Jump to content

Abonos


fikus

Recommended Posts

uh ,Uspavanka je krajnje jeziva icon_smile.gif ....a tek pevanje onog klinca posle pesme icon_uhoh.gif ......inache namam rechi koliko je album Abonosa dobar , chekala sam dugo na ovo njihovo izdanje i jedva dochekala da slusham kuci stvari koje sviraju na koncertima....moram da priznam samo da mi se textovi ne dopadaju previshe ,ne mislim na tematiku vec na nachin na koji su pisani , ali OK , to je njihov fazon ....

Slava! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se odmah razumemo , ja nisam fan ABONOSA i protiv njih nemam nista.

Ono sto je Rogosic napisao uglavnom stoji ali u vecini ono sto i nema veze sa muzikom,kao recimo navedene greske koje je bend pravio poslednjih godina,omot...kritike koje imaju veze sa muzikom a sa kojim bih se slozio su,nepotreban muski vokal(ne kazem da je covek los) i prekomplikovani aranzmani.

E sad dolazimo do neceg drugog. Da je album objavljen za Rock Ekspress ni u kom slucaju ne bi bio ovako napljuvan.ABONOSU su aranzmani bili komplikovani i pre dve i vise godina kada su ih hvalospevima predstavljali u Rock Ekspressu.i tada je tu bio prisutan taj nepotrebni muski vokal koji je btw. u to vreme bio opisivan kroz pitanje ,,sta taj razarajuci power vokal trazi u jednom gotic bendu?,, a danas ga nazivaju iritantnim. Evo recimo MOONDIVE su sada objavili album za njih , oni ih odmah velicaju i u recenziji ABONOS albuma ih pominju kao bend koji se u pojavio u vreme kada se publika umorila od ABONOSA i time je MOONDIVE kao bend sa zenskom vokalnom postavom preuzeo veliki deo ABONOS fanova. Pa zasto se onda o MOONDIVE nije pisalo pre godinu ipo dana kada su trijumfovali na zajecarskoj gitarijadi (posle duzeg vremena prvi mladi metal bend koji je uzeo nagradu) i bili jedan od najuspesnijih sastava na hard n heavy festu.O uspesima na demo ekspresu ne treba ni govoriti.

Da zakljucim ne volim ABONOS ali ovo sto se dogodilo stvarno nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se odmah razumemo , ja nisam fan ABONOSA i protiv njih nemam nista.

Ono sto je Rogosic napisao uglavnom stoji ali u vecini ono sto i nema veze sa muzikom,kao recimo navedene greske koje je bend pravio poslednjih godina,omot...kritike koje imaju veze sa muzikom a sa kojim bih se slozio su,nepotreban muski vokal(ne kazem da je covek los) i prekomplikovani aranzmani.

E sad dolazimo do neceg drugog. Da je album objavljen za Rock Ekspress ni u kom slucaju ne bi bio ovako napljuvan.ABONOSU su aranzmani bili komplikovani i pre dve i vise godina kada su ih hvalospevima predstavljali u Rock Ekspressu.i tada je tu bio prisutan taj nepotrebni muski vokal koji je btw. u to vreme bio opisivan kroz pitanje ,,sta taj razarajuci power vokal trazi u jednom gotic bendu?,, a danas ga nazivaju iritantnim. Evo recimo MOONDIVE su sada objavili album za njih , oni ih odmah velicaju i u recenziji ABONOS albuma ih pominju kao bend koji se u pojavio u vreme kada se publika umorila od ABONOSA i time je MOONDIVE kao bend sa zenskom vokalnom postavom preuzeo veliki deo ABONOS fanova. Pa zasto se onda o MOONDIVE nije pisalo pre godinu ipo dana kada su trijumfovali na zajecarskoj gitarijadi (posle duzeg vremena prvi mladi metal bend koji je uzeo nagradu) i bili jedan od najuspesnijih sastava na hard n heavy festu.O uspesima na demo ekspresu ne treba ni govoriti.

Da zakljucim ne volim ABONOS ali ovo sto se dogodilo stvarno nije u redu.

Pa to je cinjenica da Rogosic malo vise kenja!!!

 

Krivo mu je sto ce bend za svoj trud zaraditi koju kintu, aki nista previse!!

Krivo mu je sto on ne stanca nove i nove serije diskova, bez znanja benda, pod izgovorom prodaja slaba!!!

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA SAM KUPIO ALBUM NA SVIRCI PRE NEKO VECE I MOGU RECI DA JE ODLICAN!!!

 

CAK NI PRODUKCIJA NIJE LOSA!!!

 

MJUZA NIJE IZGUBILA ONAJ PREDIVNI DUH KOJI IMA UZIVO!!! (OVO ZVUCI GLUPO ALI STA CU KADA SAM SKORO SVE PESME DAVNO NAUCIO NA SVIRKAMA!)

 

BUKLET JE TAKODJE ODLICAN!

 

E, SADA I 2 ZAMERKE! PRVO, BUBANJ IMA PREVISE PRELAZA (TO MI ZVUCI KLINACKI) I CUDNIH RITMOVA. MISLIM DA BI NA NJIHOVU MUZIKU BOLJE 'LEGAO' MALO RAVNIJI BUBANJ! DRUGO, PESME SU PRENATRPANE PEVANJEM, STO I NIJE NEKA ZAMERKA OBZIROM DA ONI SUPER PEVAJU ALI IPAK SU MOGLI TO MALO BOLJE DA ARANZIRAJU... BAREM JA TEKO MISLIM.

 

NADAM SE DA CE OVAJ MATERIJAL POSLUZITI KAO ULAZNICA ZA NEKA ZASADA NAM NEDOSTUPNA MESTA!!! TJ. ZELIM IM SVU SRECU

 

VELIKI POZDRAV ZA ABONOS!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj baja iz Rok expresa je tipican obogaljeni kompleksas.Mene bi bilo sramota tako nesto da naipsem cak i da je tako.Ja takodje nisam fan takve muzike,ali kao RESPECT!!!Da sam na mestu clanova benda,onog Rogosica bih tuzio,ili bih mu mozda platio lecenje.

Ovo se odnosi na text o ceni grupe ABONOS.

WOZDRA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na albumu sve demo snimci, kako mi se cini... rolleyes.gif

A zasto!!!???

 

Jel ima toliko puno bendova kod nas koji imaju savrsenu produkciju (citaj bolju od Abonosa), pa da za ovo mozes reci da je demo snimak???

 

Jel Alogijin bubanj zvuci mozda bolje?

 

Dobos los, a bas sintetika, ne znam kako je Damir mogao to uraditi!

 

Album je Super za nase uslove snimanja!!!

 

Poz

 

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA SAM KUPIO ALBUM NA SVIRCI PRE NEKO VECE I MOGU RECI DA JE ODLICAN!!!

 

CAK NI PRODUKCIJA NIJE LOSA!!!

 

MJUZA NIJE IZGUBILA ONAJ PREDIVNI DUH KOJI IMA UZIVO!!! (OVO ZVUCI GLUPO ALI STA CU KADA SAM SKORO SVE PESME DAVNO NAUCIO NA SVIRKAMA!)

 

BUKLET JE TAKODJE ODLICAN!

 

E, SADA I 2 ZAMERKE! PRVO, BUBANJ IMA PREVISE PRELAZA (TO MI ZVUCI KLINACKI) I CUDNIH RITMOVA. MISLIM DA BI NA NJIHOVU MUZIKU BOLJE 'LEGAO' MALO RAVNIJI BUBANJ! DRUGO, PESME SU PRENATRPANE PEVANJEM, STO I NIJE NEKA ZAMERKA OBZIROM DA ONI SUPER PEVAJU ALI IPAK SU MOGLI TO MALO BOLJE DA ARANZIRAJU... BAREM JA TEKO MISLIM.

 

NADAM SE DA CE OVAJ MATERIJAL POSLUZITI KAO ULAZNICA ZA NEKA ZASADA NAM NEDOSTUPNA MESTA!!! TJ. ZELIM IM SVU SRECU

 

VELIKI POZDRAV ZA ABONOS!!!

Iskljuci caps lock mento-le! no.gificon_smile.gif

 

Ovo za bubanj sam ti ja rekao! icon_smile.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pricamo o produkciju. Dobos se razlikuje samo u pesmi "Vreme istine" kao i sama gitara. Razlog tome je sto su tu pesmu poslednju snimili pa su u medjuvremenu promenili malo zvuk sto je istina malo bezveze ali dobro. Bubnjevi su trigerovani pa zvuce kao zvaki drugi triger. Uporedi bubanj poslednjih Stratovarius albuma i "Price o zivotu" razlika je extra mala.

 

Elem Abonos... hmmm da u potpunosti se slazem sa Urosem iste stvari se i meni ne svidjaju s tim sto bi ja dodao da je lose producirana dinamika vokala. Chas se dobro cuju cas slabo u jednom refrenu (recimo). Na to su mogli da obrate paznju pogotovo sto ima toliko vokala pa se desava (u svakoj pesmi ustvari) da ne znam sta pevaju nego moram da vidim u bookletu, dikcija im nije jaca strana ali to nema veze sa albumom tako zvuce i uzivo. Ali sve u svemu ovaj album je jedan od onih must-have albuma, preporucujem! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче спота мислим да су украли идеју од Ајс Нигрутина. no.gifbiggrin.gif Шума и они шуми. Да је АН први снимао, види се по томе што код њега у споту има више лишћа на дрвећу. Шалим се, наравно. Како су наши метал спотови реткост, право је освежење видети нешто такво. Надам се да ће снимити још који спот.

Што се албума тиче, мени се јако свиђа. Посебно песме У корошњама абоноса и Дух предака, мада су све малтене одличне. Буклет је исто доста добар.

Иначе, Чорбина обрада је екстра.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што се тиче спота мислим да су украли идеју од Ајс Нигрутина. no.gifbiggrin.gif Шума и они шуми. Да је АН први снимао, види се по томе што код њега у споту има више лишћа на дрвећу. Шалим се, наравно. Како су наши метал спотови реткост, право је освежење видети нешто такво. Надам се да ће снимити још који спот.

Што се албума тиче, мени се јако свиђа. Посебно песме У корошњама абоноса и Дух предака, мада су све малтене одличне. Буклет је исто доста добар.

Иначе, Чорбина обрада је екстра.

Jel taj spot vec snimljen i ako je gdje se vrti najvise!!!???

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...