Jump to content

Consecration


Apeiron

Recommended Posts

treba ispratiti svaki udarac bas bubnja samo ako sviras neki najjeftiniji power metal.

 

 

words to live (and play) by. icon_smile.gif

 

bas pojacalo na hitu je krsina po put Bogijevog trace-a icon_smile.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne vidim svrhu tvog podjebavanja , ali dobro de....tvoj problem...mislim ako imas neki problem ili ako ti nesto nije jasno ili ti smeta ,ti lepo dodji pa mi to sve u lice reci ...pa cemo da izgladimo sve nesuglasice 

idi bre ni salu ne kapiras icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ispratiti svaki udarac bas bubnja samo ako sviras neki najjeftiniji power metal.

 

Ne bih se slozio .Upravo je poenta basa da prati bas pedalu kako bi zvuk bio kompletniji i homogeniji.Uostalom pogledajte svetski poznate bendove(ritam sekcije)gde bas pedalu ne prati samo onaj ko ne zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to dobro zvuci u nekim stilovima metala...a negde je smor.

 

recimo u Consecrationu ne treba da non stop prati bubnjara zato sto nema dve gitare i pritom Danilo cesto svira neka razlaganja i melodije, a ne samo konkretne riffove. u toj situaciji bas ima mnogo vise mesta da daje svoju atmosferu i da se cuje kao poseban instrument.

 

Recimo kad slusas Meshuggu, bass i bas bubanj su non stop u unisu zato sto je to njihov fazonu, seckani, neparni groovovi, i bas tu sluzi da daje muda riffovima.

 

aranzmani i svirka Consecration-a pruzi mnogo vise slobode basisti nego bendovi kao sto su Meshuggah ili recimo Stratovarius, i ta sloboba, po meni, treba se maximalno iskoristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio .Upravo je poenta basa da prati bas pedalu kako bi zvuk bio kompletniji i homogeniji.Uostalom pogledajte svetski poznate bendove(ritam sekcije)gde bas pedalu ne prati samo onaj ko ne zna.

Pazi tvoje je misljenje sasvim O.K. ali donekle....Mislim da si primetio da su u Con. moj bass i Jegijeva noga koliko toliko "uklopljeni"...ali to vazi za sve ritmove u kojima je to potrebno , dok su brzi delovi stvar za sebe...U brzim delovima i gitara svira sesnaestine tako da bi bilo vise nego glupo da i bass to radi....Bass u takvim momentima groova iz pozadine ( u osminama)i to je po meni mnogo efektnije nego suvo rostiljanje u 16-inama...Izuzetak je jedna pesma gde sviram sesnaestine i to na insistiranje samog Jekija ...koji sam nema pojma zasto na tome insistira...

Eto ti primer poslusaj svaki brutalni death metal bend i reci mi dali bassista konstantno prati bubnjarevu nogu ...nema sanse jer bi onda svi i malo brzi bendovi zvucali kao AC/DC puta pet...sto bi bilo vrlo glupo

Ili uzmi u primer nesto sto nije metal , naprimer jazz ili fusion ....da li bassista konstantno i slepo prati bubnjarevu nogu???Ne bih rekao....

Mislim i ja kada sam bio mladji sam stalno i besomucno jurio Jeqy-a ali sam u medju vremenu shvatio neke stvari i odlucio da ne budem zatucan i da probam da uradim nesto sto nije po glupim metal kliseima "dozvoljeno"... orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi tvoje je misljenje sasvim O.K. ali donekle....Mislim da si primetio da su u Con. moj bass i Jegijeva noga koliko toliko "uklopljeni"...ali to vazi za sve ritmove u kojima je to potrebno , dok su brzi delovi stvar za sebe..

Kad sam rekao da bas treba da prati pedalu mislio samo na brze delove gde bas pedala cepa 180bpm.Znam da je to mnogo tesko pa cak i gomili basista stranih bendova koji onda sviraju trzalicom ne bi li postigli brzinu.Takodje mislio sam uglavnom na power metal jer to najvise slusam.Vi (Consecration) naravno mozete a i ne morate da to radite ,to je vas izbor koji postujem.Ne mislim da su oni koji teze da postignu takvu brzinu na basu zatucani i ne znaju nista drugo nego jednostavno zelim da napredujem i u tom smislu,sto uopste(mislim na brzinu) nije zanemarljivo u metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hocemo tako....ni Luis Mariuti ne isprati sve bas pedale....zato je i on po meni..najbolji basista iz te price.

 

Ako slusas Angels Cry...on ponekad prati melodiju vokala dok gitara rola i prati bas bubanj. Cuje se na poslednjem refrenu Carry On-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rekao da bas treba da prati pedalu mislio samo na brze delove gde bas pedala cepa 180bpm.Znam da je to mnogo tesko pa cak i gomili basista stranih bendova koji onda sviraju trzalicom ne bi li postigli brzinu.Takodje mislio sam uglavnom na power metal jer to najvise slusam.Vi (Consecration) naravno mozete a i ne morate da to radite ,to je vas izbor koji postujem.Ne mislim da su oni koji teze da postignu takvu brzinu na basu zatucani i ne znaju nista drugo nego jednostavno zelim da napredujem i u tom smislu,sto uopste(mislim na brzinu) nije zanemarljivo u metalu.

Ma fino je to ali ima mnogo stvari pre brzine....veruj mi to je poslednja stvar koja je bitna u sviranju bassa...A videces jednog dana , da kada budes razvio brzinu o kojoj pricas da ti nece pasti na pamet da pratis bass bubnjeve( ni u 32-ama) : a kamoli u 16-inama)) i da sviras power metal ... icon_smile.gif

Mozda to sada tebi deluje smesno ili mislis nesto u fazonu:sta sada ova budala(tj. ja) jede g****a i tu se pravi pametan , a u stvari je najgora vezara(u cemu ima istine icon_smile.gif na svetu... icon_smile.gif

 

P.S. Nisam mislio da su ljudi koji sviraju tako zatucani nego mislim na to da je kod nas obicaj da bassista uzme trzalicu(ili eventualno izbrlja prstima) i rilja sve u sesnaest i sada je to kao do jaja.... icon_smile.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma fino je to ali ima mnogo stvari pre brzine....veruj mi to je poslednja stvar koja je bitna u sviranju bassa...A videces jednog dana , da kada budes razvio brzinu o kojoj pricas da ti nece pasti na pamet da pratis bass bubnjeve( ni u 32-ama) : a kamoli u 16-inama)) i da sviras power metal ... icon_smile.gif

Ma, znam da cu za par godina da se smorim vezbanja brzine ali trenutno sam mlad i neizivljen pa se tripujem brzinom( ne kazem da mogu da odsviram) a za power metal nisam siguran mada ne verujem da cu nesto mnogo menjati (moj bend pravi neki progressive metal sa primesama power-a tako da...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

....Jebes brzinu , brzina dolazi sama u obliku nadogradnje ... A da bih uopste dosao do nivoa da ti treba nadogradnja moras da imas "zdrave" osnove....Znaci da su najbitnije stvari :preciznost, pravilan polozaj leve i desne ruke,pravilno sviranje desnom rukom(ovo je presudno za sticanje brzine , u fazonu da sa nepravilnim sviranjem covek moze da postigne odredjenu brzinu ali nikada tako veliku kao sa pravilnim sviranjem),Ton iz desne ruke...itd..Ovo su neke po meni veoma bitne stvari kada pricamo o tehnici .....

Pretpostavljam da ti znas o cemu pricam ali eto mozda ce nekome ko pocinje ovih par stvari znaciti , da ne mora posle par godina vezbanja da menja ceo stil sviranja ... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro poceo da korigujem sviranje desnom rukom pa sada pazim da ne prelazim istim prstom sa zice na zicu tj. da sve sviram pravilno.Jebiga kad sam sve ucio sam.Cuo sam da si poceo da ides na casove skoro.Daj nama kolegama neke savete. musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja toliko znanja da bi drugima delio savete ,mogu samo da diskutujem icon_smile.gif ...A to sto si pomenuo prelazak sa zice na zicu je vrlo bitna stvar , pogotovo kada se "penjes" sa nizih na vise zice.

A to sa casovima pusti to...ja se pomalo bakcem sa casovima da bih skontao bar malo teoriju ,tehnika je vise stvar individualnosti.Postoji par bitnih i univerzalnih stvari kojih se treba pridrzavati ostalo je stvar vezbe i koncentracije....Jebiga i ja sam sve sto sam "naucio" do sada naucio sam....a sada se trudim ta sve to zaboravim...icon_smile.gif

Posto vidim da ti "znas" dovoljno o meni icon_smile.gif, sada ti meni reci u kom bendu ti sviras???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...