Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Ja sam pratio i ranije po oglasima te Bertone Astre i jako mi se svidjaju, samo nekako sad treba da izadje najnovija Astra i onda ce ta Astra G Bertone da bude bas bas zastarela. Jbg.

 

Ja sam se dosta raspitivao za 307 i cuo sam da im je elektronika rak rana. najbolje da nadjes nekog pandura pa da ti prenese njihova iskustva (zamoli ga samo da te ne ubije)

 

hehe, inace juce vozim kevu kod seke u goste i sad cepam ja tamo po blokovima na Nbg i prodjem jedan semafor na zuto, a keva se uspanicila, kao sta radis, sad ce policija... a ja mrtav hladan kazem bas me briga, oni pucaju u glavu suvozacu... a jadna zena se tek tada istraumirala :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidiš vidiš

mora da sam taj post promašila da pročitam misleći da je deo onog mora prepiski bembarovaca :P

 

sviđaju mi se astre, imala sam prilike 2 sezone da ih vozim... i dizelašice i benzinuše.

 

 

mada, i nešto ovako nije loše, ali ova je već dosta prešla.. a i slaba je (edit) ajd nema veze kad sam već iskopirala pogledajte:

astra sport 16v

 

 

kad smo već kod 16v, koliko je realno skuplje održavanje tih motora?

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od Sapcana ne bih kupio ni mikser, a kamoli automobil, a jos manje budzen automobil. Onaj ko ga je ovako napucao, taj ga je vozio samo do crkve nedeljom i to ne brze od 60km/h?? :)

 

Opel ima odlicne benzinske motore, i to svi znamo, pogotovo je veliku slavu pokupio taj 1.6 16v. E sad te price o skupljem odrzavanju poticu od majstora kojima je komplikovanije da menjaju kaiseve na njemu, inace osim kaiseva nista nije specijalno skuplje, a mnogo je bolji i zivlji automobil od verzije sa 8v. Evo bas moja seka hoce da kupi nesto do 6.000 i preporucio sam joj Astru sa tim motorom, a rekao sam da bih ozbiljno razmotrio i onu 1.4 twinport sa 90ks. Ta 1.4 je mozda jos bolja, mali potrosac a sasvim lepo ide, mada meni se niej svidela samo jedna stvar: osetis snagu tek kad predjes 4500rpm, ali ipak automobil sasvim lepo ide, cak i sa ukljucenom klimom i ne trosi mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da tu sam i vozila 1,4. jeste mali potrošač, mada bilo je leto, i pičili smo klimu, i ja sam je gazila jer se žurilo po vojvodini stići i uteći, tako da... ali ipak je srkala manje nego što sam očekivala moram priznati.

 

 

ako kažeš da je istina to da samo majstori kukaju na 16v, onda bolje 16v

 

 

"bolje dVe, bolje dVe" :)

 

edit:

e da zaboravih! pa punto kojeg sam rabila 2 godine je bio 1,2 16v ludilo od automobila. za tu kubikažu, sasvim lepo. i za njega pojma nemam koliko je realno skuplje bilo održavanje jer je bio firmin auto :D

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam ja skontao od vlasnika tih AStri, jedina razlika je u kaisevima i spaneru, sve ostalo je ok. Inace kazu da je najbolji servis za Opel u Simanovcima, zove se kalibra.

 

A evo ti link pa procitaj tekst ikomentare, ako te ne mrzi. Ja sam sve procitao, ali sam dosta toga zaboravio :D

 

http://www.b92.net/automobili/polovnjak.php?nav_id=171178

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kako cu za par dana na avatar da okacim onog tigra ili sta je vec.. Jbt cak im je i znak ruzan.. :(

 

Auuu! Ali ako nije nista sumljivo, mogu da je kupim i da je zavaljam za dosta vecu kintu..

 

@ Routasydan

 

Ne volim opel!! Losa limarija, ruzan dizajn.. VW je dosta bolji, iako su kao ista klasa..

Nek tvoja sveca saceka malo, vidis kako ispadaju povoljne kombinacije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam se uverio licno kolko daewoo leganca dobro vuce... mislim znao sam i pre, vozim se u njoj kao suvozac vec 3 godine, al danas je provozah, i ono nije normalno :D u poredjenju sa corsom na kojoj polazem, ne nekim ferarijem :P 2200cm3 135 konja 1400 kg :D objasnjava. ima mnogo lepe linije, svaka cast dizajneru. jos je i jeftina, moze za 4000e da se pazari :D

 

32d127.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel je od druge polovine 2000. godine stavaljao cinkovanu limariju tako da to nije problem.

Zavisi kako koji model.

Recimo, Calibra je "pocinčana" od redizajna (1994), Zafira od početka proizvodnje (1999), tako da mislim i za Astru G, godinu ranije.

Što se tiče troškova održavanja, kod 16V benzinaca, prvo i jedino je taj zupčasti remen pod moranje, a on je na 1.6 i većim motorima. Ovaj 1.4 ima lanac... A i ne znam koliko uopšte ima 8V motora "na tržištu", od sredine '90-ih jako je malo tih Opel motora (u novim vozilima).

 

Usput, Twinport 1.4 je novi motor koji je napravljen za Astru H pa se onda ugrađuje i u Astru G (sadašnju Astru Classic), evo kako se ponaša u 300 kg težoj Astri H (kačio sam ovo prije 10-15 strana, ali može opet, sumnjam da je eileen vidjela):

gtc1hc8.th.jpg gtc2du5.th.jpg gtc3sa6.th.jpg gtc4tb8.th.jpg gtc5ap2.th.jpg

 

A lijepo izgleda ova unutrašnjost lava, s tim da je to ipak neka paketina opreme, sumnjam da je ovo neka regulara, i u Ferariju se ovakav kokpit doplaćuje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je pre par godina kupovao Astru pa se detaljno raspitivao i dosao do podatka da je od druge polovine 2000. godine limarija pocinkovana pa sam zato to i napisao. Ali i one starije AStre G iz '98 i '99 su sasvim ok, nisam video ni jednu da je zardjala.

 

Ima dosta tih Astri G sa motorom 1.6 8v, vidjao sam ih na Bubanj Potokou koliko hoces, a ima ih i na polovnim automobilima. Jebes tu investiciju za kais/lanac, ja bih uvek radije uzeo sa 16v i vozio se kao covek.

 

Vlajo, koju oznaku ce nositi nova Astra? Pretpostavljam "I"? Koliko sam nacuo ocekuje se uskoro premijera.

 

A ovaj kokpit iz PUG-a jeste neki opako napucan, mada ima i standardna 307 sasvim lep enterijer, mada kvalitet plastike bas i nije neki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, mislim da je to što je čuo (od druge polovine 2000. godine) vezano za Vectru, pošto ima rđavih Vectri iz tih godina, i to baš u onim serijama 2000 i 100 (100 godina Opela), te su se serije nudile 1998/1999. - relativno povoljno je išla dobra oprema u autu...

Sve je od modela do modela, neki glupi proračuni, naslijeđe onog španca (ili odakle da je) što je sjebao Opel u '90-im.

 

Što se nove Astre tiče, po svoj logici biće oznaka I ili D, svejedno to je interno ime.

Premijera bi trebala biti ove godine, po trenutnom stanju, moguće jesen. Dogodine najavljena nova generacija Zafire.

:redface:

Kakve su najave, Astra će, kao i Golf, uglavnom biti vizuelno osvježena, bez bitnijih izmjena, malo još da joj zakose "oči" i dodaju par letvica ukrasnih. Ali, vidjećemo već.

Usput, naiđoh, za Insigniju OPC se sprema V6 bi-turbo, zasad nepoznate zapremine, sa pretpostavljenih 320 KS. Moguće da će to biti na bazi postojećeg V6 2.8 turbaka, ali sumnjam nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Pezo je krs! Sav izgreban i neki nosac motora treba da se zameni, a to je posao i posao :) :) I uopste nije 2007 nego 2002 godiste.. Hhahaha!

 

E da znas da mi je drago, pao mi je kamen sa srca,. Onako bi bio prisiljen da ga uzmem, jer je nov.. LOL** Vec mi se bio zivot zgadio zamisljajuci sebe kako vozim francuza..

 

HHahhahahahaah!! Pa ~ pa ~ Pa ~ ZOPE RUZNI!!

 

Nego onaj lik mi spustio cetvorku 1.6 16v `98 na 5.5 soma. Ima full opremu sem koze, i auto je u bruka stanju. Presao 100 000.

Mnogo je star jebem mu mater. Dao bi mu ja i 6.5 soma samo da je 2002 godiste.. jbg..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ eileen

 

 

Je l` tebi garenje predtsavlja 90km/h?! Jebo te punto 1.2 ti dobro ide.. Smesno..

 

 

ne psuj bre :)

 

 

vozila sam tog punta 195 verovao ili ne. mali ali jebuzovan. i to ne jednom, nego često. i sa njim sam prešla oko 45.000 km. 16v je to.

 

za naše puteve i tako mali auto, sve preko je čist višak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ eileen

 

Taj punto se raspada na 150KM/H.. A to da si vozila 195 si se sigurno istripovala :P

 

Jbt, pa kako ne volis BMW kad se lozis na brzinu i dobre djunte?!? Ne kapiram..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, znao sam da ce biti tako. Gde bre to godiste za toliko para, da je star dve godine ne bi lik trazio toliko para. A i za 2002. godiste sa MNE tablicama to je premnogo para. Jebes Pezo :)

 

Pa jebem mu mater, ako je auto bas toliko dobar, ti mu ponudi 5.300 i vozi Mishko i ostace ti para da se ovo leto izivljavas i provodis. I sta koji qrac matoro, pa tvoja dvica je bila '87 a ovo je 11 godina mladje, a ionako ces ga menjati za godinu dve

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ eileen

 

Taj punto se raspada na 150KM/H.. A to da si vozila 195 si se sigurno istripovala :P

 

Jbt, pa kako ne volis BMW kad se lozis na brzinu i dobre djunte?!? Ne kapiram..

 

e moj nazzgule..

nijesam se tripovala ne, ne... vozila i vozila.. i plaćala kazne... taj punto je sa mnom stvarno svašta prošao... ona najopakija zamka, kad napustiš kulu, taman lepo zgaziš a ono 60 posle dva'es metara, i iza istog grma oni čuče. mater im da im mater. :)

 

pa lepo, ne volim bmw. jebi ga. ne mogu da objasnim kako i zašto. jednom sam provozala trojku po nemačkoj i zasmetala mi je ta rigidnost i strogoća, samo sam potvrdila svoj osećaj da ti aristokratski automobili nisu za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

195 malo teze,165 je vec razumno.Inace taj Punto 1.2 ide kao zmaj,jos ako je 8v,i neki prilicno jaci automobili ce se muciti sa njim,mada po meni od automobila do 90 ks definitivno najbolje ubrzava fiat marea 1.9.

vozio sam i punto GT,e to treba da vidite kako tek ide,i za divno cudo auto je star oko 10 godina i nije se raspao kako vi pricate.

ovih dana treba da provozam golf 3 gt i bmw 730i.mercedesa clk se jos nisam dokopao ali ima vremena.

takodje me je odusevio novi suzuki sfiwt,u 1300 kubika spakovano 100 konja,zver od auta.

 

i samo da vam napomenem da sinonim za brzu voznju ne mora biti samo bmw :)

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 3gt i nije nesto. Mislim ide to kao besno, ali recimo meni je jebackija dvica GTI

 

Jedina stvar kod BMW koja mi se ne svidja je to sto ga kod nas uglavnom voze najgori dziberi. Evo kod mene u Zemunu ima dosta tih bembara i kroz staklo svake mozes da vidis celavu glavu, kajle i onaj pogled "mnogo sam zajeban" sto me uzasno nervira. A kao automobil BMW je odlican, ali jbg. I Audidosta voze ti shabani, ali ima i dosta normalnog sveta koji djira Audi makinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...