Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...

mmmmmm hunger

da, cinjenica je da je bauhaus, zajedno sa ubistvima na pocetku najefektniji deo. mada, taj film za mene ima apsolutno sve sto zelim da vidim u tom zanru. fotografija je neverovatna, atmosfera njihove kuce, moderna, a istovremeno misticna i hladna, kadrovi sa zavesama, golubovima, muzika, i naravno katrin denev. mada ni bowie nije nista slabiji...

hunger mi dodje kao visoko producirana verzija svih trash vampirskih sex horora koje su snimali jesus franco i jean rollin deceniju ranije, koji su takodje u svojim najboljim radovima imali neku femme fatale, slabu pricu (koja je i ovde ima puno rupa), i predivne kadrove.

citao sam nekog lika, mislim iz politike clanak, koji rece kako je toni scott dosegao skoro do savrsenstva u prikazivanju erotike u hororu, ali je sve upropastio u sceni kada jedna tako velika diva puzi cetvoronoske nad preklanim vratovima, sto po njemu previse banalizuje predjasnji naboj. ne znam, ali meni je to jedan od najsavrsenijih primera estetike grotesknog na filmu uopste. u rangu sa `nosferatu`om vernera herzoga, kada na kraju filma vidimo opustoseni grad preplavljen najezdom pacova.

cak volim i kraj, kada padaju kovcezi, a ona placnim glasom kaze "i love you, i love you all" :oops:

 

eh da, i bas sam se obradovao pre neki dan kad sam video da ce ga prikazivati u kinoteci pocetkom marta.

 

udavih, necu vise smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Haha, ja imam jednu veliku olakšavajuću okolnost: niko koga

znam nije ni čuo Bauhaus, a potrudiću se da tako i ostane -

nisu zaslužili, glupe hevare - samo Metal bi da slušaju.

 

uze mi reci iz usta.ne volim kad moji ortaci (metalci) pljuju po omiljenim mi grupama.

ljudi,jel videste GOTHAM?

koncert je do jaja.

POGLEDATI OBAVEZNO!!!

 

...all we ever wanted was everything....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ti se se sad setio to da kazhesh sad.gif

i jel bio?

sinotj je u akademiji bili brdo bauhausa

bio film sinoc. ja ostavila majci da ga snima i danas mi kaze kako je prekinula pred kraj, "nije mogla da gleda svu tu krv"!!!! icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif poludela sam, jebote!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! umesto da sam ostala kuci...ali islo se na f*ing Akademiju gde i nije toliko bilo Bauhausa...smorila me muzika...

nije fer icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

The Hunger

 

Stylish and erotic vampire thriller starring David Bowie and Catherine Deneuve. With Willem Dafoe in a small role.

 

D: Tony Scott (1983)

Certifications: 18

Genre: Horror

Actors: Susan Sarandon, Catherine Deneuve, David Bowie, Cliff de Young

Directors: Tony Scott

Date Released: 1983

Aspect Ratio: Letterbox

Colour: Colour

Next Showing: Thursday, March 17, 23:05

 

pa, 17 mart i nije tako daleko, a i termin odgovara ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

uze mi reci iz usta.ne volim kad moji ortaci (metalci) pljuju po omiljenim mi grupama.

ljudi,jel videste GOTHAM?

koncert je do jaja.

POGLEDATI OBAVEZNO!!!

 

...all we ever wanted was everything....

Hahaha, gotham icon_smile.gificon_smile.gif Tamo živi betmen ph34r.gif. Betmen je Got!

Pizdarija je koncert, ali je onaj gitarista malo skrnavo odsvirao njihove stvari. Bolje su im uspele obrade. Ali nije ni bitno, uživancija je... icon_mrgreen.gif

A jel se to samo meni čini, ili oni nemaju dve pesme koje imaju normalan đuskav ritam i/ili normalan rif koji ide kroz celu pesmu, i normalan refren... Divni su wub.gifwub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

za mene je Bauhaus najjachi gothic bend i meni jedan od najdrazih bendova uopshte...niko ne moze da im prismrdi shto se tiche textova a da ne govorimo o muzici...jedan od retko inteligentnih sastava.....mada , ovde nije rech samo o muzici i tekstovima , char Buhausa lezi u celoj toj atmosferi tridesetih (pantomima i estetika koju je postavila sama shkola Bauhaus) i uopshte u harizmatichnosti chlanova benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

10.25.2005 Warfield Theatre San Francisco CA

 

10.26.2005 Warfield Theatre San Francisco CA

 

11.11.2005 Nokia Theatre Times Square New York NY

 

11.12.2005 Nokia Theatre Times Square New York NY

 

11.25.2005 House Of Blues - Downtown Disney, Orlando Lake Buena Vista FL

 

 

 

Ovo sam cekala..... biggreens.gif

Da vam javim kako je bilo? icon_twisted.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10.25.2005  Warfield Theatre  San Francisco  CA

 

10.26.2005  Warfield Theatre  San Francisco  CA

 

11.11.2005  Nokia Theatre Times Square  New York  NY

 

11.12.2005  Nokia Theatre Times Square  New York  NY

 

11.25.2005  House Of Blues - Downtown Disney, Orlando  Lake Buena Vista  FL

 

 

 

Ovo sam cekala..... biggreens.gif

Da vam javim kako je bilo?  icon_twisted.gif

ne morash mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

nazalost,imam samo neki best of i par pesmica koje sam skidala preko neta ili slusala kod drugarice,ali u svakom slucaju,njihov nacin izvodjenja mi je apsolutno prihvatljiv i zanimljiv,tako da bih volela malo bolje da ih proucim osim moje bede od dvadesetak pesama...

she's in parties je neprevazidjenja,naravno...osim toga,kingdom coming,bela lugosi i dark entries su mi fantasticne...pored ,ostalih naravno...

hehe,odlicna je i obrada Ziggy Stardust! icon_da.gif

 

 

ako je neko iz bga,voljan da izvrsi razmenu za mp3 Bauhausa,ja cu mu biti jako zahvalna...nek se javi na pp..fala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...