Jump to content

Deadbolt


Recommended Posts

Deadbolt je.... hmmmm... recimo za početak da je Deadbolt gothabilly (mada bi to oni nazvali voodoobilly) sastav iz San Diega. Iza sebe imaju pregršt albuma koje me mrzi da nabrajam. Svako može da skoči do wikipedije i da sam pogleda.

Ajde da kažemo da su im albumi potpuno konceptualni. Dakle, kakav album nosi naslov, to mu je i tematika kroz pjesme. Recimo Voodoo Trucker se bavi američkim kamiondžijama, njihovim životom, dogodovštinama na putovanjima, itd. Vokal je naratorski, a muzika je više kao pratnja, ali da ne bude zabune, fenomenalna pratnja. Fantastično dočarava atmosferu, a pjesme se faktički stapaju jedna u drugu, kako zbog sličnosti tekstova, tako i zbog jednoličnosti zvuka. Jednoličnost muzike može da zvuči kao loša stvar, ali u njihovom slučaju je stvarno savršeno urađena, i zaista se ima osjećaj kao da neko čita neku audio-knjigu obilatu crnim (a često i sasvim običnim) humorom uz koju je dobio i soundtrack. Primjetio sam da se kroz više albuma provlači i jedna zanimljiva ličnost - psiho klovn po imenu Patches.

 

deadbolt1.jpg

 

Likovi, doduše samo vizuelno, furaju stil mračnog Elvisa, iliti kako bi izgledao Travolta da se u Grease-u slušao Deadbolt. Inače, pjevač nosi ime Harley Davidson, u stilu jednog pravog all-american gothabilly izvođača. U svakom slučaju vredno preslušavanja. Ne bih izdavajao niti jedan album, mada mi se čini da se album Hobo Babylon izdvojio sam po sebi, makar sudeći po kritikama koje sam čitao po raznim sajtovima. Meni nije toliko ni bolji, ali svakako ni lošiji od nekih drugih. Ja čitav njihov opus posmatram kao jedan veliki konceptualni album, pa mi se tako i Hobo Babylon uklapa u čitavu priču.

 

Nadam se da će biti i onih koji su već čuli za njih.

Edited by Thule

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Jea, tako oni sebe opisuju... iz zajebancije, naravo.

Zapravo je čitav bend zajebancija u pozitivnom smislu. Surf rok, sajkobili, gotik zezanje,... ludilo dobro.

Deo benda je pravio i neki spin of, pa su se sprdali i snimali muziku za špageti vesterne. Ne znam kako se to zvaše.

 

Tiki Man, Zulu Death Mask, Hobo Babylon, ... skidaj sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...