Jump to content

Winamp vs. Foobar


marcoman

Recommended Posts

vratih se foobar-u, pa bih hteo da pitam dve (verovatno glupe) stvari ljude koji ga duze koriste.

 

1) postoji li neki dll koji u foobar-u omogucava keyboard shortcut-ove jednake onim iz winampa-?

2) kako ukloniti ova dva sranja da se ne vide uopste?

 

kx3th.jpg

 

hvala unapred :D

 

1) a sto ih ne uradis peshke ? to je 30 sekundi posla

 

2) lepo , View > Layout > Quick Setup > Album List + Properties ( tabbed ) NAJBOLJI

 

 

A mane :

 

1)da se nadovezhem na komande , ne mozes sacuvati settings za foobar.....moze ...ali na jako tezak nacin koji meni nije uspeo. Radim format diska svakih mesec dana pa mi je bezveze svaki put da podeshavam Foobar (izgled , komande , napredne opcije )

 

2)Posten Radio ( kao Winampov )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg , portable....koja je ekstenzija tog fajla ?

 

Ma video sam ja na forumu da ljudi postuju neke nacine za sacuvavanje konfiguracije za Stand alone ali nije svima uspesno.

 

I za standalone je lako, prekopira se foobar folder iz AppData, radio sam i to par puta.

 

A portable, sve normalno, kada instaliraš foobar imaš opciju da biraš da bude portable.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za standalone je lako, prekopira se foobar folder iz AppData, radio sam i to par puta.

 

A portable, sve normalno, kada instaliraš foobar imaš opciju da biraš da bude portable.

 

 

Za standalone mnogima nije uspevalo to resenje.Portable znaci da mozes da samo kopiras ceo foobar folder negde kao backup ? I kada formatiras C: pastujes na njega i odmah ga pokrece ? Ne kapiram na kom fazonu radi portable...da li sam lupio ?

 

@ l3s26 bolesno izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji li neko mesto gde mogu da se nadju skinovi? prvi put isprobavam ovo cudo (aimpov sajt je mrtav), nesto sam i nasao ali izgleda mnogo ruzno...

 

za foobar? Imas na raznim mestima. Ja koristim Br33tove skinove. ( X Change koji trenutno koristim, Ibitza i ima ih covek jos par )

Dosta ih kace na hydrogenaudio. A ima ih i po Deviant Artu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za standalone mnogima nije uspevalo to resenje.Portable znaci da mozes da samo kopiras ceo foobar folder negde kao backup ? I kada formatiras C: pastujes na njega i odmah ga pokrece ? Ne kapiram na kom fazonu radi portable...da li sam lupio ?

 

Upravo to, ne moraš čak ni da pasteuješ na C:\, ja ga pokrećem iz E:\Portable foldera, kao i pun kurac ostalih portable programa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@l3s26- :pivopije:

 

elem ovde imas vise-manje sve sto ti treba oko foobara, confinga layouta itd

http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showforum=28

 

 

capture.th.gif

 

dodao sam i pozadinu :D

 

evo koga zanima skin koji ja koristim http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=71795

 

inache br33t koji pravi skin je skroz do jaja lik pomgao mi je da ga namontiram do detalja itd..

 

av-37463.jpg

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, ne moraš čak ni da pasteuješ na C:\, ja ga pokrećem iz E:\Portable foldera, kao i pun kurac ostalih portable programa.

 

Kapiram da je to bolje jer ne trpa sve tamo na C i mozes uraditi efikasniji uninstall ( Delete ) da ne moras naknadno da brises Foldere i fajlove iz Program Files.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam probao foobar i definitivno sam odlucio da vise nikada necu menjati winamp.moze reci ko sta hoce,ali za mene je winamp mama.

 

 

To da neces da koristis foobar je apsolutno tvoja stvar, al to da seres kako je winamp mama, e to da izvines. Kad neko "proba" foobar tako sto ga "instalira" i kaze da ne valja.... pa sta da mu kazem sem da je retard?

 

isprobao sam i ja danas, i vraticu se aimpu. dacu mu sansu kada postane malo jednostavniji,navikao sam na next+next+accept+default+next+finish

 

Jebiga jeste komplikovano, ali u tome i lezi car. To je upravo prednost foobara nad ostalim playerima, sto imas veci slobodu. Sa kojom naravno dolaze i malo teze instalacije podesavanja itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da neces da koristis foobar je apsolutno tvoja stvar, al to da seres kako je winamp mama, e to da izvines. Kad neko "proba" foobar tako sto ga "instalira" i kaze da ne valja.... pa sta da mu kazem sem da je retard?

nisam znao da su retardi ljudi koji vise vole winamp nego foobar.hvala sto si me prosvetlio :rolleyes: ja sam rekao da je za MENE(ZNACI NE ZA TEBE,NE ZA PERU,NE ZA DJURU,NEGO ZA MENE) winamp mama i verujem da nisam jedini ovde koji tako misli i koji ce uvek radije koristiti i prvu verziju winampa nego foobar.odakle ti znas da sam ja samo instalirao foobar i rekao da nevalja,da li sam ja to mozda napisao u prethodnom postu?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kuruz- ma da, to mi je jasno. pogubio sam zivce posto 2 puta nisam mogao da ucitam skin, pa sam morao i da brisem instalaciju. a profunkcionisalo je kada sam instalirao portable .

 

funnypicturescatwaitsfo.jpg

 

ovo sa skinovima je generalno dobra fora, zezacu se kad budem ugrabio malo vise vremena

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...