Jump to content

Folkearth


Shamandalie

Recommended Posts

Meni je drugi album odlican, By The Sword Of My Father, sto se tice prvog albuma nisam ga nesto posebno slusao, samo tri pesme, ne mogu nigde da ga nadjem

Sa drugog albuma treba izdvojiti nekoliko zaista posebnih pesama, koje se nikako ne uklapaju u stereotip moderne folk metal scene, svakako odlican album, ima cak i obrada od Falkenbacha...

Ma super je

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Novi album je fantastican, produkcija je, kako se ono kaze, kristalna.. Sve se fenomenalno cuje, i dalje ima pesama poput Scaldic Art, ali pesma koja mi se najvise urezala u pamcenje je Instrumental... To je zaista fantasticno i unikatno an svaki nacin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Taj novi album jos uvek nisam cuo, ali najnoviji Drakkars in the Mist (2007) jesam i moram da naglasim da je produkcija mozda losija i od prvog albuma...Nista mi nije jasno, pa bolje da su snimali kod mene u sobi. Ne mogu da verujem da ne mogu da priuste nesto kvalitetnije, ili je ovo neko cudno promo izdanje :confused: Mozda su i zeleli takav zvuk, ali, ako vam poverujem da je na drugom albumu produkcija odlicna, u cemu je onda fazon ?

 

Nije lose izdanje s kreativne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj novi album jos uvek nisam cuo, ali najnoviji Drakkars in the Mist (2007) jesam i moram da naglasim da je produkcija mozda losija i od prvog albuma...Nista mi nije jasno, pa bolje da su snimali kod mene u sobi. Ne mogu da verujem da ne mogu da priuste nesto kvalitetnije, ili je ovo neko cudno promo izdanje :confused: Mozda su i zeleli takav zvuk, ali, ako vam poverujem da je na drugom albumu produkcija odlicna, u cemu je onda fazon ?

 

Nije lose izdanje s kreativne strane.

 

 

Mogu li da skinem odnekle taj album? Daj neki link please!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Јеботе, скинуо сам га и он је чучао, чучао (да не кажем да сам и заборавио на њега) и реко' - хајде да пустим ово, најзад.

Није ме дуго држало.

Генерално ми сви овакви бендови звуче потпуно исто, некако некарактерна музика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekada davno, još za vreme dok sam radio na Hornburg Magazinu (još samo grave čita ta stara izdanja melanholije radi) imao sam prilike da preslušam ovaj bend. naime neko iz samog benda mi je prosledio CD. Meni se muzika nije nešto tad dopala.

uglavno, ima podosta sličnih bendova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Ja ne kapiram to sa produkcijom kod njih, pa milion ih ucestvuje na projektu, valjda su mogli skupiti neku kintu i pristojno snimiti album... Ovo govorim na osnovu samo prvog (recenzirao sam ga svojevremeno u Butcherianu), koji je uzasno zvucao sa produkcijske strane, da nekako izgubih volju da ih pratim dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Боли њих баш за продукцију, све су то искусни музичари који би сигурно и сами могли нешто лепо да ураде, а камоли да се мало потруде, потраже студио, дају мало пара, али пуца баш њима за продукцију. Није да ми сад нешто нарочито смета, али баш би могли то мало да среде, ево од претходног мог поста на овој страници нисам ни једном преслуша последњи албум.. само због тога.

 

 

Edited by Aronax Of Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Боли њих баш за продукцију

Znam, ali cemu onda sve to? Cemu svirka, ako se ne cuje kako treba? Cemu znoj i trud za pravljenje pesama, sviranje, snimanje, pronalazak izdavacke kuce, ako ce to da zvuci kao djubre? Nema smisla, pogotovo zato sto jesu u pitanju iskusni muzicari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusajte novi album pa cete videti da je produkcija sasvim ok

 

Ako mislis na Drakkars in the Mist, moram reci da sam slusao bolja demo izdanja po pitanju produkcije. Ne mogu da se nateram da ga pustim ponovo, bar da je neka albumcina, pa da oprostim onako los zvuk, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusajte novi album pa cete videti da je produkcija sasvim ok

 

Не, није, шта више далеко је од тога да је ок, па јебему матер ово им је трећи албум а не демо, иначе, музике је скроз добра, али јебига, није поента бити тру олд скул, макар да свирају неку БМ бласфемију па да разумеш, млади, глупи, ал овако..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Ako mislis na Drakkars in the Mist, moram reci da sam slusao bolja demo izdanja po pitanju produkcije.

Bas i ja htedoh ovo napisati. Rhapsoad, ne znam kakvu muziku kuci slusas i sa cim ovo poredis, ali ovo je daleko od OK produkcije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno samo black/death underground zar se ne vidi iz username-a :D

 

sta znam meni deluje ok, naravno da nije odlicna, ali dobra jeste, kao sto sam vec rekao kad se uporedi sa prva dva napredak je ocigledan, ne poredim ja produkciju sa, lupam, nightwishom ili maidenima, nego sa njihovim prethodnim ostvarenjima

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno samo black/death underground zar se ne vidi iz username-a :D

 

sta znam meni deluje ok, naravno da nije odlicna, ali dobra jeste, kao sto sam vec rekao kad se uporedi sa prva dva napredak je ocigledan, ne poredim ja produkciju sa, lupam, nightwishom ili maidenima, nego sa njihovim prethodnim ostvarenjima

Haha, trebao si onda odmah tako reci... E sad, tu je problem sto su oni postavili nikakve i preniske standarde sa prva dva albuma kad je produkcija u pitanju, pa tako i nije bio problem da ovaj treci zvuci nesto bolje... ali nista je ono za muziku koju sviraju, onakva produkcija dobila bi se i u bilo kom srpskom studiju za pare koje bismo i mi sami mogli izdvojiti... Mora bolje, inace nema smisla ceo taj projekat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...