Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Nemam, ako nadjem kacim...

 

Inace danas spremih tako ukusan rucak na brzinu.

Ubacila 2 batka i krabatka u tiganj, prethodno ih naravno zacinila zacinima, posle 10 minuta dodala casu vode i sampinjone, i posle 10 minuta dodala kari, persun i kasicicu meda. Posle 10 minuta izvadila meso, dodala u sampinjone pola kasicice gustina i dobih gusti sos od pecuraka sa karijem i medom.

Preukusno, jede se bez hleba, a gotovo za pola sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, морам признати да и ја једва чекам да одем опет. Спремала ми неку домаћу чорбицу, и морам признати да давно нисам бољу јео. А и правила неку топлу салату са макаронама, шунком и печуркама :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tog muskarca koji nece pasti na domacu corbicu ;)

Ne znam koliko ste zajedno, ali kod mene je prvu godinu to kuvanje bilo uzajamo, a posle se svelo na to da on kaze kao mogli SMO nesto spremati,

mota se oko mene 5 min dok seckam i onda ode čita novine , zato je bivsi ;) ! Ti si musko, tako da si u boljoj poziciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je pored mene za 10 meseci zajednickog zivota smrsao 10kg :haha:

 

Zvuci strasno, ali covek je proveo dve godine u Sangaju na kineskoj hrani i bio u zabludi da kinseka hrana ne goji... Kada se vratio sa 20kg viska, nisam mogla da verujem, zato sada polako mrsavljanje uz mediteransku kuhinju i rezultati su tu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tog muskarca koji nece pasti na domacu corbicu ;)

Ne znam koliko ste zajedno, ali kod mene je prvu godinu to kuvanje bilo uzajamo, a posle se svelo na to da on kaze kao mogli SMO nesto spremati,

mota se oko mene 5 min dok seckam i onda ode čita novine , zato je bivsi ;) ! Ti si musko, tako da si u boljoj poziciji...

 

Ја волим да кувам, тако да тих проблема овде нема :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

95058e50146e06d33de1ef89e44cd859_header.jpg

aa6740894416c8d882952c0bbd4716a8_view_l.jpg

 

Dunavski talasi

 

 

Danas sam ovo resio da pravim pa sta bude. Bio sam skorije kod koleginice i ona napravila ovo specijalno za mene. Odrali smo se od ovoga blago receno. Sjebali ceo pleh.

 

Evo ga i njen domaci recept - sada mi ga tutnula u ruke (hahaha ne verujem da cu ovo da napisem):

 

Testo:

 

6 jaja, 30 kasika secera, 2dl ulja, 2dl mleka, 30 kasika brasna, 1 prasak za pecivo.

 

Pola mase ispeci u velikom plehu. Staviti preko visnje na drugu polovinu testa u kojoj je dodato 2 kasike kakaa. Peceno natopiti sokom od visanja i prevrnuti kolac na tacnu.

 

Fil:

 

6dl mleka, 120gr pudinga od vanile i 7 kasika secera. Kad je napola kuvano dodati 1/2 margarina da se istopi u pudingu. Skuvati.

 

Glazura:

 

Preko ide glazura od cokolade(parce margarina, 100gr cokolade, 2 kasike secera i malo mleka). Preliti preko ili umutiti slag.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ u, doima jebacki!

 

Ja sam preksinoc spremao ovo, i ispao je restoranski kvalitet :D

 

cezar_salata1-300x273.jpg

 

CEZAR SALATA

 

100 g dimljene slanine

200 g belog pilećeg mesa

30 g parmezana

3 čena belog luka

2 parčeta tost hleba

veća glavica zelene salate

2 čeri paradajza

sok od 1 limuna

pavlaka

majonez

maslinovo ulje

biber

so

 

Priprema

 

Propržiti iseckanu slaninu bez dodavanja masnoće. Izvaditi i staviti na papirnu salvetu da upije masnoću. Na teflonu ispeći piletinu i kad se prohladi iseći je dugačke trake. Hleb iseći na kocke. Pomešati sa iseckanim belim lukom i propržiti na masnoći koju je pustila slanina. Izvaditi i staviti na salvetu.

 

Umutiti maslinovo ulje sa sokom od limuna, posoliti i pobiberiti. Dobijenim dresingom (sa maslinovim uljem) preliti opranu i iscepkanu zelenu salatu. Preko salate naređati piletinu, slaninu, krutone (prepečeni hleb), čeri paradajz, krupno narendani parmezan i preko toga preliti umućenu pavlaku s majonezom. Poslužiti ohlađeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas, rucak za 20 minuta

makaroni od heljde

 

fil

dinstani crni luk, crvena paprika, patlidzan, rendana sargarepa

zacini

so, cayenne pepper, curry

 

preliv

2 jaja, kasika pavlake

 

zapeci u rerni.

htedoh da slikam al smo pozdrali sve xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je fazon s margarinom umesto putera? Neko stvarno vise gotivi tu hemiju koja cak ima i losiji ukus? :confused:

 

Btw neobicno otkrovenje - jogurt ne ide lose uz pastu sa piletinom i random povrcem :D Obicno na kraju dodam manje masnu pavlaku da sve poveze, sad je nije bilo, prodavnice zatvorene... Bas je okej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја, на пример, кромпир пире правим са маргарином, док са путером не може да ми испадне како ваља. Али зато, ако пржим или печем нешто углавном користим путер (осим ако не пржим на масти [сељак човек, шта ћеш] :bigblue:)

 

Кад смо код необичних откровења: пита/бурек са печуркама или месом су одлични ако се преко стави мало мајонеза :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno, meni s puterom ispadne bas bas homogen :D Mada ne radi se o tome, homogen je i sa margarinom i ima vrlo slican ukus. Margarin je nezdrav pa posto (po meni) nema prednost ne kupujem ga. Inace kuvam na ulju od semena grozdja. Nisam fensi vec mi sve drugo smrdi a suncokretovo ulje ne trpi najbolje visoke temperature.

Uh sta nije bolje s majonezom? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам се једном зајебао и узео неко биљно уље. Како сам узео да спремам са њим, тако сам бацио пуну флашу. Оно смрди на рибу извађену из најзагађеније реке :mrtav:

 

А са мајонезон је, наравно, све боље :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...