Jump to content

Kampovanje


krezavy

Recommended Posts

smisao ove teme je da podelimo medjusobno iskustva i utiske sa kampovanja

prporuchimo jedni drugima lokacije

i okachimo koju sliku mama prirode, da je nebi zaboravili skrozzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!

 

tema za sve vukove,lisice,sokolove i guje ljute, zecove i zechice i ostale s-tvorove koji dele ljubav prema prirodi i dzhabe provodu!

 

P.S. ponesi svoje djubre sa sobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kampovanje je nesto najbolje sto moderan covek moze sbi da pruzi. Mislim da sam vec napomenuo da se bavim extremnim sportovima, pa je tu kampovanje samo polazna tacka. Sto se tiche laksheg kampovanja tj. turistickog kampa, volim i to. ajbolji nachin da se provede vikend ili da se ubije vreme. Nisam ljubitelj kamp prikolica, vec iskrenih satora. Kamp oprema i nije toliko skupa, ali za nashe uslove ipak jeste. Oko 400 evra morate izdvojiti za neko lakse kampovanje i opremu (sator, vreca, podmetach...), ali najbolje je da kao ja iskusno se ustekate u maticni klub i odatle "pozajmljujete" stvari :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za temu :pivopije: Ja obožavam da kampujem i često odlazim u prirodu, bilo sam bilo sa društvom..Pre neki dan sam baš osetio potrebu da malo prošetam kroz neku šumu i tako naiđem na reku, a ono divljina, kao da je džungla. Bio je već sumrak i ja odlučio da se okupam a pre toga sam morao da raskrčim put do obale., u stilu Indijane Džonsa :)Elem, dobar sam plivač i ne znam šta se desilo..odjednom sam počeo da se davim i sva sreća bilo je jedno staro deblo koje se pružalo po površini vode. Nekako sam se uhvatio i izvukao do obale, sav rasečen od podvodnih grana..I pouka..lepo se kupajte na mestima koja i služe za to (Ada Ciganlija i slično) i izbegavajte ove glupe fazone koje sam radio..Što se tiče standardnih kampovanja, gledamo da ne bude jedino 1. maj dan za odlazak u prirodu.Čovek se tamo regeneriše i živne. :pivopije:

Nisam ljubitelj kamp prikolica, vec iskrenih satora. Kamp oprema i nije toliko skupa, ali za nashe uslove ipak jeste. Oko 400 evra morate izdvojiti za neko lakse kampovanje i opremu (sator, vreca, podmetach...), ali najbolje je da kao ja iskusno se ustekate u maticni klub i odatle "pozajmljujete" stvari :smoke:
Najbolje je uživanje kada spavaš ispod vedrog noćnog neba, pored vatre i u nekoj vreći za spavanje od 100 dinara..volim kampovanja sa što manje fensi stvari i pomagala. Nekada idem toliko ekstremno da odem čisto da bih preživljavao..:) bolje da vam ne pričam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je uživanje kada spavaš ispod vedrog noćnog neba, pored vatre i u nekoj vreći za spavanje od 100 dinara..volim kampovanja sa što manje fensi stvari i pomagala.

 

Tako je! Ja nazalost nisam dugo odlazio na nocenje u prirodi osim za 1. maj, ali potpuno se slazem da je najbolje spavanje pod vedrim nebom. Jebote, vidjao sam likove koji na kampovanje nose agregat, pa onda ustekaju frizider da lade pivo i komp da pustaju muziku, dobro jos i ne ponesu sporet da kuvaju paprikas na njemu! Najbolji frizider za kampovanje je ipak potok, a najbolja mjuza sa neke akustare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA u pravu si Hudini za sator. Oko 100 evra sam i mislio za pristojniji sator za tri osobe + predsoblje za odlaganje stvari. Ali tu je vreca, pa onda podmetach, a gde cesh sve to da stavish? Pa u ranac naravno. Imash sasvim pristojne ranceve u Merkatoru 75+15l zapremine, i oni su oko 70e!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

wtf o čemu ti govoriš?

 

Kakvi evri? :)

 

Mi obučemo nešto komotno i bezveze, što može da se uprlja, strpamo 'ranu i piće u neke rančeve i pravac šuma..pivo se hladi dakle u reci, potoku i sl., spava se, preko dana na običnom ćebetu a uveče (ako zahladi) u običnoj vreći za spavanje i to je sva tehnologija. Jednom su za 1. maj neki likovi koji su išli sa nama poneli komp.. :povraća:

Dovoljna je akustara, nebo iznad glave, drveće oko tebe i dobro društvo. Nikakva predsoblja, šatori, kompovi, frižideri, prikolice, podmetači, bla bla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA ti likovi koji nose WC solje i sporete su otisli tamo sa svim tekovinama civilizacije, pa onda po meni uopste ne uzivaju u prirodi.

Inache evo vam slike sa kampa 3 na KAvkazu. Mozda vam se svidi, pa mi se sledeci put pridruzite :)

 

kavkazkamp.jpg

Edited by Mr.FrEeZe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Combination 1

"Svega" 350 evra tura, sve ukljuceno, prevoz do Gruzije autobusom, kroz Rumuniju i Moldaviju, ap u Rusiju. Akcija traje 9 dana.

 

Combination 2

"Svega" 650 evra. Avionom do Moskve, pa odatle private busom do KAvkaza. Posle penjanja sledi turisticki obilazak Rusije. Ova varijanta je skuplja, ali mnogo mnogo bolja, posebno za one koji nisu zagrizeni planinari, vec i turisti. Ova akcija traje 21 dan! Off Topic

 

Off topic @Ell

Kako ste putoivali do PAracina posle Guardiana kada smo ostali u onom parku do 3 ujutru :DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

vau i ovo je zazhivelo!!!!!!!!

 

ja sam kampovao samo po srbiji malo sa izvidjachima malo u nekim solo kombinacijama!

ekstra vikend varijanta za leto je kanjon reke gradac (okolina valjeva) tamo smo skoro domaci.... 120din karta beovozom lako se stigne pjehe do kamp mesta (naravno divljih) iako na gradcu ima 7 chini mi se uredjenih kampova... niko vas nece dirati tamo, shumari su o.k. ukoliko ne pecate i ne lovite bez dozvole... ima masa pecharosha tamo... voda je ledena, priroda predivna... za te pare bolje nema! +shipcish 2-3chuke kanjonom lipsash i banesh na krchmu gde valjaju ledeno pivo i suljpa... likovi su super nabavljali su nam panju i lubenice kad smo bili zadnji put... nema neshto bashti na toj marshuti za jadjenje ali ima kukuruznih polja malo! (sad mu je vreme za u zhar) budite umereni!

pozdravite mi ruzhu i zhucu tamo i uzhivajte!

konkretan tip: vrbe posle ekoloshkog domacinstva i devojachki vir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tara, Zaovinsko jezero....Kupanje, pecanje, pesacenje, voznja bajsa...

Cu okacim slike...

 

mislish da se kampovanje u dvorishtu vikendice rachuna? :):)

 

 

Dovoljna je akustara...

 

mrzim akustichne gitare i raspevana drushtva i zbog toga mrzim grupna kampovanja.

ua.

 

 

inache, ja kad razapnem shator odmah se ozarim.

najbolje kampovanje mi je bilo po shpaniji (i toliko su se isplatili shator i ranac, fala im do nebesa)

a i ovde, malo malo pa nekuda odem. sad cu u belu crvku, poshto sam ispaljena za more.

a kod nas mi je najbolje kampovanje bilo na adi bojani, divlje al pored onih shto drze shkolu kite surfinga.

 

kako god, gde god, to je sloboda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se kampovanje u dvoristu vikendice racune... :)

divljina je to...psi, ptice, ose....mislim da je bilo i vukova :mrgreen:

 

.....NOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

sledece cesh priznavati i cirkanje ispred zadruge kao avanturu u divljini>>>>ccc

 

zna se shta je divljina! ono gde nam nije mesto! gde smo uskraceni svog luksuza sem onog shto vuchemo na grbachi!

 

alpinizam je mozhda malo previshe za mene, sluti mi na zimu, a zimi se zhene tapaciraju i znatno umnjuju uzhitak nekome ko ide u koloni iza njih... mada nema komaraca. to je veliki plus!

a i zeleno mi vishe prija nego belilo snega i sivilo stenja. al bolje je i to od 4 zida

 

p.s. trebaju nashoj maloj kamperskoj brigadi cice sherpasi, za akcije po nekim brdima. provalili smo da vazda nosimo previshe stvari pa da podelimo teret sa nekim. bice bogato nagradjene nashom zahvalnoshcu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAmp u Beloj Crkvi je standarnizovan i obar je. Sve je ok, osim vode koje nikad nem, a i kad dodje temp. je oko 4-5 stepuni. Dan kampa je 200 din, mislim. Nemoj samo da idesh u bunglove, krevet je mislim 13e !!!

 

 

ne znam, nisam bila. rekli su mi da nadjem nebesku radionicu (Neru), a u ostalom, nadam se kampu na divlje. jebesh vodu, nacicu kesu za tushiranje ;)

znash ti mozda, moze li tamo na divljaka da se kampuje negde? nije mi do para, nego do ljudi.

 

javore, i vukova i ovchica, da se ne lazemo :P

Edited by toy

Share this post


Link to post
Share on other sites

znash ti mozda, moze li tamo na divljaka da se kampuje negde? nije mi do para, nego do ljudi.

 

Imash u okolini Bele Crkve chak 13 jezera! JA sam kampovao par puta na onom Vrachevgajskom jezeru gde se odrzava Bajkerski okup. Tu se nalazi sredjeni kamp u potpunosti. Ali imash i normalno pored jezera mesta za divlje kampovanje. Mislim da dozvoljavaju kamp van kamperskog mesta. Da bi dosla do kampa nemoj slucajno da se prevarish i krenes peske kao ja, jer sam se tako zajebao.. <_< Uzmi taksi oko 200 dinara je svega!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...