Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

Mozda je telefon 'vruc', racunam da je Josif dovoljno iskusan da procjeni ponudu..

 

Kad smo kod toga, 10000 puta su mi narkomani nudili telefone i ostalu tehniku za bruka male pare. Kad dodje kriza a nema se kesha, telefoni cesto idu 2-3x jeftinije. E sad, imas kombinaciju kad prodaju ukradeni telefon. Moze murija da te nahvata, mada su oni lijeni da traze svaki ukradeni telefon. Al racunam da ove skuplje bazuke od po 500-1000 evra mozda i oce, svako zivi danas ima vezu kod inspektora tako da 'sve se moze kad se hoce i imas konekcije'.

Al najjaca je kombinacija kad narkoman prodaje svoj telefon - ocekuj ga za nedelju dana da ti trazi isti nazad, il njegovu majku, oca, sestru, brata... odvratne su to scene, gledao sam ih po komsiluku, i nikad sebi to nisam priustio. A mogao sam tako da kupim najstrasnije telefone, lap topove, zvucnike isl. za smjesne pare. I milo mi je sto nisam.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fazon je sto sa Iphone kod nas jos uvek nisi na cistom,preplavljeno je trziste kineskim kopijama koje se jako tesko razlikuju,potpuno isti softver,izgled,i onda jednog dana tup-pregori ti ploca.E tu se najvise tripujem za Iphone,inace bi ga uzeo odma.

Btw ako neko hoce da kupi 6110 Navigator,110e.Od opreme ima usb i punjac,blic ne radi,napravismo jedno vece preko 200 slika i odjednom je utihnuo.

Ovakav isti

627.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je telefon 'vruc', racunam da je Josif dovoljno iskusan da procjeni ponudu..

 

Kad smo kod toga, 10000 puta su mi narkomani nudili telefone i ostalu tehniku za bruka male pare. Kad dodje kriza a nema se kesha, telefoni cesto idu 2-3x jeftinije. E sad, imas kombinaciju kad prodaju ukradeni telefon. Moze murija da te nahvata, mada su oni lijeni da traze svaki ukradeni telefon. Al racunam da ove skuplje bazuke od po 500-1000 evra mozda i oce, svako zivi danas ima vezu kod inspektora tako da 'sve se moze kad se hoce i imas konekcije'.

Al najjaca je kombinacija kad narkoman prodaje svoj telefon - ocekuj ga za nedelju dana da ti trazi isti nazad, il njegovu majku, oca, sestru, brata... odvratne su to scene, gledao sam ih po komsiluku, i nikad sebi to nisam priustio. A mogao sam tako da kupim najstrasnije telefone, lap topove, zvucnike isl. za smjesne pare. I milo mi je sto nisam.

 

u principu najzajebanije je kupovati kradene telefone sa akcija,koje prodavaju operateri,i iz fensi prodavnica jaci modeli.ovo ostalo nije frka.e sad,iphone bar kod nas nije frka i da je kraden,a mislim da ima 100 % sigurna fora da se skonta da li je kopija ili ne,pricao mi je pobratim sto drzi telefone,polovnjake,nove itd...izgooglaj,ako imas druga koji radi sa telefonima ponesi da ga pregleda isto kao sto bi i kola.

 

 

meni su licno SE walkman serije najbolji telefoni,imao sam raznih modela,furam W950 vec godinu i po i prezadovoljan sam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je SE bio zanimljiv, al ipak kupih Nokiju mjesto njega. Jebi ga, ja sam od onih staromodnih kad su telefoni u pitanju. Nokia mi odgovara, brend je, iako realno u nekim stvarima malo zaostaje sa konkurencijom.

 

Aj kad smo kod iphone-a, imam jedno pitanje - koja je razlika izmedju 3G i 3GS modela. Mislim kakva poboljsanja 3GS donosi u odnosu na ovaj, i jel realno dat vise para za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, evo nadjoh zanimljiv link na jutjub.

 

Osjetno je brzi, posebno kod zahtjevnijih aplikacija. I naravno, ima bolju kameru (3.15mp naspram 1.9mp). Sto se tice cijene, razlika je 60 evra (mogu nabavit 3G za 450e, a 3GS za 510e). Jedina je fora sto tel mogu da koristim samo na tu mrezu, al to nije problem. Provjerena firma, servis, full garancija..

 

Pitanje je samo dal Iphone il n97. Tu su vidim mnogi podjeljeni, jedni preporucuju Iphone, drugi ga pljuju i preporucuju Nokia. Jedino mi cudan komentar 'sve zavisi zasto ces da ga koristis'. Mislim, oba telefona imaju istu namjenu, samo im se specifikacije malo razlikuju (ovaj ima bolju kameru i onu tastaturu, drugom je bolji ekran i brzi takt).

Poneko preporuci HTC touch pro, mada za njega nemam povoljnu kombinaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

HTC-TOUCH-PRO-TITLE.jpg

htc_touch_pro.jpg

 

HTC T7272 Touch Pro (Raphael), PDA + mobile phone, Processor Qualcomm MSM7201 528 MHz, Oper. System Windows Mobile 6.1 ProfessionalDisplay 2.8-inch TFT-LCD flat touch-sensitive screen with VGA resolution,Memory ROM: 512 MB, RAM: 288MB, Device Control TouchFLO 3D, Touch-sensitivenavigation control, Slide-out 5-row QWERTY keyboard, Internal GPS antennaBluetooth 2.0 with EDR, HTC ExtUSB, Main camera 3.2 megapixel color camerawith auto focus and flash light, Second camera: VGA CMOS color cameraBuilt-in microphone, speaker and FM with RDS, Rechargeable Lithium-ion batteryCapacity: 1340 mAh, microSD memory card slot (SD 2.0 compatible)

 

Cijena sitnica, 710€. Al ima rom512 u sebi :rockdevil:

 

Jebem li ga, i ovo mi je mnogo sto cu da dam za Iphone il N97. Mada sam ja fanatik za tehniku, il kupujem obicno sranje koje radi posao, il se ovako zabagujem i kupim neki top model. Nego, ima li ko kakav savjet/preporuku sto se tice Iphone 3GS vs. Nokia N97. Za sto je koji telefon bolji, koje su mane, i sl. Znam samo da N97 ne moze d apusta divx fajlove nego sve to mora da se konvertuje u 3gp, dok Iphone npr. jede internet jer mu prije nije bilo podesavanja kao kod Nokije da ucitava samo stranice bez slika i nepotrebnih govana. Mom drugu je Iphone tako jeo racun, sad kad ima nokiju trosi bukvalno 5-10x manje novca za net a koristi ga skoro istim intezitetom.

Glupo mi je da uzmem npr. Iphone i sjebem se sa nekim zakljucanim telefonom za koji svaku aplikaciju moram dodatno da placam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga, i ovo mi je mnogo sto cu da dam za Iphone il N97. Mada sam ja fanatik za tehniku, il kupujem obicno sranje koje radi posao, il se ovako zabagujem i kupim neki top model. Nego, ima li ko kakav savjet/preporuku sto se tice Iphone 3GS vs. Nokia N97. Za sto je koji telefon bolji, koje su mane, i sl. Znam samo da N97 ne moze d apusta divx fajlove nego sve to mora da se konvertuje u 3gp, dok Iphone npr. jede internet jer mu prije nije bilo podesavanja kao kod Nokije da ucitava samo stranice bez slika i nepotrebnih govana. Mom drugu je Iphone tako jeo racun, sad kad ima nokiju trosi bukvalno 5-10x manje novca za net a koristi ga skoro istim intezitetom.

Инсталираш Мини Оперу и боли те уво, много мање килобајта троши од уграђеног програма (говорим о Нокији). Мени је супер што имам адеесел, пошто рутер има бежичну конекцију, па уопште не трошим кредит на сурфовање, Емесен и ЈуТјуб.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam vise na iskustva prosjecnog korisnika. Gledao sam te klipove, al mene zanima neko iskustvo iz prve/druge ruke. Npr. svi koje znam a imaju n97/iphone, uglavnom ga koriste za pozive i sms. Ponekad kamera, internet, i to je to. Naravno, sminkanje je prvi razlog kupovine :)

 

Kuruze, znam za mini operu, Evo je izasla i 5 beta.. ok je to za Nokiju, al mene zanima ogranicenje brauzera na Iphone. Mog druga je internet na Iphone bukvalno zakopavao, racuni su mi bili katastrofalni. A sad ima Nokiju i opciju da brauzer ucitava samo osnovnu stranicu, bez slika i ostalog nepotrebnog sadrzaja. Od tad su racuni i do 5x manji, a koristi net istim intezitetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ponekad stvarno treba net. Prvo za posao, kad odem na neki put, seminar, sastanak isl. pa mi treba zbog e-maila. Ona tastatura na n97 bas djeluje pogodno za pisanje mejlova, mada mi se cini da je landscape tast. na Iphone jos bolja. Ona fora sa uvelicavanjem slova kad mu priblizis prst je odlicna, manje je gresaka + ima dictionary. To je super kad pises na engleskom, definitivno sitnica koja koristi.

Osim toga, koristio bih full net kad odem negdje sa strane(npr. na selo). Jebi ga, jeste mi tamo super i sve, al navika mi je da koristim internet (dnevne novosti, rezultati utakmica, razni portali, e-mail, forumi). Bez toga se bas smorim, plus ne mogu zamislit dan bez muzike, klipova i slicnih zajebancija. Razmisljao sam o nekom novom i nabudzenom lap topu, al njega ne mogu da vucaram tek tako :haha:

Iphone bi mi bio bolja opcija da net nije toliko skup. Jebi ga, platu sjebem oko 20-og na mjesecne rashode i ostale potrebe. Il da cekam povisicu u godini krize :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ponekad stvarno treba net. Prvo za posao, kad odem na neki put, seminar, sastanak isl. pa mi treba zbog e-maila. Ona tastatura na n97 bas djeluje pogodno za pisanje mejlova, mada mi se cini da je landscape tast. na Iphone jos bolja. Ona fora sa uvelicavanjem slova kad mu priblizis prst je odlicna, manje je gresaka + ima dictionary. To je super kad pises na engleskom, definitivno sitnica koja koristi.

Osim toga, koristio bih full net kad odem negdje sa strane(npr. na selo). Jebi ga, jeste mi tamo super i sve, al navika mi je da koristim internet (dnevne novosti, rezultati utakmica, razni portali, e-mail, forumi). Bez toga se bas smorim, plus ne mogu zamislit dan bez muzike, klipova i slicnih zajebancija. Razmisljao sam o nekom novom i nabudzenom lap topu, al njega ne mogu da vucaram tek tako :haha:

Iphone bi mi bio bolja opcija da net nije toliko skup. Jebi ga, platu sjebem oko 20-og na mjesecne rashode i ostale potrebe. Il da cekam povisicu u godini krize :lol:

 

A jesi razmislio o nekoj netbook varijanti ako je tako-za nekih 25k din ovde moze da se kupi stvarica sa kojom mozes raditi daleko korisnije stvari nego sa mobilnim :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, super je opcija i nije puno skup. Al meni treba nesto lagano sto mogu da nosi sa sobom u torbici. Malo mi je nezgodno da vucem netbook gdje god da idem. Ovako imam tel, net, kameru i ostale multimedijalne drkalice all in one. Mada realno gledajuci, ovi hit telefoni su precjenjeni. Za kvalitetno parce tehnike ne postoji rijec 'skup', nikad ne treba zalit pare kad za to dobijes kvalitetnu spravicu. Al citam testove za N97, i mislim da ne vrijedi tih 450 evra. Ima hardverskih i softverskih mana, najupecatljivije je poklopac od kamere koji na nekim modelima ne dihtuje najbolje, pa vremenom dodje do grebanja sociva. Vidim da se ljudi masovno zale na to, a i plastika vrlo brzo pocinje da se haba. Iphone je po pitanju kvaliteta daleko ispred.

 

kakva je ovo fora sa jailbreak-om, to je valjda neko otkljucavanje telefona da bi mogao da prihvata razne aplikacije? zanima me bas da li to moze da se radi na telefonu koji je zakljucan na odredjenoj mrezi, i da li eventualno sjebavanje istog prilikom procesa otkljucavanja povlaci gubljenje garancije. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti odmah rekao da ne vredi N97 toliko.Vise je stvar prestiza nego nekih racionalnih resenja u odnosu na konkurenciju.Ja sam inace odlucio,za sad necu menjati tel,skupljacu novce i videcu da mi ortak iz austrije donese iphone 3gs.

 

A sto se tice iphone,ovde imas sve o njima

http://www.iphone-srbija.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu da doplatim jos 50€ kolko bih dao za N97, i dobijam 3GS sa 32gb memorije. Samo je problem internet, Apple dozvoljava samo Safari brauzer koji bukvalno jede internet. Jedino da koristim WiFi, al je uzasno losa pokrivenost na nasoj teritoriji.

 

Niko nije odgovorio za ovo oko otkljucavanja telefona, u cemu je fora, ima li rizika i gubis li garanciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...