Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Их, још одавно. Знам да кувам кафу (одговорно тврдим - најбоља турска коју сте икада пробали), знам да спремам храну, знам да поправљам по кући... Али нема праве! Тј, има, али она оде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh sto mi ispalo sada,ceo zivot sam hteo da napravim sarma pitu!! Dakle prodinstati kupus u jednoj serpi i meso i pirinac u drugoj(manje),i onda redjati pitu jedan red kupus jedan red meso i tako dva pakovanja kore posto kupus pusti malo vodu pa se natopi savrshenstvo ispalo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U je.. Al' se zaletela tema. Ček da pokušam da doprinesem.

Upravo njupam pohovane tikvice :drool: ali nedavno sam otkrila da se mogu na brzaka a fino spremiti tako što se bez ljuštenja iseku na kolutove debljine oko pola cm ili malko jače i onda na kockice recimo 1,5 cm X 1,5 cm i samo kratko isprže na ulju da odmeknu, posole po želji. Prilog odličnog ukusa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa možeš ti odmah uzduž, ali ako sečeš popreko ravnomerno ćeš raspodeliti deo sa semenkama koji ima tendenciju da se razmlohavi u pripremi, a ako bi sekla uzduž imaćeš nekoliko središnjih šnita koje su sama srž i semenke.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебем ли га где је ово. Само сам гуглао "во на ражњу" :haha:

 

Може котлић, али за те паре које оду на котлић боље пар гајби да се узме, неки ћевапи, и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jelcica: A, kapiram, samo me je bunilo posto ne jedem tikvice s velikim semenkama (kao ni boraniju i krastavac), nekako mi je gadno :uhoh:

Jbt 2 nedelje 3 rostilja + svaki dan kod Mare na pljeskavicu. A ljudi kazu da posle par dana dosadi :haha:

Jel kuvate ajvar i dzem? :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste to je fantasticno, pogotovo uz pire :da:

Ako se neko bas bas lozi na sampinjone moze da proba da ih tek pri kraju doda u jelo, prethodno spremljene (samo na malo vode i soli posto brzo ispuste svoju vodu, gotovi su kad uvri). Imaju skroz drugaciji ukus nego na ulju. Recimo tako spremljeni, krupno seckani idu sjajno uz kiselu pavlaku kao snack kog mozes da pojedes tonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...