Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Znam ljude koji su strastveni kolekcionari, a nemaju sad neke plate. Prosto se odricu nekih drugih uzitaka i luksuza (pjancenje, cigare, droga, zene, kurve, kola) i fino to ulazu u diskove, ploce, muzicke uredjaje.. naravno, rade i snalaze se za pare i dodatno ako treba. Uvjek mozes raditi dva posla, biti kreativan i ostvarit veci profit. To sto je svijest vecine ljudi na Balkanu takva da rade default poslove za mizernu platu jer su tako nauceni, drugi je problem.

 

Prema tome, svakom svoje. Postoje prioriteti, pa kolko ko moze da se pruzi.

Edited by morbid god
  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da sam razumeo tvoj post pun tudjica morbide ali u svakom slucaju hvala ti sto si probao da nam objasnis kako se zaradjuje po defaultu...Ne mogu svi da budu snalazljivi i inteligentni pa da budu gazde,neko mora da bude i rob,cak stavise mnogi.

Jedino vas sve molim ako je moguce da i ova tema kao hiljade drugih ne bude upropastena spamom i pricama nevezanim za vinil.Ko nema kolekciju i nema sta da postavi da podelimo uzitak a nema sta ni pametno da kaze molio bih da se uzdrzi od spamovanja.Hvala...

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zajebo me kao papir dupe taj sto je stavio minus brze bolje,decija igrarija.Kakva je moja kolekcija znaju pravi kolekcionari koji na ovu temu dolaze godinama tako da nema potrebe da ikome polazem racune.Kraj rasprave i sa moje strane.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gojko:

 

Javi kad budes nabavio ovo cudoviste od rariteta:

 

militia.gif

 

The EP was officially released as a 12" limited to 100 copies. Bootlegged on 7"

sometime in the early '90s. One of the most sought-after metal collector items,

the original has sold for $ 3.000 and even the bootleg goes for over $50. Also

bootlegged on a split CD by Revenge of True Metal Records.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gojko:

 

Javi kad budes nabavio ovo cudoviste od rariteta:

 

militia.gif

 

The EP was officially released as a 12" limited to 100 copies. Bootlegged on 7"

sometime in the early '90s. One of the most sought-after metal collector items,

the original has sold for $ 3.000 and even the bootleg goes for over $50. Also

bootlegged on a split CD by Revenge of True Metal Records.

 

;)

 

Flames of Hell Lp je najcjenjeniji Lp ikad u metalu....i najredji naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flames of Hell Lp je najcjenjeniji Lp ikad u metalu....i najredji naravno...

Gresis. :mrgreen:

 

Paradoxx "Plan of attak":

 

paradoxx.jpg

 

Abnormalno raritetan LP. Izdat u citavih 100 primeraka a od toga je samo 20 u 'opticaju' jer su ostale kopije izgorele u pozaru. Inace, neki grcki kolekcionar je pre par godina kupio ovaj LP za celih PET HILjADA DOLARA. :ph34r:

 

A od tih 'svetih gralova' vinil kolekcionara bih izdvojio i istoimeni Street child-ov LP:

 

sc.jpg

 

Mnogo dobar US power al' prekratak - traje samo 20 minuta. A inace, sama muzika nema nikakve s ovim danasnjim evropskim sladunjavim power metalom. This is the real thing. ;)

Edited by psiho delija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flames of Hell ide za 10 hiljada dolara

Respect za to. :cool:

 

Haha, upravo sad slusam prvi Sabbrabells LP! Dobar je, ima neki opiceni japanski sarm ali da li bas vredi 10 soma dolara, hmmm...

 

Nego, da li si mozda slusao njihov drugi album (Sailing on the revenge)? Ili mozda ovaj album:

 

bw.jpg

 

Ubih se trazeci ih al' mrka kapa. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ludilo dati preko 30€ za neko izdanje, u ekstremnim slučajevima 50€. Sve što je preko toga jednostavno nema čime da opravda svoju cenu, jer koja je svrha dati 300€ za originalni Aske LP samo zato što je "kvlt", kad za te pare možeš kupiti 10-15 rariteta ostalih bendova. Prvi volim da posedujem raritete i limitirana izdanja, ali nikad ne bih platio izdanje 3x više samo zato što je nekakav first press ukoliko nema razlike u sadržaju. Strastveni sam kolekcionar, ali sama muzika je uvek na prvom mestu. Sve preko toga ide u zastranjivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Respect za to. :cool:

 

Haha, upravo sad slusam prvi Sabbrabells LP! Dobar je, ima neki opiceni japanski sarm ali da li bas vredi 10 soma dolara, hmmm...

 

Nego, da li si mozda slusao njihov drugi album (Sailing on the revenge)? Ili mozda ovaj album:

 

bw.jpg

 

Ubih se trazeci ih al' mrka kapa. :cry:

 

 

Mislim da je dosta japanskih bendova precijenjeno zato sto su iz japana ali taj sabbrabells Lp prvi je mnogo dobar...ko voli stari neozbiljni metal hahaha...To dolje nisam slusao iskreno neznam ni o cemu se radi...neki heavy??ako je power to nikako nisam slusao power izbjegavam u sirokom luku...

 

Mislim da je ludilo dati preko 30€ za neko izdanje, u ekstremnim slučajevima 50€. Sve što je preko toga jednostavno nema čime da opravda svoju cenu, jer koja je svrha dati 300€ za originalni Aske LP samo zato što je "kvlt", kad za te pare možeš kupiti 10-15 rariteta ostalih bendova. Prvi volim da posedujem raritete i limitirana izdanja, ali nikad ne bih platio izdanje 3x više samo zato što je nekakav first press ukoliko nema razlike u sadržaju. Strastveni sam kolekcionar, ali sama muzika je uvek na prvom mestu. Sve preko toga ide u zastranjivanje.

 

Ja bih dao do 60 evra za neke albume (al ti su rijetki zaista)...za die hard ne bih nikad dao vise para nego uvijek uzmem regular ediciju...jebes postere upalajace i majice...daj muziku i crni vinil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, sto se tice tog Brainwash-a, ono sto znam je da je bend iz Malezije (!), da im je ono jedini album iz '91, da sviraju melodicni metal, da imaju strava pesme s neodoljivom underground produkcijom, da pevaju na maternjem jeziku i da je sam LP nemoguce raritetan. Ako slucajno saznas jos nesto o njima ili ako naletis na kakav MP3 javljaj obavezno. :mrgreen:

 

Ok, ne gotivis power ali da li si mozda slusao najmisteriozniji bend na planeti, kanadski Tales of Medusa? Sviraju neki heavy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, sto se tice tog Brainwash-a, ono sto znam je da je bend iz Malezije (!), da im je ono jedini album iz '91, da sviraju melodicni metal, da imaju strava pesme s neodoljivom underground produkcijom, da pevaju na maternjem jeziku i da je sam LP nemoguce raritetan. Ako slucajno saznas jos nesto o njima ili ako naletis na kakav MP3 javljaj obavezno.  :mrgreen:

 

Ok, ne gotivis power ali da li si mozda slusao najmisteriozniji bend na planeti, kanadski Tales of Medusa? Sviraju neki heavy...

 

Jel su to oni likovi sto uopste ne prodaju albume vec daju pare ljudima kojima posalju album? Tako sam barem cuo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Triumphant Serenade je fin album ostalo nisam slusao...vidjecu nesto za ovaj brainwash...mozda nabavim bar link...imam prijatelja u Argentinu..nema sto nema od rariteta......

Da nemas link za taj album mozda? Rado bih ga :opusteno:

 

Jel su to oni likovi sto uopste ne prodaju albume vec daju pare ljudima kojima posalju album? Tako sam barem cuo...

Jeste, Tales of Medusa. Fora je u tome da se nekako prijavis kod samog benda (sto naravno nije nimalo lako jer doci do njihovog email-a je neverovatno tesko a pri tom nemaju ni My Space, ni web stranu) i onda svaki put kad izdaju nesto oni ti samo posalju to za dz (znaci, ne placas cak ni postarinu). E to je prava metal utopija. Mislim stvarno... davanje para za neki metal CD/LP je totalno non-tr00... ovo je pravi underground. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nemas link za taj album mozda? Rado bih ga :opusteno:

 

 

Jeste, Tales of Medusa. Fora je u tome da se nekako prijavis kod samog benda (sto naravno nije nimalo lako jer doci do njihovog email-a je neverovatno tesko a pri tom nemaju ni My Space, ni web stranu) i onda svaki put kad izdaju nesto oni ti samo posalju to za dz (znaci, ne placas cak ni postarinu). E to je prava metal utopija. Mislim stvarno... davanje para za neki metal CD/LP je totalno non-tr00... ovo je pravi underground. :bigblue:

 

Imao sam to srezano na Cdr, poslao mi neko u trejd kao bonus, al sam pobacao skoro sve narezane Cdr-ove al pogledam sjutra pa ti javim ako nadjem i ripujem...

Nisam znao taj podatak, mora da su ljudi bogati onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...