Jump to content

Kampovanje


krezavy

Recommended Posts

ove godine organizacija prilicno mrsava,al smo nekako iskurblali...vikendica je u pitanju,al ko da si u sumi...oko tebe vocnjaci,baste,zelenilo,veliko dvoriste...ono,super je...zajebace nas kisa najverovatnije,jebacemo jedni drugima kevu sto smo uopste krenuli...od petka do ponedeljka...ako se ne posvadjamo do tada ili tako nesto...nesto je kao plan da se danas jede pasteta i leb,sutra kotlic,u nedelju rostilj...ja ne znam zasto,al obozavam ovakve zgode...vikendice,kampovanja,ovo-ono...kupio sam super sator za 3 osobe,1800 dinara...samo sto ga u grad ne nosim...idem na vikendicu,al cu da spavam u satoru :haha:

 

Najebo si ga sa tim krs satorom realno.

 

Bez nekog oko 8 iljada ili vise mozes da se slikas.Mada zavisi sta preferiras ja sam pre neku god imao jedan u kome jedva dvoje stane dok je ortak imao neki sajber gde stane 3 ljudi,ima dusek na podu i kao neki trem ispod, e to je vec iskusno.Mada je tezak kao tuc dok ga doneses do kamp mesta jer ima puno metalnih sipki i klinova.

 

Mada,boli te kurac ako imas drvece u okolini,mi smo isli na neki festival u austriji usred panonske nizije gde je drvece statisticka greska pa je meni kisa urusila sator a ortakov je bio kao nov :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, kad smo kod satora i slicno, gde bih mogao da pazarim neku vrecu za spavanje i neku prostirku za ispod. Uzeo bih neku McKinley vrecu npr., nego ne znam gde ima u Beogradu da se kupi to? Pretpostavljam da ima u Intersportu u Mertkaru, ali me zanima ima li gde josh? Da razgledam, uporedim... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi skoro uzeo McK vrecu u Intersportu, Merkator, nisam nasao na drugom mestu mada nisam nesto mnogo ni trazio.

Pitao sam za sator zato sto sam video u katalogu ali ne znam kakvi su, dosta mi jeftino deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupi vojnu vrecu za 1000 din na limundu i bole te ;)

Kolike su te vojne i kakav im je kvalitet? Jer za 1000 din. imaju Sierrine vrece da se uzmu, samo sto bih ja McKinley ipak jer su manje, a (verujem) i kvalitetnije. Nije mi trenutno bitna velicina vrece, ali lakse mi je da dam 1000 din vise, i imam super vrecu, za koju znam da valja, nego da se stekam, pa da em imam glomaznu vrecu, em sto ne znam nista o kvalitetu iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

boli vas za šator, kakav god da je, kakve osam iljade i dušeci/madraci, moj je pre 7-8 godina kupljen na nekoj pijaci po smešnoj ceni, čak ni drugi sloj nema (možda ima ali ga ja nisam dobio :D ), koristio sam ga mnogo puta čak i po pljusku, malo propušta kada dugo kiši ali sve u svemu odlično vrši posao...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Војне/пандурске вреће су одличне, али проблем је што су теже и веће од (велике) већине осталих. Што се шатора тиче, ја до сада никад нисам имао ту (не)срећу да пада киша док сам на камповању, тако да никада и не спавам у шатору. Имам један кинески за петоро. Платих га око 5000 пре неколико година. Није лош, али је тежак

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolike su te vojne i kakav im je kvalitet? Jer za 1000 din. imaju Sierrine vrece da se uzmu, samo sto bih ja McKinley ipak jer su manje, a (verujem) i kvalitetnije. Nije mi trenutno bitna velicina vrece, ali lakse mi je da dam 1000 din vise, i imam super vrecu, za koju znam da valja, nego da se stekam, pa da em imam glomaznu vrecu, em sto ne znam nista o kvalitetu iste.

 

Ne postoji kvalitetnije od vojne vrece,sve ostalo je go kurac u odnosu na nju.Pre koju godinu na moru,dok su se oko mene smrzavali i oblacili se u trenerke i dukseve,ja sam u vojnoj spavao ko kod kuce.jes' da je malo glomazna za nosenje,kada se umota,zbog onog dodatka na foru cirade,al vredi cimati je.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi je smesno da u ovo poverujem! Vojska nije nikakva rokfelerska institucija da bi ulagala u kojekakve nadrkane materijale kako bi ih vreca kostala ko da sponzorisu ekspedicioni puk na himalaje ili kojekakve vukojebine! ne sporim da su kvalitetnije od nekog jeftinog djubreta..ali reci da su sam vrh je smesno!

Edited by Ozziris
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojna oprema od carapa preko cizama do vetrovki i satorskih krila i vreca,se uvek radila da bude izdrzljiva i kvalitetna,iz jednog prostog razloga sto su tu opremu morale koristiti hiljade i hiljade vojnika,mozda vreca nije lepa i nije u raznoraznim dezenima i bojama,ali te zato nikada ostaviti smrznutog.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Војне/пандурске вреће су одличне, али проблем је што су теже и веће од (велике) већине осталих. Што се шатора тиче, ја до сада никад нисам имао ту (не)срећу да пада киша док сам на камповању, тако да никада и не спавам у шатору. Имам један кинески за петоро. Платих га око 5000 пре неколико година. Није лош, али је тежак

Eeeeeeeeee, ja sam prošle godine spavao u šatoru, pa me opet ujeo krpelj. Pazite ih se ove godine, čujem da ih ima mnogo. Da fazon bude veći, non-stop sam se zajebavao nešto sa krpeljima i na kreju mi se nakači jedan.

 

Btw, krećem za po sata na kampovanje, vraćam se u ponedeljak. Doduše, doći ću sutra kući da se iskenjam k'o čovek, ne mogu u prirodi jbg, pa se istuširam i beži nazad. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ozzy

nisu materijali nadrkani, tople su zato što su debele a zato su i kabaste... ima raznih modela, one gumirane su opake... ova moja mekinlijeva je sva lepa, kompaktna, topla, ma dušica mala... ali da prinesem cigaretu na pola metra od nje završila bi svoju karijeru u najgorim mukama...

 

Doduše, doći ću sutra kući da se iskenjam k'o čovek, ne mogu u prirodi jbg, pa se istuširam i beži nazad. :bigblue:

:haha: :haha: :haha:

 

vreča edit...

na: http://www.kupindo.com/kupovina/VRECA-ZA-SPAVANJE/9322704

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojna oprema od carapa preko cizama do vetrovki i satorskih krila i vreca,se uvek radila da bude izdrzljiva i kvalitetna,iz jednog prostog razloga sto su tu opremu morale koristiti hiljade i hiljade vojnika,mozda vreca nije lepa i nije u raznoraznim dezenima i bojama,ali te zato nikada ostaviti smrznutog.

Pa epitet neunistivosti ne znaci da je nesto kvalitetno. A sto se smrzavanja tice, idi u bilo koju sportsku radnju i pogledaj opremu za skijanje koja lici na majice sa dugim rukavima i kosta oko 250e...e a ti lepo obuci to i obuci "vojnu" vijetnamku pa mi reci u cemu ce ti biti vise toplije, ili onim planinarima uvali vojnu vrecu umesto neke fancy od 500-600e pa ga samo skotrljaj sledece jutro niz padinu. Ne zelim da preterujem ali ti epiteti sta je vojno to je i dobro nimalo ne drze vodu.. ajd ok.. vojna vreca ce biti dovoljna za klimu i uslove u nasoj zemlji..al sigurno ne vazi isto za neke predele u kojima su nesto ekstremniji uslovi.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedne godine je bas bio jak pljusak (trajao mozda par sati), a ja pio pivo skroz mokar medju drvecem sa jos nekoliko prijatelja, dok se vecina skrivala po satorima. Jako lepo iskustvo, svako treba da proba makar jednom.

 

Sutra cu ici malo da kampujem reda radi, vise zbog zene i familije.

Inace, izbegavam kampovanja za prvi maj jer je uvek puno ljudi, pijanih budala, buke i smeca, gde god da odem.. a poenta je da kada kampujes da bude mir i tisina oko tebe, da se priblizis prirodi.

Edited by Novaliis
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najebo si ga sa tim krs satorom realno.

 

Bez nekog oko 8 iljada ili vise mozes da se slikas.Mada zavisi sta preferiras ja sam pre neku god imao jedan u kome jedva dvoje stane dok je ortak imao neki sajber gde stane 3 ljudi,ima dusek na podu i kao neki trem ispod, e to je vec iskusno.Mada je tezak kao tuc dok ga doneses do kamp mesta jer ima puno metalnih sipki i klinova.

 

Mada,boli te kurac ako imas drvece u okolini,mi smo isli na neki festival u austriji usred panonske nizije gde je drvece statisticka greska pa je meni kisa urusila sator a ortakov je bio kao nov :mrgreen:

ne razumem se ja u satore,al ovaj je bio ok...ono,rasplinuo ga ipod neke visnje,padala kisa 2 dana na njega,malo propustio u uglu i to je to...ima milion nekih klipova,da tajfun opici ne bi mu nista mogao...mogao sam ja da spavam u kuci,al mi je uvek fetis da spavam u satoru...

 

 

 

 

meni bilo sada super na vikendici...vratio sam se veceras...trebali smo sutra popodne...u principu isti kurac,malo nas je kisa ubila,al smo napravili super konstrukciju,pa nismo kisnuli...vise nas je kisa ubila psihicki,nego sto nam je neku stetu nanela...pada 2 dana jebo joj pas mater...za 3 dana smo pravili 2 kotlica i rostilj...sada smo se navukli na te kotlice,planiramo sutra pasulj...dobra je fora vikendica,uvek ima nesto da se radi...kosis travu,seces drva,ovamo-onamo i sadrzajno ti prodje dan...

 

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pobednički duh! :da:

 

 

Prekjuče sam videla vuka. PRešao mi put. Stala sam sa strane i svi smo iz kola buljili u njega kao hipnotisani, jedva sam se setila da repetiram telefon pa smo ga i uslikali kako odlazi. Drugaricin dragi otvorio vrata :D dobro ga naš ker nije video (spavao je na podu dubokim zahrknutim snom kako samo kerovi umeju da spavaju u kolima...)

 

A mlad je bio, čak je i povio uši malo kad nas je gledao, ništa mu nije bilo jasno :D

 

 

Okačiću tu sliku malo kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je pobednički duh! :da:

 

 

Prekjuče sam videla vuka. PRešao mi put. Stala sam sa strane i svi smo iz kola buljili u njega kao hipnotisani, jedva sam se setila da repetiram telefon pa smo ga i uslikali kako odlazi. Drugaricin dragi otvorio vrata :D dobro ga naš ker nije video (spavao je na podu dubokim zahrknutim snom kako samo kerovi umeju da spavaju u kolima...)

 

A mlad je bio, čak je i povio uši malo kad nas je gledao, ništa mu nije bilo jasno :D

 

 

Okačiću tu sliku malo kasnije

 

Evo,okacicu je ja odmah:

 

vuk%20bojovic.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...