Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Kako me nervira kad uhvate da kenjaju o prostoru na zadnjem sedistu i slicnim sranjima! Koga boli qrac koliko ima mesta pozadi? Ja se ne vozim pozadi tako da sto se mene tice moze zadnje sediste da se izvadi, a koji ce mi qrac i 5 vrata? To kad budem deda pa imam unucice pa da se ne muce, preskacu sedista, a sad me zanima samo dvoje vrata, sva sedista i vozi misko. A automobil sa troje vrata je mnogo jaci, cvrsci, sto to nisu napisali? Ja sam imao jedan opak udes sa Golfom 2 pre nekih 4-5 godina, toliko je bio odvaljen pozadi da je morala da se isece 1/3 automobila i navari drugi komad, a limar mi je rekao da je sreca pa sam imao Golfa sa troje vrata i on je mnogo jaci, da je bio onaj sa pet zguvao bi mi se auto samo tako...

 

Ova je bas jebacka, a i cena je ok

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...I,EURO_4/105592

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj sad, švabo to piše, mora on lupiti nešto.

Logično je da čim se čovjek odlučuje na automobil sa dvoje vrata da mu nije u planu čest prevoz odraslih živih putnika.

Leševi su druga stvar (plašim se da neki novinar Auto Bilda ne završi tako kod tebe u gepeku ili na zadnjem sjedištu).

:)

 

Još što mi je zapalo za oko kao nebuloza, mjere visinu otvaranja petih vrata kod karavana i džipova.

Možda to nekome ima smisla, meni ne baš.

Prvo to ugledah u testu Opel porodice, zamjerka Insigniji karavanu je što vrata idu samo do 185 cm visine, a onda u nekom od narednih brojeva uporedni test Mercedes GLK nasuprot BMW X5 (mali protiv velikog), i tu piše za BMW da peta vrata idu du 181 a za Merca 191 cm.

Kad sam to rekao starom da su spomenuli u testu, i on se u momentu iznervirao ("Šta koji... glupost!")...

:)

Otvoriš, sagneš glavu, ubaciš, zatvoriš. Istrenirano na utovaru u Jugo, vrijedi i za druga vozila.

 

Nije loša ta sa oglasa, a baš i ja gledam, samo ovaj jedan GTC nađoh da ima smisla... cijena je sasvim druga stvar.

Jest da je 1.9 CDTI, ali nije ni to loše, 150 konjića, COSMO (najluksuzniji paket opreme).

Malo ih je, slab izbor trenutno.

Mada, ima ovih Bertonki (Astra G, Bertone kupe), par turbaka (Z20LET, 2.0 16V, serijski 192 konja), posebno sumnjiv iz Subotice turbak za 6,200 eura sa navedenih 90.000 km pređenih... I da je polu-mrtav, to nije loša cijena. Ako je skroz mrtav onda je loše.

:)

 

Ne znam kako se tebi vizuelno čini Bertone, ali recimo ovaj je zanimljiv (sem boje):

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla..._BERTONE/117585

To je posljednja godina proizvodnje tog modela, motor je unaprijeđena verzija motora kakav je kod mene, samo je zupčasti remen za obratiti pažnju (mijenja se na između 50.000 i 150.000, sve zavisi od vožnje - koliko se troši, kod mene je mijenjan na 115.000 - budući da je porodični auto, nije gažen pa je mijenjan pred samu prodaju), ako je on zamijenjen onda nema ulaganja, zapravo, ulje i filteri i vozi. Motor je relativno jak a poprilično ekonomičan, da se u gradskoj vožnji držati ispod 7,5 litara.

I ovo je mačak (mada stariji, 2001), a možda ti se i boja svidi:

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...a_BERTONE/96858

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj sad, švabo to piše, mora on lupiti nešto.

Logično je da čim se čovjek odlučuje na automobil sa dvoje vrata da mu nije u planu čest prevoz odraslih živih putnika.

Leševi su druga stvar (plašim se da neki novinar Auto Bilda ne završi tako kod tebe u gepeku ili na zadnjem sjedištu).

 

Moj brat je kupio C5 karavan upravo za prevoz leseva,posto ima grobarsku radnju :)

Znas kako je sablasno kad sednes unutra,zadnja stakla zatamnjena a iza samo daska za sanduk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vlaja Buraz

 

E ove Astre BERTONE, kupe, sto si okacio su stvarno, barem na izgled, do jaja!! :pivopije:

 

Samo ne kapiram kako je 2005. godiste jeftinije za 700EUR od 2001. :) :)

 

 

@ Routasydan

 

Ipak nije ona:

 

pazi je http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla..._2.0_TDI/120870

 

Jebo te da imam kintu, a?! Da je uzmem na nevidjeno, pa je preprodam ako nevalja.

Stvarno je nemoguca cena!! E ajde da je neki budjavi benzinac, nego 2.0 TDI i to sa full opremom.. ALO!!

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čuj, Bertonke su malo van tokova, to je hobi auto, tako da im cijena ne pada kao regularnim autićima, plus što je ova skuplja 2.0 turbo, skuplje je održavanje, tako da ako je redovno održavan, cijena je na mjestu.

Meni je Bertonka, što se kaže, tu i tamo. Neka me počeše dobro, ako je sređena, a neke i ne.

 

Inače, ova šljivka je tiha patnja mladih Opelaša širom svijeta:

 

4.jpg

 

Irmscher bodykit, plus što joj je krilo leglo "k'o budali šamar", taman da malo pokrije izdužen rep.

Više detalja na, dakle: http://www.irmscher-coupe.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha, sad si zavoleo i crvenu boju :D A znas kako lepo izgleda kad se opere, ispolira .... :wub: a priznajem da je crvena ogavna ako se ne odrzava, kad je automobil prljav i prasnjav, tad je stvarno ciganska

 

Ja sve nesto gledam Golf V polako gubi na ceni, ko zna, mozda do kraja godine se spusti na pristupacnih 9-9.500 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je do jaja komentar :

 

Budite pravi gospodin i po ceni nekog "plasticnog" nemackog automobila vozite se u pravoj limuzini visoke klase.

 

Hahahaha!! Samo ne znam gde su to nemci plasticni!?!

 

E da se ne lazemo, za ovakvu ladju 2002 god, cena je prava sitnica...

 

@ vegeta

 

Svaka cast na postu!! Sad kod mene postoji i treca opcija za razmatranje!

 

@ Routasydan

 

Pa ti rece da ti se ne svidja petica.. Inace za tu kintu zar ne bi pre uzeo e46 ili ovog jagura?! - ..pa nek ide zivot!!

Inace, kao klinac sam uvek govorio da cu voziti jagura, bila mi je to omiljena djunta..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi likovi iz Top Wagena za svaki britanski automobil koji prodaju u opisu stave to, kao nemacki automobil je plasticni a ovo je keva :) :) :) budale :) :) :)

 

Ne svidja mis e nesto petica, ali brate brutalno je kvalitetan automobil i jako dobro drzi cenu. Volim e46 ali jesi li video pre neki dan koliko je veliki servis za 320d? Kad me nije slog strefio :(

 

A Jaguara necu da vozim iz principa, ne dam ciganima pare, ne dajem onima sto peru soferke na raskrsnicama, a jos manje cu ovih bogatim ciganima koji valjaju Jaguara ;):) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bih imao love i ja bih rado restaurirao jednog Mustanga, a kad ne bih imao love rado bih sredio nekog Ford Caprija, taj automobil mi se jako svidjao kao detetu, mada ga nisam bas cesto vidjao, a siguran sam da bi mogao lepo da se sredi

Zaboravih na ovo, pa se sjetih noćas...

Npr. ovako:

media-6926-16534.jpg

 

Da li iko prati auto-moto emisije na Discovery Channel?

Ovo je proizvod avangardnog dizajnera iz Bangladeša, Nizamudina "Lipu" Avlije, napravljen za potrebe jedne od tih emisija - Chop Shop: London Garage.

Baza je upravo Ford Capri a u njega je ubačen V8... Taman idilična kombinacija, malo za strano a malo za domaće tržište.

Inače, evo galerija za dotični model gdje se može vidjeti da se sve radi ručno, svaka preinaka na karoseriji:

 

http://www.discoverychannel.co.uk/web/chop...ars/muscle-car/

 

U drugoj sezoni serije (koja je završila sa prikazivanjem prije par dana) je napravljeno ukupno pet automobila, da ne nabrajam sad (budući da bih morao napisati jednog automobila meni jako omraženog), sve ima na stranici, samo ću reći da je posljednji od njih, muscle car na bazi Poršea 944 meni za prsa ispred ostalih... Da ne linkujem sličicu, evo galerija:

 

http://www.discoverychannel.co.uk/web/chop...st-car-gallery/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vlaja

 

Za zelenu monzu: Dobra je, mozda je malo kicerica, ali ok izgleda. Sto se tice one prve, ona je vrh, a ta limarija je 100% kvalitetnija od ovih novih govanaca... Nego im se ne isplati da ponovo prave takva kola.

 

Sto se kaprija tice, brutalan je, nema sta :) Podseca me ne znam dal na alfu staru , na challengera, ili stanga.... na sve bre, a opet je svoj!

 

Pogledajte ovu zver obavezno, ja licno mislim da vredi svaku paru:

 

http://www.kupujemprodajem.com/MERCEDES-35...26142-oglas.htm

 

Zeleo sam da vas pitam jos nesto :

 

Da li se isplati uzeti Reno lagunu 2001-2003godiste za 6-8 soma? Kakvi su servisi renoa kod nas?

Ja licno mislim da auto super izgleda a i da je ladja , komforan i udoban, pa reko da vas pitam... Molim vas samo da budete objektivni.

:pivopije:

 

 

Edited by Mustang

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ces lagunu gledaj da izbegnes te prve serije, bar gledaj neko 2003 ili mladje posto su ti stariji imali problema sa pumpom, elektronikom. Jedan moj poznanik je imao problema sa karticom za paljenje, odrali su ga za popravku. Meni se licno ne dopada taj automobil, a jako brzo gubi cenu, pogledaj recimo cene malo starije lagune, bas mu brzo opada cena..... jbg

 

Iskreno receno ako bih se i odlucio da kupim Lagunu uzeo bih benzinca jer ima manje zajebancija koje mogu da te karaju a i manje je presao, a plus jeftiniji kad ga kupujes u startu. Jeste veliki, udoban, kad sednes kao da si se u fotelju zavalio, to mi se recimo jako svidja.

 

@Vlaja: Kapri je bruka, bas mi se djasvi :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...