Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bendovi su tako raspoređeni da moram da dolazim svaki dan, a ima dana kad me samo 1-2 benda zanimaju. Mnoga imena za koja sam se nadao da jedino na ovom festivalu mogu da zasviraju kod nas, neće se pojaviti, tako da sam poprilično razočaran. Ali, bolje išta nego ništa. Judas Priest je Judas Priest, pa makar sem njega bilo 50 death metal bendova.

 

 

pa ti gledaj samo judase ,shta cemo sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece on gledati samo Judase, nego valjda covjek voli da se zali :) Pa, toliko je melodicnih bendova, a od njih samo najveci, Judas Priest, Helloween, Avantasia, bend sa nevidjenom postavom, ko god da dodje... Ne mogu svi doci ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, toliko je melodicnih bendova, a od njih samo najveci, Judas Priest, Helloween, Avantasia, bend sa nevidjenom postavom, ko god da dodje... Ne mogu svi doci ove godine.

Tako je,mora nesto (Manowar) da se ostavi i za sledecu godinu :bigblue::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,mora nesto (Manowar) da se ostavi i za sledecu godinu :bigblue::pivopije:

 

Pa to ispada da se velika većina bendova ostavlja za sledeću godinu, a sledeće godine možda svega 2-3 među njima budu ubačena. Ne spada tu samo Manowar, već i Iced Earth, Dream Theater, Queensryche, HammerFall, Grave Digger, Primal Fear, Axel Rudi Pell, Doro, Rhapsody of Fire, Stratovarius, Sonata Arctica, Dragonforce, Falconer, At Vance, Children of Bodom, Saxon, Masterplan, Bloodbound, Astral Doors, W.A.S.P., Virgin Steele, Benedictum, Jon Oliva's Pain, Savage Circus, Angra...

 

Ko će sve pobrojati. Ima tu velikih i skupih bendova, za koje shvatam da se nisu isplatili, ali ima i dosta onih koji su se baš lako mogli uklopiti. Jeste da neke od ovih bendova malo ljudi sluša kod nas, što reče Elderane Axel Rudi Pell ne znači ništa u Srbiji, ali pitanje je koliko je ljudi uopšte čulo za mnoge od bendova koji će nastupiti na Castle Festu, pa su ipak tu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne mozemo dovodite bendove samo za tvoj, ili bilo ciji ukus. Kladim se da na festu ima bar 5 bendova ciji koncert ne bi nikada propustio?

To si dobio za 4400 dinara, koliko si platio kartu, i ja ne vidim problem. Ostalo shvati kao provod i dobru zajebanciju, vjeruj mi da neces ostati imun kada At The Gates, Soilwork ili Carcass budu przili, iako ih ne volis, znam kako mi je bilo na Canibbal Corpse koncertu, ne volim bend, a prisustvujem najboljem zvuku u SKC-u uz Kamelot, i takvoj razbijacini da to nije normalno... Sve to ima svoje cari. I, da, ne ostavljamo bendove samo za sledecu, vec i za 2010 i nadalje, ne znam odakle ti ideja da cemo dovesti 30 heavy/power bendova na festival. I ja najvise volim sympho, kvalitetan power, prog/power tipa Symphony X, pa sta sad da radim... Platio bih samo za Avantasiju 3000 dinara bez problema, jer znam sta idem da gledam. Na At the Gates bi otisao bez razmisljanja, znam o cemu se radi, i sta je taj bend dao metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jos u shoku, ne verujem da ce se ovakav festival odrzati kod nas, sa ovakvim bendovima...neverovatno je da uvek ima ljudi koji hoce jos, jos, jos...das prst hoce celu ruku da ti otkinu...ali mislim da ne treba covek da se previse obazire na njih. Svaka cast svima iz Terra Nostra P !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ispada da se velika većina bendova ostavlja za sledeću godinu, a sledeće godine možda svega 2-3 među njima budu ubačena. Ne spada tu samo Manowar, već i Iced Earth, Dream Theater, Queensryche, HammerFall, Grave Digger, Primal Fear, Axel Rudi Pell, Doro, Rhapsody of Fire, Stratovarius, Sonata Arctica, Dragonforce, Falconer, At Vance, Children of Bodom, Saxon, Masterplan, Bloodbound, Astral Doors, W.A.S.P., Virgin Steele, Benedictum, Jon Oliva's Pain, Savage Circus, Angra...

 

Ko će sve pobrojati. Ima tu velikih i skupih bendova, za koje shvatam da se nisu isplatili, ali ima i dosta onih koji su se baš lako mogli uklopiti. Jeste da neke od ovih bendova malo ljudi sluša kod nas, što reče Elderane Axel Rudi Pell ne znači ništa u Srbiji, ali pitanje je koliko je ljudi uopšte čulo za mnoge od bendova koji će nastupiti na Castle Festu, pa su ipak tu.

 

 

brale, dosadan si kao prolivusa najgora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pustite covjeka, on je medju prvim kupio kartu, i iskreno, cijenimo podrsku! Ima covjek pravo na svoje misljenje. Ja smatram da malo grijesi, jer fest mora biti izrazito mjesovit, bez diskriminacije zanrova. Treba nam podrska i jedinstvo svih metalaca da se ova ideja odrazava godinama poslije. Mozda dodjemo na nivo nekih festova, pa vidite bukvalno sve sto valja jedne godine, pa onda opet i sve tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, pustite covjeka, on je medju prvim kupio kartu, i iskreno, cijenimo podrsku! Ima covjek pravo na svoje misljenje. Ja smatram da malo grijesi, jer fest mora biti izrazito mjesovit, bez diskriminacije zanrova. Treba nam podrska i jedinstvo svih metalaca da se ova ideja odrazava godinama poslije. Mozda dodjemo na nivo nekih festova, pa vidite bukvalno sve sto valja jedne godine, pa onda opet i sve tako...

 

E ma ne smejem se ja coveku, ja to ne radim, vec sta je azal rekao! Samo da se razumemo! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ispada da se velika većina bendova ostavlja za sledeću godinu, a sledeće godine možda svega 2-3 među njima budu ubačena. Ne spada tu samo Manowar, već i Iced Earth, Dream Theater, Queensryche, HammerFall, Grave Digger, Primal Fear, Axel Rudi Pell, Doro, Rhapsody of Fire, Stratovarius, Sonata Arctica, Dragonforce, Falconer, At Vance, Children of Bodom, Saxon, Masterplan, Bloodbound, Astral Doors, W.A.S.P., Virgin Steele, Benedictum, Jon Oliva's Pain, Savage Circus, Angra...

 

kad bi svi ovi bendovi bili na jednom festu, ljudi bi zaspali od dosade posle dva sata. cast izuzecima, al nisu u vecini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima svega . Licno sam prezadovoljan izborom bendova , a verujem da bih se smorio da je samo heavy/power/prog ... Jedino nedostaje malo black-a , ali to nadoknadite sledece godine . Ako vap ipak nedostaje ideja : alkonist , summoning ( niko jos nije predlozio ? ) , vintersorg , arcturus ( ili mozda vise ne sviraju ? ) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, bice jos neki black pored Cradle Of Filth. Trebao bi jos jedan prog, jedan death, i jos 1TBA, a za taj TBA opcije su siroke. Za sve ocekujemo potvrde do srijede, ali ne mora da znaci. To je sve od nas za ovu godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja ni rekao da svi ovi bendovi treba da nastupe, već da je još koji od njih mogao da upadne. I slažem se da festival treba da bude raznovrsan. Problem je u tome što smo se na temi Predložite bendove polomili tražeći mnoge heavy, power i progressive metal bendove, a sad treba da se zadovoljimo time što dolaze Secret Sphere i Manticora, koje niko nije tražio. Jeste, Judas Priet, Avantasia i Helloween su velika imena, ali su oni objavljeni na samom početku i normalno je da su posle toga očekivanja porasla. Mislim, ako su na Wacken-u headlineri Iron Maiden i Avantasia, a kod nas Judas Priest i Avantasia, normalno je da se u glavi mnogima javi asocijacija kako bi ovo mogao da bude srpski Wacken.

 

Što se raznovrsnosti tiče, ona nije u potpunosti ispoštovana, jer nekih pravaca gotovo i da nema. Gothic metal recimo uopšte nije zastupljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozio bih se sa jednim delom posta od Princa, mnogi od nas su ochekivali vishe power/heavy metal bendova al dobro shta sad... ja sam zadovoljan i ovako ali i pomalo razocharan, a u svakom sluchaju koga to uopshte interesuje.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

69 Eyes su potvrdjeni.. mada su vise gothic rock nego gothic metal.

 

problem je sto nemamo dovoljno publike za gothic metal u odnosu na cenu benda.

 

Moonspell je dobro prosao na Exitu, ali zato ne tako slavno na solo koncertu u SKCu (a nije ni Type O Negative)... Sentenced su se raspali...

 

Tiamat je npr. pravi gothic metal bend, ali se bojim da su oni preskupi, a potraznja za njih je ovde jako mala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije bas sve ni daleko od srpskog Wackena. Sva ekskluziva Wackena je ovdje, Avantasia, At The Gates i Carcass. Power/Heavy metala ima, i Lordi su tu, oni su ipak nekakv heavy. Avantasia i Helloween zajedno vrijede covjeku koji zna sta je to kao nekom death metalcu 10 manjih bendova, i tu problem ne vidim. Evergrey, Adagio, Expedition Delta i jos jedan prezajeban prog koji bi trebao uletjeti su isto iz te price, a Manticora, Secret Sphere, Tyr, Brutal Truth..., to su sve mali bendovi koji samo popunjavaju program... Nekome znace, ali, generalno, nebitni su za cijelu fest pricu. Bitno je da svaki dan ima po 5 bendova koji su za svoj zanr/podzanr pojmovi, a potrefilo se da heavy i power imaju samu srz svog postojanja na festu, a to su Judasi i Helloween. Ja najvise volim tu muziku, pa licno, toliko cekam Avantasiju, da to nije normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja ni rekao da svi ovi bendovi treba da nastupe, već da je još koji od njih mogao da upadne. I slažem se da festival treba da bude raznovrsan. Problem je u tome što smo se na temi Predložite bendove polomili tražeći mnoge heavy, power i progressive metal bendove, a sad treba da se zadovoljimo time što dolaze Secret Sphere i Manticora, koje niko nije tražio. Jeste, Judas Priet, Avantasia i Helloween su velika imena, ali su oni objavljeni na samom početku i normalno je da su posle toga očekivanja porasla. Mislim, ako su na Wacken-u headlineri Iron Maiden i Avantasia, a kod nas Judas Priest i Avantasia, normalno je da se u glavi mnogima javi asocijacija kako bi ovo mogao da bude srpski Wacken.

 

Što se raznovrsnosti tiče, ona nije u potpunosti ispoštovana, jer nekih pravaca gotovo i da nema. Gothic metal recimo uopšte nije zastupljen.

 

 

Chovo... a kolko ti godina imash???

 

Dal ti mislish da ta tema postoji da TerraNostra dovede SAMO te bedove koje likovi kao ti predlazhu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...