Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

@dersu

IE zbog Active X-a :da: Suštinski druge banke mogu da šljakaju i na bilo koji browser samo zavisi od njihovog rešenja i sistema zaštite, da li imaju mini-cd, token ili već neki treći sistem..

 

Bejbi, jesi svesna svoje nesvesti uopste. Ko danas pise browser aplikacije koje koriste ActiveX. O Mojsije. Isto vazi i za Yakuzu. Ne, nesto drugo je u pitanju. Ali sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za korisnike Opere... da li Internet download manager (ili neki slican program) moze da se integrise u ovaj browser? Vec sam probao da ga ubacim, ali opcija 'download with IDM' u kontekstu menija (kada idete desnim klikom) nikako da se pojavi. Firefox i IE nemaju ovaj problem, ne znam sad da li Opera uopste i podrzava IDM i programe tog tipa...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba preimenovati temu u Opera Vs. Firefox ekstenzije.

Prazan FF nema sta da trazi u poredjenju sa Operom.

Sa druge strane, nemoguce je preportovati FF ekstenzije na Operu.

Ako to bidne odradjeno, prica je zavrsena.

Neka bude sto biti ne moze.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad, ako se tako gleda na stvari, do pre par godina je vise konzumenata trosilo IE6 nego FF.

Znaci li to da je IE6 bolji?

To sto je zastupljenost IE6 14.9%, a Opere 2.1% govori samo za sebe.

Ili ako vise konzumenata "slusa" mileta kitica nego, recimo, Satriani-a, znaci li to da ovaj prvi radi bolju muziku?

Filozofija po kojoj je bolje ono sto se vise prodaje je duboko pogresna.

Uostalom, sto veca masa, to nizi zajednicki sadrzatelj.

Ili postavimo pitanje ovako: da Opera koristi ekstenzije, a FF ne, ko bi onda sta koristio?

Edited by Trendkill

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najvise smeta to sto Opera srinkuje tabove, to me jako nervira. Ako neko ima resenje za to, neka ga postuje ovde. Nigde nisam nasao resenje za to, a verujem da nisam jedini kome to smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Опера дефинитивно побеђује. Дуго већ не користим ФФ, нервира ме, тром је, ликује меморију,

последица екстензија (а имао сам их много убачених), затим огаван интерфејс (што и није тако страшно), али у поређењу

са Опером све је и по том питању бесмислено... Не бавим се е-бенкингом, да би ми ФФ био неопходан.

Овако О упарим са новим гугловим чедом, кад 'оћу да се зајебавам, повремено...

Edited by Вуду ░▒▓▓▒░ попаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitka je davno završena, ostaju samo nijanse:

 

FireFox 47.3%

IE7 18.7%

IE6 14.9%

IE8 7.1%

Chrome 6.0%

Safari 3.1%

Opera 2.1%

 

Je l'? A izvor? Ja imam i shiny grafik i "malo" drugacije cifre

 

600px-Web_browser_usage_share.svg.png

 

Internet Explorer (65.50%)

Mozilla Firefox (22.51%)

Safari (8.43%)

Google Chrome (1.80%)

Opera (0.72%)

Other (1.04%)

 

edit: A gde god da pogledam, Firefox nema preko 25%

Edited by +GoThDOLL+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvor je w3c ... i ne verujem da je grafikon tačan ... možda je nakada davno bio tačan. Administriram i pratim oko 40 sajtova i svuda he situacija slična onome što sam izneo kao statistiku .... čak i veća u korist FF

 

Sad, ako se tako gleda na stvari, do pre par godina je vise konzumenata trosilo IE6 nego FF.

Znaci li to da je IE6 bolji?

To sto je zastupljenost IE6 14.9%, a Opere 2.1% govori samo za sebe.

Ili ako vise konzumenata "slusa" mileta kitica nego, recimo, Satriani-a, znaci li to da ovaj prvi radi bolju muziku?

Filozofija po kojoj je bolje ono sto se vise prodaje je duboko pogresna.

Uostalom, sto veca masa, to nizi zajednicki sadrzatelj.

Ili postavimo pitanje ovako: da Opera koristi ekstenzije, a FF ne, ko bi onda sta koristio?

 

Uvek se pitam kad neko kao ti sada grize za nešto, da li te taj za koga grizeš plaća ili šta? Neću da ulazim u raspravku sa ljudima kojima je osnovni pokazatelj "kvaliteta" browsera da li radi Spejs ili da li sabija tabove ...

 

Sa strane nekoga ko se profesionalno bavi web razvojem mogao bih ti navesti tačno šta zajebava koji browser i to da iz mog isustva FF ipak najpravilnije čita postojeći (X)HTML, CSS ... naravno ni on nije pošteđen mnogih propusta.

 

A što se tiče analogije Mile Kitić - Satriani, da si uopšte razmislio pre nego si kucao shvatio bi da si debelo lupio. Kitića sluša možda 2-3 miliona seljaka iz Srbije i okoline, a Satrijanija verovatno nekoliko 100 miliona :)

 

A IE6 je koristilo više ljudi jer:

 

a) nije postojalo alternativa

B) slaba prisutnost ljudi na netu (usled slabih konekcija) (važi za Srbiju)

c) neprosvećenost (važi za Srbiju)

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sa sajta ciji si link malopre naveo, mogao si taj deo da procitas bar, ne treba nigde sa strane da se klikce:

 

W3Schools is a website for people with an interest for web technologies. These people are more interested in using alternative browsers than the average user. The average user tends to use Internet Explorer, since it comes preinstalled with Windows. Most do not seek out other browsers.

These facts indicate that the browser figures above are not 100% realistic. Other web sites have statistics showing that Internet Explorer is used by at least 80% of the users.

 

evo ti dve drugacije statistike... verovatno je uzorak "malo" veci od 40ak sajtova, a vrlo verovatno su i "malo" poseceniji

 

http://marketshare.hitslink.com/browser-ma...=M&qpsp=124

http://www.thecounter.com/stats/2009/March/browser.php

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se pitam kad neko kao ti sada grize za nešto, da li te taj za koga grizeš plaća ili šta?
Nije mi jasno odakle si izvukao zakljucak da ja "grizem" za operu, ili sta vec, jer ako mi vise odgovara opera nego ff, to je moja licna stvar, i ti ne treba da se opterecujes time.

 

Neću da ulazim u raspravku sa ljudima kojima je osnovni pokazatelj "kvaliteta" browsera da li radi Spejs ili da li sabija tabove ...
?? Ne znam na osnovu cega zakljucujes da je to nekome osnovni pokazatelj kvaliteta browsera...?? Niko ovde nije retardiran da bi ocenjivao stvari na osnovu takvih trivijalnih kriterijuma...

I ne treba da ulazis u raspravu. Ovaj forum ne postoji zato da bi bilo ko ulazio u raspravu sa nekim ciji mu se post iz nekog razloga ne svidja.

 

A što se tiče analogije Mile Kitić - Satriani, da si uopšte razmislio pre nego si kucao shvatio bi da si debelo lupio. Kitića sluša možda 2-3 miliona seljaka iz Srbije i okoline, a Satrijanija verovatno nekoliko 100 miliona :)
Ne budi bukvalista. Poenta je vise nego jasna. I ne bacaj hejt, nema svrhe i gubljenje je vremena...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IE je i dalje prisutan u ogromnom broju-jednostavno,vecina casual korisnika koristi ono sto dobije uz Windows koji je jelte najrasprostranjeniji desktop OS-jednostavno ne zele i/ili im i ne treba nesto bolje,a ukorenjene navike su takodje bitan faktor-gledam eto i po sebi,koristim FF evo ima sigurno skoro 7 godina(pre nego sto je izasao FF 1.0pr rabio sam Mozilla Suite)i nema teorije da krenem da koristim neki drugi browser

 

Doduse u Evropi je Firefox prilicno rasprostranjen,a s obzirom da je MS dobio packe od EU i da ce se na konto toga isporucivati verziju Windows-a 7 bez IE-a ocekivano je da ce se i trend povecanja popularnosti FF-a nastaviti,bar sto se Evrope tice

 

http://arstechnica.com/open-source/news/20...7-in-europe.ars

 

Inace,kada izadje Win 7 i zvanicno za ocekivati je da opet krene i IE talas-IE 8 jelte dolazi podrazumevano uz Win 7,tako da ce svi oni korisnici koji koriste Vistu ili XP i IE jednostavno nastaviti i to da rade kada izadje novi Windows ;)

 

Sto se tice Opere,ona ima mizeran procenat na desktop trzistu,ali je sto se tice mobilnih platformi prilicno rasprostranjena(Opera Mini)

Interesantno je da se Mozilla jos nije bacila na ovaj trzisni segment :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni opera 10beta rastura, skroz sam zadovoljna.

Kolko znam Opera se jedino kolje sa javascriptom, odlicno podrzava sve css i html standarde itd, ne?

Kazu da ce u final verziji 10ke srediti i te probleme, tipa sa facebookovim javascriptom itd. (FB je pravljen da bude prilagodjen IEu kao i drugio social networksi te su uzasno nezgrapni iako FF prevazilazi te probleme)

Edited by Сталкерка

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opera još uvek ne podržava sve CSS 3, a bogami i ne sve CSS 2.1 vrednosti, iako verzija 10 (beta) prolazi test na CSS 3, to baš nije tako u stvarnosti. Što se tiče nove Opere, svaka čast na inovativnosti Operinog tima, ali mi se ne dopada ideja da od browsera napraviš all-in-one stvar ... pre ili kasnije se ispostavi da integrisane stvari prosto ne funkcionišu kako valja.

 

Browser je za pregled sadržaja sa interneta, server aplikacije su server aplikacije, chat programi su za chat ... i zašto sve to mešati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...