Jump to content

Parfemi


Zagrivuk

Recommended Posts

Potrebna pomoc.

 

Trazim "eau de toilette"

marka nije vazna

 

miris treba da se uklapa u sledeci opis

- gorak

- malo tezak ali svez

- sa orijentalnom notom (nesto tipa sandal eventualno moshus)

- nikako vanila i blossom fazoni

- ili sa teskom notom ruze

 

... well ako neko zna sta ovako ili slicno mirishe molim neka kaze pa cu vec iskopati negde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna pomoc.

 

Trazim "eau de toilette"

marka nije vazna

 

miris treba da se uklapa u sledeci opis

- gorak

- malo tezak ali svez

- sa orijentalnom notom (nesto tipa sandal eventualno moshus)

- nikako vanila i blossom fazoni

- ili sa teskom notom ruze

 

... well ako neko zna sta ovako ili slicno mirishe molim neka kaze pa cu vec iskopati negde....

 

Оно што ми је на пало на памет је Givenchy - Oblique Rewind. Мало старији унисекс парфемчић. Сад сам изгуглала састојке и видим да има јасмина у срцу, али сећам се да мени уопште није мирисао цветно. Неко лудило вишње, пистаћа, бергамота... са пуно смола и сандаловине у бази. Па, ако налетиш негде, а ти оњуши... Или се распитај по парфимеријама да ти препоруче нешто слично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оно што ми је на пало на памет је Givenchy - Oblique Rewind. Мало старији унисекс парфемчић. Сад сам изгуглала састојке и видим да има јасмина у срцу, али сећам се да мени уопште није мирисао цветно. Неко лудило вишње, пистаћа, бергамота... са пуно смола и сандаловине у бази. Па, ако налетиш негде, а ти оњуши... Или се распитај по парфимеријама да ти препоруче нешто слично.

Hvala :D

U ponedeljak krecem u potragu za tim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад ми рече колега да у парфимеријама тврде да се више не производи. :mrtav:

 

Хм. Ја сам прошле године налетела на овај парфем - додуше, неким алтернативним путервима - и баш га дуго њушила, хтела да га купим. Онда стварно не разумем како се то не производи... А опет, некако ми чудно да су просто решили да га не набављају. Мада, није баш неки комерцијалан парфем, тако да је веома могуће да није било велико интересовање... Ко ће зо знати! :( Идеално би било да потражиш код оних добављача парфимерија, ако познајеш неког.

 

Или одеш у неку парфимерију где продавачице знају шта продају, па питаш да ти препоруче сличан. У парфимерији у Делта ситију, на првом спрату, ради једна врло љупка смеђа девојка која је права мала парфемска енциклопедија. Ипак, не саветујем да тамо и купиш парфем, јер су солидно скупљи од просечне парфимерије. Питај је лепо за препоруку, тражи да ти напрска на оне картончиће, па кад се одлучиш - трк у неку приступачнију парфимеријицу. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чекајте, људи... :haha:

 

Јесте ви озбиљни?

 

Имам тај парфем и... не, никада нисам осетила да тако мирише. :redface::haha:

 

Мене заправо подсећа на мешавину Dior-ових парфема "Dune" и "Diorella" уз мрвицу више цитруса...

 

Јој, како сте преверзни! :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, наравно - развоји парфема на кожи умеју бити тако брутално индивидуални. Сви моји парфеми потпуно, али ПОТПУНО другачије миришу на мојој сестри - оно што на мени мирише цитрусно, на њој је дрвенасто и сл. Потпуно лудило, заиста, али... јој, како ме насмејасте са овом димензијом парфема као што је Prada. Мени он мирише чак помало невино, искричаво.. хихи. :redface:

 

Додуше, сећам се да ми је Agent Provocateur - Maitresse мирисао баш некако сексуално. А није ми се свидео... Хм.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух! 'Ајде да пробам да објасним...

 

Јеси некада била у прилици да се нађеш поред свеже исечених пањева? Или си присуствовала цепању дрва за огрев? Ако јеси, онда ти је вероватно познат онај специфичан мирис који се осећа у непосредној близини. Рецимо да је то нека (танка, најтања...) линија која се провлачи корз већину дрвенастих акорда у парфемима. Наравно, није исти дрвенасти мирис у парфему који потиче од ветивера и онај који потиче од брезе, на пример.

 

Е, управо услед разноликости састојака овај мирис са почетка приче може да садржи (у већој или мањој мери) и мирис смоле, земље, корења, дима, коже... ма, триста чуда. Али, отприлике је то та олфактивна група. Јел' стичеш неку представу? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух! 'Ајде да пробам да објасним...

 

Јеси некада била у прилици да се нађеш поред свеже исечених пањева? Или си присуствовала цепању дрва за огрев? Ако јеси, онда ти је вероватно познат онај специфичан мирис који се осећа у непосредној близини. Рецимо да је то нека (танка, најтања...) линија која се провлачи корз већину дрвенастих акорда у парфемима. Наравно, није исти дрвенасти мирис у парфему који потиче од ветивера и онај који потиче од брезе, на пример.

 

Е, управо услед разноликости састојака овај мирис са почетка приче може да садржи (у већој или мањој мери) и мирис смоле, земље, корења, дима, коже... ма, триста чуда. Али, отприлике је то та олфактивна група. Јел' стичеш неку представу? ;)

 

Errm, recimo, ali zaista mislim da nikada necu u prolazu pomisliti da neko mirise drvenasto vec prosto na Armani ili DCNY ili bilo sta.

Mislim da te nivoe parfema necu spoznati nikad :haha:, ali svakako, hvala na trudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...