Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

@ Sinstrel & Imaginos

 

cestitam na novim masinama :pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

 

Fukkk Main , this is off da chain :

 

shelbygt50007_241600.jpg

 

Dobar je nema sta! Pogledaj i ovo: http://seriouswheels.com/cars/1970-1979/to...is-Stephens.htm

:pivopije:

 

Realno bmw je auto sa sportskim duhom i moras dobro da rovaris da bi ubo nekog ispravnog jer se uglavnom panje kao nenormalni

 

Ovo sam i ja hteo da napisem! Moj rodjak je imao BMW 330 xd (ako me secanje ne vara) sa M pack-om! Jezivo dobar auto bio, ali ga je unistio za 2-3 godine. Nema sta mu nije zeznuo, bukvalno je silovao taj auto. Mislim da ge je skoro svaki mesec vozio kod majstora i grdne pare potrosio. Na kraju je jedva uspeo da ga proda jer je bio u ocajnom stanju.... Najgore je sto kod nas vecina ljudi tako vozi BMW 3, plus losi putevi. Mozda bi ti Nazzgul-e najbolje bilo ipak iz inostranstva (npr. Nemacka) neku trojku da uvezes. :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Imaginos

 

Lep je i sa 4 vrata. Ja samo ne volim karavane.. Odlican bre auto, i da, svakako mnogo, mnogo bolji od resoa :) :)

 

 

@ triad1

 

Pa da. Slazem se. Zato cu i da iskoristim priliku, i uvezem dobru Benkicu iz Minhena.. Jbt, tamo ljudi kad udare auto, odma ga prodaju.. Nema tu popravki (jer su uzasno skupe!!) Tako da se barem ne moram brinuti da ce mi ujak doterati neko zavareno, skrpljeno govno.. A sto se tice motora to se da proveriti.. i sto je bitno tamo se ne bave vracanjem kilometraze i slicnim glupostima. Da ne pricamo o tome, kakvi su tamo putevi i servisi..

 

Nego ujaku u sredu slupali 530d e60 M paket, na parkingu.. :( :(

 

CIMG1233.jpg

 

Pa videcemo, ako cevek dobije veliku odstetu, mogao bih meni da ga da za sitne pare.. oko 10 soma

Inace, udaren je u vrata i krilo iznad tocka..

Mislim da bi mi bila i mala carina na havarisan auto, a to bi moglo, mozda da se sredi i za soma evra.

 

 

Kako god i sta god, ne odustajem od BMW-a. Moja sledeca djunta mora biti benka, a kapiram da ce biti i svaka naredna :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehehhe!

 

E, evo gledam, jebo te, full kasko osiguranje, za BMW 320d 8 godina star, je nekih 600-700 EVRA.

Covece, to se stvarno isplati. Boli te pedu za sve. Ukradu ga, ogebu, udare.. dobijes novac. To je do jaja!! To cu da uzmem!!

Stvarno nije mnogo!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece al ti do jaja zaradjujes :D

 

Treba mi pomoc: sad sam bio u prodavnici delova, mrka kapa kad je u pitanju brava za Golfa 4 :( Polovne nema, nova je oko 100eur a to mi se ne daje, nikako :( Ima neki dobar kljucar u Zemunu na Karadjordjevom trgu pa cu jos probati kod njega, ali ako ne uradim nista ne gine mi 100 eur za jebenu prokletu bravu :( Sreca pa mogu moj cilindar da uglavim, inace bih morao da imam jos jedan kljuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Rout

 

Brate, pa sta je to. 1.5 plata.. (ja sam mislio da to ide do 1.5 soma godisnje)

Ne znam, mislim da je kasko prava stvar. Jebes zeder i sve zastite.. Hocu miran san!!

Ja nemam garazu.. Moram da ostavim auto na ulici. Moze svako da ga zagrebe, ogrebe, udari, ukrade, odnese.. sta oce..

 

Kako ne nadjes tu bravu na odpadu?! Imas ih ovde na Ibarskoj Magistrali, i prema Zelezniku, koliko hoces..

Da imam auto, ja bih ti pogledao.. Mozda ako uzmem tricu da se vozim..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na otpadu cim kazem Golf 4 odjebu me, jedva da i za tricu imaju. A ako i neki ima mogucnost da nabavi za 4 onda gleda da te odere svetski :(

 

Ma idem jos kod ovog kljucara, mozda on ima svoje neke kanale odakle dobavlja, a ako to ne upali palim jednu subotu u Drumm Creek, ako negde ima to je onda tamo, sigurno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me :D Sutra sam planirao da spavam ceo dan :D Mozda iduci vikend :)

 

Evo ti jedan koristan link, trebace ti

 

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=5&t=14831

 

 

ali i ovaj:

 

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=5&t=14780

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Triad 1

 

Fala brate, sedamdesetica je jedna od najboljih !!!

 

@ Routasydan

 

BRATE SLIKAJ MOLIM TE !!!

Batajnicki drum.. GDE ? Intenzivno sam isao proslo leto i jesenas tim putem, ali ga nisam snimio nigde :(

 

Ako odem u ameriku dolazim ovako obucen:

 

http://s171.photobucket.com/albums/u294/Te...DAREDAPPIMP.jpg

 

Sa STANGOM :)

 

E da... i castim pivo obavezno ;)

Naravno ako budes nasao vremena :pivopije:

 

@ Imaginos

 

Srecno sa kolima, da te sluze dok ne resis da ga zavalis ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam negde uputstvo za taj automobil na srpskom, ako iskopam poslacu ti. Ima jako mnogo podesavanja za bord kompjuter, sigurno ce te to zanimati

hvala, bilo bi super ako bi nasao to uputsvo, jer sam uz auto dobio knjigu na italijanskom. :udri:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prosto moram da podelim sa vama.

Nisam u skoli bio par meseci (vanredno) i dodjem ja i vidim novi BMW serije 3 E90 335d ili 335i parkiran ispred skole. Prodje par dana, i svaki dan taj bmw tu stoji parkiran. Primetim da je u skolu doso nov nastavnik, 20-25 godina, nabudzen, mrki pogled, indijanac, i sve nesto razmisljam mora da je njegova masina. Odlucim ja da proverim kod psihologa i on mi kaze da je taj bmw od jedne likuse 91vo god koja je sad skoro napunila 18 i kojoj je cale to kupio da vozi, a pritom valjda ni nema dozvolu. Znao sam i pre da je burzujka, cale dolazio po nju u novoj mecki CL ili CLS klase. Ali braaaaateeeeeeeeeeeee... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, sinoć izvadim ključ, a auto još uvek radi. Ubacim ponovo, okrenem, vratm izvadim i tek tada se ugasi. Da sam juče umro ne bih znao da je ovo moguće :)

 

Kada sam imao Mazdu meni se to bilo normalna stvar, to jest ona nije mogla da se ugasi ako ne ugasis svetla. Jednom ja tako pokusao da ugasim, izvukao kljuc a ona jos radi, ja se usrao od straha, ali kad sam vratio kljuc, ugasio svetla onda je proslo sve ok. Moj majstor mi je rekao da je to normalno da su kao na tom modelu to namerno uradili da bi te naterali da ugasis svetla pa tek onda vadis kljuc, a kaze kod nekih KIA modela ne mozes da upalis automobil ako prethodno ne pritisnes kvacilo, znaci ono paljenje rukom kroz prozor ne pije vodu :D

 

@Imaginos: sad cu da pogledam pa ti saljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: upravo sam bio kod onog ortaka i dogovorili smo se za djuntu :D Covek je definitivno prodaje u junu kad dodje sa mora i ja sam rekao samo da kaze cenu i ja uzimam, lik je rekao da nema problema, prodaje ga sigurno jer mu treba automobil sa 5 vrata zbog deteta, a meni ce ga prodati i cak mi je rekao da onda ja mog Golfa sto pre oglasim da bih prodao na vreme.

 

Znaci u pitanu je Golf 4 TDI (crveno I) sa nekih 105KS, crna boja (bas jebacki izgleda) sa bez unutrasnjosti (ocuvana fenomenalano i extra stoji na crnu boju) ima digitalnu klimu, podizaci, centralana brava air bag X 4 komada, gume 15" (moj je previse nizak sa svojim 14") ulje mu menja na 15.000 sintetika i ne trosi nista od menjanja do menjanja (ovo znam sigurno), ima i suz pleh (ovo mi se jako svidja) a trosi prosek nekih 5,3 l/100km (i ovo je provereno). Auto je decembar 2000. godine i dacu mu bez pogadjanja za njega 7.500 eur i mislim da je to sasvim ok cena za takav automobil.

 

Sledece nedelje idem da popravim bravu na mom automobilu, da ispoliram haubu, ocistim dizne i odmah ide u oglase

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazzgul: upravo sam bio kod onog ortaka i dogovorili smo se za djuntu :D Covek je definitivno prodaje u junu kad dodje sa mora i ja sam rekao samo da kaze cenu i ja uzimam, lik je rekao da nema problema, prodaje ga sigurno jer mu treba automobil sa 5 vrata zbog deteta, a meni ce ga prodati i cak mi je rekao da onda ja mog Golfa sto pre oglasim da bih prodao na vreme.

 

Znaci u pitanu je Golf 4 TDI (crveno I) sa nekih 105KS, crna boja (bas jebacki izgleda) sa bez unutrasnjosti (ocuvana fenomenalano i extra stoji na crnu boju) ima digitalnu klimu, podizaci, centralana brava air bag X 4 komada, gume 15" (moj je previse nizak sa svojim 14") ulje mu menja na 15.000 sintetika i ne trosi nista od menjanja do menjanja (ovo znam sigurno), ima i suz pleh (ovo mi se jako svidja) a trosi prosek nekih 5,3 l/100km (i ovo je provereno). Auto je decembar 2000. godine i dacu mu bez pogadjanja za njega 7.500 eur i mislim da je to sasvim ok cena za takav automobil.

 

Sledece nedelje idem da popravim bravu na mom automobilu, da ispoliram haubu, ocistim dizne i odmah ide u oglase

 

Bravo majstore!! Svaka cast!! Odlicna izbor!! Bas mi je drago!! Kad budes imao prilike, slikaj ga pa baci ovde slike, da ga vidimo..

Ja bih uzeo taj auto(Golf IV TDI) da ne kupujem bembaru!! Bruka!!!

 

GOLF RULZ!! Mogu da mislim kakva je to djunta kad ja svrsavam na kevinu i ocuhovu trojku:

 

1.9 TDI (pise u saobracajnoj) `95 god. Spusten. Ne trosi grama ulja, ide ko zmaj!! Ja sam odusevljen autom.. Mnogo mi se svidja!! Malo sam ga cepao sinoc i danas, a izgleda cu i veceras! :) :) Jbt, nabija 160km/h ko iz picke. Cak se ni ocuh nije bunio sto sam ga stisnuo.. Ne oseca...

Mnogo bolji auto od Fiata Crome, koji su imali..

 

 

http://i210.photobucket.com/albums/bb251/N...80420093775.jpg

 

http://i210.photobucket.com/albums/bb251/N...80420093776.jpg

 

http://i210.photobucket.com/albums/bb251/N...80420093778.jpg

 

http://i210.photobucket.com/albums/bb251/N...80420093779.jpg

 

http://i210.photobucket.com/albums/bb251/N...80420093780.jpg

 

@ VEGETA

 

Daj nabaci mi tu ribu.. Lol* ** **

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

testirao sam stila na otvorenom putu, a cilj je bio odrediti minimalnu potrosnju (vozio sam tako da prosecna potrosnja bude sto manja, dakle, sto veci stepen prenosa, sa sto manje obrtaja, itd). put je bio obrenovac=beograd, na par mesta je tu ogranicenje 40 (naseljeno je), ali je bilo 2:30AM pa ono kao... ;-)

 

rekord je 4.8l/100km. to se postize tako sto se vozi oko 100km/h u petoj. ima tu jos snage da se ubrza, ali onda potrosnja proporcionalno skace. doduse to zavisi i od nagiba puta, ali da ne smaram sad.. ovom autu fali sesta brzina.

 

(na ovoj slici je 4.9, ali zajebano je fotografisati u toku voznje i jednom rukom cackati fotoaparatali bilo je 4.8, verujete mi na rec)

49l.jpg

 

 

sledeci test ce da bude na auto putu, zanima me koliko trosi kad drzim konstantno 150kmh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ispisivanja potrošnje na putnom kompjuteru, u to se previše nemoj pouzdati. Blizu jeste, ali decilitar/2/3/5 gore-dole, a ti si suviše precizan čovjek za to.

Audi A6, 2.5 TDI pri 70 km/h u 6. stepenu prenosa pokazuje 2,5 litra na 100 km... znam da bi veoma volio sad da imaš prilike to da probaš.

:)

Suština je da će popiti onoliko koliko ga gaziš, i to ti je... a taj motor u Stilu je odličan.

Što se šeste brzine tiče, imaćemo je svi za jedno 10 godina.

:)

Kako je samo meni nedostajala nedavno kad sam išao do Zagreba i vraćao se... Do tamo ima nekih 190 km (do aerodroma), prosječna brzina je bila između 90 i 130, do tamo smo u autu bili stari i ja, tamo pokupili sestru, klince i kofere (pun auto), i u povratku gaženje od 140 pa do 180 na autoputu, oko 120 ovih 50 km od Gradiške do Banjaluke. Ukupna prosječna potrošnja je bila 8,2 litra na 100 km. Vrijeme je za mali momački auto sa minimalno 150 konja.

:)

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki Golf/Bora sa crvenim DI (116ks) ima sestu brzinu i to je jako dobra stvar, samo sto se jos nisam raspitao kakva je pouzdanost i odrzavanje takvog menjaca

 

hehe, evo inace jedne zanimljive analize, statistika je cudo "Među rijetkim izuzećima su Hondina vozila, čija prodaja (sa 4 na 8 vozila) udvostručena u prva dva mjeseca 2009" :) :) :)

 

haha, kad vidim ovo "prodaja udvostrucena" ja pomislim "u al su se ovi razbili od prodaje", a ono dva komada :) :) :)

 

a evo i ce link

 

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=302235

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ispisivanja potrošnje na putnom kompjuteru, u to se previše nemoj pouzdati. Blizu jeste, ali decilitar/2/3/5 gore-dole, a ti si suviše precizan čovjek za to.

da, tu si u pravu, ko zna kako radi taj merac... to takodje treba ispitati.

 

Audi A6, 2.5 TDI pri 70 km/h u 6. stepenu prenosa pokazuje 2,5 litra na 100 km... znam da bi veoma volio sad da imaš prilike to da probaš.

naravno. :rockdevil:

mada, cudi me da se ne gasi u sestoj na 70kmh?

 

Vrijeme je za mali momački auto sa minimalno 150 konja.

ne pre tridesete godine, nikako. ;-)

 

nikad nisam bio ljubitelj overklokovanja (osim za potrebe testiranja), ali cuo sam da ovaj moj stilo moze da se "čipuje" na 140KS. pitanje je ko to i kako radi, i sta se sve promeni. tjah, treba vremena da se takve stvari prouce...

 

---

 

@routas:

- ne znam za ostale, ali ja se opasno lozim na ovu novu hondu civic sa trouglastim auspusima. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, tu si u pravu, ko zna kako radi taj merac... to takodje treba ispitati.

Probaj odvesti neku dionicu 150-200 km, natočiš pun rezervoar, kreneš sa mjerenjem pa na kraju opet do vrha.

Pratim na hrvatskom Opel forumu, ispis na putnom kompjuteru uglavnom prati toleranciju od 0,2 pa do 0,5 l/100 km pri umjerenoj vožnji...

Takođe su zanimljive situacije kad ovi sa Astrama OPC skoče na gas pa pokaže potrošnju od 23 l/100 km.

Kao što rekoh, bitno je da to dobar motor, pametno napravljen, ekonomičan a jak, za taj automobil - taman.

Sa zakašnjenjem, puno sretnih kilometara!

:pivopije:

naravno. :rockdevil:

mada, cudi me da se ne gasi u sestoj na 70kmh?

To mu je sama granica, gas utisnut toliko da auto ne trokira...

ne pre tridesete godine, nikako. ;-)

Sa 30 ću imati ženu i eventualno koje dijete i biti jako tužan čovjek... treba na vrijeme reagovati.

nikad nisam bio ljubitelj overklokovanja (osim za potrebe testiranja), ali cuo sam da ovaj moj stilo moze da se "čipuje" na 140KS. pitanje je ko to i kako radi, i sta se sve promeni. tjah, treba vremena da se takve stvari prouce...

Tehnički podaci --------------- ORIGINAL - SM OPTIMUM - SM POWER

Snaga (KS/rpm) -------------- 115/4000 --- 144/4100 ---- 154/4160

Obrtni momenat (Nm/rpm) -- 275/2000 --- 318/1900 ---- 355/1870

Cijena (euro) ----------------- _________ ----- 250 ----------- 300 ---

 

http://www.smchiptuning.com/

SM Chip Tuning je firma iz Gradiške, 50-ak km sjeverno od BL, vjerovatno najpoznatija firma, na ovom prostoru, za takvu djelatnost, ljudi iz čitave BiH i neki iz Hrvatske dolaze kod njih... katalog je opširan, da se pogledati šta se gdje može napraviti, iz kojeg motora koliko izvući. Garancija na čip je 3 godine.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...