Jump to content

2008.07.01-05. Fest: * Smederevska Tvrdjava * Castle Fest


Elderane

Recommended Posts

.problem je mo\da sto ljudi ne znaki nista o tome pa onda pocinju da pricaju a oni mlate glavama i i narkomani i ovo i ono..

Da...

 

 

EDIT:Nista,sad sam video...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da...

 

 

EDIT:Nista,sad sam video...

 

 

 

 

jesam iz pg.a nisam ja bio na legacy ,a a znaci ti si bio sa klidhzom i ostalima.znam ja tu ekipu.jesi vidio medju njima jednu djevojku crne kose bas duge,mala je

 

svi u tolmin na metal camp! :)

 

 

pa ni to nije losa ideja,to je isto balkan:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao jao jao... "pu pu pozeri, picke raspale, nisu kupili karte..." :udri:

Ma da se nosite svi u sto picke materine! Meni kao nije zao sto nisam mogla na oba dana na Legacy?? Nisam imala kesa! Kapirate li vi, nema se para!! Ali sam zato na jedvite jade skupila za dve jednodnevne za mene i burazera, kupila sam karte 4 dana pred Legacy!! I otisla sam! I provela se bogovski jer sam tako htela! A onda dodjem ovde i vidim kako se zalite na hleb sendvica, na cenu vode (sta ste ocekivali, 'leba vam??), na preglasan zvuk, sto nema stolica da odmorite stare kosti ili kanti za djubre! Izem ti takve ljude koji se zale na krastavac u sendvicu a pljuju na pozere jer ne kupuju karte!

I skupila bih i za Slejer da nisu otkazali! I kupila bih 3 kompleta karata za Castle, da nisu otkazali! Mislim, 2 kompleta, jednu sam vec uzela!

A sad pljujte po metalcicima, sto ne prodaju kompove, lance i katance, crne majice i slicno, vazno da ste vi isli na Legacy i da vam nije odgovarao sendvic!! :udri:

Ne bi bilo bolje ni za Castle! Toliko o vasoj podrsci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako li sam samo ovo predosecao..mada bolje i ovo zamislite blamazhe da se proda samo 1000 karata kao za kestl,ja sam ovih dana razmisljao shta da prodam(da bih qpio kartu za 5 dana) jer iako je bilo malo mase na legacy-ju festival je bio dojaja,a i sam dozivljaj videti sve te bendove u srbiji..nismo mi zasluzhili ovakav fest i sve ove zvezde,a i da je festa bilo doslo bi mozhda 3000-4000 ljudi,a prodavalo se 12 000 karata..nadam se da ce se sledece godine odrzhati samo jedan fest koji bi trajao 2-3 dana,i da naravno nije u toku skolske godine pa da vidimo koliko bi ljudi doslo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja veceras odo' na Nika Kejva i zabole me...

Ne zelim uopste da se nerviram zbog ovoga, samo mi skracuje zivot...

 

Sad mi pade na pamet koncert "Rebelde" u Areni... :) ...osecam da ce vise ljudi da bude tu nego na Judasima... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I provela se bogovski jer sam tako htela! A onda dodjem ovde i vidim kako se zalite na hleb sendvica, na cenu vode (sta ste ocekivali, 'leba vam??), na preglasan zvuk, sto nema stolica da odmorite stare kosti ili kanti za djubre! Izem ti takve ljude koji se zale na krastavac u sendvicu a pljuju na pozere jer ne kupuju karte!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fausuts:to je komentar za temi o Legacy-u,ne za Castle :D

 

 

jesam iz pg.a nisam ja bio na legacy ,a a znaci ti si bio sa klidhzom i ostalima.znam ja tu ekipu.jesi vidio medju njima jednu djevojku crne kose bas duge,mala je

Da,zapamtio sam Milosa,ostale sam zaboravio :)

 

Inace,secam se te devojke (mislim da je bila tu sa nekim likom iz PG).

OK je mala :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,zapamtio sam Milosa,ostale sam zaboravio :)

 

Inace,secam se te devojke (mislim da je bila tu sa nekim likom iz PG).

OK je mala :da:

 

 

milos je car! a ta mala tamara je moja dobra drugarica :bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah...

Bolje svi u Bugarsku na more (i onaj fest) :):rockdevil:

 

Uporedi cene u Sloveniji i u Bugarskoj... :mhihi:

Cena nije bila velika ako rachunamo sve one bendove koji bi nastupili na Castle festu... Ja sam htela da dodjem, ali bash onda mi je ispitni rok i nikako nisam mogla da planiram tako neshto. Jbg, ovome se nisam nadala... Ja znam da nash narod nije bogat, ali da smo toliko bez para... Tuga jedna... Bash mi je zao... Ali ne mogu da okrivim nikoga- ni organizatore ni publiku (jbg, cena ulaznica moze da bude mala, ali ne moze da bude smeshna, a to shto smo mi hronichno bez para- i za to chesto nismo krivi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao me kolega pre nekih 3 meseca jel idemo na Brutal Assault u Ceskoj,ja reko ma nema sanse,bice taj Castle u Srbiji,taman u ono vreme kad su pocela najveca imena da se objavljuju.Reko pa to mi bolje od Brutal Assaulta.On mi rece: Pa jebote,jesi ti normalan,pa nema sanse da to usme u Srbiji!! Pre par dana saznah da je bio potpuno u pravu,sad cu da se ipak dogovorim za Brutal Assault.Ima tamo Carcassa i svega za utehu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lazo, stari moj, mislis da bi komentari posle Castle bili iole drugaciji??

Pa ne znam...

Al' mozda ne bi kenjali za sendvice i vodu (pretpostvaljam da i toga ima na toj tvrdjavi) :meshuggah::pivopije:

 

 

 

milos je car! a ta mala tamara je moja dobra drugarica :bigblue:

Pozdravi ih :pivopije:

NJu pogotovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je iskomentarisao kako, ako ne bude priesta, da ce da napravi sranje i nekome jebe majku etc.

JUDAS PRIEST se prakticno ne moze otkazati. sto ce reci, oni sviraju, pa makar dole bilo 300 ljudi. nema frke KASSA, nema potrebe da toliko pljujes i pretis, a i nije zdravo. plus, ne dopada mi se tvoj nick. podseca me na jednog politicara kojem bih ja nesto malo objasnio...

afekt je cudo...

ako nista drugo, svi ste opskrbljeni tacnim informacijama. dakle, to je ono sto se dogadjalo, sve kako je apocalypsetb opisao.

sta je, tu je. a posledice ce da se osete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena nije bila velika ako rachunamo sve one bendove koji bi nastupili na Castle festu... Ja sam htela da dodjem, ali bash onda mi je ispitni rok i nikako nisam mogla da planiram tako neshto. Jbg, ovome se nisam nadala... Ja znam da nash narod nije bogat, ali da smo toliko bez para... Tuga jedna... Bash mi je zao... Ali ne mogu da okrivim nikoga- ni organizatore ni publiku (jbg, cena ulaznica moze da bude mala, ali ne moze da bude smeshna, a to shto smo mi hronichno bez para- i za to chesto nismo krivi).

 

 

 

karta za 5 dana uopste nije bila skupa ali kad nema nema....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danima razmisljam da je sve u startu bilo pogresno. Tek smo poceli da dobijamo koncerte, ljudi jos nisu stekli naviku da dolaze, osim mali broj njih. Treba sacekati jos koju godinu da se neki krugovi obrnu, da se ljudi naviknu. Ne bi pomoglo ni da smo najavili 2 dana sa manje hedlajnera, opet bi sve to bilo jadno, nije festival vrhunska produkcija i skupa oprema, vec ljudi, to je sve jasno kad se vidi jedna slika sa Wackena.

 

@Cotoha

 

Nismo mi zajebali Frubija, niti nam je to na pameti bilo. U vrijeme Legacy-ja jos smo vjerovali da cemo prebaciti fest u Beograd i skratiti ga na 3 dana. Istog datuma, 30. Maja, javili su nam da je za Slayer prodato 217 karata, a i tad smo bili u fazonu zajebancije da smo prodali vise od Slayer-a. Ta logika da je ovdje neko nekog zajebao, ne prolazi. Po toj logici, Frubi i Talent Box su nas zajebali sto su objavili Legacy, pa Slayer. Gdje to ima? Imaju pravo da rade svoj posao, i oni i mi. Kao sto sam vec pisao, bio sam na Legacy-ju oba dana, slusao svaki bend, podrzao, i grozio se kolicinom ljudi. Jebi ga, najiskrenije sam vjerovao da mogu solidno proci i Slayer i Castle i Legacy, sa gubicima, ali najiskrenije, zaradu nismo ocekivali, ni slucajno. Vec smo napravili zaledje, kome da platimo odlozeno, kome kompenzacijom, digli kredit... Nije da nismo imali podlogu. Ali, dzaba, kad je prodaja karata sve napravila nevaznim.

 

@ Lak Muskarac i ostali slicnog razmisljanja

 

Naravno da smo imali brdo gresaka. Prvo sa sajtom koji je konstantno hakovan. Drugo sa losom procjenom. Ali, sve to zajedno nije ni blizu dovoljno da dovede do ovako katastrofalne prodaje. Sto se reklame tice, da smo izgurali dalje, vidjeli biste Castle Fest i na RTS i Pinku, na bilbordima i raznoraznim sranjima. Ali, shvatite da niko, osim visoko sponzorisanih dogadjaja ne moze da priusti sebi vise od 15 dana jake reklame. Shvatite da je jedan Joe Cocker prodao 5000 karata bez reklame ikakve! A onda sa reklamom jos 5000.

Za Castle Festival lijepljene su 2 ture plakata, i postojalo je 40 bilborda po Beogradu. Radjene su svirke za zagrijavanje, u Blicu, Press-u, i 24 sata, imali smo ukupno 10-15 tekstova, a na internetu smo visili 24 sata dnevno, odgovarali na sva moguca pitanja. To nije toliko malo, koliko se cini, cak je i vise nego za vecinu koncerata. Kazem vam, Kamelot je 30 dana pred ovogodisnji koncert prodao vise karata nego cijeli Castle Festival.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko je iskomentarisao kako, ako ne bude priesta, da ce da napravi sranje i nekome jebe majku etc.

Azal je rek'o zajebi Priest-e,on je kriv :lol: :lol: :lol:

Zajebancija :meshuggah::pivopije:

 

 

 

Nego,ponovo post od Razbijaca,posto i dalje ne moze da postuje :)

Pa me je zamolio da postujem umesto njega.

Here we go...

 

 

-----------------------------------

Mene je strašno žao što je ovo otkazato, nemate pojam koliki i koliko sad palim cigareta, jednu za drugom...i več ćetri kafe sam od jutro slistio, i ocem da kufam i petu,prso sam braćo i sestre metalci,prso...ali pribjebavao sam se ovoga, zaista...

No,moram reknuti svoje,čitajući postove,decama koji pljuju i ovi ostali da nema metalaca seru. Upravu je moj drug LazaGNR kad kaže narod nema para...oćete primere od čika Pece?Idemo redom...posle slobodno reknite ako nisam upravu,jer ionako nemerem da vas sasecam jer imam zabranu pisanja jos nedelju dana.

 

Prvo i osnovno (bez škole), metalaca u srbiji ima, ja spadam u stariju gardu, i za svog života nagledo sam se gro koncerata, ali pogledajte ovu situaciju u nas, skoro svake nedelje, dolazi neki poznati kurobecan, neki underground ili mejstrit metal bend, odakle sve to pokriti? Karta, koliko je...mislim,svaćam ja sve organizatore, da kroz kartu moraju pokriti troškove, zakup karte, honorar benda, ali mark knopfler, pa oni back to forever, slayer, legasi, castle, police, cypress hill...odakle,,? vise od pola metalaca moje generacije i onih 81-82 godiste se okrece poslovima, porodicima, sta sutra, ko razmislja od njih o hellowynu? salvation pejnu i ostalima?Realno, ovde u glavnom dečurlija pljuje,a i sta ta dečurlija ne razmišlja da im mame i tate daju pare, iz djepa, i boli ih kurac, koji to klinac od 16-17 godina, koji ne radi nista korisno u životu,osim da vidi neki bend ima problema?ne plaća on vodu,neplaća on struju, ne kupuje sam knjige za školu, i za ekskurzije mu daju mama i tata, kao i djeparac za izlazak u grad.

 

Drugo, ja sam svetski čovek, to govorim jer idem na koncerte od baje malog knindze preko tehno hapeninga do metal svirki i egzita..tako da sve znam. Nije samo stvar u pucanju metal koncertova...gledajte, subota, moj drug, bijo je u bg-u na nekoj malboro zurci, karta-300 dinara, organizator, očekivao posetu id 2-3000 ljudi, bilo oko 500 glava. Beksipiriense, petak na dan legasija, ja bijo na legasiju tri moja pajsera koja su na legasi sutra dan isli sa mene, bili na bekspirijensu, karta 800 dinara, ljudi, bilo stotinjak budala, do nekih pola dva,oni otisli kuci...smorili se, dobro smorili

se prvenstveno jer su ih 4-5 pički koje su startovali oterale u kurac.ali opet, vidite o čemu pričam, sve je prazno. evo, sad za koji dan idem u tehnohemiju na baju malog knindz,tu neće biti više od 50 ljudi,a znate kako se prodaju karte?zovete budalu preko telefona, da vam obezbedi tamo...uzas...

Preterano se sve desilo,ispalo da je svaki organizator minira drugog...koliko karata ide za polis,knopfera i ono sa kerberom ako nije otkazano, sumnjam da je sve zajedno pordato i pet hiljada karata,secite mi dlake iz čmara, ako je tako. poslednji veliki koncert u srbiji, bio je i biće rolling stonesi, i jebi ga.

 

Ovom dećku što se predstavlja kao dragonheart, svaka mu dala što on ide na sve koncerte,ali uporedite prosećnu platu srbina i crnogorca, jednom crnogorcu,ovde je jeftinije nego tamo, ista stvar na eksitu, koliko englezi se raduju kako je ovde jeftino,dok mi kuburimo. I ovaj mali sto ima nekog ratnika na afataru,sto sere kako svi imaju za cigare a nemaju za koncerte, sta, 100 dinara za davidoff dam 3 put u toku nedelje, i sad, sta...ja dajem za koncerte,ali kad mi trebaju patike, farmerice, benzin za kola ili da odem na more da se odmorim od posla,ja cu pre za to dati nego za koncert...nije kod nas takva situacija i u svetu je...pogledajte koliko u nemaćkoj ima koncerata i po koliko se gradova održavaju i ondak rezimirajte situaciju destruksh-300-500 ljudi po svirci, dream theater-1000, sodom-300-400, holy

mojsiz-100-200...i to je to,a kod nas samo beograd-novi sad...

Primer, 1990 koncert priesta u jugi, koliko je ljudi bilo 1500, sta vam to govori? I u to vreme situacija u nas nije bila bolja...i ovaj sto sere, metalci samo znaju za maidene,metallica,itd...ćutite,dobro je da i za to znaju,...90% mentola ni ne zna za heathen, sacred reich, ratt, winger, vain, massacre, angel witch, grinder...

 

 

SRBIJA JE MALA ZEMLJA, NEMAMO STANDARD KOJI KURAC PLJUJEMO PO JEDNI DRUGIMA...MOMCIMA IZ LEGASIJA I TERRA NOSTRE,RISPEKT ZA SVE ŠTO SU DO SADA URADILI,SVAKA ČAST I SVAKA IM DALA, NA ULOZENOM TRUDU,NOVCIMA, I ONOM STO SU U NEPOVRAT IZGUBILI, I NESTO MOZDA I DOBILI, OSTAĆE NE PREŽALJENI I NE ZABORAVLJENI. BILI STE ISKRENI DO KRAJA, I ZATO VAS POŠTUJEM DO KRAJA, BEZ OBZIRA ŠTO JE U LEGASIJU ONAJ ELDOMAR...(R.I.P)

VIDIMO SE NEKAD NEGDE...I OSIM ŠTO MI JE ŽAO ŠTO NEĆE BITI FESTA, ŽAO MI JE ŠTO ĆU ZA TAJ METAL HAPPENING OSTATI SUVA KURCA, A EKZIT NEMEREM KOMENTARISATI JER TAMO MORAM SA RIBOM, PA ĆU I TAMO OSTATI SUVA KURCA, JER NJU NE RAČUNAM KAO FFRESH ZGODITAK.

 

 

 

PETAR VRANJEŠIĆ - RAZBIJAČ

1980-?-kuj će ga znati,al se zna da će na sarani biti više pičetine no alkoholika i narkomana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bitna je zelja da se ode. ako 8 meseci imas informaciju da se nesto dogadja, sto bi ti bilo ispunjenje sna, 70 evra i nije neka para, kad pogledas. pa makar u makedoniji ziveo...

sa druge strane, nebitno je sta je uzrok, niti ima smisla nekoga optuzivati. prosto, ljudi se motivisu na kupovinu na razne nacine. kupovina je ovaj put izostala, i to je to. sustina je da je situacija ovakva kakva je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...