Jump to content

Saxon


Blackmore

Recommended Posts

Hihihi :D

Eh da je srece, eh da je sreceeee da ih IKAD VIDIMO ZAJEDNO U BEOGRADU !

Pa mislim da taj dan...ne znam...ja tacno ne znam sta bih radila kad bi SAXON, CIIC i Doro dosli u bgd...

 

E posle toga da ne znam sta da mi se desi - nebitno je :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam... nervira me više i naša publika i ova zemlja i svi organizatori...

Na Warlock temi je postavljen link ka certu na kom će biti Saxon, Wasp, Udo, Primal Fear i Doro...

 

Takvi velikani i svi na jednom mestu... Pa i kad bi napravili nešto kod nas ... bog zna da li bi bio pravi odziv publike...

 

:no:

blje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam... nervira me više i naša publika i ova zemlja i svi organizatori...

Na Warlock temi je postavljen link ka certu na kom će biti Saxon, Wasp, Udo, Primal Fear i Doro...

 

Takvi velikani i svi na jednom mestu... Pa i kad bi napravili nešto kod nas ... bog zna da li bi bio pravi odziv publike...

 

:no:

blje.

 

Prosle godine bio Saxon na Bozicnom "Mitingu" sa Doro...

a u kurac uzece 45€ za ovo, hohstapleri

A moze i drugacije bez cerupanja pilica(fanova)

Sledece nedelje svira Motörhead,Overkill,Skew Siskin i Rose Tattoo za samo 36€(ja uzo kartu) bice haos,demonstracije,vanredno stanje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledece nedelje svira Motörhead,Overkill,Skew Siskin i Rose Tattoo za samo 36€(ja uzo kartu) bice haos,demonstracije,vanredno stanje...

 

 

U jebote koji Kombo , A najviše od toga Rose Tatto (Što bih pogledao jer do sada nisam imao šanse da ih uhvatim )a oni su imali nedavno turneju po Australiji sa Motorheadom.

 

Inače rose tatto često sviraju u Nemačkoj baš sam gledao snimak sa Wackena i sa harley davidson festivala ...mnogo dobro.

Pravi prljavi RnR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad uzeh malo da slusham Innocence Is Not Excuse, i strashno mi se gleda Saxon strashno...ponekad pomislim da nece nikad doci ovde al nadam se da nije tako.

 

Taj album je vrh... sa njime su krenuli u osvajanje severne i juzne amerike. Ali rezultati nisu bili bas nesto.. jeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Novosti 8", 2.april 1983 :

 

"Jedan od vodecih sastava tzv. novog teskometalnog zvuka, Saxon, u okviru svoje evropske turneje gostovao je i u nasoj zemlji. S obzirom da je ovaj pravac veoma popularan kod najmladje rok-publike, te da je jedan od albuma grupe "Teksas-platno i kozha" licencno objavljen i kod nas, Saxon su u beogradskoj dvorani Pionir imali vise gledalaca nego mnoga veca imena koja su tu nastupala. Osim sto su predstavili tu vrstu muzike u najboljem svetlu - po nacelu "brzo, snazno i kratko" - priustili su jednu od najprivlacnijih predstava ikad vidjenih u nas. Obicaj je da strani sastavi u Jugoslaviji koriste domace ozvucenje i osvetljenje, da bi umanjili troskove organizacije. Saxon su, medjutim, rekli "Ovo nije tezga, ovo je prava stvar", i dovukli su opremu zastrasujucih razmera i kvaliteta, tako da je oko cetiri hiljade posetilaca moglo da uziva u vatrometu zvuka i svetlosti".

 

Nadjoh ovo. Tako doslovce zvuci prikaz koncerta. Ima i dobrih slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Novosti 8", 2.april 1983 :

 

"Jedan od vodecih sastava tzv. novog teskometalnog zvuka, Saxon, u okviru svoje evropske turneje gostovao je i u nasoj zemlji. S obzirom da je ovaj pravac veoma popularan kod najmladje rok-publike, te da je jedan od albuma grupe "Teksas-platno i kozha" licencno objavljen i kod nas, Saxon su u beogradskoj dvorani Pionir imali vise gledalaca nego mnoga veca imena koja su tu nastupala. Osim sto su predstavili tu vrstu muzike u najboljem svetlu - po nacelu "brzo, snazno i kratko" - priustili su jednu od najprivlacnijih predstava ikad vidjenih u nas. Obicaj je da strani sastavi u Jugoslaviji koriste domace ozvucenje i osvetljenje, da bi umanjili troskove organizacije. Saxon su, medjutim, rekli "Ovo nije tezga, ovo je prava stvar", i dovukli su opremu zastrasujucih razmera i kvaliteta, tako da je oko cetiri hiljade posetilaca moglo da uziva u vatrometu zvuka i svetlosti".

 

Nadjoh ovo. Tako doslovce zvuci prikaz koncerta. Ima i dobrih slika.

 

Šteta što je koncert 1986 e bio otkazan u BG i to samo par dana pred koncert a Black sabbath iste godine je bio otkazan na dan koncerta.Dobro je da smo slušali 202 pa nismo krenuli.

 

U toj godini trebalo je da bude dosta dobrih koncerata u Bg neke su čak i odrzane Status quo , iron maiden , nazareth, girlschool, Motorhead

 

Pričalo se tada da će biti i dvodnevni heavy metal festival u Pioniru slično onome što je bilo u zagrebu 83e al ništa ni od toga .

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Novosti 8", 2.april 1983 :

 

"Jedan od vodecih sastava tzv. novog teskometalnog zvuka, Saxon, u okviru svoje evropske turneje gostovao je i u nasoj zemlji. S obzirom da je ovaj pravac veoma popularan kod najmladje rok-publike, te da je jedan od albuma grupe "Teksas-platno i kozha" licencno objavljen i kod nas, Saxon su u beogradskoj dvorani Pionir imali vise gledalaca nego mnoga veca imena koja su tu nastupala. Osim sto su predstavili tu vrstu muzike u najboljem svetlu - po nacelu "brzo, snazno i kratko" - priustili su jednu od najprivlacnijih predstava ikad vidjenih u nas. Obicaj je da strani sastavi u Jugoslaviji koriste domace ozvucenje i osvetljenje, da bi umanjili troskove organizacije. Saxon su, medjutim, rekli "Ovo nije tezga, ovo je prava stvar", i dovukli su opremu zastrasujucih razmera i kvaliteta, tako da je oko cetiri hiljade posetilaca moglo da uziva u vatrometu zvuka i svetlosti".

 

Nadjoh ovo. Tako doslovce zvuci prikaz koncerta. Ima i dobrih slika.

 

Promocija albuma "power and the glory"!!! Gruvali su samo tako, prepoznatljiv zvuk ritam sekcije i celokupna vrhunska svirka prostih ali ubitacnih rifova. Izmislicu vremensku masinu da se vratim u to vreme i odem na koncert i vidim ceo dogadjaj.... jeee

 

 

 

 

Šteta što je koncert 1986 e bio otkazan u BG i to samo par dana pred koncert a Black sabbath iste godine je bio otkazan na dan koncerta.Dobro je da smo slušali 202 pa nismo krenuli.

 

 

Sta znas o koncertu saxona u Zagrebu 86`? Cuo sam neke price da su imali live snimak i da je kostao kao vatra....

 

Heh, album "Rock the nations"... super pesme.. tu je gostovanje Elton Johna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još nisam čuo onaj poslednji live album, The Eagle Has Landed 3, ali po listi pesama bih rekao da je odličan. Ne bih voleo da se vratim u osamdesete, volim noviji period i zato mi je posebno žao što nisu došli ove godine. Valjda će ih neko dovesti pre nego što propadnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još nisam čuo onaj poslednji live album, The Eagle Has Landed 3, ali po listi pesama bih rekao da je odličan. Ne bih voleo da se vratim u osamdesete, volim noviji period i zato mi je posebno žao što nisu došli ove godine. Valjda će ih neko dovesti pre nego što propadnu.

 

Zaboravio sam da kazem da bi se vratio posle koncerta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...