Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Nije tesko, ipak su to kvalitetni automobili, nije to kao nekad da moras da gledas jel probila korozija, kakav je patos, da li ima bubice i tako to.

 

A ja priznajem da kriziram kad nemam djuntu, ja moram da kupim drugu najkasnije mesec dana nakon sto prodam mog sadasnjeg Bukefala

 

Jurim ovih dana placeve, prodavce ... jako je malo VW Bora u ponudi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre pola godine ispljuvah marku VW zbog defekta na menjacu i silnih para koje dadoh na popravku. A sad se izgleda ispostavlja da me je majstor svetski iskarao, menjac nije ni bio riknuo vec je govnar samo zamenio korpu, lamelu i dihtung na koji je ulje curelo, to ga je sve kostalo plafon 200 eur a meni je naplatio 650 eur i jos kao dobro sam prosao ..... popizdeo sam. Ja sam sumnjao i ranije, ali sta da radim, ne mogu da otvaram menjac, a sad mi ortak kaze da je njihova firma odrzavala kola kod tog lika i stalno ih je tako vacario, uzimao velike pare za nista i na kraju su popizdeli, odjebali ga i presli u novi servis gde im je odjednom sve ok, nemaju crknutih menjaca, motora pred generalkom i tako to. Dodje mi da mu odsrafim glavu sada, ali jbg sta da se radi. Ipak je VW dobra marka, ali "majstori" koji popravljaju VW su obicna govna

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman! ne menjaj majstore!

majstor je kao frizer, kad nađeš dobrog, drž ne pušćaj :D

 

to je lepo receno, KAD nadjem dobrog, za sad sam promenio bar 10 majsotra i prosto ne mogu da se odlucim ko je najveci lopov i hostapler ..... zato oni i imaju kuce na tri sprata i dobra kola ... mame im ga spalim :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako menjaš marke automobila nažalost potraga za dobrim majstorom se komplikuje.

 

Cak i ako ne menjas. I uvek odem na preporuku i izjebem se. Imam samo jednog koji je sasvim ok, jako dobar covek, dobar majstor, bivsi reli vozac i sampion, ali ne zna da radi modernije automobile :( Zna neke jednostavnije stvari, ali vec da otvara motor i da se zajebava sa elektronikom ... to ne zna. Meni je on radio neke jednostavnije stvari tipa menjanje silen blokova, ali jbg nisam mogao da mu dam da mi se zajebava oko menjaca ....i pogresio sam :(

 

A ne ide mi se ni u ovlasceni servis tipa "Auto Komerc" kad mi je drug koji je radio tamo pricao sta tek oni rade, zeludac mi se okrenuo :( Sve hostapleri!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato pederi imaju onolike kuce, mladu zenu fuficu koja trosi vise nego jato narkomana na svoje hirove, voze neki opak automobil, a svi seru kako rade za slavu, kako nisu dobri ni po 10 evra po intervenciji, kako eto su zaposlili nekog klinca da radi i placaju ga iako ne zaradjuju ..... a u stvari to je prica "drz'te lopova" :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

al zato gubiš na svojim :pivopije:

 

jesi prodao golfvagena?

 

Nisam jos, neko mi je sjebao bravu na vozacevim vratim pokusavajuci da ga otudji, pa moram to da popravim, zatim da ispoliram haubu kojoj je malo ostecen lak zbog vencanja i onda cu da ga turim u oglase :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako je venčanje prouzrokovalo oštećenje laka na haubi :) hvatao si bidermajer? :D

 

šalim se

jesi rešio šta ćeš da kupuješ posle?

cene lepo padaju..

 

Tako sto sam vozio mladu i mladozenju, bilo leto i nekih +40 lepili mi ona govna po krovu i haubi sa nekim jeftinim kineskim selotejpom, sve se to lepo otopilo na vrucini, a potom u toku noci ocvrslo i kada sam skidao sa praskom i truleksicom skinuo se povrsinski sloj laka i sad jako ruzno izgleda

 

Resio sam da kupijem posle neki od nemackih automobila, VW ima moje poverenje, Audi takodjer. Danas sam probao neki Pezo 307, sve je to ok, ali nekako nije to taj osecaj kao u VW, deluje mnogo siromasnije i skromnije .... jbg

 

Cene lepo padaju, ali da ti pravi kazem padaju i cene novih automobila. Sad ima dosta djunti u rangu 10.000 i to sasvim lepih automobila. Na primer za devojke je fantasticna Mazda 2, a nije losa ni Astra G sa klimom i ostalim zajebancijama, a mozda se nadje i nesto za mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je VW dobra marka, ali "majstori" koji popravljaju VW su obicna govna

Kao da je na drugim stranama bolje... Usput, zgrozih se nedavno kad ugledah slučajno, neki lik navodi da ruke Mercedes majstora koštaju 600 kuna (Hrvatska, je li) na sat vremena.

A opet, kad upadneš u probleme, marka je dobra koliko i majstori.

Ja ovamo mjerkam, ima u gradu jedan majstor za Opela kojeg hvale, a ima još neki u Gradišci (50-ak km), ali sve se molim da ne bude nikakvih problema, fakat sam fobiju razvio.

 

Usput, Insignia jedna šeta po gradu, bijela, na njoj reklama dilera - www.autopromet.rs (na toj stranici ima konfigurator pa provjerite koliko bi koštala Insignia po vašem izboru), a još jedna parkirana kod Neškovića (RS zastupnik za Opel i Chevrolet).

Odoh za koji dan da je slikam. U prolazu sam maltene svršio na nju. Auto stvarno "izgleda za sve pare" (a i više), nadajmo se da će se pokazati dobro, pa da se munja vrati gdje zaslužuje.

 

I da, prijatno se iznenadih, Sat Plus revija je poprilično korektno štivo. Malo sam alergičan na porodične manufakture, ali revija od mene zaslužuje podršku. Uz Auto Bild, sasvim dosta auto štampe.

 

Usput, sličica:

photo0002.th.jpg

 

flag_opel_.gif

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sto sam vozio mladu i mladozenju, bilo leto i nekih +40 lepili mi ona govna po krovu i haubi sa nekim jeftinim kineskim selotejpom, sve se to lepo otopilo na vrucini, a potom u toku noci ocvrslo i kada sam skidao sa praskom i truleksicom skinuo se povrsinski sloj laka i sad jako ruzno izgleda

 

Resio sam da kupijem posle neki od nemackih automobila, VW ima moje poverenje, Audi takodjer. Danas sam probao neki Pezo 307, sve je to ok, ali nekako nije to taj osecaj kao u VW, deluje mnogo siromasnije i skromnije .... jbg

 

Cene lepo padaju, ali da ti pravi kazem padaju i cene novih automobila. Sad ima dosta djunti u rangu 10.000 i to sasvim lepih automobila. Na primer za devojke je fantasticna Mazda 2, a nije losa ni Astra G sa klimom i ostalim zajebancijama, a mozda se nadje i nesto za mene :D

 

nemoj mi reći da si mehanički skidao selotejp?? benzinom bi trebalo da je jednostavnije. i zaboravi "truleksić"... njime možeš samo okorelu čokoladu sa sedišta eventualno da stružeš

 

upravo sam htela da pitam i zašto ne kupiš nešto novo, od te đunte kad prodaš imaćeš fino casha, sad za 10k što kažeš može svašta nešto lepo da se pazari....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Routasydan

 

Taj lik te bas odrao. Jbt 400 EVRA nije mala stvar!!! Imas li racun, ili neki dokaz da ti je bilo sta radio?!

Znas sta brate, ja bi mu oterao djuntu i trazio mu da mi pokaze sta je to i gde vario i sta ga je to kostalo 600e!!! Jbt ne mozes tako olako da rasipas novac!! Cak i da je stvarno nesto vario, ne vidim sta tu kosta 400 evra, alo! Znas li koji je to novac?

 

Secam se kad sam na Ibarskoj Magistrali prao motor.. Bio je sav umazan od ulja, jer sam par dana vozio bez poklopca, pa iscurelo.. Anyway, dodjem ja (odma posle pranja), do Auto WAG-a, da kupim novo ulje da naspem, kad ono, sav se umazem u pokusaju da otvorim haubu. Znaci lik mi nije nista oprao.. samo malo zamrljao vrucom vodom.. Znas kako sam popizdeo!! Odma sam se okrenuo i vratio kod njega i rekao mu u fazonu, pogledaj kako si oprao..ulje curi na sve strane.. i posle male prepirke, dobio sam svoj novac nazad!!

 

Ovlasceni servisi, jesu malo skuplji i mozda i oni mogu da te predju, ali sto je naj-naj bitnije dobijes racun, za ono sto su ti radili!!! I onda brate mozes lako da im se najebes mame..

 

A kad imas tako veci kvar, jbt valjda se raspitas malo, na vise mesta u cemu je problem, i koliko bi kostao?! Pregled i savet se ne-naplacuje!!

 

Pa meni su u Baru, tako hteli da menjaju korpu i lamelu, a poznanik mi je posle samo namestio sajlu od kvacila i gotov posao!! Za minut..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj mi reći da si mehanički skidao selotejp?? benzinom bi trebalo da je jednostavnije. i zaboravi "truleksić"... njime možeš samo okorelu čokoladu sa sedišta eventualno da stružeš

 

upravo sam htela da pitam i zašto ne kupiš nešto novo, od te đunte kad prodaš imaćeš fino casha, sad za 10k što kažeš može svašta nešto lepo da se pazari....

 

Sad i ja znam da ne valja truleksicom skidati selotejp i da je benzin najbolji, ali jbg tad to nisam znao, naucio sam na tezi nacin :(

 

A novo ne mogu da kupim iz jednog prostog razloga. Naime ako kupis nov automobil logicno je da ga vozis bar nekih 6 godina, ako prelazis malu kilometrazu, kao ja na primer, i duze. A ja nikako ne bih mogao da se vezem za jedan automobil toliko dugo vremena. Meni posle 2-3 godine dosadi i vise mi nije uzivanje voziti se u njemu. Jebi ga ali tako je. Nikad nisam kapirao one matorce koji kupe Yuga i voze ga 20 godina (osim ako mozda nemaju para da obnove flotu). Ima jos jedna stvar, vec godinama sam pod raznim kreditima i smucilo mi se, konacno imam taj neki kapital i mogu da dodam malo para za malo noviji polovnjak od ovog sto imam i da se ne zaduzujem. A ako bih hteo da kupim taj od 10.000 morao bih bar 3-4 godine da placam rate od po 100-tinak eur, sto je uzas.

 

A kada su majstori u pitanju nov automobil ne resava problem. U svim tim ovlastenim servisima su takodjer lopovi, i to jos gori od majstor pere laze mike, garanciju nema sanse da piznaju za bilo sta, a deru na redovnim servisima, a jednostavno si ucenjen da moras kod njih da obavljas te servise i papreno ih placas, inace gubis bilo kakvu garanciju na automobil :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li moguce ovo:

 

http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...lf_4_1.6/115631

 

Bas je jeftino!

 

haha, i ja sam to primetio. Ali se trudim da nikad ne idem da gledam te najjeftinije automobile, uvek imaju neke opake falinke. A cim vidim kozni volan ja bezim, jer znaci njegov volan se verovatno ofucao i raspao pa ga je uvio u kozu, a volan se raspadne samo od prekomerne upotrebe. Inace vidim masa taksista koristi neke platnene navlake za volan da bi se manje trosio :)

 

Mada mozes da odes da ga pogledas, ko zna, mozda i lici na nesto :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...