Jump to content

Najbolja Strategija


.:Thor:.

Najbolja strategija  

97 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Realno gledano, igre Paradox Interactive-a su zanr za sebe. Jesu strategije, al su za ostale strategije ono sto je Daggerfall za rpg-ove. Da se ne lazemo, 90% Paradoxovih izdanja je pravljeno za usku grupu vrlo pametnih ljudi sa previse slobodnog vremena i ljubavlju prema istoriji(geeks :rolleyes: ) . Nikad nece biti popularne kao Total War serijal ali imaju svoju nishu u panteonu. Usput receno, ja sam glasao za C&C Red Alert 2 jer mi je nekako nostalgican. Just my two cents

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Europa universalis.

 

Njaveci uspeh sa Palatinatom (jedna od nemackih provincija koja pocinje sa 1 teritorijom).

Igram sa AGCEEP modom koji je vise istorijski pracizan i ma vise istorijskih dogadjaja i dosta ispravki.

 

Stanje na mapi 1504.

ScreenSave11.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je Francuska bila problem za porobiti, ali sam iskoristio priliku kad su bili u ratu sa Spancima i Englezima pa i ja uleteo i zauzeo samo Pariz dok im je 90% teritorije bilo okupirano i vazalizovao ih. Posle nisam imao jake komsije pa sam radio sta sam hteo.

 

Nisam nikad igrao sa Francuzima jer sam, ko i svi, pretpostavljam na pocetku, igrao sa Rusima i Otomanima i nije mi bio izazov da uzimam jaku naciju.

 

Postovacu kasnije screen sa kraja kampanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je igrati sa Portugalom pa kolonizovati celu Juznu Ameriku. Posle kad navalis na Evropu niko ne moze da te zaustavi :rockdevil: Doduse, lepo je igrati sa Venecijom pa ujediniti Italiju, navaliti na Turke i stvoriti Srbiju preko celog Balkana :twisted: Onda se lepo igra sa Srbijom dok ti ne dokurci. Sve ovo je u EuIII, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je igrati sa Portugalom pa kolonizovati celu Juznu Ameriku. Posle kad navalis na Evropu niko ne moze da te zaustavi :rockdevil: Doduse, lepo je igrati sa Venecijom pa ujediniti Italiju, navaliti na Turke i stvoriti Srbiju preko celog Balkana :twisted: Onda se lepo igra sa Srbijom dok ti ne dokurci. Sve ovo je u EuIII, naravno.

 

Podseti me sa tim "Juzna Amerika":

jednom sam krenuo sa Inkama i ziv se smorio; prvih 100 godina stavio na fast forward kad sam vazalizovao neke narode u Centralnoj Americi i samo su se pojavili Spanci i rasturili me.

 

 

Kakva je EU3 odnosu na EU2?

Koje su bitnije izmene?

 

 

U Europi je zajebano krenuti na Turke kako god okrenes. :)

 

Turci rasturaju u EU2, pogotovo kad, nedugo po pocetku, vladar postane Mehmed II koji ima 2. po redu njjace statove u igri (posle Napoleona).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je EU3 odnosu na EU2?

Koje su bitnije izmene?

 

Ne secam se sad bas najbolje EU2, ali mislim da su mape i gradovi generalno uradjeni detaljnije i lepse, ali znam da je muzika u EU3 jadna. U dvojci je bilo mnogo jako lepih kompozicija a ovde imas tek nekoliko njih i zvuce daleko slabije. Ali sama igra je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

warcraft 3 i age of empires 2. (iz warcrafta sam bio na nacionalnom wcg-u pre par godina) :cool:

 

e da, kao sto kaze android, fali civilization, predrkana igra, meni daleko najbolji medju poteznim strategijama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...