Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Da imate budzet 5k eur koji bi polovnjak uzeli? :D ono bez neke filozofije, koji auto i koji model?

Nemam ja, slusam svaki dan takve price pa ako kazu neku glupost da znam da ih poklopim :D

da treba da kupujem, ja bih opet uzeo fiat stilo 1.9TDI.

 

odrzavanje - nula. ako je potrebno, delovi jeftini.

malo trosi. po gradu 8.5 na otvorenom ispod 5l.

komfor sjajan (ja se palim na to da auto bude udoban i da ne treska po putu kao golf na primer).

115KS, ko voli da ima snage pod pedalom gasa ;-)

 

p.s. kad sednes u clia, pa potom u stila, ne vraca ti se u clio uospte. clio je unutra kao kanta u odnosu na stila.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

da treba da kupujem, ja bih opet uzeo fiat stilo 1.9TDI.

 

odrzavanje - nula. ako je potrebno, delovi jeftini.

malo trosi. po gradu 8.5 na otvorenom ispod 5l.

komfor sjajan (ja se palim na to da auto bude udoban i da ne treska po putu kao golf na primer).

115KS, ko voli da ima snage pod pedalom gasa ;-)

 

p.s. kad sednes u clia, pa potom u stila, ne vraca ti se u clio uospte. clio je unutra kao kanta u odnosu na stila.

 

ne postoji Fiat 1.9TDI vec samo 1.9JTD. A ta potrosnja je velika, moj Golf trosi oko 6 po gradu i to plafon 6 litara a na otvorenom ispod 5. mozda nekih 4,7l bas sam juce dosao sa mora pa sam merio. Pogotovo ako mu sipas dobro gorivo. A za 5 soma vec moze da se nadje solidna cetvorka. A Golf IV NIKAKO ne treska po putu, ima nezavisno ogibljenje i meni je odlican.

 

Kod Stila mi se najmanje svidja enterijer, to jest kvalitet istog. Jako tvrda i jeftina plastika, ne moze da se poredi za VW i Audijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne postoji Fiat 1.9TDI vec samo 1.9JTD. A ta potrosnja je velika, moj Golf trosi oko 6 po gradu i to plafon 6 litara a na otvorenom ispod 5. mozda nekih 4,7l bas sam juce dosao sa mora pa sam merio. Pogotovo ako mu sipas dobro gorivo. A za 5 soma vec moze da se nadje solidna cetvorka. A Golf IV NIKAKO ne treska po putu, ima nezavisno ogibljenje i meni je odlican.

 

Kod Stila mi se najmanje svidja enterijer, to jest kvalitet istog. Jako tvrda i jeftina plastika, ne moze da se poredi za VW i Audijem

 

Zanimljivo poredjenje. S tim sto je razlika sto je Stilo par godina mladji i sto ima turbinu. ;)

 

Recimo da se radi o Golf IV 1.9 TDI vs Fiat Stilo 1.9 JTD. Cetvorka je pobednik!!

 

@@ Doble Fire

 

Kakav je to lik kome devojka trazi djuntu? :) :) :) :)

 

Inace, sada jeste dobro za kupovinu, u odnosu na pre pola godine. Ali kad znas da ce za pola godine jos da padnu cene, onda se bas ne bih slozio!!

Znaci sad platis auto 5K, a za par meseci vredi 4K.

 

@ Josif

 

Hvala na preporukama. Gledao sam za 5k moze da se nadje i alfa 156 (`98 god)

 

BAs povoljno:

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla..._1.6_16v/175639

 

Covece ove alfice 1.6 imaju 120 konja! To je bas extra masina za mladica! Lagana, ide ko djavo!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je to lik kome devojka trazi djuntu? :) :) :) :)

volim sto komentarises a ne obracas paznju :) meni je samo dojadilo da slusam muske price na tu tematiku a da sam 'muuu, nemam pojma' :D a i volim da cujem razna misljenja. niko mi nije rekao da se raspitujem.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda im ti reci sledece: sve sto nemac napravi je odlicno, nemacki hladno ali precizno i pouzdano, japanski takodjer iako nemaju bas nekog smeka, ali su radilice, bukvalnoi nema sanse da stanu. Engleski automobili su aristokratski, gospodski, italijanski smekerica, ali ne mozes bas da se pouzdas u njih, francuski imaju sarm ali su sranje, bas kao i sami francuzi. Americki automobili su megalomanski, ali raspadnu se dok si rekao piksla, veliki spolja, truli iznutra, bas kao i amerikanci :) Ruski automobili su kao i rusi, piju mnogo, spori su, ali i po najgoroj zimi ce se pentrati po planini :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruska kola stvarno jesu sranje,da nema Nive verovatno nikad ne bi ni kupio ruski auto,mada razmisljam se sad.Bio mi je u glavi Audi a6 ali ne isplati se voziti to sad,pa onda stilo,sad mi se mota 147,ne znam nisam pametan

 

Nudio mi lik daewoo lanos u zamenu za nivu i jos neki tip kadilak ambasador :)

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj taj Daewoo da uzimas, sto kaze Clarkson to je poput kuhinjskih aparata.

 

Audi, bilo koji, je odlicna kupovina. Sa kojim god da sam majstorom pricao ili covekom koji je u toj bransi od svih sam cuo samo reci hvale za Audi. Ako mozes naci A6 sa 1.9TDI motorom to je odlicna kupovina. Jbg vecina ih je sa 2.4 benzinskim ili 2.5 TDI motorom, a to je kod nas uzas zbog registracije.

 

Od ruskih automobila mene je najvise razocarao automobil od kog su najvise ocekivali - lada kalina. Ono je govno neopevano, trosi kao mustang a ide kao yugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je audi dobra kupovina ali servisi,pa treba naci neki u dobrom stanju,gledao sam i vecina je 2.5 ili 3.0,nasao sam par komada 1.9 ali su bili sumnjivi.I taj A6 trosi vise od a4 jer ide isti motor u malo tezu karoseriju

 

A sto se tice daewoo,vozio sam taj lanos ali sedan,u sustini je isti kurac.stvarno je govno od auta,menjac neprecizan,volan trom na komandu,jedino sto dobro vuce,cepao sam ga 160 i jos je imao snage ali je generalno raspad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i tog Daewooa neces posle nikada prodati.

 

Sve sto si rekao za A6 je istina, ako nadjes dobar 1.9TDi uzmi ga, a ako ne onda imas jako dobrih A3 ili A4 za relativno pristojne pare. A mozes da ga prodas uvek, neces mnogo izgubiti na njemu i ti automobili se ne kvare mnogo. Bitno je samo da ga nadjes u solidnom stanju, da nije neki raspad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak sam i A3 gledao,Nivu mogu da prodam jer vidim da se traze a i one drze cenu,ne jer su dobre nego su dobri terenci,moj drugar je pre godinu dana prodao nivu klot totalno za 4500 evra.ja bi mozda mogao da izvucem 5 jer imam tih drangulija i sekvent plin i za te parice moze da se pazari solidan autic.e sad problem je taj sto nam je lada potrebna zbog poslova oko kuce i kad treba da se dovlaci roba iz srbije,auto bi se razjebao samo tako da vuce toliki teret.

jebes ga,videcemo

 

Ali Insignia me sinoc raspametila,da ne poverujes kako dobar auto

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...