Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

8GB ili 16GB 3G, ipak nemam toliko keša da kupim 3GS. Prodao sam netbook, mp3 player, nadam se da ću uskoro i Nokiu, a već sutra bi trebalo da pazarim iPhone (8GB 3G za 300e).

 

znam ja jednog lika prodaje stvari iz kuce za drogu, osh da vas upoznam, razmenite iskustva. :>>>

http://www.youtube.com/watch?v=SodRT8f1tNw

 

Same shit. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer danas dobio HTC Magic-dakle ugovor preko VIP-a,2 godine postpaid,placa se mesecno 1280din u sta je ukljuceno 350mega gprs saobracaja i 350min razgovora sa drugim mrezama besplatno,tako pise u ugovoru a u ovom slucaju telefon kosta 25k din(bez ugovora je oko 41k din)

Dakle SJAJAN JE!

Android jebe keve,iako je tek verzija 1.5 i Google jos uvek napominje da je to razvojna verzija,ipak sve radi odlicno i glatko bez ikakvog cimanja-ikonice,opcije i samo okruzenje je ODLICNO organizovano,vrlo je prijatno i lako za snalazenje tako da nema ni traga od natrpanosti i konfuzije koja je tako karakteristicna za WinMobile ili Symbian

Izrada samog telefona je vrhunska,nigde da skripi plastika,zvuk u slusalici jasan kao kristal,zvucnik odlican kao i sam touch screen koji je vrlo responzivan

Kamera je od 3,15mp i daje prilicno dobre slike po jakoj svetlosti,po mraku su dosta losijeg kvaliteta jer nema blica ni led svetla ali koga briga za kameru na telefonu koji je namenjen pre svega poslovnim korisnicima

U paketu dolazi i MicroSD kartica od 2 giga,usb kabal i punjac,kozna futrola te vrlo dobre slusalice cija je pak mana sto se kace na usb mini koji sluzi i za punjenje i povezivanje...

Dakle ja ni u snu ne bi pazario izvikani Iphone pored ove sjajne stvarcice

Android je zaista prijatno osvezenje-mislim da je presisao WinMobile i Symbian vec u ovom ranom stadijumu razvoja i da ce mobilno trziste dobiti jos jednog ozbiljnog igraca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ja ni u snu ne bi pazario izvikani Iphone pored ove sjajne stvarcice

 

iPhone nije izvikan, jako je dobra stvar, ja sam ga sada kupio i lakoća korišćenja, customizovanja i broja aplikacija ne može se porediti ni sa čim.

 

Btw. meni je Windows Mobile jako užasan, bio je na par dana kod mene Samsung Omnia i900, hteo sam da popizdim. :D

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma izvikan je :haha:

Integrisana baterija(a koliko cujem telefon zna da zablokira,pa umesto da iscupas bateriju ti trci do najblizeg kompjutera),budjavi Itunes za sinhronizaciju,Safari ne kesira stranice vec iznova osvezava sadrzaj pa to zdere kredit kada koristis gprs ili 3g a Apple na dozvoljava instalaciju Opere Mini),bilo je slucajeva da telefon pregori usled loseg termalnog dizajna i pregrevanja koji je zanemaren na racun estetike i ti slucajevi uopste nisu bili izolovani vec je pukla bruka sirom Evrope i jos dosta drugih bisera

U sustini Iphone je jedna skupa,fancy igracka i predstavlja Itouch kome je dodata kamera i telefon-dakle jos jedan deja vu koji je dobrim reklamiranjem i famom dospeo u zizu interesovanja

Sve u svemu standardna Apple prica :haha:

No,moje misljenje cisto da ne ispada da udaram kontre-ako se tebi svidja ti ga uzmi,ja tako nesto ne bi uzeo nikada pogotovu posle ove sjajne stvarcice koju videh danas :smile:

Inace WinMobile je i za mene shit,Symbian mi je daleko bolji iako je i on zastareo-sudeci po nekim pricama Maemo koji je takodje linux based kao i Android bi trebao da postane novi OS za Nokia smart telefone u nekoj doglednoj buducnosti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko od HTC usera naleteo na problem pri kačenju na bluetooth u kolima?

 

Telefon prosto popizdi kad se okači na BT. Uspori, zabaguje, treba mu pola minuta da odreaguje na tipku. Nisam našla fix za ovo, nisam gledala skoro na XDA doduše, moraću da pogledam.

 

AJd ako je neko naišao na rešenje, podelite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm... evo za skoro 2 godine HTC mi nikad nije imao takav problem za BT-om.

jel zabaguje samo kad se nakaci ne neki odredjen uredjaj ili uopste kad se koristi BT?

 

da sam na tvom mestu reisntalirao bih neki novi ROM..

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stoji VIP mreza trenutno s pokrivenoscu? Ni blizu Telenora ili vrlo slicno? Mislim da je pitanje vise za ovu temu nego internet i sl.

Pitam jer daju mnogo jeftinije telefone, em jeftiniji paket em manje kosta sam mob.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm... evo za skoro 2 godine HTC mi nikad nije imao takav problem za BT-om.

jel zabaguje samo kad se nakaci ne neki odredjen uredjaj ili uopste kad se koristi BT?

 

da sam na tvom mestu reisntalirao bih neki novi ROM..

 

Vidiš, tačno, kada se povezujem sa drugim telefonima radi ko zmaj. Samo u kolima pravi problem.

 

Ajd sad na srpskom ono "reinstalirao neki novi ROM", moilm te. Ja sam ipak žensko. ;)

 

 

@DF, Dečko ima VIP, ja imam Telenor, on je bolje pokriven po vukojebinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, tačno, kada se povezujem sa drugim telefonima radi ko zmaj. Samo u kolima pravi problem.

a ako probas neki drugi telefon da povezes sa tim uredjajem u kolima - sta se onda desava? da li sve radi kako treba?

 

Ajd sad na srpskom ono "reinstalirao neki novi ROM", moilm te. Ja sam ipak žensko. ;)

auuuu.... bice ovo mission impossible. ;):haha: :haha:

 

elem, sad ozbiljno - imas na XDA sajtu uputsvo kako se menja kompletan softver u HTC telefonima od nule. kao kad bi uradila format c: pa ponovo instalirali windows, ali to cuvaj kao poslednju opciju ako sve drugo propadne..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi BT iz kola sasvim lepo sa ostalim telefonima.

Inače, i ćale prijavljuje isti bag na svom Diamond (valjda) HTC-u kada se povezuje sa BT u drugim kolima.

 

Uf, bre, što se tiče reinstalacije, radikalno je to suviše, mnogoooo sam se zezala sa njim da sad izgubim sve setup-e i programe i kojekude.

 

Hvala na odgovoru, u sv slučaju.

Ako naletiš na neki fix za ovakve slučajeve, baci link :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Prenesi 325, i sada prelazim na VIP postpaid 350 jer ima i 350 MB interneta pride.

 

@Yakuza, ne ignorišem tvoj post, da znaš, nego ću ti odgovoriti sutra, da ti lepo i polako napišem odgovor. ;)

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braate. HTC ladno zabagovao i izgubio network. U jednom momentu ima i posle nema.

Niko me ne zove, ja se nikome ne javljam, a bliža i dalja rodbina digla uzbunu...

 

I soft reset i uključi/isključi airplane mode i NIŠTA.

 

Konačno stigoh kući i kad sam isključila sve konekcije i resetovala ga (soft, hvala bogu) sad je uhvatio mrežu.

 

Ovo me je baš iznerviralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj burazer danas dobio HTC Magic-dakle ugovor preko VIP-a,2 godine postpaid,placa se mesecno 1280din u sta je ukljuceno 350mega gprs saobracaja i 350min razgovora sa drugim mrezama besplatno,tako pise u ugovoru a u ovom slucaju telefon kosta 25k din(bez ugovora je oko 41k din)

Dakle SJAJAN JE!

Android jebe keve,iako je tek verzija 1.5 i Google jos uvek napominje da je to razvojna verzija,ipak sve radi odlicno i glatko bez ikakvog cimanja-ikonice,opcije i samo okruzenje je ODLICNO organizovano,vrlo je prijatno i lako za snalazenje tako da nema ni traga od natrpanosti i konfuzije koja je tako karakteristicna za WinMobile ili Symbian

Izrada samog telefona je vrhunska,nigde da skripi plastika,zvuk u slusalici jasan kao kristal,zvucnik odlican kao i sam touch screen koji je vrlo responzivan

Kamera je od 3,15mp i daje prilicno dobre slike po jakoj svetlosti,po mraku su dosta losijeg kvaliteta jer nema blica ni led svetla ali koga briga za kameru na telefonu koji je namenjen pre svega poslovnim korisnicima

U paketu dolazi i MicroSD kartica od 2 giga,usb kabal i punjac,kozna futrola te vrlo dobre slusalice cija je pak mana sto se kace na usb mini koji sluzi i za punjenje i povezivanje...

Dakle ja ni u snu ne bi pazario izvikani Iphone pored ove sjajne stvarcice

Android je zaista prijatno osvezenje-mislim da je presisao WinMobile i Symbian vec u ovom ranom stadijumu razvoja i da ce mobilno trziste dobiti jos jednog ozbiljnog igraca ;)

 

a baš sam hteo da upitam da li neko ima iskustva sa HTC Magic :D mogu da biram ili HTC Magic ili Nokia E71, izgleda da sam se odlučio :rockdevil:

Edited by WIZARD OF GORE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...