Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

"Specijalni gost" dodje kao ljepsi izraz za "predgrupu" :bigblue:

A izgleda :da:

Al kažem kako su neki stari metal bendovi toliko pali da budu predgrupa novopečenima :no: A što se tiče muzike P.Losta i Nightwisha mislim da nemaju sličnosti,ni u svirci,ni u tematici.Al dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,PL su unikat a Nightwish-eva je na stotine (spomenimo samo:Lacuna Coil,Tristania,After Forever,Within Temptation...Teski nedostatak originalnosti.).

Svaki novi album Paradise Lost-a nam donosi nesto novo i jedinstveno,zato i jesu dobri,traju i ostaju u granicama kultnog benda a van domasaja mainstreama.

Onaj ko ih prati godinama kao ja(Tj.od samog pocetka)znace sta govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih te samo malo ispravio - Lacuna Coil ima vise dodirnih tacaka sa PL nego sa Nightwish

Tristania je u pocetku (prva dva albuma) bila mesavina Therion, Samael i PL

za druga dva benda nemam primedbi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebote koje je sranje onaj symbol of life.

da nema onih bonus pesama bio bi mi to mozda najgori album ikad.

 

btw, zna li mozda ko o kome/cemu se radi u tekstu za xavier? :ph34r:

 

 

''Xavier'' je obrada pesme Dead Can dance sa albuma ''Within the realm of a dying sun''; u pitanju je metaforican prikaz besmislenosti postojanja i emocija kroz pricu o Xavieru koji je razocaran i porazen; bar tako pise na DCD forumu, a odgovor je dala licno Lisa Gerrard.

 

Symbol of Life daleko od toga da je sranje; predstavlja logican izlaz iz Depeche Mode-wannabe faze ka Paradise Lost albumu i vracanju na stare staze sa novim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina.Gothic, Shades, Icon, Draconian i One sec :da:

 

To je to.

 

Ja bih dodao jos neke, mada je to vec do mene...

 

Neko ko nije upucen bi na osnovu poslednjih par strana stekao utisak da je, sem Draconiana, sve inferiorno u odnosu na novi album. A to, jednostavno, nije tacno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skoro da je boli icon od draconiana.U stvari,tesko je reci.Icon ima bolje stvari ali draconian je kao cjelina...brrr.Ne bi trebalo stavljati u isti rang ,,one second,, sa ova dva remek-djela.Tri dobre stvari ne cine jedan album.Jedva cekam da nabavim ovaj novi,prethodni je nagovjestavao bolje dane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji album je stvarno odličan!Što ga više slušam sve mi se više sviđa.I uopšte nije komercijalan,za razliku od predhodnog,već slobodno mogu reći da se vraćaju na Draconian Times period,na oduševljenje svih nas :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...