Jump to content

Winds


Recommended Posts

Evo jednog benda o koji sam se davno ogrešio. Naime, verovao sam da su totalni crap (ni sam ne znam odakle mi takva ideja) i ovih dana sam se totalno demantovao i zažalio što ih nisam slušao.

 

Bend je iz Norveške (gle čuda!), osnovan je 1998.godine. Sadašnju postavu čine:

 

Lars Eric Si - vocals, bass

Jan Axel "Hellhammer" Von Blomberg - drums

Carl August Tidemann - guitars

Andy Winter - keyboards

 

Do sada su izdali 3 albuma i jedan EP:

 

2001 Of Entity And Mind [EP]

2002 Reflections Of The I

2004 The Imaginary Direction Of Time

2007 Prominence And Demise

 

Sviraju interesantan prog, sa dosta neobičnih upliva i sa čestim korišćenjem nestandardnih instrumenata (za metal) kao što su violine, čelo, itd.

 

Sve preporuke, posebno za album iz 2007. godine!

 

Oficijalni sajt: www.winds.ws

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Da, zanimljiv bend!

Lako ulazi u uvo :D

Mada ne znam koliko ima smisla otvarati temu ovde o njima, možda će još 5oro ljudi reći da ih je čulo i to je to :no:

Odustala sam od otvaranja tema, nema smisla :lol:

 

Sve u svemu, bend je odličan, sve preporuke :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi vec odoste u offtopic... ;) Winds sam slusao pre par godina. Iako interesantna muzika i kvalitetna meni nije bila i preterano zanimljiva da slusšam iznova i iznova. Ipak skinuh novi album i sigurno cu ga preslusati. Mislim da ipak traze vreme da bi se uslo u fazon, a sa ovom poplavom albuma prava je steta sto je vreme tako kratko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada ne znam koliko ima smisla otvarati temu ovde o njima, možda će još 5oro ljudi reći da ih je čulo i to je to :no:

Odustala sam od otvaranja tema, nema smisla :lol:

Nije to razlog.

 

Razlog je to sto se o svim bendovima koje vidim da otvaras teme sada raspravljalo na ovom forumu pre nekoliko godina, pa stari vukovi nece ponovo da postuju.

 

Sta sad, da pisem nesto tipa: Winds? Extra bend! Odlican istripovani prog/avantgarde metal, cool klavir, i kao i uvek fenomenalan Hellhammer na bubnju. Ali to sam rekao pre par godina :meshuggah:

 

Sve u svemu, lepo je videti da se teme ponovo otvaraju, posto se dosta toga gubilo pri svakom padu foruma, nemoj da te obeshrabri to sto odgovora nema. Ako se vratimo u 2001., jedini progresivci na ovom forumu bili smo Azal, Cynic i ja. Zamisli tada rasprave :meshuggah:

 

Pozz!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Apeiron :) :)

 

 

 

Mnogo im je dobar ovaj "Prominence and Demise", bas onako osvezavajuc, zanimliv album i lako ulazi u usiMoracu i ostalo da nabavim :da: !I ja bih sada rekao da je klavir zanimljivo odsviran ali bilo bi suvisno ;) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to razlog.

 

Razlog je to sto se o svim bendovima koje vidim da otvaras teme sada raspravljalo na ovom forumu pre nekoliko godina, pa stari vukovi nece ponovo da postuju.

 

Sta sad, da pisem nesto tipa: Winds? Extra bend! Odlican istripovani prog/avantgarde metal, cool klavir, i kao i uvek fenomenalan Hellhammer na bubnju. Ali to sam rekao pre par godina :meshuggah:

 

Sve u svemu, lepo je videti da se teme ponovo otvaraju, posto se dosta toga gubilo pri svakom padu foruma, nemoj da te obeshrabri to sto odgovora nema. Ako se vratimo u 2001., jedini progresivci na ovom forumu bili smo Azal, Cynic i ja. Zamisli tada rasprave :meshuggah:

 

Pozz!

 

 

Pa ok stara garda ne mora da piše ako joj je smor da podeli svoje mišljenje sa piletinom kao što sam ja, ali i sam si pobrojao koliko vas je zapravo u to vreme pisalo, a koliko sada ovde ima ljudi, a postuje se samo na nekih desetak tema, ove ostale su mrtve totalno... Uopšte je forum zamro, nije samo prog zapostavljen...

Ali ovo je žestok off topic, tako da prekidam besmisleno lupetanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte je forum zamro, nije samo prog zapostavljen...

Dobro, i ovo je istina.

 

Mada iskreno, ne znam sta je gore - kad su teme prazne, ili kad se na njima lupetaju gluposti. Dream Theater ne smem vise ni da otvaram kakvih samo nebuloza sam se tamo nacitao. Isto vazi i za Nightwish itd. itd. Bolje je ovako, i iskrenije, da recimo Poverty's No Crime ima samo tri-cetiri posta, to je prog underground :meshuggah::pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, i ovo je istina.

 

Mada iskreno, ne znam sta je gore - kad su teme prazne, ili kad se na njima lupetaju gluposti. Dream Theater ne smem vise ni da otvaram kakvih samo nebuloza sam se tamo nacitao. Isto vazi i za Nightwish itd. itd. Bolje je ovako, i iskrenije, da recimo Poverty's No Crime ima samo tri-cetiri posta, to je prog underground :meshuggah::pivopije:

 

Oke verujem iskusnom progresivcu :pivopije: , samo onda mi je lakše da ovako negde popričam sa te dve tri osobe o tom bendu, nego da otvaram temu koju niko osim njih neće ni pogledati. :lol:

 

Sve u svemu, Winds je bend koji bi svi posetioci prog teme trebali da odslušaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke verujem iskusnom progresivcu :pivopije: , samo onda mi je lakše da ovako negde popričam sa te dve tri osobe o tom bendu, nego da otvaram temu koju niko osim njih neće ni pogledati. :lol:

 

Sve u svemu, Winds je bend koji bi svi posetioci prog teme trebali da odslušaju...

:pivopije:

 

Mada iskreno, jos nisam cuo taj novi Winds... malo sam zapustio neke stvari, predugo sam bio van kuce i na moru.. A kad sam vec tu, kako a ne reci da je Poverty's No Crime-ov najbolji album Slave to the Mind? ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Dobri ovi Vetrovi, sunce mu. "Prominence and Demise"je jedan od onih albuma kome sam iz nepoznatih razloga "verovao" i posle par slushanja je ushao u fazu "sto ga vishe slusham to mi bolji". A Helhamerovi bass drumsi su ovde ki kec na deset, kralj.

 

Fall and Rise :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...