Jump to content

Fallout 3


Axeanosilas

Recommended Posts

Ja sam uzivao u New Vegasu do juce...A od juce: Pocela igra da mi crashuje na svakih 5 minuta iako sam dosad nekih 40 sati igrao bez problema. Odjednom pocne da se koci, a onda izbaci na desktop i prijavi neku gresku u grafickim drajverima (neki kernel error posle kojeg se drajver reloaduje). Okej, probam sa brisanjem drajvera i skidanjem novih (nVidia 8600 GTS), opet isto. Probao i reinstalaciju igre (i poslednji update) i DirectX-a, onaj performance fix, jos neke stvari sa menjanjem fallout.ini fajla, stavio sve na low u grafickim podesavanjima, loadova stare sejvove...ali sve uzalud. :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

screenshot0.jpg

 

zavrsih new vegas upravo.

kad se sve sabere i oduzme, trojka mi se mnogo vise svidela.

stoji da nv ima vise veze s falloutom 1 i 2, stoji da je igra duza, ali trojka je imala meni daleko bolju pricu, atmosferu i samu koncepciju. bolji su bili likovi, mnogo je bilo povezanije sve i logicnije. pored toga, uzasno me je nervirala bagovitost new vegasa uz sve patcheve, gde bih vrlo istakao bag u zadnjoj misiji za brotherhood of steel koji bez citanja fallout wiki-a ne moze da se eskivira. ( bug@ http://fallout.wikia.com/wiki/Eyesight_to_the_Blind )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Kul je NV, bas su mi lepo uklopljene priče iz keca i dvojke sa onim sto se dešava u pustinjama Nevade, pojavljuje se mnogo referenca na iste, i čak likova (legendarni supermutant Marcus), nova oružija su fenomenalna, a i svidja mi se hardcore mode, čini igru zaista težom i realnijom, kao što bi i trebao biti postnuklearni RPG, za razliku od trojke u kojoj si bog otac već na 15om levelu, a ovde sam evo 26i i ne mogu da se iskurčim bilo kome koga sretnem Sve u svemu, nije najbolji Fallout, jel postoji onaj sa sufiksom 2, ali vise nego solidna igra.

Edited by Jabba the Hutt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Окренуо сам Нови Вегас па имам једно питање. База Брадерхуда је тамо у оној пустинњи где дува ветар и ништа се не види од прашине, јел тако? Чим су ме њихови војници видели одмах су запуцали на мене, па сам ја пуцао на њих и онда јебига нисам могао да упаднем на њихову обуку и носим њихове оклопе. Где сам засрао? Опет кажем они су први пуцали на мене без разлога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Окренуо сам Нови Вегас па имам једно питање. База Брадерхуда је тамо у оној пустинњи где дува ветар и ништа се не види од прашине, јел тако? Чим су ме њихови војници видели одмах су запуцали на мене, па сам ја пуцао на њих и онда јебига нисам могао да упаднем на њихову обуку и носим њихове оклопе. Где сам засрао? Опет кажем они су први пуцали на мене без разлога.

 

Мислим да је у питању баг - имао сам идентичну ситуацију, а да никаквог контакта са њима нисам имао пре тога.

Ако водиш Буна, пробај да га откачиш пре него што одеш до њих (и евентуално поведеш Веронику, која ваљда има неки квест везан за њих). Бун је NCR-овац, можда због њега нападају, не знам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Imam problem sa texturama u Fallout New Vegas.... pa ako mozete da preporuchite koji patch i odakle da ga skinem da, ili eventualno neko drugo reshenje ovog problema

evo kako problem izgleda:

o7kadk.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Updateovao drivere i instalirao directX 10 za win xp...i opet isto sranje... od prashine mi je kuler na grafichkoj jednom nogom u grobu...pa sam mislio da od pregrevanja ne iscrtava texture kako treba, ali nije izgleda to, poshto kad ukljuchim komp (kad je temperatura na graf josh niska), glupe texture i dalje ne valjaju... + counter radi kako valja bez problema :razz:

...neka druga ideja?

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini sve oficijelne patcheve,bukvalno sve.Krekove mozes naci na gamecopyworld.Ja sam imao slican problem sa Fallout 3,resio sam ga tek kada sam instalirao bukvalno sve patcheve.Uzasno bagovite su obe igre,New Vegas je nesto bolji,ali i dalje uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf...malo noobovsko pitanje...ali odakle da skinem patcheve? nema ih na official sajtu...a na warezu mogu nadjem samo celu vec pachovanu igru....i to ne pishe ni koja je verzija, i sve kao pathevi iz 2010... a izashlo je josh 5 patcheva od onda...

 

ovo je zadnja verzija: FNV 1.4.0.525

 

jel znash mozda odakle da downloadujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1, 2 i Brotherhood of Steel nisu ? To su bile vrhunske grafike u to doba i po meni bolje izgledaju te igre nego trojka i new vegas.

 

Spram Turoka, International Superstar Soccer-a i Maria koje sam tih godina pikao na Nintendu 64? A pikao se i prvi PS sa svim svojim blagodetima.

Igra je izgledala bolje od GTA i Jagged Alliance, ali nikada nije smatrana igrom sa vrhunskom grafikom.

Nelinearnost je uvek smatrana za karakteristiku serijala, a to postoji i u novim igrama. Pre par emseci sam sa nekim prichao o Fallout 3 i lik nije znao da postoji ljudozdersko selo na mapi... a ni ono u kome reshavash konflikt izmedju dva "superheroja". Zbog takvih stvari volim i Mass Effect, ali nikada nisam bio do kraja navuchen na isti jer mi ne prija svemirska tematika.

Edited by Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par emseci sam sa nekim prichao o Fallout 3 i lik nije znao da postoji ljudozdersko selo na mapi... a ni ono u kome reshavash konflikt izmedju dva "superheroja".

 

poznat mi je taj trip, svi ljudi s kojima sam govorio nisu znali za oazu sa sumama i potocima i drvetom bogom koje je mutant i moli za smrt, ne znam jesi to overio. (http://i.imgur.com/9IrMh.jpg) :)

 

meni je inace ovo jedan od questova koji mi je ostavilo prilicno dubok utisak, prajsles je cela prica oko toga.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6oa1GNSuhK4

http://www.youtube.com/watch?v=8WhhC0bN-qE&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...