Jump to content

Jelen super liga


Dowla

Recommended Posts

Kakvi lozaci su to prenosili , slusam Zvezda - Spartak onaj lozi ko besan , meni nije dobro , drhtim kolko nas je 'stiso' Spartak . Uvece pogledas pregled kola nisu sansu imali :D

 

Prva tekma koju sam gledao na Marakani je bila Zvezda - Spartak 1987. godine, bilo je 3-1 za nas, a secam se za Spartak je tad igrao Kuntic, odlican fudbaler. Bora Cvetkovic bio odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

za Spartak je tad igrao Kuntic, odlican fudbaler.

 

Posle je igrao za Vojvodinu...

Ja se setio brace Amersek iz Olimpije :D

Kao i reprezentativca Slobodana Jakovljevica iz Sarajeva...a za Sarajevo je igrao i Teskeredzic :D

Velez je imao jedno vreme super ekipu, Sead Kajtazi desno krilo, levo Semir Tuce(ekstra igrac i sjajan centarsut) a centarfog bio Predrag Juric, isto sjajan igrac...pre toga igrao Medjedovic za Velez...a branio je Vukasin petranovic, cak bio i u reprezentaciji par puta :D

 

Secam se da je u Tempu bio intervju sa jednim igracem Hajduka, imao dugu kosu, gde je on rekao da slusa hevi metal, grupe kao sto su WASP, Guns n Roses, i novinari napisu Metalik :D

Edited by Nesalomivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Secam se da je u Tempu bio intervju sa jednim igracem Hajduka, imao dugu kosu, gde je on rekao da slusa hevi metal, grupe kao sto su WASP, Guns n Roses, i novinari napisu Metalik :D

 

Vukovic ili tako nesto je bio taj igrac...hm, nije Vukovic ali sam ubedjen da je na V...

 

A Kodro? A Slobodan Marovic, a posle i Nenad Maslovar :) Odlicni igraci su igrali za Velez

 

A u Zeljeznicaru Radmilo mihajlovic, Haris Skoro

 

Pre sam rat Elvir Bolic potpisao za Zvezdu, na pragu bio i Salihamidzic, cak i Suker, ali jbg

 

Meho Kodro, igrao za reprezentaciju, imao lepu karijeru u inostranstvu...

Zeljeznicar je bio odlican, bio u polufinalu Kupa Uefa, izgubio nesrecno od Videotona, tamo izgube 3-1, gubili 3-0 pa Mihajlovic dao gol...u Sarajevu vode 2-0 i imaju prolaz dalje i pred kraj prime gol i ispadnu...

Mirsad Baljic, igrao levog beka, bio reprezentativac, Mihajlovic i Skoro odlicni u napadu, Bazdarevic(kako ga nisam voleo onako malog sa krivim nogama :D) na sredini...mislim da je i Sabanazovic igrao u Zelji...i najvece bena i legenda, Nikic :D O njemu film snimiti :D

Kad je Zvezda imala tzv atomsku navalu( Stojkovic, Prosinecki, Pancev, Savicevic...) Zeljo ih je razvalio 3-0 u Sarajevu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, колико сте матори. :razz:

 

 

 

Prva utakmica Partizana koje se secam, je bila 82.g. poslednje kolo u Bg, Partizan - Velez, bilo je 1-1 i Partizan je slavio titulu...tad je branio Ranko Stojic :D

Sledece godine je Partizan gostovao u mom gradicu, i pobedio sa 4-1 u prijateljskoj utakmica, ja sam tad sa 7 godina prvi put gledao crno bele...secam se da je igrao Stojkovic, nosio broj 5...

Mislim da je Kodro bio i u barsi, odlican centarfor...

 

Secam se jednog finala kupa, Zvezda- Dinamo, na JNA, tad je ciganima glavni igrac bio Sulejman Halilovic, nosio broj 10...Dinamo je tad isto imao dobru ekipu...

U Osijek sam isao da gledam i Partizan, Zvezdu, Dinamo, jednom sam cak gledao i Sarajevo u Osijeku :D

Tad je za osijek igrao Suker(posle rpesao u Dinamo) i on je dao gol za pobedu osijeka 2-1 nad Partizanom, zavukao ga majstorki sa 16 metara...a za Partizan gol dao Bajro Zupic, mislim da mu je to jedini gol u zivotu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се сећам генерације Омеровић, Станојковић, Гудељ, Јокановић, Мијатовић, Воркапић, Вујачић, Крчмаровић, Новак, Заховић... :redface:

 

Sećam se jednog derbija u kupu kad je gudelj (valjda)zavukao gol. Cigani dobili prvi meč sa 1:0, mi poveli u revanšu, ali primimo gol pred kraj. Međutim, tad im uvalimo 2 u razmaku od par minuta :) koja ludnica bila :D

 

edit: sad videh, gudelj učestvovao u akciji, ali je vasiljević dao gol :)

Edited by Imrahil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se jednog derbija u kupu kad je gudelj (valjda)zavukao gol. Cigani dobili prvi meč sa 1:0, mi poveli u revanšu, ali primimo gol pred kraj. Međutim, tad im uvalimo 2 u razmaku od par minuta :) koja ludnica bila :D

 

edit: sad videh, gudelj učestvovao u akciji, ali je vasiljević dao gol :)

 

Bio sam tada na jugu! Padala kisa, bilo oko 35.000 ljudi na stadionu, Savo Milosevic je doveo Partizan u vodjstvo u prvom poluvremenu, dao lep gol glavom, Zvezda je izjednacila iz nepostojeceg penala u drugom poluvremenu, onda je Partizanu sudija dosudio isto nepostojeci penal...da bi Vasilijevic dao gol u poslednojoj minuti sudijske nadoknade. Tad je nastalo ludilo na jugu, bio sam na ogradi, a panduri idu i pendrece ko je na ogradi, a meni se noga nekako zaglavila...u poslednji cas sam izbegao pendrek :D

Posle smo igrali u finalu sa Spartakom iz Subotice, dobili smo i tamo i u Bg i uzeli Kup...tad je za Spartak najbolji strelac i igrac bio Puhalek...

 

pendrek sam zaradio u Novom Sadu, na Ligi sampiona, priprevni turnir na kome su ucestvovali Partizan, Zvezda i Vojvodina...tad su Zvezda i partizan igrali 1-1, kad smo izjednacili, morao sam sa drugarom da vidim na ogradi, pa smo obojica dobili pendrekom , ali tad me nije nista bolelo...

Edited by Nesalomivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feniks

Nije Puhalek,nego Puhalak.Alkos najobicniji,isprdak od igraca.

 

Nego,da nisi ti zapravo Josif?Na sve ovo samo treba dodati brutalne bivse picke i Ladu Nivu i to je to. :D

 

@major

Da,da...cuvena TV liga sampiona.Ne igra se vec godinama.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas penal cist ko suza , vas smejurija :bigblue:

Od 93 do danas sam propustio samo 1 derbi , jbg zena bese u pitanju .

Inace ko je od vas jos isao sa kevom na gostovanje ? :)

Meni keva rodjena u Mostaru , isla po neka dokumenta ne secam se tacno koja godina 88-89 , Velezov turnir bio - Zvezda ,dinamo , hajduk i Velez :D

Bukvalno sam bezao po gradu sa 5 godina da bi pristala da me odvede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Posle smo igrali u finalu sa Spartakom iz Subotice, dobili smo i tamo i u Bg i uzeli Kup...tad je za Spartak najbolji strelac i igrac bio Puhalek...

 

 

 

Puhalak%2B01.JPG

 

:rockdevil:

 

Једно време му је и син играо за Спартак.

 

Иначе, убедљиво највећи цар те лиге и тих времена био је Милан Шево, голман Рада.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ТВ Лига шамопиона! :rockdevil:

Мислим да је Партизан увек био први на том турниру. :bigblue:

 

Jeste, uvek je Partizan osvajao taj turnir :D

Igralo se jedne godine u Pristini, tad smo cigane dobili 2-0.

Ja sam zbog Lige sampiona u NS, odlozio letovanje..jebes more kad igra Partizan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre je bilo do jaja , euforija za sve koji vole fudbal svako kolo , secam se jednom pobedili smo Sarajevo 3:0 na Marakani , igrao onaj car Boban Bozovic cupavi za njih , ljudi su masovno nosili tranzistore i pratili celo kolo , Dinamo tada igrao 0:0 sa nekim ludilo nastalo kad se zavrsile ustase , tad smo preuzeli prvo mesto koje do kraja nismo ispustili .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Иначе, убедљиво највећи цар те лиге и тих времена био је Милан Шево, голман Рада.

 

I na strani i kod kuce, Sevo brani nemoguce :D

Posle je bio trener golmana u mom gradu, sreli ga drugar i ja u diskoteci, pricali sa njim, legenda je :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...