Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Jesi li uspeo da popraviš gramofon?

 

Muka čitava sa tim mojim gramofonom. Prvobitno sam mislio da će sve biti okej kada nabavim zvučnicu i headshell (jer mi je rečeno da je sve ostalo ispravno, ehm), ali se onda ispostavilo da je kabl na izlazu iz gramofona oštećen (treba zalemiti žice na petopolcu) i pre svega da se tanjir ne okreće ujednačenom brzinom, pa je trenutno gramofon kod nekog mahera za elektroniku koji treba da ispita od glave do pete sve komponente i vidi li mu ima spasa. Ako on ne uspe da ga popravi niko neće. :(

 

Btw, ovo su mi dve prve kupljene ploče...:

 

HPIM1820_cr.jpg

 

Nadam se da ću imati na čemu da ih pustim.

Edited by Morphy
  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka čitava sa tim mojim gramofonom. Prvobitno sam mislio da će sve biti okej kada nabavim zvučnicu i headshell (jer mi je rečeno da je sve ostalo ispravno, ehm), ali se onda ispostavilo da je kabl na izlazu iz gramofona oštećen (treba zalemiti žice na petopolcu) i pre svega da se tanjir ne okreće ujednačenom brzinom, pa je trenutno gramofon kod nekog mahera za elektroniku koji treba da ispita od glave do pete sve komponente i vidi li mu ima spasa. Ako on ne uspe da ga popravi niko neće. :(

 

Btw, ovo su mi dve prve kupljene ploče...:

 

HPIM1820_cr.jpg

 

Nadam se da ću imati na čemu da ih pustim.

Baš su fine ploče. Gre'ota da nemaš sa čega da slušaš. Valjda će uspeti da popravi taj maher. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

RADIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!! :D :D

 

HPIM1845.jpg

 

HPIM1849.jpg

 

Popravio ga je neki pr0 za elektroniku! Ne znam šta je bio uzrok nestabilne brzine, ali znam da se pomučio malo da nađe rešenje. Malopre sam pustio prvu ploču :wub:

Opet imam jedan problem, a to je da mi pojačalo bruji kada pojačam pesmu, moguće je sada da je to do kablova, jer je i pojačalo bilo na čišćenju kod njega i proverio je da je ulaz za gramofon ispravan.. Anywayz :veseli:

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam javim da ste bili u pravu, do mase je bilo! :pivopije: Došao mi je kum, prelemio neke kablove, nisu bili najbolje spojeni i sada radi kao sat! :rockdevil: Jedino što malo bruji kada otpanjim pojačalo do kraja, onako bez muzike, ali to je tako zanemarljivo :D Hm, sada da dođem malo do para i da kupim prvu metal ploču, YEAAAAAAAH.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...