Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Ma,vidis da je sve zamrlo! Al ajd da ne skrecemo sa glavne teme(sta ono bi? AIC,PJ....sve se pomesalo! smile.gif ) moderatori se nesto azurirali...

 

Dakle,jesi l' cuo onaj stih od Joan Osbourne:(o Bogu)

 

'Does HE like Pearl Jam or the Stones?' (to je iz druge verzije One Of Us)

 

Hehe,ko da sam ja pisao....

 

nisam heh kakav stih

najvjerovatnije PJ jer je Jagger antikrist smile.gifsmile.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

One Of Us znas sigurno,a ovo je ista stvar sa 'altered lyrics',kako kazu gunsi za Don't Cry sa Illusion II;al neznam kako se stvar zove...ovde je cesto pustaju na radiu,pa sam provalio ovaj deo...mos misliti mog odusevljenja!

 

znam tu stvar kako ne bi znao, samo sam cuo original verziju

 

bas me zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne! Nisam ih nikad slusao....premda jesu neki skolski iz osnovne...secam se,da;bila je neka stvar popularna,nesto kao Midnight Storm ili Hurricane ili tako nesto... smile.gif Stvarno nemam pojma nista o njima...

 

E,dal imas(ima li iko) pojma kakav li je dupli zivi,mislim da se zove Dissident;sadrzi zive stvari sa prva dva albuma +sam na jednoj verziji(naravno pricamo o piratima) video 4 bonus stvari-dve sa Neil Youngom(sa Mirrorball) i 2 sa onim kaksezvase likom;iz soundtracka za Dead Man Walking -Long Road i ona druga???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne! Nisam ih nikad slusao....premda jesu neki skolski iz osnovne...secam se,da;bila je neka stvar popularna,nesto kao Midnight Storm ili Hurricane ili tako nesto... smile.gif Stvarno nemam pojma nista o njima...

 

E,dal imas(ima li iko) pojma kakav li je dupli zivi,mislim da se zove Dissident;sadrzi zive stvari sa prva dva albuma +sam na jednoj verziji(naravno pricamo o piratima) video 4 bonus stvari-dve sa Neil Youngom(sa Mirrorball) i 2 sa onim kaksezvase likom;iz soundtracka za Dead Man Walking -Long Road i ona druga???

 

ja od zivih samo live on two legs biggrin.gif

onaj tip se zvao nusrah fateh ali khan ili nesto slicno, stvar se ne sjecam kako se zove

 

 

uh sta mi je dobar novi avatar smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

NAPOKON

skinuo cijeli unplugged :twisted:

downside: keep on rockin... nece da odvrti do kraja - sredit cu ja to vec

 

 

dakle, raspored pjesama:

 

1. oceans

2. state of love and trust

3. alive

4. black

5. jeremy

6. porch

7. even flow

8. rockin' in the free world

 

 

BF, sta je sa novim PC-jem? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao ni predstavu da su svirali Rockin' In The Free World na unplugged-u...

Sta nam je to MTV podvalio.

 

mtv skinuo prvu stvar (oceans) i bis (ef i ritfw) - majku im staru smile.gif

najvjerovatnije da sve stane u 30 sata - g*vna kapitalisticka previse im je 45 minuta biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad smo kod vec pomenutog Unpluggeda... Sinoc je na >VH1< bio Mtv Unplugged P.Jama iz 1992. i uspeo sam da snimim par pesmica i to sledecim redosledom (jer nisam uleteo od pocetka) Alive,Black,Jeremy,Even Flow,Porch. To je ta verzija na kojoj ne psuje, nego preskace fuck smile.gif A danas sam pogledao Mpeg snimak "State of love and trust", na kojoj je on u onoj jaknici s kapicom i svi ostali sede u istom rasporedu kao i na sinocnjem snimku, tako da je to definitivno taj jedan jedini Unplugged koji oni imaju, s tim sto je "State" jedna od privih numera na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto svi ovde ocigledno ne znaju da citaju ono pod "tema", ja cu prvo time da se pozabavim, pa se , mozda, ako budem dovoljno dokona da iscitavam 26 stranica grungerskog prepucavanja-ko je bolji, vratim na neke komentare. NEMA BOLJIH! PINK FLOYD JE NAJBOLJI! (Salim se, naravno, bolji je subjektivno onaj koji nam se najvise svidja, apsurdno je svadjati se oko toga).

Dakle, sad i ja poceh... Pearl Jam... Prva tri albuma-odlicna, posebno Ten i Vs. Postoje dve vrste bendova- oni kojima inspiracija iscuri i eksplodiraju kreativno na pocetku, drugi se nadogradjuju. Pearl Jam je definitivno u prvoj grupi. Ok, na narednim albumima imaju po koji pogodak, ali ova poslednja bruka-Riot act! Da li su ovi momci zaboravili na gitaru i njene mogucnosti? Neke melodije su simp, ali... Jok... Bolje da su prestali '95. Steta za ove grungere, stvarno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve vrste bendova- oni kojima inspiracija iscuri i eksplodiraju kreativno na pocetku, drugi se nadogradjuju. Pearl Jam je definitivno u prvoj grupi. ..

 

Heh, ima nas ovde koji ce ti reci upravo suprotno,al dobro;ipak smo mi IDOLOPOKLONICI kad je PJ u pitanju!

 

I slobodno 'precesljaj' temu,ili bar zadnjih 7-8 strana,sigurno ti nece biti dosadno...

 

"Mislim,znaci slusam Pearl Jam" -Rene Decart smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sto se tice pearl jam-a ,ja sam veliki obozavalac i naravno da ne volim kad ih neko pominje u negativnom smislu,ali objektivno riot act je mnogo mnogo los album...ima par dobrih segmenata u nekim pesmama ,ali .... :roll: :roll: .....meni je recimo mnogo mnogo bolji album binaural,koji se recimo nikome ne svidja ,ali album je pun odlicnih textova i super istripovane muzike......toliko o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice pearl jam-a ,ja sam veliki obozavalac i naravno da ne volim kad ih neko pominje u negativnom smislu,ali objektivno riot act je mnogo mnogo los album...ima par dobrih segmenata u nekim pesmama ,ali .... :roll: :roll: .....meni je recimo mnogo mnogo bolji album binaural,koji se recimo nikome ne svidja ,ali album je pun odlicnih textova i super istripovane muzike......toliko o tome

 

POTPUNO se slazemo za Binaural! biggrin.gifa:

Kad budem imao priliku jednog dana da zaplutam svemirom,ponecu Sleight of Hand sa sobom;bas daje takav feeling....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...