Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

E video sam onu Nivu sa rogovima,haha.Kod palacinkarnice Pinokio stalno stoji

 

Jeste to je ta :D Kada god prodjem tufa zveram u nju :D

 

A ti gitarskih solaza manijace imas tragican avatar. Mislim i ja ne volim recimo Trabanta, ali mi ne pada na pamet ni da razmisljam o njemu, a pogotovo ne da mastam kako ja jebem :D

 

Inace za koji dan ce biti tacno godinu dana od kako sam kupio Golfa 4 i ni jedan jedini kvar za godinu dana! Ni jedan ulozeni dinar, osim za gorivo (a posto ne trosi mnogo...) a vozio sam dosta automobila i naulagao se para i para tako da sam sa VW progledao :D A ko ga ne voli moze samo da ga mrzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace za koji dan ce biti tacno godinu dana od kako sam kupio Golfa 4 i ni jedan jedini kvar za godinu dana! Ni jedan ulozeni dinar, osim za gorivo (a posto ne trosi mnogo...) a vozio sam dosta automobila i naulagao se para i para tako da sam sa VW progledao :D A ko ga ne voli moze samo da ga mrzi :D

 

ja pored stila imam yuga za trke 2 god i nisam imao ni jedan kvar...

sem menjanja potroshnih delova koje sam sjebem divljajuci...

 

tako da to nije nikakav fazon,pogodovo ako uzmemo u obzir da je vw (kolko-tolko nov)...

ajde da si reko da si presho 300 000 bez vecih opravki,pa da i ima za shta da se pohvalish...

 

@ Nazzgul

evo ja da pogadjam...

sigurno je SDI, sad mislim da je 1.4?

Edited by Hatebreeder

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste 1.9 SDI :D

 

Znam, znam, znam, spor je kao kornjaca, stvarno ume to da bude frustrirajuce, veoma malo snage za njegovih 1250 kg, ali jbg, ekonomican mi je, trosi oko 5,5l/100km ali opet nekako ima kozu, dobru mjuzu i prelepu crimson crvenu boju. Ali ipak posto mi je dosadio a i nekako je penzionerski planiram uskoro da ga menjam i to za nekog benzinca, jer ipak posto malo prelazim hocu da platim i da se vozim kao baja. Znaci razmisljam o Focusu, Pezou 307 i 406 (svidja mi se model iz 2002 sa 2000 ccm i 136ks) a Mondea ne bih uzeo sam iz razloga sto previse brzo gubi cenu. Ako bih nekim cudom dosao do nekih para gledao bih da kupim novu Imprezu, vidim ima neki popust za 13500 eur nova Impreza :D Znaci boxwr motor, 4 X 4 pogon i to sve za te sitne pare. E da, razmisljam i o Foat Stilo, ali me samo plasi njegova elektronika, kazu da je veoma bagovita, pogotovo kod starih modela iz 2002 godine.... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bih nekim cudom dosao do nekih para gledao bih da kupim novu Imprezu, vidim ima neki popust za 13500 eur nova Impreza :D Znaci boxwr motor, 4 X 4 pogon i to sve za te sitne pare.

Да, само што нова Imprezа не личи више на себе!

Та о којој причаш је hatchback, а ја Subaru Imprezu волим онакву каква је и у WRC-у, дакле у седан варијанти!

Са оваквим дизајном изгледа као Daewoo Kalos или Mazda 3, а такав дизајн јој баш и не стоји! :da:

 

Ево и сличица:

http://auto.blog.co.yu/blog/auto/domace-tr...-od-13.950-evra

http://auto.blog.co.yu/blog/auto/noviteti/...na-u-frankfurtu

 

Додуше ова друга слика и личи на нешто јер је макина "упакована" у препознатљивом стилу (металик плава "сврш" боја и златне фелне)! :D

Edited by Селектор

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, na zalost Imreza vise nije onako lepa kao sto je bila, prednji kraj tu i tamo, ali zadnji kraj je upravo kao Daewoo Lanos, znaci bas su zajebali stvar. Inace u Zemunu kod Pinokia pa prema glavnoj posti ima jedna srebrna metalik, pretposlednji model, kad god tu prolazim zagledam se u nju, prelep auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste 1.9 SDI :D

 

Znam, znam, znam, spor je kao kornjaca, stvarno ume to da bude frustrirajuce, veoma malo snage za njegovih 1250 kg, ali jbg, ekonomican mi je, trosi oko 5,5l/100km ali opet nekako ima kozu, dobru mjuzu i prelepu crimson crvenu boju. Ali ipak posto mi je dosadio a i nekako je penzionerski planiram uskoro da ga menjam i to za nekog benzinca, jer ipak posto malo prelazim hocu da platim i da se vozim kao baja. Znaci razmisljam o Focusu, Pezou 307 i 406 (svidja mi se model iz 2002 sa 2000 ccm i 136ks) a Mondea ne bih uzeo sam iz razloga sto previse brzo gubi cenu. Ako bih nekim cudom dosao do nekih para gledao bih da kupim novu Imprezu, vidim ima neki popust za 13500 eur nova Impreza :D Znaci boxwr motor, 4 X 4 pogon i to sve za te sitne pare. E da, razmisljam i o Foat Stilo, ali me samo plasi njegova elektronika, kazu da je veoma bagovita, pogotovo kod starih modela iz 2002 godine.... :pivopije:

 

eeeee..

doshlo iz dupeta u glavu.... :D

 

uzivaj dok si mlad,vozi brza kola,ako si vec u mogucnosti...

doci ce vreme kad ce da te bole kurac za sve...(onda kupish SDI,CDI,HDI... i vozash se)

 

a u vezi kupovine auta...

 

kupish shta ti se dopada,kupujesh auto za sebe...

sve ovo shto si nabrojao su nova i dobra kola,nijanse su u pitanju i tu nemash shta puno da mrsish....

 

moje mishjenje,ako vec necesh fiata (mada ja evo skoro 2 god nisam imao ni jedan jedini kvar i neamam nikakvih primedbi{2004 godishte je}), uzmi 307 nekako je najshmekerskiji od ponudjenih,406 mi je za matorce a ford,shta znam,lep je i sve al nekako nema dushu i shmek neki (moje skromno mishljenje) ....

 

 

Znam, na zalost Imreza vise nije onako lepa kao sto je bila, prednji kraj tu i tamo, ali zadnji kraj je upravo kao Daewoo Lanos, znaci bas su zajebali stvar. Inace u Zemunu kod Pinokia pa prema glavnoj posti ima jedna srebrna metalik, pretposlednji model, kad god tu prolazim zagledam se u nju, prelep auto

 

vidjam tu imprezu... (zivim preko puta pinokia :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem da je Stilo, koliko sam cuo, imao problema sa elektronikom sa modelima iz 2002. godine, znaci model iz 2004. godine ima resen taj problem. Znaci dolazi u obzir i taj benzinac recimo 1.6 16v ali sa troje vrata, onaj sa 5 vrata mi je tragicno ruzan :D

 

Inace mislim da je najbolja varijanta kod kupovine malo novijih automobila pronaci ih preko neta i platiti nekome da ti ih doveze i ocarini. Ja imam par prijatelja koji to rade, na taj nacin kupices auto za koji si siguran da nije udaran i da je predjena kilometraza prava. A kada vidim na onim auto placevima gomilu belih punta, Pezoa 307 ili Fiat Stilo takodjer u beloj boji muka me uhvati jer su to bila sluzbena vozila koja su presla boga...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je TDI, ne bi nikada pozeleo da ga promenis :P

 

Ne znam, meni sledeci auto mora biti dizelas (TDI ili HDI). Jebes ti benzin.

 

 

Brate, ja sa ocuhovom Cromom 2.5TD kidam sve na putu, a pritom trosi 6.5 litara nafte -smesno.

 

Pa ti vidi sta ces da vozis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je TDI, ne bi nikada pozeleo da ga promenis :P

 

Ne znam, meni sledeci auto mora biti dizelas (TDI ili HDI). Jebes ti benzin.

 

 

Brate, ja sa ocuhovom Cromom 2.5TD kidam sve na putu, a pritom trosi 6.5 litara nafte -smesno.

 

Pa ti vidi sta ces da vozis..

 

U isto vreme kad sam ja kupio mog Golfa drugar je kupio takodjer Golfa, ali TDI varijantu sa 110ks. Znaci radi mnogo, mnogo tise, a snage ima uzasno mnogo, odlican obrtni moment, trosi 5l/100km, znaci fantasticno......ali odrzavanje je mnogo zajebano, riknuo mu je bio neki ventil na turbini popravka 250 eur, zatim zamajac koji je kostao 600 eur. Drugi prijatelj je kupio Pezo 406 HDi, isto odlican auto, lepo ide i trosi malo, ali riknula mu je pumpa i uz jos neke sitnice izuo je 900 eur a inace moli se Bogu da mu se ne sjebe dizna od naseg goriva jer one se menjaju u kompletu a komplet kosta oko 1000 eur. Znaci ako imas srece sa dizelasem ustedeces mnogo para, vozices se ok, ali ako te pogodi samo jedan maler najebao si i sve sto si ustedeo na gorivu daces na popravku. Znaci mislim da je ipak pri kupovini polovnjaka benzinac ipak mnogo manji rizik, ali naravno to sve placas vecom potrosnjom i skupljim gorivom.

 

Znaci kod kupovine polovnjaka vecita je dilema da li kupiti benzinca, davati puno para za gorivo, ali imati jeftinije odrzavanje i biti mirniji, ili kupiti dizela, jeftino gorivo, mala potrosnja, ali se molis Bogu da ti nesto ne rikne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne zna, sta ce da ti rikne.. Voizo ti benzinca ili dizelasa. Zato uzmes nov auto na lizing ili kredit i ne brines ni ocemu. Medjutim ako ti ga slome ili ukradu, onda je veselo!! Odplacujes par godina nesto sto nemas..

 

 

Orak kupio novu Corsu i posle 2 meseca je prevrnuo u tunelu. Za olupinu je uspeo da izvuce 3 hiljade(jer je motor preziveo), a kredita mu ostalo da placa jos 5 godina.

 

A ovde su jednoj komsinici ukrali novog Focusa, starog par meseci, zena se slogirala..

 

 

Ne znam sta da ti kazem..

 

Imati auto je kao imati bebu. Treba imati zivce :)

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad se ne zna, sta ce da ti rikne.. Voizo ti benzinca ili dizelasa. Zato uzmes nov auto na lizing ili kredit i ne brines ni ocemu. Medjutim ako ti ga slome ili ukradu, onda je veselo!! Odplacujes par godina nesto sto nemas..

 

 

Orak kupio novu Corsu i posle 2 meseca je prevrnuo u tunelu. Za olupinu je uspeo da izvuce 3 hiljade(jer je motor preziveo), a kredita mu ostalo da placa jos 5 godina.

 

A ovde su jednoj komsinici ukrali novog Focusa, starog par meseci, zena se slogirala..

 

 

Ne znam sta da ti kazem..

 

Imati auto je kao imati bebu. Treba imati zivce :)

 

Apsolutnbo se slazem sa tobom, a ond covek treba da sedne i izracuna rizike i sva moguca scenarija u ovoj prokletoj zemlji. Po meni kupovina novog auta je jos uvek daleko, jer auto srednje klase kosta preko 14.000 pa ako ides na lizing ili kredu to kosta jos par tisuca, a ako hoces da ga osiguras od kradje ili udesa moras da pljunes jos par hiljada eur i na kraju uz kamate dolazis do astronomske cifre. Znaci naci neki balans, naci par godina starog polovnjaka, po mogucstvu ne preko 6 godina, dizelasa ako si siguran da je vozen i odrzavan korektno ili benzinca. Tu ti je manji rizik i svaka steta koj nacinis nije velika kao kad sjebes nov auto. A da ne pricamo koliko nov auto gubi na ceni tih prvih 4-5 godina.

 

A sto se tice kradje, mislim da su se lopovi sad preorjentisali i u 90% slucajeva ce ti traziti otkup :(

 

U svakom slucaju velika je kocka u pitanju, ali i treba imati srece :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na kredit i te lizinge nikad ne bi uzeo auto.Samo za kes,kao sto sam uzeo nivu i fiata odnosno moj cale.Dobro ko nema odma u kesu da pljune jbg,to mu je druga opcija koja povlaci druge probleme sto je Nazzgul gore naveo.Al jbg ne moze i jare i pare

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novim autima drasticno pada cena, upravu si. Ali kad bih kupio neki C4 2.0 HDI ili Golf V 2.0 TDI ili Audi A3 2.0 TDI, mislim da ga ne bih prodavao narednih 10-15 godina :) Tako da bi on svakako odradio svoju cenu :)

 

Mozda je najbolje ici na tu varijantu starih automobila do 6 godina, ali u principu ti auto mozes da razjebes za godinu dana. Moj deda voli da kaze: Novo je novo, pa makar Yugo. Hahaha!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novim autima drasticno pada cena, upravu si. Ali kad bih kupio neki C4 2.0 HDI ili Golf V 2.0 TDI ili Audi A3 2.0 TDI, mislim da ga ne bih prodavao narednih 10-15 godina :) Tako da bi on svakako odradio svoju cenu :)

 

Mozda je najbolje ici na tu varijantu starih automobila do 6 godina, ali u principu ti auto mozes da razjebes za godinu dana. Moj deda voli da kaze: Novo je novo, pa makar Yugo. Hahaha!!

 

 

Mislim da gresis kada kazes da bi ga vozio 15 godina. Mehanicki ce to tebi auto i da izdrzi, ali elektronika nece. Ipak je sva ta elektronika smestena u automobilu koji trucka, vibrira, cas je topao pa hladan pa vlaga.... svi znamo koliko mogu da izdrze racunari u idelanim uslovima pa ti sad vidi koliko ta elektronika u automobilu moze da traje. Ok, jeste ona mnogo, mnogo jednostavnija nego kod kucnog racunara, ali zato ce da radi perfektno 5-6 godina, mozda koju godinu vise ako je odrzavan i pazen, ali vec posle nekih 6 godina mislim da elektronika vise nije pouzdana. Zato i kazem kupiti auto, kako se moze, maksimalno do 6 godina starosti. Pogotovo ovo vazi za dizele kod kojih racunar ima ogromnu ulogu u ravljenju smese, pa dodaj merenja sa sondi i slicna sranja...

 

A sto se tice novog auta pa makar bio Yugo.... moj jedan prijatelj i jedan komsija su tako rezonovali pa su uskoro udarali glavom u zid :D U vreme tvog dede yugo i nije bio tako los auto, odnosno pre 20 godina kada mu je konkurent bio Golf 1, ali ga je vreme pojelo, a da i ne spominjem da su tadasnje serije u Zastavi kvalitetnije radjene nego nove serije, bolji motori (Fiat) , bolji lim a fabrika umesto da napreduje i usavrsava modele, oni umesto toga fuserisu i samo lepe plastiku po koli,a, to je sad kao redizajnirani model, bolji od prethosnog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...