Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Tamo smo radili aranzman za neku FULL kucu u privatnom naselju filmski grad. bruka kakva gajba.

Imaju neke veze s pezoom, udjes kroz recepciju, jedna ulica , pet - sest full vila u istom fazonu odradjene, sve pezoi : 407 coupe, 206 cc, 806, 1007, ludnica, ima i Mecka cls, ML, Range rover vogue, kao i Jedna nova corsica , ludilo kad vam kazem.

 

U dvoristu bas danas postavljali travu, pre par dana poplocavali, znaci sve do jaja plocice ,bazen, ulaz iz gajbe u dvoriste odma pored bazena, tus pored vrata, znate kakvo je mesto za zurkicu, top 1 u gradu !!!

 

jos uvek ne mogu da verujem...

 

:pivopije:

 

A da, zaboravio sam, imaju i R klasu, to je vecinom za americko trzite

 

r.class.340.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja se navukao na fejs.. (zato me nema).

 

 

A ovo je iz Kosutnjaka :

 

050920083387.jpg

 

Da l' je moguće da si se navuk'o na facebook? :)

Znači meni stvarno nije jasno šta je ljudima tamo toliko interesantno ... igranje kvazi psiho testova-kvizova tipa ''koja sam narodna pevaljka'', ''kojoj planeti pripadam'', fan club Metallice, Al Pacina i sl ... plus prazna četovanja.

Daj otrezni se Nazzgule! :)

 

Koji je ovaj jebeno moćan novosadski oldtajmer crvene boje ? Znači ludilo od spravice !!!

 

:pivopije:

 

P.S

 

Nisam znao da u Bg-u taxisti žive na visokoj nozi, znači ludilo! :lol:

 

 

 

Tamo smo radili aranzman za neku FULL kucu u privatnom naselju filmski grad. bruka kakva gajba.

Imaju neke veze s pezoom, udjes kroz recepciju, jedna ulica , pet - sest full vila u istom fazonu odradjene, sve pezoi : 407 coupe, 206 cc, 806, 1007, ludnica, ima i Mecka cls, ML, Range rover vogue, kao i Jedna nova corsica , ludilo kad vam kazem.

 

U dvoristu bas danas postavljali travu, pre par dana poplocavali, znaci sve do jaja plocice ,bazen, ulaz iz gajbe u dvoriste odma pored bazena, tus pored vrata, znate kakvo je mesto za zurkicu, top 1 u gradu !!!

 

Ne kontam, radili ste renoviranje nekakve firme ili ... ?

Pošto kažeš imaju ljudi neke veze sa pežoom ... tj. pre bih rekao Verano Motors-om.

 

BTW. Od nove godine carine na uvoz automobila se smanjuju za duplo, odnosno na 10 odsto!

 

Lepa vest za domaće auto kuće ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da mozes da uvezes automobil stariji od 6 godina, bitno je samo da ispunjava eko standarde, odnosno EURO3 norme. Bilo je prica da ce to pojacati na EURO4 ali za sada nista od toga. Znaci mozes komotno da uvezes automobila stare i 8 godina, mada ne vidim koliko to smisla ima uvoziti jer je to previse staro.

 

Na polovnjacima se to nece skoto ni osetiti. Ja sam imao prilike da vidim carinsku dokumentaciju za neke automobile koje su moji prijatelju kupovali preko nekih uvoznika i fora je u tome sto svi oni imaju dil sa carinicima i te automobile su carinili na jako mali iznos, ne preko 2500 eur tako da je recimo carina na taj iznos bila 20% odnosno 500 eur, a sada ce biti 10% odnosno 250 eur sto je usteda od svega 250 eur, a odnosi se na automobile koji se kod nas prodaju za preko 8000 eur tako da se nece mnogo osetiti. Ali ce se jako mnogo osetiti kod kupovine novih automobila, osim ako tu razliku u dzepove ne stave uvoznici.

 

Cena novog automobila se formira tako sto se na osnovnu cenu automobila doda carina od 20% pa na tu ukupnu cenu i porez od 18% i dobija konacna cena automobila.

Evo primer: automobil koji napolju kosta, po nabavnoj ceni 10.000 ovde se doda carina 2.000 eur i dobija se 12.000 i na to PDV od 18% i dobija se cena od 14.160 eur.

 

Posle snizenja carine: znaci na 10.000 dodamo carinu 10% to jest 1.000 eur i dobija se 11.000 i na to pdv 18% i dobija se cena od 12.980 eur sto je za 1.180 eur manje nego po prvobitnoj carinskoj stopi, a morate priznati da je to velika usteda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, kk, posto me je (neupuceni) ortak i njeOv stric ubedjivali da ne moze da se unese nista preko 6 godina, a moguce da su oni imali neku zajebanciju, a fora je bila kupiti Mecku u U.S. po jeftinoj ceni (prva polovina ili sredina '90-tih) i dovesti je tu kao auto... No, to nije moja kombinacija, samo mi je delovalo nejasno, posto znam i pre da su ljudi dovozili kola iz inostranstva (jednom prilikom sam video 1978 Ford F-150 na Banovom, kod neke slasticare, a izmedju filmskog i SKOJ 1994 Pontiac Sunbird), jedino ako postoji neki faktor sa ili bez mesta prebivalista itd...

Placanje nije frka, koliko zabluda da ne moz' da se udze.. ;) Ok, malo je jasnije sada, thx! :cmok: :wolimose: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ne verujem!! Ocu ja da budem taxista! :) :) :) :)

 

:lol: Kako se ovom liku isplati sa BMW 5 da bude taksista :confused: Ako ide na gas to je vež druga stvar, ali ovako....

Ehhh..loše je taksistima :)

 

A da, zaboravio sam, imaju i R klasu, to je vecinom za americko trzite

r.class.340.jpg

 

Mislim i da se proizvodi u USA!?! Viđao sam nekoliko i u BG-u. Čitao sam skoro negde da prodaja R klase ide baš loše, tj. ispod Mercedesovih očekivanja. Meni se nešto preterano ni ne sviđa R klasa....

 

 

 

Ali ce se jako mnogo osetiti kod kupovine novih automobila, osim ako tu razliku u dzepove ne stave uvoznici.

 

Ne bi me čudilo da tako urade uvoznici. Ipak je ovo Srbija!

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena novog automobila se formira tako sto se na osnovnu cenu automobila doda carina od 20% pa na tu ukupnu cenu i porez od 18% i dobija konacna cena automobila.

Evo primer: automobil koji napolju kosta, po nabavnoj ceni 10.000 ovde se doda carina 2.000 eur i dobija se 12.000 i na to PDV od 18% i dobija se cena od 14.160 eur.

 

Upravo na to sam mislio, sažeo si poentu!

 

Ali automatski sa padom cene novih automobila, zbog jelte predstojećih olakšica, možemo sigurno da očekujemo i pad polovnjaka na placevima ... ipak tržište je to.

Samo da naši domaći monopolisti-uvoznici ne useru stvari...ne bi trebalo.

 

BTW. Ovog moskovskog taksi majbaha sam video na netu, dok za ferarija - :):lol::)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vudu solo me

 

Privatna kuca, dvoriste smo sredjivali, sad ta osoba dodje sestra vlasniku verana, itd, da ne komplikujem. Ekstra je gajba, a i blizu je bazen kosutnjak.

 

Sve su kuce na istu foru u tom posebnom privatnom naselju, americke gajbe s zastakljenim izlazom na bazen ... da se smrznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Вуду Соло МЕ

 

A ne znam, nasao sam dosta likova-likusa, koje realno mozda necu nikada ni videti..

 

Od aplikacija koristim samo photos i chat.

 

 

Treba malo odmoriti od yuma.. Nabio sam previse postova :P~~

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lovly rain!!! Sta reci!! Spustao sam se niz Kosutnjak Pionirskom i na krvini kod spotskog centra, stisnem malo kocnicu da usporim i zakucam se pravo u Juga.. Nisam stigao ni da reagujem.. Jbg.. A isti Jugo se pola sata ranije skucao u Passata, koji je malo izleteo iz krivine..

 

Asvalt ko led.. Znaci ako sam isao 40km/h maksimum..

 

 

 

160920083397.jpg

 

Copyof160920083398.jpg

 

160920083400.jpg

 

 

 

 

 

Sreca te Jugu nije pukla plinska boca.. Inace, kao sto vidite zguzvao se ko da je od kartona....

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ttoliko o kvalitetu Yuga! Puknuo si ga sa 40 km/h i odvalio ga pozadi! Pa sta bi bilo da si ga opalio pri 60??? A vidim nov yugo, a nisu mu se otvorili begovi :lol:

 

Inace boca gotovo da ne moze da pukne. Moj prijatelj je jedan od direktora u Lifamu u St. Pazovi i oni imaju pogon za proizvodnju butan boca i kaze da su testovi jako rigorozni, ta boca moze eventualno da se malo deformise, ali nikad da pukne, cak mi kad bi je dva slepera istovrmeno opalila sa razllicitih strana. Moze samo da gurne bocu, da je pomeri, ispuca iz automobila.

 

Inace lepa ti je ova dvica, lepa boja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha! Bas mi je lepa, ovako skrsena!! AHahahaha!! Taman sam ga malo sredio.. sad moram opet...

 

 

A ko zna koliko ce da me oderu na sudu.. Cuo sam kao da uzimaju 20 000 dinara za prekrsaj i 15 000 za izlazak policije i jos kad na to dodas sudske troskove... UH UH!!

 

A da li znate, da li ce meni osiguranje da plati moju stetu?! Ili naplatu stete izvlaci samo onaj sto nije kriv?

 

Sreca da je jugo pod kaskom.. inace bi me "odrao" covek :) :)

 

Inace, nisam znao da Jugo ima jastuk. Ako ga vec ima, verovatno se nije otvorio, jer je bio prazan..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema yugo air bagove, pa taj auto je iz kamenog doba, samo sto se jos uvek pravi :D

 

Mene su par puta udarali i steta je bila velika, ali nisam siguran ko to placa, mada mislim da to ipak ide na teret osiguravajuce kuce, zato si mu i darivao polisu, to jest panduru da unese u zapisnik. Pandur odradi zapisnik i prosledjuje osiguravajucoj kuci, koja salje svoje ljude da pregledaju automobil, ili ga sam dovozi, ako je u voznom stanju, procenjuje se steta i na kraju osteceni dobije resenje o visini stete i iznos koji treba da podigne. E sad, jamislim da ti to posle ne nadoknadjujes osiguravajucoj kuci. Tebi sledi samo prekrsajna prijava i ides kod sudije, a mozda ti nakaleme te troskove pandura :( Ali ne gine ti jedno 3 meseca bez dozvole i neka novcana kazna, ne previse velika. Ukoliko si ti krivac ti ne bi trebalo da dobijes pare za tvoju stetu.

 

Moj Golf je crvene boje, kad provalim kako se ovde kace slike okacicu da vidis

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne verujem da ce mi uzeti dozvolu!! Tako je rekao i pandur! Fazon, nisam imao alkohola u krvi i nisam izazvao neku tesku saobracajku.. Samo sam sleteo sa kolovoza zbog klizavog asvalta.. Moja nesreca je sto se Yugo nalazio bas tu, ne propisno parkiran. Hheehee!

 

Kaze mi keva, preko telefona, da ga je tu neko namerno postavio da bi ga udarili. Kakva kraljica. Realno,

 

Samo da mi ne bude velika ta kazana, majku mu.. Gde bas po ovakvom vremenu, vozim kroz te nedodjije..

 

 

 

 

Slike moras da uplodujes na neki server. Na primer: http://photobucket.com/ nije los. I onda samo ovde kopiras IMG kod koji ti stoji ispod slike :) :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je dobar, ali ga je vreme pregazilo.... jbg. Bez airbagova, krhka konstrukcija, ne dao ti Bog da se sa njom negde slupas

 

A ovaj beli Golf danas ima 21 godinu i idalje je dobar automobil, vuce kao besan, sestra ga vozi.

 

Inace jako volim crvene automobile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...