljala niz stepenice, daj molim te. Iza terena za fudbal odmah kukuruz :) Naravno ko voli avanturu bez udubljivanja, moze da gleda i neke trecerazredne filmove.

 

Podrzavam.

 

Crossover izmedju Ramba, Predatora i pokusaja istorijskog filma.

 

Zanimljiva rezija i oskudna prica.

 

PS Ipada na kraju da je otac Jaguarove Shape umro najkul, njega su barem n apocetku zaklali, nije umro prilikom bega u kukuruze ili od boginja, hriscanstva i ostalih sranja koja su doneli Konkvistadori.. Ili kako god da tvrdite da se zovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je odlican!

...

Jeste malo nerealno ono trcanje i onoliko rana,ali je film i dalje odlican:D

Uostalom, poenta filma je da vas zabavi,tako da nije bitno sto ima istorijskih nepravilnosti :)

Pa koji q je onda zapeo da pravi film o mayama ako je radnja kao u DieHard-u? :twisted: :twisted:

 

 

Udarila choveka neka fix ideja da oce da ostavi trag za sobom, pa se proserava sa filmovima sa istorijskim temama o kojima se ne zna mnogo... A i sama istorija je vecinom nagadjanje, pa se chovek bacio na masovno korishcenje 'umetnichke slobode', pa pishe udzbenik za mlade amere, da ne bi morali da chitaju bibliju ili (za one naprednije) istorijske knjige o zivotu maja...

 

Iskreno, totalno bih zabranio priukim filmadzijama da prave filmove koji navodno obradjuje istoriju chovechansta, a pritom trpaju svakave neproverene gluposti, jer im se zaboga tako uchinilo lepshe :rolleyes:

 

Nadam se da nece u skorije vreme biti radjen ovako losh film (a ni gori)...

I iskreno se nadam da ce neko ukloniti m.gibsona da ne nastavi sa ovakvim filmovima. Ukloniti, tipa onako, po majanski ;)

Za dobrobit buducih generacija :pivopije:

 

Bilo, ne ponovilo se...

(mada, sumnjam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...