Jump to content

Tarja Turunen


Elderane

Recommended Posts

Guest HEFEST

Ako je to neki njen stil onda moze svakako racunati da ce jedno 90% slusalaca njenih pesama zaspati pre nego sto se album zavrsi. Onaj ko voli Tarjin glas neka poslusa Najbolju Alternative Experimental Rock pevacicu na svetu po imenu AdryA!!! Devojka jebe kevu, a ima i onaj smek koji svi vole kod Tarje. Ja mislim da je ona jedina pevacica koja bi ikada mogla da zameni nju u Nw-u, a da se ne primeti neka znacajna razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto to posmatraš tako? Zašto ne gledaš na te pesme kao na neki njen stil? Ali svakako da tu ima težnje da se zadrži stara publika.

Kao što rekoh, ne može se ovo porediti sa nekadašnjim NW-om, a ona je sada više “metal” nego taj isti NW. :bigblue:

 

 

 

Ja upravo mislim da je pogresno sto ona pokusava svoju solo karijeru da gradi unutar metal muzike, kada je toliko trucala kako je ona mnogo vise od metal pevacice i kako bi volela da se okusa u drgim zanrovima itd. Mislim, sto se mene tice, ona je rekla sta je imala u metalu dok je bila u NWu, i bilo bi mi mnogo zanimljivije kada bi sad furala neki drugi zanr, kao sto je recimo NW izabrao skroz drugaciji tip vokala. A ne ovako, da i dalje nosi nemo kaput na koncertima, da ubacuje lik Dead boy u koncepat albuma, da svira uzivo obrade koje je vec obradila sa NWom, i tako to. No, opet, njena karijera, njena stvar. Moje je da komentarisem i gundjam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo mislim da je pogresno sto ona pokusava svoju solo karijeru da gradi unutar metal muzike, kada je toliko trucala kako je ona mnogo vise od metal pevacice i kako bi volela da se okusa u drgim zanrovima itd. Mislim, sto se mene tice, ona je rekla sta je imala u metalu dok je bila u NWu, i bilo bi mi mnogo zanimljivije kada bi sad furala neki drugi zanr, kao sto je recimo NW izabrao skroz drugaciji tip vokala. A ne ovako, da i dalje nosi nemo kaput na koncertima, da ubacuje lik Dead boy u koncepat albuma, da svira uzivo obrade koje je vec obradila sa NWom, i tako to. No, opet, njena karijera, njena stvar. Moje je da komentarisem i gundjam. :lol:

 

Vidiš, ako je ona mnogo više od metal pevačice, prelazak u kako si rekao "klasicno-ambijentalno-pop-tehno-rokic varijantu", bio bi opšti užas.

Neki drugi žanr može bilo ko da radi, ona ima izuzetan vokal i zašto bi forsirala uzaludne gluposti kojih ima i previše?

Trebalo bi malo više da poradi na tekstovima i na muzici i sve bi bilo sjajno. "Oasis" je recimo njena najbolja pesma.

A što se tiče "Nemo kaputa"... :) Predugo je trajao period u NW da bi tako lako mogla sve da odbaci. I ne treba. Draže mi je da čujem njene obrade, nego onu kreštavu kobiletinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ZELE da cuju NW obrade i da je vide u Nemo kaputu, i sta tu ima lose? Postoji dosta njih koji nikad nisu videli NW sa Tarjom, ovo je najblize sto moze da bude tome.

 

I zasto bi pesme sa metal prizvukom morale da budu zesca metalcina? Ona je mogla da napravi i to, ali zasto? Ovo sto sad imamo je njen licni otisak u muzici... Pokusaj metala, pf... Glupo je vishe porediti je sa NW-om, ovo je tema o njoj kao solo muzicaru!

 

A kad smo kod drugih zanrova...

 

http://www.youtube.com/watch?v=yUYVyJGILzA

http://www.youtube.com/watch?v=IXFwAQo66vw&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=B1O-C-hXmD0&feature=related

 

I naravno... Ajde nek mi neko sad kaze da nema metala i van NW-a...

http://www.youtube.com/watch?v=1K2G5wJRiUk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ljudi ZELE da cuju NW obrade i da je vide u Nemo kaputu, i sta tu ima lose? Postoji dosta njih koji nikad nisu videli NW sa Tarjom, ovo je najblize sto moze da bude tome.

 

I zasto bi pesme sa metal prizvukom morale da budu zesca metalcina? Ona je mogla da napravi i to, ali zasto? Ovo sto sad imamo je njen licni otisak u muzici... Pokusaj metala, pf... Glupo je vishe porediti je sa NW-om, ovo je tema o njoj kao solo muzicaru!

 

A kad smo kod drugih zanrova...

 

http://www.youtube.c...h?v=yUYVyJGILzA

http://www.youtube.c...feature=related

 

http://www.youtube.c...feature=related

 

I naravno... Ajde nek mi neko sad kaze da nema metala i van NW-a...

http://www.youtube.c...h?v=1K2G5wJRiUk

 

Zakljucak je da je kao solo muzicar ispod svakog ocekivanja. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto ne postoji mogucnost da se tema stavi na ignore. Uzasno ste dosadni.

 

Litthia,vise si simpaticna kad se šmekas sa Kuruzom,nego kad umires za Tarjom i starim Najtvišom. Isto vazi i za Leonu,s tim sto ona ubi kolko je dosadna. 

:) :) :)

 

Kuruz nije tu, zato moram da pišem o Tarji i ubijam svoju samoću... Ah... :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto ne postoji mogucnost da se tema stavi na ignore. Uzasno ste dosadni.

 

Litthia,vise si simpaticna kad se šmekas sa Kuruzom,nego kad umires za Tarjom i starim Najtvišom. Isto vazi i za Leonu,s tim sto ona ubi kolko je dosadna. 

 

E pa izvinjavam se sto zapravo pishem nesto sto nije bezlicna rasprava Anette vs Tarja :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, ako je ona mnogo više od metal pevačice, prelazak u kako si rekao "klasicno-ambijentalno-pop-tehno-rokic varijantu", bio bi opšti užas.

Neki drugi žanr može bilo ko da radi, ona ima izuzetan vokal i zašto bi forsirala uzaludne gluposti kojih ima i previše?

Trebalo bi malo više da poradi na tekstovima i na muzici i sve bi bilo sjajno. "Oasis" je recimo njena najbolja pesma.

A što se tiče "Nemo kaputa"... :) Predugo je trajao period u NW da bi tako lako mogla sve da odbaci. I ne treba. Draže mi je da čujem njene obrade, nego onu kreštavu kobiletinu.

 

 

Slazem se za Oasis. Kada bi joj sve pesme bile u takvom nekom stilu, mnogo bih je vise postovao kao solo umetnicu.

Isto kao sto moze bilo ko da radi druge zanrove, moze bilo ko da radi i metal muziku. Ne vidim sto bi bilo uzaludno aklo bi svoj izuzetan vokal koristila i u drugim muzickim stilovima.

A ovaj komentar za krestavu kobiletinu je krajnje neukusan. Pretpostavljam da se znate od vrtica, i da ti je tada ukrala barbiku, kada je toliko mrzis. Jer ako je takav epitet zasluzila samo zato sto ti se ne svidja njen glas, onda...........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Oasis. Kada bi joj sve pesme bile u takvom nekom stilu, mnogo bih je vise postovao kao solo umetnicu.

Isto kao sto moze bilo ko da radi druge zanrove, moze bilo ko da radi i metal muziku. Ne vidim sto bi bilo uzaludno aklo bi svoj izuzetan vokal koristila i u drugim muzickim stilovima.

A ovaj komentar za krestavu kobiletinu je krajnje neukusan. Pretpostavljam da se znate od vrtica, i da ti je tada ukrala barbiku, kada je toliko mrzis. Jer ako je takav epitet zasluzila samo zato sto ti se ne svidja njen glas, onda...........

Sad se sećam, mislim da si ti onaj »novi Mesija«... :)

Moje je pravo da je nazovem kako hoću. Ne sviđa mi se i ako mislim da je kreštava kobiletina, ne znam zašto bi tebi to smetalo. Uopšte je ne mrzim, niti me interesuje, jedino što znam jeste da ima odvratan glas.

 

Zaključujem- ja je ne volim jer mi je ukrala barbiku, ti je voliš jer ste se zajedno igrali barbikama. :)

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeta mi zato sto je to bespotrebno vredjanje jedne osobe ciji ti se glas ne svidja. Nemam nista protiv ako mislis da je krestava, ali ne verujem da je poznajes dovoljno da bi mogla da prosudis je li kobiletina ili ne. Ne mogu ti zabraniti da tako nesto pises, ali ti mogu iskomentarisati takve uvrede da su glupe i zvuce nezrelo.

 

I nisam se razmenjivao barbikama s njom, ali mi se svidja njen glas, a da li je kobiletina ili ne, to ni ti ja ne znamo pouzdano.

 

Izvinjavam se na of topiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto to posmatraš tako? Zašto ne gledaš na te pesme kao na neki njen stil? Ali svakako da tu ima težnje da se zadrži stara publika.

Kao što rekoh, ne može se ovo porediti sa nekadašnjim NW-om, a ona je sada više “metal” nego taj isti NW. :bigblue:

Zato stho Tarja nema svoj stil za pocetak. I zato stho je Baki potpuno u pravu. A Nightwish nije metal zato sto nema opersku pevacicu ? To mi lici kao na ono kad je NW postao popularniji kod nas, pa su sve ribe prestale da ga slusaju zato sto je kao komercijalan, a u stvari je neko skapirao da NW NIJE gothic bend, pa onda vishe nisu bili dovoljno kul. A Inace Tarja moze da radi shta hoce, problem je sto njoj drugi pishu pesme, to je i jebe, i zato se oseca taj nedostatak 'njenog ja' kod nje, shto nije veliki problem, samo kada bi htela da poradi na tome. Zapravo ja bih rekao da je Tarjin najveci problem sto se udala za Idiota, i da bi ovako mogla da napravi fenomenalnu karijeru, samo da se on ne debilishe kao sto radi inache.

 

Ljudi ZELE da cuju NW obrade i da je vide u Nemo kaputu, i sta tu ima lose? Postoji dosta njih koji nikad nisu videli NW sa Tarjom, ovo je najblize sto moze da bude tome.

Pa ne ne zele. Ona nije NW, i realno nije imala nikakav doprinos osim glasa u NWu. Ako vec ima solo karijeru, znachi nije u NWu, ne zelim da slusam obrade NWa, zelim da slusam NJU. Jeste te pesme su je kao proslavile, ali nema poente u tome, to je vec sve odsvirano odavno, i mislim da bi mnogo vishe trebala da poradi na svojim pesmama, i da sastavi ekipu koja ce sa njom da radi kvalitetne autorske stvari, a ne ovako nesto nedefinisano, zato sto oko sebe ima zajebano dobru ekipu, pre svih Oliver i Mike, i moze to da uradi bez problema.

 

Da li si mislio na ovu Madjaricu: http://www.myspace.com/adryamusic ^?????

:wub: :inlove:

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...