Jump to content

Mobilni telefoni


Aleksandar

Recommended Posts

I taj famozni multitouch mu je jedina prednost :zeleni:

Kamera mu je losija od bilo koje npr Nokie u istoj kategoriji

Jednostavno 3g nije vredan tih para,pa makar rucak kuvao-ali to je otprilike slicna prica kao Apple Vs PC :opusteno:

Meni se svidja ovaj lepotan,to se ono zove telefon plus ima i pravu tastaturu pored touchscreen-a

 

http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-DROID-US-EN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, zar neko kupuje mobilni telefon zbog kamere? Ja sam moj 3G kupio za 250e i smatram da tih para vredi. I iMac vredi tih para, svako prema svojim preferencijama... Kao što niko ne gleda koji panel ima iMac, i koliko bi koštao takav panel da se uzme za PC. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I taj famozni multitouch mu je jedina prednost :zeleni:

Kamera mu je losija od bilo koje npr Nokie u istoj kategoriji

3.2 mega piksela kolko ima 3gs, sasvim je ok za svakodnevne fotke i klipove. Nokia ima bolju kameru, al taj segment je presudan jedino klincima i klincezama koji se non stop slikaju za fejsbuk. Ko prica o ozbiljnijem fotografisanju, poprilicno je glup ako u istom kontekstu spominje kamere mobilnih telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je uzeo N95 zasto sto izmedju ostalog ima dobru kameru-a covek ima 30 godina nije klinac :zeleni: ,jednostavno ga mrzi da vuce aparat za sobom vec je hteo dobru kamericu i na mobu,al' eto razocarao se pomalo sto nema xeon blic pa ono hoce da doplati za N82

Mislim ni meni nije presudna kamera licno,ali ima ljudi kojima jeste :meshuggah:

Jel bogati a kakav to panel ima iMac-a da znam fensi izgleda i ima svetlecu jabuku na sebi :mrgreen:

To je ona fora-Mac ima posebnu DDR2 memoriju,pa na taj fazon sisaju ljude koji potpuno obican ddr kojeg ima svugde upgrade placaju 2x vise :mhihi:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao bih ja tvom drugaru da vidi sto je dobar aparat - vrijedan 1500 eura, samo blic za njega dodatni kosta 300e, najjeftiniji objektiv 150e pa iha ha navise. Ja kazem, ok - Nokia ima bolju kameru od Iphone. Al ako je to razlog da hejtujes Iphone, onda nou koment. Za te redovne potrebe, tipa usnimi ciganku koja ti pusi za 5e, neku foru, sliku i tako, i ovih 3.2 mega piksela je sasvim ok. Al ko hoce dobru fotografiju, digitalac u ruke i izvoli.

Ne bih dalje na tu temu. Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne hejtujem Iphone ali to je smart telefon kao i svaki drugi iz te kategorije-par interesantnih stvari,prednosti i mana i to mu dodje otprilike na to

Kao sto sam rekao vise puta ranije sam Iphone je jedan veliki dejavu oko koga je nafuran hype u fazonu "wauuuu Apple izbacuje mobilni telefon" jer je to u stvari Itouch kome je dodata kamera i gsm funkcija tj telefoniranje

E sada to sto je Apple po obicaju vestim marketingom napumpao famu oko njega predstavljajuci ga kao nesto nevidjeno je druga tema :meshuggah:

No sto je najbitnije konkurencija ne miruje-Andorid,a sada evo i Nokia sa N900 koji ima Maemo,izgleda da je vreme da Symbian i WM polako idu u penziju,mada MS je najavio novu ediciju svog mobile-a OS-a koja se gle cuda zove Windows Mobile 7 ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram reci da to 'prednosti i mane' zavisi od potreba korisnika. Ajfon jeste napumpan, al najvise po pitanju cijene. Preskup je, al osim toga, ima sve sto je meni potrebno da posjeduje jedan smartphone. I ako nesto nedostaje, tu je jailbreak i brdo krekovanih aplikacija koje cak i rucak mogu da podgrijevaju.

 

N900 je dobar telefon, al ako je to odgovor Nokia-e na 3Gs, onda mislim da su se zajebali. Al je dobra polazna osnova da u buducnosti to bude. Android ima veliki potencijal za napredak, al opet nije u rangu ajfona. Ja bih prije obratio paznju na ovaj HTC HD2, koji je stvarno zvijer. I uopste HTC telefoni su zanimljivi. Kao i ovaj Motorola Droid, koji su nahvalili bas dosta.

 

Nokia se najvise drzi zahvaljujuci brendu, al ako nesto ne promjeni u svojoj poslovnoj strategiji, buducnost joj nije bas najsvijetlija. Doduse, ne brinem se ja za njih, uvjek ce biti gomila ljudi koje boli uvo da se bakcu sa ostalim brendovima, i za koje je Nokia interfejs user friendly, tako da ih briga. Al kome nije problem da se malo iscima oko telefona, da surfuje netom, cita tutorijale, krekuje i radni slicne drkalice, onda Nokia vise nije ultimate choice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Android je jos uvek platforma u razvoju,Google to i napominje za verzije 1.5 i 1.6

Verzija 2.1 koju ce imati i Nexus donosi konacno otb podrsku za bluetooth file transfer i MS Exchange sto ce znati da cene pre svega poslovni korisnici

Drugo velika prednost Androida je sto je otvorena platforma(za razliku od Iphone)i open source,razvojni alati i SDK je na izvol'te svakome,a vecina aplikacija na Android Marketu(njih 60% tacnije)je besplatno sto je veliki plus u odnosu na npr Symbian gde se gro aplikacija placa,a slicno je i za Iphone

Vec ima 20k aplikacija ukupno a predvidja se da ce u toku sledece godine broj narasti do 200k-prilicno impresivno s obzirom da su stvari jos uvek u povoju :meshuggah:

N900 je tek pocetak-Nokia je eto probe radi na svoj tablet uredjaj stavila i telefon i stvari ce se kretati i dalje u tom smeru

Tesko da ce Nokia propasti-Symbian trenutno drzi primat u udelu smart phone OS-ova-cini mi se nekih 70-ak %

BTW procenat ukupnog broja smart telefona u svetu je svega nekih 13% a veliki ostatak spada u "glupe telefone" mada se predvidja porast smart udela,al' opet i taj rast nije bio na ocekivanom nivou vec je bio za 4% nizi(bio je clanak u Gartneru valjda)tako da ce Nokia svakako uvek imati dobar deo tog trzista,pored onog poslovnog na koji pretenduje sa E serijom :mrgreen:

HTC HD2 jeste dobar(i preskup :mrgreen: )telefon ali WM je zastareo-jes da su se HTC inzenjeri potrudili da mu zbudze interfejs i udahnu malo svezine ali ipak tu ne bi bilo lose da se stavi neko novije resenje

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bogati a kakav to panel ima iMac-a da znam fensi izgleda i ima svetlecu jabuku na sebi :mrgreen:

 

Znaš šta su IPS paneli? Ako ne znaš, izguglaj. Takvi monitori koštaju po 600-700e.

 

Ne volim fanboyizam ni sa jedne ni sa druge strane, ali najviše mrzim kada vidim kako neko pljuje nešto bez razloga... I iPhone nije isti kao svi ostali smartphoneovi zbog broja aplikacija i samog prilagođivanja, jednosavno moraš koristiti iphone bar 2-3 nedelje da se vidi zašto je tako ishajpovan. A Android ima svetlu budućnost, to je sigurno.

 

EDIT: I to je s-IPS monitor.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš šta su IPS paneli? Ako ne znaš, izguglaj. Takvi monitori koštaju po 600-700e.

 

Ne volim fanboyizam ni sa jedne ni sa druge strane, ali najviše mrzim kada vidim kako neko pljuje nešto bez razloga... I iPhone nije isti kao svi ostali smartphoneovi zbog broja aplikacija i samog prilagođivanja, jednosavno moraš koristiti iphone bar 2-3 nedelje da se vidi zašto je tako ishajpovan. A Android ima svetlu budućnost, to je sigurno.

 

EDIT: I to je s-IPS monitor.

 

Da,ali opet takvi paneli kome realno trebaju?

Samo onima koji imaju para za bacanje,ili koji su suvi profesionalci...ili hoce da izigravaju smekere :zeleni:

Moj burazer je uzeo Samsung ne znam tacan model ali mogu da pogledam,dakle 20" tft za 300 i kusur eura svojevremeno-sada je naravno jeftiniji ali ima sliku da se useres,naravno tu je i hdmi izlaz i zaista je extra

E sada sta to moze taj preskupi Apple monitor sto ovaj ne moze,pogotovu kada se stavis u kozu casual korisnika koji hoce da gleda filmove i igra igre :zeleni:

 

Mislim svasta-a kao drugi smart telefoni ne mogu da se customizuju?

Symbian se sada vrlo lako razbija-nema vise potrebe da se zezas uopste,samo odes na opda forum po kljuc i instaliraj HelloX i vozi sve,rade Ngage 2 igre samo tako i to na bilo kom 3rd series telefonu

Aplikacije?Brate za Symbian ih imas mali milion,broja im nema-jedina mana je sto nemaju neki centralizovani store odakle mozes da skidas,vec mora standardno preko neta,ali boze moj :mrgreen:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakuza, za iPhone mozes naci sve aplikacije besplatno, naravno krekovane. Druga je stvar sto trebas da jailbreak-ujes telefon, al tu i lezi caka. 90% ljudi ne zeli da se cima, ne zanima ih, lijeno je il ne kapira. Iz tog nepoznavanja cesto i dolazi hejt. Naravno, tome pospjesuju oni fensi kreteni koji se nafuravaju na brend Apple jer su culi da je to moderno i 'bolje'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali opet takvi paneli kome realno trebaju?

Samo onima koji imaju para za bacanje,ili koji su suvi profesionalci...ili hoce da izigravaju smekere :zeleni:

Moj burazer je uzeo Samsung ne znam tacan model ali mogu da pogledam,dakle 20" tft za 300 i kusur eura svojevremeno-sada je naravno jeftiniji ali ima sliku da se useres,naravno tu je i hdmi izlaz i zaista je extra

E sada sta to moze taj preskupi Apple monitor sto ovaj ne moze,pogotovu kada se stavis u kozu casual korisnika koji hoce da gleda filmove i igra igre :zeleni:

 

"Slika je extra"

 

To je kao kada čitam komentare sa mobilnog ili itsveta, tipa TELEFON JE EXTRA MEGA IMA ČAK I KAMERU ili GRAFIČKA JE ODLIČNA RADI MI CRYSIS NA MAXIMUM, da dečko igra u 640x480... Ko bi kupio takve panele? Dizajneri. Zna se ko uglavnom kupuje Mac, to su ljudi kojima je potreban Mac za dizajn ili za obradu videosa itd. Neverovatna je razlika između IPS panela i ovih običnih TN i tako tih panela. Fazon je u tome da kada izračunaš Mac ne preplaćuješ već dobiješ ono što si platio, kao i operativni sistem koji nije besplatan već i to plaćaš, i koji je definitivno najbolji koji sam koristio, skroz je userfriendly, nema registry baze, instaliranje programa se svodi na prevlačenje istog u Applications folder, mnogo je logičniji sistem (a Win7 jako krade fore iz MacOSa).

 

Mislim svasta-a kao drugi smart telefoni ne mogu da se customizuju?

Symbian se sada vrlo lako razbija-nema vise potrebe da se zezas uopste,samo odes na opda forum po kljuc i instaliraj HelloX i vozi sve,rade Ngage 2 igre samo tako i to na bilo kom 3rd series telefonu

Aplikacije?Brate za Symbian ih imas mali milion,broja im nema-jedina mana je sto nemaju neki centralizovani store odakle mozes da skidas,vec mora standardno preko neta,ali boze moj :mrgreen:

 

Kao što rekoh, moraš da probaš da bi video o čemu pričam, prilagođenost aplikacija sistemu, brzina izvršavanja, itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa monitor je odlican-kada se budem vratio kuci dobices tacnu oznaku,jer je taj kompjuter kod kuce u Lo

Plus dobio je odlicne ocene i na benchmarcima u toj kategoriji-kada dajes 300e za monitor onda se svakako bolje informises malo :meshuggah:

E vidis u veci deo racunarske populacije ne spadaju ti profesionalci-tako da to sto ima IPS monitor nekom casual korisniku ne znaci bas nista,sem u slucajevima koje sam vec naveo :zeleni:

I ne za Mac ne dobijas ono sto si platio-jer je to sada lepo upakovani PC koga pogoni drugi OS,a vecu cenu u startu dajes za brend i dizajn

 

Prilagodjenost aplikacija sistemu?Brzina?

Symbian vise nije spor,cak stavise leti od verzije 9.2,to je istorija sada-mislim koristio sam ja N95,nisam primetio da se bilo gde telefon usporava,a tako je i sa bilo kojim telefonom iz 3rd series koji su sada de facto aktuelni :meshuggah:

 

P.S. Ne bi rekao da Windows nije user friendly :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vecu cenu u startu dajes za brend i dizajn

 

Je l' ti čitaš šta ti ja pišem?

 

s-IPS monitor košta 600-700e. Sistem Leopard košta. Saberi to i videćeš da ne daješ veću cenu samo za brend i dizajn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucismo li zasto je ajfon ishajpovan uredjaj?

 

Marketing :zeleni:

Naravno to ne znaci obavezno da je uredjaj los vec da su mogucnosti prenaduvane

 

Je l' ti čitaš šta ti ja pišem?

s-IPS monitor košta 600-700e. Sistem Leopard košta. Saberi to i videćeš da ne daješ veću cenu samo za brend i dizajn.

 

Ne citas ni ti

Kome treba IPS-nikome sem odredjenom i prilicnom uskom krugu korisnika

Al to je Apple politika-naplati papreno i uvali nesto svima za cim nema potrebe na masovnom nivou-kvalitetnije mozda jeste,al dzaba kada uzak sloj ljudi ima koristi od takvih mogucnosti :zeleni:

To je ustvari standardan profil Mac korisnika-ja sam kupio Mac masinu monitor ima IPS,a verovatno dobar deo njih nema pojma sta to ustvari znaci :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne citas ni ti

Kome treba IPS-nikome sem odredjenom i prilicnom uskom krugu korisnika

Al to je Apple politika-naplati papreno i uvali nesto svima za cim nema potrebe na masovnom nivou-kvalitetnije mozda jeste,al dzaba kada uzak sloj ljudi ima koristi od takvih mogucnosti :zeleni:

To je ustvari standardan profil Mac korisnika-ja sam kupio Mac masinu monitor ima IPS,a verovatno dobar deo njih nema pojma sta to ustvari znaci :meshuggah:

 

Nikako nije prilično uzak krug korisnika. Dizajneri i audio-video geekovi su u velikom broju, tako da ta tvoja priča pada u vodu... A i taj IPS panel ne mora biti samo za dizajn, mnogo je bolja slika na njemu, boja, oštrina, itd, i ako već uzimaš neki high end, što da se ne stavi to u mašinu?

 

Poenta je, 'ajde uzmi lepo pročitaj ovo: oni ne deru već realno naplaćuju to zbog ultrakvalitetnog monitora i to nije dranje već je realna cena toga, jer ti kada bi ovako kupovao monitor sa IPS panelom davao bi toliko para. Poenta je da oni ne deru, već korisnik kupuje po ličnim preferencijama. Ja da imam para, kupio bih iMac, štaviše (da, ovako se piše, a ne "čak štaviše" koje je velika gramatička greška) sledeća mašina će da mi bude iMac 27".

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako nije prilično uzak krug korisnika. Dizajneri i audio-video geekovi su u velikom broju, tako da ta tvoja priča pada u vodu.

 

Bas naprotiv jeste

Oni su u zanemarljivom broju u odnosu na casual korisnike

Da je tako i da svako hoce te skupe stvari,Apple bi imao dosta vise udela od onih 8-9% :zeleni:

 

A i taj IPS panel ne mora biti samo za dizajn, mnogo je bolja slika na njemu, boja, oštrina, itd, i ako već uzimaš neki high end, što da se ne stavi to u mašinu?

 

To moze da ima i neki monitor za PC-sem sto ces sa njim da prodjes mnogo jeftinije-jer nema svetlecu jabuku pozadi,ne izgleda fensi i ne nosi Apple logo-de facto sta god imala Apple masina u sebi bar 20% cene dajes samo zato sto je to Apple ;)

 

Poenta je, 'ajde uzmi lepo pročitaj ovo: oni ne deru već realno naplaćuju to zbog ultrakvalitetnog monitora i to nije dranje već je realna cena toga, jer ti kada bi ovako kupovao monitor sa IPS panelom davao bi toliko para. Poenta je da oni ne deru, već korisnik kupuje po ličnim preferencijama.

 

I poenta je da onda vise ljudi bira PC jer nece da daje grdne pare na fancy dizajn i stvari koje nikada nece u zivotu koristiti,kao sto sam rekao gore

 

Ja da imam para, kupio bih iMac, štaviše (da, ovako se piše, a ne "čak štaviše" koje je velika gramatička greška) sledeća mašina će da mi bude iMac 27".

 

Iskreno ja bi Apple masinu uzeo samo kao poklon :mhihi:

Ja da imam para kupio bi jedan odlican PC,jos bi mi i preteklo da uzmem koju kvalitetnu periferiju a najveci vic je da sa tom masinom mogu da radim potpuno iste stvari kao na skupljoj Jabuci,plus mogu i da cepam sve nove igre za sta MacOS ono nije bas prihvatljivo resenje :opusteno: ,plus da uopste ne mislim dal ce neka komponenta da mi radi ili ne kada pozelim da je zamenim

Zamisli apsurda-kupis tako dobru Mac masinu sa nekim opasnim Radeonom HD i onda ce ti ta kartica sluziti da mahom vrtis 3d desktop i da se kurcis u drustvu,nemoj molim te samo da mi pominjes i HD filmove,to moze da tera i najobicnija Intel integrusa uz iole pristojan procesor :mrgreen:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marketing :zeleni:

Naravno to ne znaci obavezno da je uredjaj los vec da su mogucnosti prenaduvane

Apple ulaze dosta u marketing, al nije jedini. Zanima me koje su to mogucnosti prenaduvane?

 

A mislim da imate PCvsMac temu tu odma ispod, jer vidim da je Jakuza poceo da skrece pricu na iMac racunare u cilju da pokaze kako je iPhone naduvan.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...