Jump to content

Abonos


fikus

Recommended Posts

cula sam ih ,recimo,3,4 puta i jedino prvu put su bili ok....ostavili su veliki utisak ja mislim na sve pristune, a vec svaki sledeci put sve je bilo vise razocarenja ...hm...u cemo je stos?

 

Cini mi se da je fora u tome sto su odjednom stekli prilicnu popularnost - tako reci kultni status - i normalno silno se uobrazili posle toga... i ja sam cula da su na prvim svirkama bili mnogo bolji.

 

Mislim, ja nemam nista ni protiv ambicioznosti ni protiv zelje za originalnoscu - ali ne po_svaku_cenu, zaboga! Nije ni toliko tesko biti originalan koliko imati osecaj za meru i stil; Abonosu nazalost nedostaje i edno i drugo, a jos je veca zalost sto to nikad nece priznati i makar pokusati da steknu nesto od toga... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv Abonosa nemam nista, ali je evidentno da tu nesto ne stima. Zvuk im je uvek bio mutan (mislim na ritam sekciju) sto znaci da tonci nisu krivi jer su svi drugi bendovi imali daleko bolji zvuk. Sto se tice vokala mislim da pevacice pokusavaju ono sto definitivno ne mogu, pa to onda zvuci kao da je rastimovano ili u falsu. Isto tako mislim da bi basista mogao vise da zauzme mikrofon, jer je izuzetan! Na Di'annu je je bio strava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednom mestu ovolika gomila velikih sluhista, grandioznih umetnika na melodici. Nisu oni krivi sto ste vi koji pljujete po njima svirali u zivotu samo melodiku (eventualno metalofon) i to kod uciteljice pa su vam proradili kompleksi i sad pljujete po ovom odlicnom bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos sam videla i cula samo 2 puta, i nijednom nisu ostavili neki poseban utisak... bend je prilicno osrednji. One pevacice bi mogle jos malo da 'shkoluju' glas, a ritam sekcija da se potrudi da bude malo jasnija. Nekako uvek su bubnjevi 'pomesani' sa basom i ne izdvaja se nijedan cist zvuk... Uglavnom, mislim da ako se jos malo potrude i ako se ne uobraze preterano, da mogu da postanu jedan kvalitetan bend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos... Pa jeste, ne moze se tek tako pljuvati i kritikovati neciji rad. Jebi ga, nije nimalo jednostavno raditi ono sto oni rade. Tu su dva zenska vokala, pa gitare, klavijature, pa sav taj fazon... Nije jednostavno. Slusala sam ih par puta i vidi se da imaju kvaliteta ali cini mi se da trebaju stvarno jos dosta da rade da bi zvucali kako treba. Alogia je recimo stvarno ok bend ali vidi se koliko oni u to ulazu i koliko rade. Perfektni su na sceni. E to je ono sto nedostaje Abonosu - mnogo vise vjezbanja a mozda je u pitanju i oprema. Na nasim koncertima uvijek postoji neki pijani tonac, konstantno je u pitanju mikrofonija i sl. a i oprema je prilicno skupa. Tako nesto smeta i pop-rock bendovima (koji opet mogu svirku da urade akusticno) a kamoli bendu kao sto je Abonos. Njihova svirka zahtjeva mnogo toga. I opreme i love, i vjezbanja i uzasno mnogo rada...

Kod nas su za sada jedino oni hrabro poceli s tom vrstom metala, pa zasto onda da ih ne podrzimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abonos... Pa jeste, ne moze se tek tako pljuvati i kritikovati neciji rad. Jebi ga, nije nimalo jednostavno raditi ono sto oni rade. Tu su dva zenska vokala, pa gitare, klavijature, pa sav taj fazon...

...

Kod nas su za sada jedino oni hrabro poceli s tom vrstom metala, pa zasto onda da ih ne podrzimo?

 

Tacno je da imaju komplikovanu i postavu i aranzmane i sve sto uz to ide... ali ne mogu da se vade na to! Ipak mislim, da ako nesto krenes da radis da to treba da radis kako valja. I normalno, da budes spreman na kritike. A opet podvlacim - i nije toliko problem kvalitet njihovog izvodjenja koliko *stav* da su sad odjednom velike zvezde... normalno da sad oni nece pet para davati na kritike, jer zaboga imaju toliko fanova koji ih ionako obozavaju sta god da urade! Uostalom, nisam videla da je neko bas nesto preterano dao argumenata *zasto* su Abonos tako sjajni, divni i perfektni (osim zato sto su 'originalni').... zlobnici bi mogli to da jednostavno objasne prisustvom zenskih clanova u bendu, zar ne? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A opet podvlacim - i nije toliko problem kvalitet njihovog izvodjenja koliko *stav* da su sad odjednom velike zvezde... normalno da sad oni nece pet para davati na kritike, jer zaboga imaju toliko fanova koji ih ionako obozavaju sta god da urade! Uostalom, nisam videla da je neko bas nesto preterano dao argumenata *zasto* su Abonos tako sjajni, divni i perfektni (osim zato sto su 'originalni').... zlobnici bi mogli to da jednostavno objasne prisustvom zenskih clanova u bendu, zar ne? biggrin.gif

 

devojcice, ajde mi objasni nesto: kada su se Abonos istripovali da su te VELIKE ZVEZDE? ja uopste ne kapiram te tvoj ARGUMENTE i sl.

noni su definitivno NAJORIGINALNIJI DOMACI BEND (ako to ne kapiras, nikad ih nisi cula kako valja, a i ne krivim te je je organizacija na domacim svirkama STVARNO NAJVECE SRANJE - ja sam bio milion puta sa njima u studiu, bio sam na skoro svim (da bukvalno svim) svirkama koje su ikad odsvirali i ja sam ubedjen u to sto tvrdim (ALI NA KRAJU KRAJEVA OVO JE SVE MOJE MISLJENJE, A SVAKO IMA PRAVO NA SVOJE)

Share this post


Link to post
Share on other sites

devojcice, ajde mi objasni nesto: kada su se Abonos istripovali da su te VELIKE ZVEZDE? ja uopste ne kapiram te tvoj ARGUMENTE i sl.

 

Pazi, to jeste stvar licnog utiska, ali ono jednom kad sam ih videla imali su takav stav: tako su se ponasali i izgledali, i pokusavali su da zvuce nesto grandiozno time sto su forsirali duple bas bubnjeve i pevacicin glas preko svake mere... a jedino sto su postizali je da zvuce skroz neskladno i haoticno (u negativnom smislu).

 

noni su definitivno NAJORIGINALNIJI DOMACI BEND (ako to ne kapiras, nikad ih nisi cula kako valja, a i ne krivim te je je organizacija na domacim svirkama STVARNO NAJVECE SRANJE - ja sam bio milion puta sa njima u studiu, bio sam na skoro svim (da bukvalno svim) svirkama koje su ikad odsvirali i ja sam ubedjen u to sto tvrdim

 

Dobro, dosta tog isticanja da su najoriginalniji... to ne sporim, ali, da li imaju drugih kvaliteta da se pohvale njima? A sto se tice organizacije, tonskih uslova i slicnog kod nas, to jeste sranje kakvog nema, slazem se, ali jednostavno se cuje da ona plava pevacica kresti, i to nema veze sa ozvucenjem, i cak i kad ova crvena koja ima bas prijatan glas peva lead ona je poklopi sto uzasno zvuci (recimo u uvodu u 'All Souls Night').

 

A koliko sam shvatila iz intervjua, oni se uvek zale na ozvucenje, pa me to navodi na pomisao da oni mozda nisu svesni da imaju taj problem sa vokalima... :? Zato sam se malo iznervirala zato sto ih svi hvale na velika usta a niko ni rec da kaze o ovom njihovom objektivnom nedostatku... mislim da kritike pre mogu da pomognu bendu da postane bolji. Ali ja ipak prilicno subjektivno mislim da su Abonos vec upali u trip 'najbolji smo, najveci smo...' i da tu dalje nema leka sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Abonosu sve naj... Ona plavusa im je stvarno do jaja.

I fino peva necemo da gresimo dusu!!!

Ali crni gitaristi... Onaj brka cini mi se svira neki lead star pa mu je zvuk stalno los, a kad svira solo k'o da ide da cuva ovce. Basista je cool ali ona gitara mu je krs ( ima neki zvuk kao iz bureta, pogotovu kad svira neki nazovi slap)!!!! :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro, jebi ga, ja jos uvek ne kapiram taj trip sa "prepotencijom" i "pokusavanjem stvaranja utiska grandioznosti" n' stuff, a usput oni ne nepaju duplu papu... :mrgreen:

 

:x ali sto se tice zvuka, to vece sam bio tamo od 21:00 pa znam sve kako se i zasto desavalo. Alogia je bila na stage-u od 21:00 - 23:15, as ostali beddovi po 10 min. (STO MOZDA OBJASNJAVA ZASTO JE ALOGIA IMALA NAJBOLJI ZVUK). Onog "TONCA" (citaj idiota) :evil: neznam ko pozva i da li je on uopste kvalifikovan za tako nesto. ja sam se trudio da im izvucem nesto od zvuka, cak sam trckarao tamo-vamo ali ta budala me je samo iskulirala recima: "znas, jebi ga, ne mogu ja svaki cas da im miksujem vokale..." i nastavila da cirka pivo. ZASTO NIJE DRKO KURAC I CIRKO PIVO KADA JE ALOGIA SVIRALA (BTW i negde na site-u sam procitao da su oni kao bili Headlineri - ?? zasto - po cemu oni treba da budu headlineri na festivalu na kome svira 4-5 bendova)...

 

CINJENICA JE DA ABONOS IMA NAJVECE POTREBE STO SE TICE ZVUKA I TREBA IM PRISTOJNA TONSKA PROBA DA BI ZVUCALI OK. (TAMO TO NISU IMALI - IMALI SU TONSKU OD 10 MIN>!!@!!!) (za razliku od nekih)

 

Vladin vokal se uopste nije cuo, a opet s druge strane Martin mozda prejako, klavjature se nisu cule kako valja, Na pocetku je takav neki uzas izlazio iz pojacala (sto smo kasnije identifikovali kao klavijature) - modul je bio potpuno razjeban i na tonskoj se klavijature nisu ni cule - posle su kao popravili pa se culo to sranje.

 

STA DA VAM KAZEM - ORGANIZACIJA 0

(drugin recima KST) sad.gif

 

I pored svega oni su manje-vise OK odsvirali... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protiv Abonosa nemam nista, ali je evidentno da tu nesto ne stima. Zvuk im je uvek bio mutan (mislim na ritam sekciju) sto znaci da tonci nisu krivi jer su svi drugi bendovi imali daleko bolji zvuk. Sto se tice vokala mislim da pevacice pokusavaju ono sto definitivno ne mogu, pa to onda zvuci kao da je rastimovano ili u falsu. Isto tako mislim da bi basista mogao vise da zauzme mikrofon, jer je izuzetan! Na Di'annu je je bio strava.

pa...eto....covek rece...

samo nije sve tako crno,opet su super!

A sto se pevacica tice...nekako su-dekoncentrisane :? ... mozda preteruju u nastojanjima da izadju iz sopstvenih mogucnosti,pa se forsiraju,sto se svakako oseti.

Opet imaju lep nastup.lepi su,ok,tek ih ceka buducnost :wink:

Samo polako,nista preko noci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

Shto se tiche vokala vishe mi se svidja Marijin glas [ crvenokosa? ]. Jedino su dobro zvuchali na onom 'gothic' festu u KSTu. Tada sam mogao da razaznam pojedine zvuke shto na ostalim svirkama nisam uspeo. Mogli bi da budu ok samo da malo poprave taj zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednim recima ORIGINALNO!

 

Mislim da imaju sanse za veliki uspeh u buducnosti...

 

And poruka za one kojima se ne svidjaju...Ne morate ih ni slusati[ako kreste,falshiraju,nemaju pojma i sl.]!

Svidja mi se Vladin glas,devojke pevaju solidno[eventualno mrvica doshkole nije na odmet ukoliko planiraju da urade nesto do jaja za domaci Goth]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakve se to glupe price da devojke falsiraju dok pevaju? Koji se to bajni sluhisti javljaju?

Marta i Marija i te kako imaju sluha, a kao dodatnu proveru, imam cak i tosnki zapis sa ovog zadnjeg festa. Vokali zvuce bolje nego na demo snimcima. A da ne govorim kako zvuci Marta kad peva Nightwish - predivno.

Stoga, manimo se glupih prica.

 

Dalje, Vlado ima odlican glas, jedino su gitare uvek lose.

Takodje, i bubanj bi mogao biti mnogo bolji, posebno bi im dobro dosao dupli bas, to bi u mnogome popravilo zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakve se to glupe price da devojke falsiraju dok pevaju? Koji se to bajni sluhisti javljaju?

 

Ne *falsiraju* nego previse forsiraju glas - pa zvuci ko da kreste, u svakom slucaju vrlo neprijatno. Ustvari, da budem precizna: to vazi samo za onu plavu, crvena (Marija) ima vrlo prijatan glas, ali sta vredi kad ne dolazi do izrazaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakve se to glupe price da devojke falsiraju dok pevaju? Koji se to bajni sluhisti javljaju?

Marta i Marija i te kako imaju sluha, a kao dodatnu proveru, imam cak i tosnki zapis sa ovog zadnjeg festa. Vokali zvuce bolje nego na demo snimcima. A da ne govorim kako zvuci Marta kad peva Nightwish - predivno.

Stoga, manimo se glupih prica.

 

Dalje, Vlado ima odlican glas, jedino su gitare uvek lose.

Takodje, i bubanj bi mogao biti mnogo bolji, posebno bi im dobro dosao dupli bas, to bi u mnogome popravilo zvuk.

Mislis na Martu Friedman?

Marty bi bolje zvucao od Marte da se kastrira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakve se to glupe price da devojke falsiraju dok pevaju? Koji se to bajni sluhisti javljaju?

Marta i Marija i te kako imaju sluha, a kao dodatnu proveru, imam cak i tosnki zapis sa ovog zadnjeg festa. Vokali zvuce bolje nego na demo snimcima. A da ne govorim kako zvuci Marta kad peva Nightwish - predivno.

Stoga, manimo se glupih prica.

 

Dalje, Vlado ima odlican glas, jedino su gitare uvek lose.

Takodje, i bubanj bi mogao biti mnogo bolji, posebno bi im dobro dosao dupli bas, to bi u mnogome popravilo zvuk.

Mislis na Martu Friedman?

Marty bi bolje zvucao od Marte da se kastrira!

E, ovo je previse! Daki, ne ides u KST!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, kakve se to glupe price da devojke falsiraju dok pevaju? Koji se to bajni sluhisti javljaju?

Marta i Marija i te kako imaju sluha, a kao dodatnu proveru, imam cak i tosnki zapis sa ovog zadnjeg festa. Vokali zvuce bolje nego na demo snimcima. A da ne govorim kako zvuci Marta kad peva Nightwish - predivno.

Stoga, manimo se glupih prica.

 

Dalje, Vlado ima odlican glas, jedino su gitare uvek lose.

Takodje, i bubanj bi mogao biti mnogo bolji, posebno bi im dobro dosao dupli bas, to bi u mnogome popravilo zvuk.

Mislis na Martu Friedman?

Marty bi bolje zvucao od Marte da se kastrira!

 

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif e, umro sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje neargumentovane kritike. Kao prvo, rekli smo da nema nepotrebnog vredjanja. Kao drugo, Marta ima izvanredan glas. Kao trece, vokale forsiraju, ali su im oni i najjace oruzje. Kao cetvrto, da vidim da neko od vas osnuje slican bend, pa na svom primeru pokaze kako bi to bolje uradio. Do tad - tisina, da ne bi bilo brisanja postova.

 

:evil:

 

HAIL ABONOS!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...