Jump to content

Royal Hunt


Recommended Posts

Prvi put sam ih cuo te 2003. i zaista su mi bili simpaticni...

Stranded i Epilogue su mi dve najbolje pesme...samo od tada slabo imam sta da cujem od njih...

 

Ako ima neka dobra dusa da podeli te live materijale i bilo sta drugo, bio bih veoma zahvalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Royal Hunt i Paradox su kult. Ja za divno čudo volim njihove ranije radove. Period sa Westom malo manje gotivim. Odličan je onaj Live iz 1996 ali imam i jedan akustičan koncert koji zavređuje pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja sam nabavio par albuma od coveka koji je bas dobro upoznat sa power/progressive scenom i koji mi je preporucio bend, pa sam bio do danas ubedjen da su oni ekstra poznati (uzevsi u obzir koliko dugo postoje i koliko su kvalitetni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusam ih vec godinama i zaista su kvalitetan bend. Medjutim, meni je faza sa West-om bolja, a The Watchers najjace izdanje (iako su tu uglavnom remake-ovi i live verzije starih pesama). John mi je, uopste, jedan od najboljih metal vokala (slusao sam i neke albume grupe Artension, stvar The Emperor je cista energija!) Hmm...Na LIVE 2006 od Hunta je mogao mnogo bolje pevati - sve zvuci nekako bezvoljno :spava: Rad Coopera vise cenim u Silent Force fazonu.

 

Inace, neke od omiljenih pesama : Intervention (kao i vecina sa THE WATCHERS), Voices, Follow me...Ajde sa DC - 1348.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za divno čudo stvarno nema teme o ovom bendu :)

 

mislim da samo Lordring idalje prati rad ovog benda, Djedo javi se

 

:evotigana: powerprog do kraja! :mrgreen:

 

Šta ćeš, jako je smešno kad je nešto "in" i svi oko tebe slušaju isto (možda čak i više od tebe) i onda se odjednom promeni struja i ti ostaneš kao poslednji mohikanac jer te boli kurac za trendove :mrgreen:

 

U svakom slučaju, slažem se da je Paradox najbolji album, pogotovu što preferiram DC Coopera iako nema velike razlike izmedju njega i John Westa. Ipak, The Mission nimalo ne zaostaje za Paradoxom, dok je barem meni lično ovaj noviji rad (Eyewitness i Paper Blood) iako i dalje Royal Hunt nekako ipak malo na slabijem nivou nego pomenuti albumi. Daleko od toga da su albumi loši i naravno da ih imam sve na originalu zaključno sa DVD-jem koji su mogli malo bolje da odrade vizuelno čisto da skapiram razliku izmedju originala i pirata ;)

 

da, na zivom iz 96 je bilo vise starijih stvari koje jako volim. pretpostavljam da sada vise forsiraju neke novije stvari

 

Loše pretpostavljaš. Na ovom novom DVD-ju su uradili presek celog opusa pa tako imaš sa:

 

Land of the Broken Hearts: Running Wild i Martial Arts

Clown in the Mirror: Wasted Time i Epilogue

Moving Target: Last Goodbye, Far Away, Time

Paradox: Message to God, Long Way Home (bonus na CD verziji)

Fear: Cold City Lights, Lies, Follow Me

The Mission: The Mission, Surrender

Eyewitness: Can't Let Go

Paper Blood: Paper Blood, Never Give Up i SK983 (Svet Kompjutera #983 :mrgreen:)

 

I možda će još nekoga zanimati ova vest:

April 15, 2007

 

ROYAL HUNT has completed the song writing for the band's new and upcoming studio album which will become a sequel to their critically acclaimed concept opus “Paradox”. Lyrical/musical continuation of the story will be spread over 10 tracks and the actual recording of it will start in May 2007 at NorthPoint Productions while the mixing has been scheduled for September at the EMI/Medley Studios in Copenhagen, Denmark.

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...