Jump to content

Kampovanje


krezavy

Recommended Posts

Ljudi, kad se kampuje valjda se lozi vatra, a dim bi trebalo da rasteruje komarce, iz mog iskustva. Nista lakse. :cool:

 

ja se bash borim protiv takvih predrasuda. vatru palimo samo kad nam treba za pripremu splachinica i sushene mokre odece. sve ostalo je bahanalisanje i troshenje uludo drva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. ja se bash borim protiv takvih predrasuda.

 

2. vatru palimo samo kad nam treba za pripremu splachinica i sushene mokre odece.

 

3. sve ostalo je bahanalisanje i troshenje uludo drva.

 

1. To nije predrasuda.

 

2. Mozda je kad kuvas splacine dovoljno da vatra gori 5 minuta, kad kuvas paprikas ili pasulj vatra treba da gori minimum 5 sati.

 

3. Ja ne nosim drva od kuce, niti kampujem u pustinji da mi ih moze ponestati. A kad padne noc, na sta da se ogrejes? Poneses kvarcnu pec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je u slankamenu? KAzu ljudi da je saasvim opusteno i mirno. dobro za takvu vrstu kampovanja. A shto se tiche buba, pa ljudi i kad odete u samoposlugu vidite bube, a kamoli u prirodi :D

 

Sto se mene tice meni je bilo fenomenalno, tj opusteno i mirno i divljina taman ono sto meni treba :) Pogotovu ako ides tamo na pecanje, atmosfera je opijajuca.

Dobro je za pecanje obavezno se nahvata malo bele ribe, onda upadne i neka stuka... a njabolji je trip kada sve to bacis na rostilj i uzivas u onome sto si ulovio :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. To nije predrasuda.

 

2. Mozda je kad kuvas splacine dovoljno da vatra gori 5 minuta, kad kuvas paprikas ili pasulj vatra treba da gori minimum 5 sati.

 

3. Ja ne nosim drva od kuce, niti kampujem u pustinji da mi ih moze ponestati. A kad padne noc, na sta da se ogrejes? Poneses kvarcnu pec?

 

1.mozhe se bez vatre to je chinjenica!

 

2.nisam ogranichavao vreme pripreme splachinica!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

3.ni ja ih ne nosim od kuce al necu da provedem celo kampovanje skupljajuci suvarke! probaj da kampujesh bez vatre pa ti ni pustinja nece tako strashno delovati. a kad padne noc vishe volim da blejim u zvezde nego u vatru! a i ako je bash hladno vatra mozhe i da te zajebe, dog grejesh ruke smrzavaju ti se bubrezi i sl. ponesi toplu odecu i vrecu za spavanje il povedi grejno telo s' sobom pa cvokcite zajedno, instinkti ce odraditi svoje, da prezhivite i bozhe zdarvlja produzhite vrstu....

 

4. celu jednu zimu sam proveo u panciru,vetrovci i sa shatorskim krilom u zasedama na granici. i spavao na snegu kad-kad grejali smo se kerom! to ti je jedna od namena sluzhbenih pasa u vojsci (sednesh sa ortakom na shatorsko naterash kera da vam legne preko nogu iiiiiiiiiiiii........napunish se buva jbg. al je makar manje hladno)

 

5. suvo granje traba i glijvama i lishajevima i ostalim shumskim azhdajama i bakterijama koje chine bitne elementa shumskog ekosistema. uzmi koliko ti je neophodno i ostavi malo za nekog ko ce doci sledeceg vikenda tu da kampuje!!!

 

NACICE TE NINJA RANGERI I ODVESTI DRUIDIMA LJUDOZHDERIMA ZBOG BAHATOSTI!!!!!

(progonice te kashalj veverica chitavog zhivota)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kad se kampuje valjda se lozi vatra, a dim bi trebalo da rasteruje komarce, iz mog iskustva. Nista lakse. :cool:

 

 

jako se retko pali vatra na plazi u sred leta i tako to:)

 

a komarci u rojevima. nebitno, proshlo je.

 

inache, prezirem raspevana okupljanja kraj vatre :puke:

koji su to narodnjaci. samo shto se chashe ne razbijaju. jer su plastichne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili se uz Rammstein kutlacom lomi lamperija na kuci i bacaju klupice niz brdo :)

 

Definitivno mi treba ranac i vreca...

 

hej imaju nashe vojne vrece (kekstra su jer mogu skrooooz da se otvore i transformishu u jorganche) ispod panchevachkog mosta 1600din nove a na vojnom otpadu su mislim 600 kinti polovne jako prljave ali funkcionalne.... predlazhem ti novu sluzhice te sigurno duzhe nego oni plavi dreshevi od 2000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.mozhe se bez vatre to je chinjenica!

 

2.nisam ogranichavao vreme pripreme splachinica!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

3.a i ako je bash hladno vatra mozhe i da te zajebe, dog grejesh ruke smrzavaju ti se bubrezi i sl. ponesi toplu odecu i vrecu za spavanje il povedi grejno telo s' sobom pa cvokcite zajedno, instinkti ce odraditi svoje, da prezhivite i bozhe zdarvlja produzhite vrstu....

 

4.celu jednu zimu sam proveo u panciru,vetrovci i sa shatorskim krilom u zasedama na granici. i spavao na snegu kad-kad grejali smo se kerom! to ti je jedna od namena sluzhbenih pasa u vojsci (sednesh sa ortakom na shatorsko naterash kera da vam legne preko nogu iiiiiiiiiiiii........napunish se buva jbg. al je makar manje hladno)

 

5.suvo granje traba i glijvama i lishajevima i ostalim shumskim azhdajama i bakterijama koje chine bitne elementa shumskog ekosistema. uzmi koliko ti je neophodno i ostavi malo za nekog ko ce doci sledeceg vikenda tu da kampuje!!!

 

6.NACICE TE NINJA RANGERI I ODVESTI DRUIDIMA LJUDOZHDERIMA ZBOG BAHATOSTI!!!!!

(progonice te kashalj veverica chitavog zhivota)

 

1. Nisam rekao da ne moze. Poenta je bila da dim tera komarce, a to nije predrasuda.

 

2. U svakom slucaju dovoljno ti je da vatra gori sat vremena da budes miran od komaraca par sati. A ako se vreme pripremanja hrane (ne volEm izraz "splacine", bar ne u ljudskoj ishrani) oduzi, tim bolje.

 

3. Sta znam, iz mog iskustva vise moze da te zajebe losa vreca za spavanje. Smrt za bubrege...

 

4. Ovo su vec zimski uslovi, a tada, jel', nema komaraca...

 

5. Of corpse! Naravno da nisam jedan od onih koji na kampovanju odrzavaju Olimpijski plamen (citaj: ne gase vatru uopste), niti mi je kadgod bila namera da zalozim celu sumu.

 

5. :) :) :)

 

:pivopije:

 

jako se retko pali vatra na plazi u sred leta i tako to:)

 

inache, prezirem raspevana okupljanja kraj vatre :puke:

koji su to narodnjaci. samo shto se chashe ne razbijaju. jer su plastichne.

 

Tacnije, ne pali se nikad osim ako upravo nisi jedan od takvih "narodnjaka" koji dovuku akustare i plasticno pivo od dve litre i pevaju Riblju Corbu i Yu Grupu celu noc. To nije kampovanje. Njima vatra sluzi samo da bi im bilo lepo sto gori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nisam rekao da ne moze. Poenta je bila da dim tera komarce, a to nije predrasuda.

 

2. U svakom slucaju dovoljno ti je da vatra gori sat vremena da budes miran od komaraca par sati. A ako se vreme pripremanja hrane (ne volEm izraz "splacine", bar ne u ljudskoj ishrani) oduzi, tim bolje.

 

3. Sta znam, iz mog iskustva vise moze da te zajebe losa vreca za spavanje. Smrt za bubrege...

 

4. Ovo su vec zimski uslovi, a tada, jel', nema komaraca...

 

5. Of corpse! Naravno da nisam jedan od onih koji na kampovanju odrzavaju Olimpijski plamen (citaj: ne gase vatru uopste), niti mi je kadgod bila namera da zalozim celu sumu.

 

5. :) :) :)

 

:pivopije:

Tacnije, ne pali se nikad osim ako upravo nisi jedan od takvih "narodnjaka" koji dovuku akustare i plasticno pivo od dve litre i pevaju Riblju Corbu i Yu Grupu celu noc. To nije kampovanje. Njima vatra sluzi samo da bi im bilo lepo sto gori.

 

Jeste Hudini ja se sa tobom u potpunosti slažem, mada ne znam o čemu pričaš.

Jel ti se to dogodilo u NP Borkovac? :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima vojni otpad (rasprodaja vojne opreme) u zemunu, apropo onih vreca i to (mada ja verujem chika mekkinliju vishe ;) )

 

U sabirno-prodajnom centru vojske u Zemunu mogu se jeftino naci rashodovane stvari - prsluci, jakne, dzemperi, cuturice itd. (par skija za 300 din!!!), pa razmisljam mozda ima i nesto sto bi koristilo putnicima i planinarima.

 

"На војном отпаду у касарни Алекса Дундић у Земуну налазe се чак и застава СФРЈ са петокраком и слика Јосипа Броза. Магационер ће вас љубазно провести кроз унутрашњост и показати тек пристиглу расходовану интендантску опрему спремну за продају.

 

Сваког понедељка она се из магацина премешта у оближњу продавницу сабирно-продајног центра, како се овај популарни отпад званично зове, и тог првог дана у седмици боље упућени колекционари и људи плићег џепа дисциплиновано ће стати у ред, једни поред других, како би добили оно што је највредније. "

 

Silazi se posle Teleoptika (706,84,73)? ?Sa Zelennjaka i tu pitajte ljude mada bih i ja krenuo verovatno jer nisam nashao nishta vishe u dobrom stanju.

Inache oni rade do 11.30 ili 12.00 nisam siguran ali treba otici pre 8.00.

 

ja nikako da ustanem dovoljno rano da odem :) jel bio neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kublaj Kan

Joooj ljudi pa bolje vam je da svako od vas navede bar po jedno mjesto koje je interesantno za kampovanje nego da se raspravljate oko gluposti tipa "joj sta da radimo sa komarcima".Evo ovako: dok je dima nece vam smetati,ali je besmisleno po citav dan i noc loziti drva,kreme ne znam koliko pomazu,ali ono sto znam i sto djeluje je da cim osjetite svrab od ujeda to mjesto namazete sapunom i sperete nakon 10-ak min.Evo sad da vam preporucim par lokacija: 1. Radaljsko jezero - Izmedju Loznice i Zvornika oko 2 km iznad istoimene banje nalazi se malo vjestacko jezero dubine i do 20 m okruzeno visokom cetinarskom sumom sa svih strana.Tu se nalazi i izvor nenormalno ciste i hladne vode ( drzati je 10-ak min. na suncu pa tek onda piti :D ).Drva ima dovoljno za koliko god vam treba jer suma obiluje palim stablima tako da nemorate nista dodatno da sjecete pa da vas posle grize savjest.Jezero je bogato ribom, mi smo pecali na obicnu granu sa silukom a ko mamac koristili sve moguce pa cak i slaninu :lol: .Ribocuvara ima ali dozvoljeno je pecanje u malim kolicinama npr. ako vam treba za corbu i sl.Jednom nam se posrecilo pa smo izvukli soma blizu metar duzine, ma raj za ribolovce.Sve u svemu okolis jako podsjeca na pejzaze iz glupih americkih teen horora gdje drustvance ode da divlja pa ih neko preko noci pokolje hahah, pa ako vas ovo ne privlaci..... 2. Mlinska Rijeka - U blizini Celinca kod Banja Luke, najvece izletiste u RS, kilometrima okolo nema zive duse.Kompleks obiluje pomocnim objektima a sve je izgradjeno i napravljeno samo od drveta a ucvrscivano uzadima, dakle bez eksera.Rijecica naravno,suma,stijena za recimo free climbing, kad sam ja bio tamo grupa iz makedonije to svaki dan praktikovala, uredjeni tereni za basket i mali fudbal.Ako vam slucajno nesto zatreba tabanate oko 2-3 km do seoceta, ima prodavnica a mozete i od domacina da kupite nesto domace a bogami i rakiju.Tu se inace odrzavaju medjunarodne smotre izvidjaca.Ko ne ide autom moze do banja luke busom a onda iz banja luke ima linija vozom.I ljudi kako bi vama zvucalo da vam neko kaze: " Ej bio sam na kampu,ma super nema komaraca, nismo vidjeli ni jednu bubu, nije bilo ni zime ni vrucine, drva nas cekala isjecena..." Sta je onda tu kampovanje?Ko voli voli.Pozdrav i nadam se da ce jos neko da napise neku zanimljivu destinaciju.I zaboravih.NIPOSTO NE NOSITE SA SOBOM DEZODORANSE,SPREJEVE,MIRISE itd. jer velika vecina insekata ukljucujuci PCELE, OSE, STRSLJENE, a nerjetko i neke krupnije zivuljke, upravo bude privucena mirisom.Znaci samo se tusirajte ili kupajte svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mora da se proveri! (mislim preporuka kamp mesta)

 

 

a shto se vojnog otpada u zemunu tiche nalazi se u albanskoj ulici peko puta shkole za slepe chini mi se

 

radno vreme je od 7.30 do 14.00 s pauzom od 10 do 10.30

nerade petak, subotu i nedelju. i naravno za drzhavne praznike!

 

ima dobro krsha tamo. josh malo pa ce mi rodjendan i mogli bi mi kupiti neshto lepo

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joooj ljudi pa bolje vam je da svako od vas navede bar po jedno mjesto koje je interesantno za kampovanje nego da se raspravljate oko gluposti tipa "joj sta da radimo sa komarcima".Evo ovako: dok je dima nece vam smetati,ali je besmisleno po citav dan i noc loziti drva,kreme ne znam koliko pomazu,ali ono sto znam i sto djeluje je da cim osjetite svrab od ujeda to mjesto namazete sapunom i sperete nakon 10-ak min.Evo sad da vam preporucim par lokacija: 1. Radaljsko jezero - Izmedju Loznice i Zvornika oko 2 km iznad istoimene banje nalazi se malo vjestacko jezero dubine i do 20 m okruzeno visokom cetinarskom sumom sa svih strana.Tu se nalazi i izvor nenormalno ciste i hladne vode ( drzati je 10-ak min. na suncu pa tek onda piti :D ).Drva ima dovoljno za koliko god vam treba jer suma obiluje palim stablima tako da nemorate nista dodatno da sjecete pa da vas posle grize savjest.Jezero je bogato ribom, mi smo pecali na obicnu granu sa silukom a ko mamac koristili sve moguce pa cak i slaninu :lol: .Ribocuvara ima ali dozvoljeno je pecanje u malim kolicinama npr. ako vam treba za corbu i sl.Jednom nam se posrecilo pa smo izvukli soma blizu metar duzine, ma raj za ribolovce.Sve u svemu okolis jako podsjeca na pejzaze iz glupih americkih teen horora gdje drustvance ode da divlja pa ih neko preko noci pokolje hahah, pa ako vas ovo ne privlaci..... 2. Mlinska Rijeka - U blizini Celinca kod Banja Luke, najvece izletiste u RS, kilometrima okolo nema zive duse.Kompleks obiluje pomocnim objektima a sve je izgradjeno i napravljeno samo od drveta a ucvrscivano uzadima, dakle bez eksera.Rijecica naravno,suma,stijena za recimo free climbing, kad sam ja bio tamo grupa iz makedonije to svaki dan praktikovala, uredjeni tereni za basket i mali fudbal.Ako vam slucajno nesto zatreba tabanate oko 2-3 km do seoceta, ima prodavnica a mozete i od domacina da kupite nesto domace a bogami i rakiju.Tu se inace odrzavaju medjunarodne smotre izvidjaca.Ko ne ide autom moze do banja luke busom a onda iz banja luke ima linija vozom.I ljudi kako bi vama zvucalo da vam neko kaze: " Ej bio sam na kampu,ma super nema komaraca, nismo vidjeli ni jednu bubu, nije bilo ni zime ni vrucine, drva nas cekala isjecena..." Sta je onda tu kampovanje?Ko voli voli.Pozdrav i nadam se da ce jos neko da napise neku zanimljivu destinaciju.I zaboravih.NIPOSTO NE NOSITE SA SOBOM DEZODORANSE,SPREJEVE,MIRISE itd. jer velika vecina insekata ukljucujuci PCELE, OSE, STRSLJENE, a nerjetko i neke krupnije zivuljke, upravo bude privucena mirisom.Znaci samo se tusirajte ili kupajte svejedno.

 

 

 

TI BAŠ NISI LAKONAC!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

<Mikkel> If you went camping and you got REALLY drunk with your friend and you

woke up the next morning with a condom stuck up your ass would you tell anybody?

 

<Celestya> i dont think so

 

<Mikkel> Wanna go camping?

 

:mrgreen: :mrgreen:

 

jbg,meni zao sto nikada nisam isao na kampovanje....imam priliku da odem u nemacku sledece leto,tako da thumb up za ove informacije gde sta i koliko kosta...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...