Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nije bitno koliko KS pise u saobracajnoj, vec koliko tih konja je prezivelo sve te godine i kilometra koje su prevalili. Odes u servis i platis lepo da ti izmere trenutno snagu vozila, nije to skupo i onda se lepo uveris koliko ih je uginulo, koliko ih je na samrti, a koliko jos uvek zivi (zivotom punoletnika) :) :) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Vegeta

 

Mnogo se lozis na brzinu i jake masine, ne valja ti to!! :) :)

 

Inace, sta ce invalidu takav nissan?! Jebo te koje nebuloze!!! ..i naravno nase vlasti popuse i odobre registraciju takvog auta za 200 EUR.

sto ne valja? :rockdevil:

covek je mislio da mozes da ga registrujes na invalida preko neke veze il sta ja znam pa da ne placas citava bogatstva za registracije... sigurno nece invalid da ga vozi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bi po meri bio neki sa onim japanskim motorom od 1,8 i da me bog vidi

muka mi od velikih potrošača jbt kilometar je kilometar, premnogo mi to da imam hektar haube ispred po svaku cenu. jebo ti to kad moraš da radiš značajno samo da napojiš čudovište.

 

merkam drugaricinog clia. prodaje ga. ne znam samo koje je godište. bićemo zajedno za vikend sve ću da se raspitam, a do tada, zna li neko od vas momaka nekog dobrog majstora za rešoa? di da ga vodim na sistematski ako dođe do tanačenja cene? orijentir: vračar, zvezdara, ali ako je dobar majstor nije pod moranje, teraćemo ga gde je dobar majstor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Eileen: ako ti nije bitna estetika onda taj Resho i nije tako losa varijanta, zato sto su jako jeftini kao polovnjaci. Mada recimo meni je jako ruzan, da sam cica meni bi se garantujem vise svidjali Pezo 206 ili recimo Citroen C1 ili pak Grande Punto. Nemci, na zalost, prave jako ruzne male automobile :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasnjava ova opel monza !!!!

Kako to reče pokojni Petar Popović:

"Neka bar neko u ovoj kući zna šta je prava mašina."

 

Šta bi tek rekao na ovu:

 

auti16rj2.jpg

 

V6 3.0, oko 250 KS

 

http://www.opel-teamcroatia.hr/forum/viewt...?f=3&t=4396

http://www.opel-teamcroatia.hr/galerija/th...s.php?album=119

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je moj deda ziv odusevio bi se, ovo bi ga podsetilo na rano detinjstvo :D

E, što nisi više na dedu. :D

 

Šalu na stranu, ovo je ipak generacija nakon tvog dede (1978-1987).

http://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Monza

 

Ima jedna plava Monza u Banjaluci, restaurirana do pola, na prodaju, fenomenalna metalik plava boja, sređena komplet limarija i ispolirane originalne alu fele, ali unutrašnjost je poprilično skršena... A gradom krstari sređena, takođe metalik plava (sa crnim vinil krovom), Manta B1, GT/E. Mali srčani udari kad prolazi.

http://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Manta#19...8:_Opel_Manta_B

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlajo, to je jako skup sport. Biti ljubitelj starijih masina iziskuje jako mnogo para. A da sam negi burzuj sigurno bih to radio. imam negde fotku jamesa Hetfielda kako djira svog Kamara iz '68 jbg covek voli, ima para i sredjuje i budzi djunte, a naravno u kolekciji ima i neke novije mashine

 

Moj brat prodao nekom liku Mustanga, a taj lik jbg kolekcionar, burzuj, sredio ga, hromirao sta treba da se hromira, ubacio kožu unutra .... i posle dovezao kod brata da vidi na šta sad liči. Kaže da nije mogao da veruje kako ga je lik dobro sredio.... ali jbg treba para za to planinarenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, znam da je to skup sport, ali opet, kad se čovjek nečim bavi... Zašto da ne? Svakako imaš neki hobi u životu. Auto ti može biti sredstvo za transport od tačke A do B, a opet, možeš mu govoriti "laku noć"...

:D

I opet, postoje varijacije u tom sportu...

Recimo ovamo kod mene u blizini ima radionica - limarija/lakirer + ugradnja auto gasa.

I stariji lik koji drži to ima restauriranog Mercedesa SEL 350 - kupe, automatik, V8 (ne znam da li je u njega ugradio auto gas). Da krenem istraživati koliko tu šta košta za njega, vjerovatno da mi ne bi bilo ugodno. Ili Mustang, divlja životinja koju pominješ, sa nekim V8.

Sa druge strane, pratim bavljenje entuzijasta Opelom u svojoj i okolnim zemljama i ima mi smisla. A sad, stvarno, GT, Manta, Calibra, eto i Speedster, svi su redom kult kupei, bili i ostali. Mečka ima limuzine, BMW je uvijek bio sila svoje vrste, ali ovo je šmekerica "za mladiće", plus još što je Speedster realno jebeniji od pola superautomobila a Manta je bila jako popularno reli vozilo zbog svoje upravljivosti... Svi se daju voziti opušteno sa velikim osmijehom.

Ja živim tako-kako živim, evo, završih i sa ovim visokim školovanjem (doduše, možda će biti još neko više, ako me natjeraju), novca ima (ne previše, ali ima), i biće, i definitivno je u planu jedan od gore navedenih, ili pak možda neki Nissan 200/240 SX ili nešto u tom rangu, znači kategorija "mali momački auto", pa makar kad budem deda.

:D

 

A evo vijest za Opela, ugodno se iznenadih:

http://www.tportal.hr/autozona/vijesti/129...ci-kesteni.html

S tim da je odmah svađa izbila kako je to loš auto i kako je Audi bolji i slično, pa sam morao ostaviti komentar i reći im da se ponašaju kao srbi.

Nakon toga se svađa zagasila.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zanimljivo to da bolju limariju imaju Opeli iz 60-ih i 70-ih pa sve do pojave ogavne Suze, i dan danas imas tih starijih Opela koji su sa odlicnom limarijom, dok Suza i njenu naslednici sve do kraja proslog veka su imali limariju koja se raspadala posle svega 5-6 godina.

 

Kada bih imao love i ja bih rado restaurirao jednog Mustanga, a kad ne bih imao love rado bih sredio nekog Ford Caprija, taj automobil mi se jako svidjao kao detetu, mada ga nisam bas cesto vidjao, a siguran sam da bi mogao lepo da se sredi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to po principu "niko čašu meda ne popi..."

Nisam siguran ni za limariju prije tih Opela, a opet Kadett E, odnosno suza, je evropski automobil godine 1985. i to ne bez razloga.

I danas ih se hiljade normalno kotrlja ulicama, pogodan je za kojekakav tuning/styling, a izuzimajući limariju, sve ostalo je uglavnom veoma dobro. Po Opel forumima ljudi recimo porede trajanje originalnih dijelova sa Kadetta E sa originalnim dijelovima sa Astri G i posebno F (nasljednica suze) - EGR ventili, elektronika, lambda sonde, šta već, suze sa tim originalnim dijelovima prelaze i do 500.000 a danas...

Što se limarije tiče, nezgodno jeste, ali opet, odradiš rubnjake i pragove, i guraj. Ako auto stoji na otvorenom 15-20 godina, džaba sve i da je blindirana mečka...

 

A što se hobija tiče, recimo ovakav kompletan Kadett C kupe košta do 1500 eura:

 

DSC01694.jpg

 

(Ovaj konkretno je 650 eura.)

 

Zadnja je vuča, u njega se da ubaciti motor do 130-140 konjića (ima par opcija koje sjedaju), više od toga zadnji most ne može da izdrži (za to su Manta i Monza), pa računaj koliko još po potrebi da utučeš za limariju, lakiranje, enterijer, zamjenu motora/generalku i opet, okvirno da lupim, za 5-10 hiljada eura možeš imati auto za krizu srednjih godina, a toliko te košta i polovnjak srednje klase star 7-8 godina.

To nije nešto nemoguće, bar po mom mišljenju.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti to auto godine, pa i Ford Scorpio je bio auto godine kad je izasao, a posle se ispostavilo da je to ipak jedan od nagorih automobila ikada napravljenih. I ne mozes porediti suzu i AStru F, G i H kada je u pitanju elektronika jer u suzi i nije bilo nikakve elektronike, dve zice i sijalice i vozi misko, a Opel je uvek imao dobre benzinske motore (dizel im je govno neopevano) a znam X ljudi koji su na svake dve godine opet iznova varili kosheve, rubove i sajtne na suzi, ja bih poludeo od toga. I stalno farbaj, krpi ... uzas.

 

Ne znam, meni je nekako lepse da dodam tih 2000 eur na sadasnji automobil i kupim, recimo, Astru H staru 4 godine, vozim par godina, prodam i opet kupim neki mladji automobil. Ali opet kazem da sam burzuj i imam para ja bih sigurno uzeo par komada ovih starih makina i sredio ih da budu bombonica.

 

Inace sta je sa Hatebreederom? Ja ne videh njegov BMW ni u Zemunu gde zivi ni ovde na YUM a bas me znaima kako je ispala makina

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad, tu je fora, u suzi ima dosta elektronike, ali koja radi posao.

A ako svake dve godine variš nešto na autu, možda je vrijeme da promijeniš majstora...

:D

 

A ovo drugo, mijenjanje automobila je sasvim drugi sport.

Kod mene to porodično nije tradicija - vozi se dok više nema smisla, a onda Jovo-nanovo.

Sa te strane ima smisla ulagati u stariji auto, to je moja polazna tačka. Za tebe je sasvim druga stvar.

 

Što se Hatebreedera tiče, mislim da je vrijeme da ga krenemo tražiti po drugim forumima, samo da ne bude "brat je pao, brate".

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, ti i ja imamo totalno drugaciju koncepciju. Moja je da kupim polovan, ali ne mnogo star automobil, ne ulazem u njega ama bas nista sto ne mora (kaiseve i spanere ne menjam) samo ulja i foltere i vozim i posle 2-3 godine samo ga prodam, te pare sto bih ulozio u njega dodam i tu grunem jos neku kintu i opet kupim mladji i bolji automobil. I do sada mi se i te kako isplatila ova taktika. A iskreno meni automobil dosadi posle nekog vremena, nema sanse da bih mogao da vozim jedan automobila deset i vise godina, to mi je koshmar :D

 

Evo ga James sa njegovom djuntom

 

JamesHetfieldofMetallicas68Camaro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt kako je na Bulevaru uspeo da prevrne peticu na krov?! Lol** Nerealno, skroz!!! Pa bar da je noc, pa da zamislim..

 

@ Routasydan

 

Po farbi i zatamnjenim staklima, jako lici na onu peticu sa polovnih automobila sto se prodaje za 8 soma! :) :)

 

@

 

Inace, ako bi u tim starudijama uzivali pre nego u ovome:

 

http://aycu31.webshots.com/image/14790/200...09283491_rs.jpg

 

http://aycu20.webshots.com/image/16779/200...85817837_rs.jpg

 

stvarno, vas zalim..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazgule, naravno da bih prije uživao u toj starudiji, jer sam dešnjak, a taj auto bih vozio, ne bih bio vožen u njemu, tako da ove slike, konji vrani, sat sa zlatnim lancem, bijela koža, drveni ukrasi - nula bodova.

Kad smo već kod toga, zadnje sjedište (slika druga) je totalno nepotreban momenat, u takvom autu. To što Routa voli da se zlopati sa kojekakvim maloljetnicama na zadnjem sjedištu nakon koncerata popularnih hevi metal grupa... nije za pohvalu.

:)

 

Routa, judo!

:)

Elem, drugačija koncepcija i još podatak da "mali momački auto" nije auto u kojem voziš ženu u Tempo. On bi bio neka dodatna varijanta. Princip: žena + ljubavnica. Svaka ima svoju namjenu, svaka ima svoju garažu. Ne smiju se nikada sresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja volim BMW serije 5, ali s' obzirom da sam jos uvek momak i da nemam nameru da to menjam narednih X godina meni sasvim dobro radi rad i moja cetvorka kupe, ali s' obzirom da polako postaje starudija vreme je da se obnovi flota, da se udahne malo sveze krvi.

 

Inace Vlajo, vidim Astra H pala prilicno ispod 10.000 eur tako da moze da se nadje dobar komad za relativno malo para. Ali me zanima jedna stvar: da li postoji Astra H sa troije vrata a da nije GTC?

 

@nazzgul: i meni lici na onu peticu sa polovnih automobila koju smo gledali :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, jerbo GTC je ime trovratne verzije.

Karavanka, kabrio, limuzina sa gepekom, petovratna i trovratna GTC, to su ti ponuđene opcije.

Jedino je kabrio ograničen izborom motora, u njega idu 1.8 benzinac i jači, a najjača OPC verzija (2.0 turbo) dolazi samo u GTC karoseriji.

 

Za GTC, početni benzinac ti je 1.4 a mislim da ima i dizel 1.3 u ponudi ali tek odnedavno.

Evo taman komadić članka iz Auto Bilda, GTC polovnjak 1.4:

 

astragtc.th.jpg

 

A šta je ludilo, evo, hrvatski Opel forum, lik koji u svom posjedu ima motor iz Lotus Omege (3600 kubika, bi-turbo, serijski 377 konja, samo motor plaćen 5000 eura), nakon godinu dana bez Opela (vozio je Omege pa prodao, imao tri komada - jedna za posao, jedna za ženu, jedna je bila predviđena za ugradnju tog motora), kaže, sasvim slučajno ugleda neku skršenu Monzu i samo proradi ludilo. Monza je, kao što je navedeno, zadnja vuča, pogodna za ugradnju te životinje od motora, i par dana nakon Monze opet kupi i Omegu...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...