Jump to content

Kypck


Routasydän

Recommended Posts

Mogu ja, cim uhvatim malo vremena dobijate sve prevode. Inace "Demon" je tako jaka pesma. Nju je Ljermontov mnogo puta prepravljao, popravljao i to je po mnogima njegova najbolja pesma. Inace tako depresivna, tuzna pesma, posle ovoga Sentenced mi nekako dodje previse veseo bend, a "Ne prosti" je tako samokriticna pesma, depresivna ... "ne oprosti mi Boze, ja ne verujem, zasluzio sam breme svoje, ne oprosti mi Boze, ja ne verujem i za oprostenje ne molim...." :(

 

Sinoc sam celo vece slusao album i bio sam posle skenjan i u qrcu kao da mi je neko pobio familiju :(

 

Ako ti treba pomoc oko prevoda-kazi :D

Ne razumem samo zasto si se tako osetio posle slusanja-meni su neverovatni,podignu mi adrenalain osetim se tako divno,mocno...e otprilike ovako:

 

Ne znam,ovo je definitivno neponovljiv album.Ja ruski jezik obozavam,pesme na ruskom su mi daleko lepse za slusanje od onih na engleskom(temnozor mi je genijalan bend),imaju neki smek,taj ruski naglasak mi podize adrenalin,zlo u pravom smislu te reci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj hvala Ivy :pivopije: (isprazni inbox) :pivopije:

 

Pa par pesama koje su mi omiljene na albumu su bas ono, teske, mracne, kao na primer "Ne prosti" ili "Demon" koju obozavam.

 

A muzika na ruskom je definitivno nesto osvezavajuce, novo, a pogotovo sto stvari rade Finci, znaci provereno dobra stvar ;)

 

I Ivy, jesam li ti rekao da imas, uz Siegala, najbolji signature na YUM ;)

 

:pivopije::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaaaaa!!! Te dve stvari su fenomenalne!!! Keva mi se slognula kad sam pre neko jutro u 7h "pevusila" Ne prosti :D

 

P.S. Inbox ispraznjen :D i hvala za potpis ;)

 

Meni keva pre neki dan upala u sobu, prolazila hodnikom u cula plac, jecaje i mislila da ja placem a ono u stvari picio "Demon" a isto sa caletom pre neki dan u kolima ja odvrnuo "NE prosti" i ono cuje se repetiranje pistolja, a matori me gleda i kao "jesi li ti normalan, sta ti je ovo" :D

 

A jel ti volis Ljermontova?

 

A tvoj potpis ja obozavam :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u autu stalno vrti ona pesma sa linka,odvalim je do kraja,stanem na semaforu a ljudi me malo cudno gledaju.

Sve mi se cini da cu da narezem ceo album...

 

Inace,poceo sam da skidam pesme na gitari,a i uhodavam se sa Ruskim jezikom :rockdevil:

Edited by Steven Seagal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se u autu stalno vrti ona pesma sa linka,odvalim je do kraja,stanem na semaforu a ljudi me malo cudno gledaju.

Sve mi se cini da cu da narezem ceo album...

 

Inace,poceo sam da skidam pesme na gitari,a i uhodavam se sa Ruskim jezikom :rockdevil:

 

 

Koji je ovo stim? Meni deluje kao da je nizi od "D"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni keva pre neki dan upala u sobu, prolazila hodnikom u cula plac, jecaje i mislila da ja placem a ono u stvari picio "Demon" a isto sa caletom pre neki dan u kolima ja odvrnuo "NE prosti" i ono cuje se repetiranje pistolja, a matori me gleda i kao "jesi li ti normalan, sta ti je ovo" :D

 

A jel ti volis Ljermontova?

 

A tvoj potpis ja obozavam :opusteno:

 

Ljermontov = :wub:

Jedno vreme sam Smrt pesnika znala napamet! Ali to ovde nije tema tako da bolje da ne spamujem :D

(u jebote sto sam ja nesto fina u zadnje vreme!!!) :)

Edited by Poison Ivy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u prvom srednje zbog Ljermontova zahvaljujuci jednom odgovoru dobio 5 za polugodiste (procitao sam Geroy nasego vremeni na ruskom)

 

A "Demon" mi je tako tuzna i melankolicna pesma, bas sam se ono ... pronasao

 

Slihtaro!!! :P

E mogao bi da skines nesto od njih pa da cujem kako to zvuci u tvom izvodjenju.

 

Meni je sad u glavi Rozhdestvo v Murmanske

Bolest.Toliko jednolicno a toliko dobro.Obicno su jednolicni albumi sranje,ovo je susta suprotnost.

 

E ta stvar me malo ubija u pojam...

Edited by Poison Ivy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slihtaro!!! :P

E mogao bi da skines nesto od njih pa da cujem kako to zvuci u tvom izvodjenju.

 

 

 

E ta stvar me malo ubija u pojam...

 

Jeste pa da me posle tvoji ljubomorni momci i simopatizeri jure po Zemunu da me ubiju jer im dragoj svira bolji frajer nego sto su oni :P

 

xaxaxaxa, salim se, naravno da cu da skinem pa da cujes, a sviracu ti i ovo iz tvog signaturea ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslusah album. i ne nalazim da je preterano interesantan. Ne Prosti i Demon su ok pesme, ostatak mi je nekako prazan. ne cak ni hladan, kao sto neko rece. prosto bez bilo kakvih emocija. vokal mi na trenutke zvuci presmesno, ne zbog ruskog jezika vec zbog stila pevanja, i ostavlja utisak goleme disharmonije sa muzikom. a ni sama muzika sa druge strane nije narocito svetla tacka. tece i tece, i umesto da ta jednolicnost zvuka probudi kod slusaoca jak intezitet osecaja beznadeznosti, sve sto ona budi jeste puka dosada. verujem da je razlog tome upravo onaj nedostatak emocija koji su iznedrili besomucna repeticija i monotonost gitarskih rifova. kad sam kod njih, zanimljivo je da su me pojedini momenti, prevashodno pozadinski, priguseni zvuk gitare, neodoljivo podsetili na ranije radove Morgion-a. ali takvih delova je izuzetno malo. i zaista ne vidim po cemu se to ovaj bend izdvaja iz konglomerata ispodprosecnih bendova, osim po tome sto je jedan od retkih koji peva na ruskom, i mozda jedini koji je uz to iz Finske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je tebi smoran,ne znam na sta volis da ciljas u ovoj vrsti muzike,meni je jednostavno savrsen album

 

 

I meni je extra, mada nisam neki ljubitelj doom metala ovo mi je super. Ima par pesama koje mi se nesto ne svidjaju, ali vecina je ok, a dve navedene odlicne. Za onoga ko ne zna ruski jezik mozda je album dosadan jer nista ne razume, za mene su tekstovi savrsenstvo, emocija je dosta jaka i izrazena, slovenski jezici kao da su predodredjeni za opisivanje tuge, melankolije, sto ovome albumu dodaje jos jednu notu. Neki delovi tekstova podsecaju me na rane radove Dostojevskog, surovi realizam, tuga, beznadje .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od doom-a volim My Dying Bride,kad god idem negde na malo duzi put narezem ih i slusam,totalno me opuste,evo ovo je stvarno novitet,inovacija i polako se uloge menjaju.Mogu eventualno da slusam Mourning Beloveth,ali oni su prilicno teski za varenje jer im je malo izmesan zanr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...