Jump to content

Fudbalska mafija


Zagrivuk

Recommended Posts

"Šef bivšeg Biroa za komunikacije u vladi Zorana Đinđića Vladimir Popović, u intervjuu sarajevskom nedeljniku “Slobodna Bosna” rekao je da je hapšenje nekadašnjeg fudbalera i bivšeg funkcionera “Crvene zvezde”, Dragana Džajića direktno povezano sa pokušajem Miroslava Miškovića, vlasnike “Delte” da preuzme ovaj sportski klub.

 

"Mišković je rešio da otme i "Zvezdu" i trebalo mu je kompromitovanje bivšeg rukovodstva, jer je svoje ljude već postavio na čelo "Zvezde". Ako mislite da "Zvezdu" otima jer želi da očuva taj nacionalni simbol ili hoće da pomaže sport, varate se. U pitanju je njegova nezasita glad za zaradom", rekao je Popović i dodao da će Mišković porušiti i raseliti pomoćne terene i napraviti milion kvadratnih metara poslovnog prostora u samom centru grada."Pomnožite sa 1000 evra zarade i eto njegovog motiva", napomenuo je on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MTS MONDO opisuje::::::

 

Terzić: Aca Bulić je nepoželjan u fudbalu

Nedelja, 17. februar 2008. 19:08

 

Na prvom spratu zgrade na Terazijama 35, zastave Srbije, FSS, FIFA i UEFA, 23 novinara, nekoliko službenika Saveza i otvorena telefonska linija sa SAD. Sa druge strane "žice", prvi čovek srpskog fudbala, a opet volonter na dužnosti u FSS - Zvezdan Terzić.

 

Nesvakidašnja konferencija za medije održana je u nedelju u prostorijama Kuće fudbala, koja je prethodnih dana bila pod žestokom paljbom nezadovoljnih struktura u fudbalskoj organizaciji, medija, navijača...

 

Posle hapšenja novoizabranog direktora reprezentativnih selekcija FSS Dragana Džajića, predsednik Zajednice Superligaša Aca Bulić pozvao je Zvezdana Terzića da pod hitno prekine stručno usavršavanje u SAD i vrati se u zemlju.

 

"Prvo, da otkrijem nedoumice oko toga gde se nalazim. U Čikagu sam, u nedelju uveče putujem na Zapadnu obalu, a potom se vraćam u ovaj grad, odakle ću, kako je ranije planirano, 27. feburara doputovati u Beograd. Smatram da se stvorila potpuno nepotrebna medijska hajka na to gde se nalazim. A, čak i da sam u Crnoj gori, Moskvi, Londonu, ne bi bilo velike razlike, jer u ovom trenutku ne bih mogao da promenim ništa i da se nalazim u Beogradu", ponovio je Terzić neke stavove iz saopštenja za javnost, koje je nedavno potpisao.

 

"Nisam zaposlen u FSS, to nije moje radno mesto da bih morao da budem tu svaki dan i, na kraju, imam obavezu da prehranim porodicu. Zato se nalazim na stručnom usavršavanju o kojem sam blagovremeno obavestio sve ljude u Savezu. Podsetiću da sam tu kao volonter".

 

Da li je malo neozbiljan stav da niste neophodni u ovom trenutku u Savezu, iako ste zvanično prvi čovek srpskog fudbala?

 

"Nije neozibljan. Da sam procenio da uz moj boravak u Srbiji situacija može da bude bolja, došao bih prvim letom, potogovu, što ne može meni kao prvom čoveku srpskog fudbala niko da odredi kada ću da se vratim", aludirao je Terzić na ucenu njegovog starog protivnika Ace Bulića.

 

"U Srbiji je pokrenuta istraga povodom dogadjaja koji su se dogodili pre sedam godina. Šta ja tu mogu da popravim? Drugo, što se tiče Bulićevih prozivki, one su počele još 8. decembra prošle godine, kada je rekao da radim za crnogorsku državnu bezbednost, da samo ovo i ono... Ja sam tada reagovao i ponovio ono što sam mu u lice rekao još pre dve godine".

 

Šta to?

 

"Da je njegovo prisustvo loše po imidž cele organizacije. Ali, on je u ovom teškom trenutku očigledno dobio instrukcije da odradi prljave poslove u fudbalu."

 

Od koga?

 

"Nismo mi glupi, živimo u Beogradu. Imamo i mi prijatelje u tim "forumima" gde se pojavljuju komentari upućeni protiv Saveza. Znamo dobro da je to naručeno", izbegao je direktan odgovor Terzić.

 

Terzić: Aca Bulić je nepoželjan u fudbalu

 

"Bulić je namestio utakmicu koja je promenila istoriju"

 

Zbog čega je Bulić nepodoban za fudbal?

 

"Reći ću vam nešto što svi znate, da ne bude posle kako Terzić pljuje i optužuje. Aca Bulić je loš po imidž Saveza zbog toga što je to što jeste, što je ugasio dva prvoligaša i uzeo još dva pod svoju kontrolu samo da bi ostao u fotelji, zbog celog tog posla sa kladionicama, pritiscima, interesima, zbog toga što je javno priznao da je namestio utakmicu koja je direktno odlučila da Obilić postane šampion, a ne Crvena zvezda i time je direktno promenio tok fudbalske istorije, jer bi sa Bajernom u kvalifikacijama igrala Zvezda", jedva se zaustavio vidno uznemireni Terzić.

 

"Uostalom, stav kancelarije predsednika Republike je da taj čovek sa 30 telohranitelja nije poželjan tu. To su nam rekli kada smo im poslali spisak zvanica koji bi trebalo da sede u svečanoj loži na jednoj utakmici. Rečeno nam je i da Bulić i predsednik ne mogu da sede u istoj prostoriji".

 

"Šta još novo da vam kažem, a da vi ne znate?", pitao je Terzić.

 

U medijima se čak pojavila priča da bi i prvenstvo moglo da bude prekinuto?

 

"Zašto? Šampionat neće biti nastavljen jer se vodi istraga o transferu fudbalera pre sedam godina? Toliko nebuloza izrečenih od strane predsednika Zajednice prvoligaša, da je to zabrinjavajuće. Pa, ako se ne završi prvenstvo, naši klubovi će biti isključeni iz takmičenja sledećih pet godina", uzvraća Terzić.

 

Nekadašnji prvi operativac OFK Beograda, kluba čije se poslovanje navodno takodje ispituje, poručio je Buliću da je "pobrkao lončiće" i zaboravio ko je kome nadležan i ko koga postavlja.

 

Terzić: Aca Bulić je nepoželjan u fudbalu

 

FSS će možda oduzeti prvenstvo Zajednici Superligaša

 

Po statutu FSS, Savez je taj koji poverava takmičenje Zajednici prvoligaša i ima mogućnost da to pravo oduzme, ukoliko proceni da Zajednica radi loše, odnosno da takmičenje nije regularno.

 

Da li su se, posle nastupa Bulića, stvorili uslovi da se takmičenje vrati pod okrilje Saveza?

 

"Zajednica je ovim potezom sama sebe diskreditovala. Razgovarali smo o tome da se takmičenje vrati pod kontrolu FSS, a da se posle nekog vremena, kada se oforme prave strukture, ponovo vrati Zajednici. Razgovaraćemo o tome kada se vratim".

 

Kako komentarišete što su se na konferenciji za štampu na kojoj vas je Bulić direktno napao, našli još neki predstavnici klubova?

 

"Ponavljam, to je čovek sa 30 telohranitelja. Ne mislite valjda da se svi klubovi slažu sa stvarima koje priča Bulić? Ovo je zemlja u kojoj su u sred bela dana ubili premijera, ubijali su i ministre, novinare, Batu Bulatovića... Zašto bi se neko usprotivio Buliću?"

 

Terzić je o Džajićevom hapšenju rekao sledeće:

 

"Niko nije kriv dok ne bude osudjen. A, nije Dragan Džajić ništa više kriv nego i svi ostali sportski radnici u ovoj zemlji u prethodnih 50 godina! Neka mi neko nadje sportistu, bez obzira o kom se sportu radi, da nije primio pare na ruke?", pita Terzić, a onda ide i korak dalje.

 

"Znam da ovime otvaram Pandorinu kutiju. Evo, ja sam davao pare na ruke igračima u vreme dok sam bio u OFK Beogradu. Potrebno je onda da svi koji su radili u sportu budu pohapšeni. Pitanje je samo da li je Džaja prisvojio tih šest miliona evra, odnosno da li je lopov ili je isplaćivao pare igračima na ruke. Ukoliko je ovo drugo u pitanju, evo ja pitam vas da li ste možda u to vreme kupovali benzin na ulicama i tako oštetili državu?"

 

Godine 2003. donet je zakon koji obavezuje klubove da uplaćuju porez od zarade na prodaji fudbalera.

 

"I od tada sve ide po pravilima. A, da li je pre toga, u onom ludom vremenu, postojalo jedno pravno ili fizičko lice koje nije kršilo propise? Donošenjem tog zakona država je podvukla crtu, ali i priznala da je svesna da se u prethodnom periodu radilo pogrešno. Nije isto da li je Dragan Džajić lopov ili je isplaćivao pare na ruke."

 

Terzić: Aca Bulić je nepoželjan u fudbalu

 

"Ako su uhapsili Džaju, zašto ne bi i mene?"

 

Da li očekujete da biste i vi mogli da budete uhapšeni kada se vratite u zemlju?

 

"Oni bi uhapsili i Patrijarha. Ako su uhapsili Džaju, šta bi ih sprečilo da uhapse i mene? Ne bi me to začudilo, ali bi to bilo selektivno hapšenje. U suprotnom, trebalo bi uhapsiti sve sportske radnike", ponavlja on.

 

Terzić je rekao i nešto što je novost za srpsku sportsku javnost.

 

"Transferi igrača se ne oporezuju nigde u Evropi. To su klupske pare", tvrdi predsednik FSS.

 

Po Terzićevim rečima, nije čudno što se "hajka u kojoj su ukaljane najveće legende srpskog fudbala" dogodila baš sada.

 

"Da je Danko Lazović dao gol Fincima u Beogradu i da smo otišli na EURO, ti političari bi se sada utrkivali ko će da se slika sa igračima, usvajao bi se plan promocije Srbije na velikoj sceni. Ovako, stvorila se negativna atmosfera u narodu i neko to koristi da naudi fudbalu", ponavlja tezu o "nekome" Terzić iako po navici novinari nikada ne dobiju konkretan odgovor o kome se radi.

 

Novinare je zanimalo i poslovanje OFK Beograda dok je on bio na čelu tog kluba, koliko je igrača otišlo, za koliko novca i koliki je deo sredstava otišao u "crni fond".

 

"OFK Beograd je radio shodno svim tadašnjim propisima. Svaki transfer igrača tih godina, istrgnut iz tog vremena, poprima sasvim drugu konotaciju".

 

Terzić: Aca Bulić je nepoželjan u fudbalu

 

"Nikada neću priznati Kosovo u FIFA"

 

Kakav će biti stav FSS prema eventualnom priznavanju Fudbalskog saveza Kosova od strane UEFA i FIFA?

 

"Pričali smo mnogo o tome, čak i na nedavnom Kongresu FIFA u Zagrebu. Jasan je naš stav. Mi kao ljudi i Srbi nikada nećemo priznati tu samoproklamovanu državu. Medjutim, moramo da vidimo koje su naše pravne mogućnosti. Statut FIFA kaže da nijedna zemlja ne može biti primljena u tu organizaciju, ukoliko nije priznata od strane Ujedinjenih nacija. Ja, lično, nikada neću prihvatiti Kosovo u članstvu FIFA i UEFA, makar me to koštalo funkcije predsednika FSS", poručio je Terzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ali moze kiparska policaija da je uhapsi i isporuci nasoj. Ako je tacno ono sto sam procitao u novinama ona je tamo.

Na Kipru je ona najbezbednija, verovatno po ''zaslugama'' iz devedesetih.

Bilo bi sjajno & pravedno kada bi droljava ''udovica'' opipala rešetke - ali bojim se da od toga nema ništa.

 

Mislim da su je pustili da odleprša za mediteransko ostrvo ... sramota.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Povratak Kuruza

Терзу нећемо више видети, пренео је овлашћења на неког од потпредседника.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, dečko je iamo burno detinjstvo pa nije završavao srednju školu na vreme ahahaha :):udri:

 

Prljavi sukobi interesa su garant...kako to da ovog matorog Karadžića žele da promovišu u novog predsednika FSS,

a on je već predsednik fudbalskog saveza Vojvodine i Partizana?!

I koliko sam upućen nema namere da podnese ostavku na neku od funkcija.

 

Sramota & Licemerje!

 

- JEDNAKE ARŠINE ZA SVE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to da ovog matorog Karadžića žele da promovišu u novog predsednika FSS,

 

hm, pijan sam tako da nisam siguran, ali koliko se secam on je vec vrsio tu funkciju (pre terzica a posle piksija), tako da bi u tom slucaju bio novi-stari predsednik fss (tada fsscg).

 

 

a terza se vise nece vracati, naravno.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači bio je na čelu nekada uglednog prvoligaša ( čak i u onoj staoj Jugi ) gde je konkurencija, nesumnjivo, ipak bila jača.

 

Vi'š to nisam znao, oduvek sam se pitao odakle je ''iskočio'' taj Karadžić - nisam upućen da je nekada bio reprezentativac.

 

Sticajem okolnosti posedujem popunjem album svih reprezentativaca Jugoslavije od 1920 - 1983,

njega među tim silnim fudbalerima nema.

 

Znači stvarno je smradina i kako stvari stoje - produkt burnih ''devedesetih''.

Edited by Неша Сатријани Мастејн Ух!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste...bio je vec na funkciji.Posle upropascavanja Spartaka.Smradina.

Уф, на шта личи онај стадион... Последњи пут сам био 2003, кад сам ишао на републичко атлетско. Ужас...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tole Karadzic je direktni krivac za propast nekada jako dobrog i uglednog Spartaka...posle njega su ga naslednici samo dokrajcili.Stadion,kao i ceo klub,je u totalnom kurcu.Jedan od najlepsih stadiona u bivsoj Jugoslaviji koji je primao i do 20000 ljudi,sada je skrnav.Dobro,moram priznati,malo su ga u poslednje vreme doterali,stavili stolice itd.ali sve je to kurac na biciklu.Klub iz godine u godinu propada u nizi rang takmicenja.Sada su nekoj Srpskoj ligi vojvodina...katastrofa za klub koji je osvajao kup SFRJ i bio stabilni prvoligas.

To je sramota za nas fudbal...dok kojekakvi kurtonski klubovi kao sto su Bezanije,Vozdovci,Mladosti iz Lucana itd.igraju prvu ligu,veliki fudbalski centri kao Subotica,Nis,Kragujevac...nemaju predstavnike i propadaju,a ta tri grada imaju ukupno 600.000-700.000 stanovnika,pa ti vidi koliko je to potencijalnih dobrih fudbalera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смејао сам се кад сам чуо да је Караџић председник ФСВ. Толика покрајина, а два клуба у првој лиги. :)

Председник Пролетера се пре две године убио, ко зна шта би рекао да су га на време приупитали.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kriminal je kriminal i svako nastojanje drzave da istraje u borbi protiv organizovanog kriminala, treba podrzati.

Moram da se nadovezem na ovu recenicu i iznesem neko svoje misljenje. Znam da ce Shamandalie shvatiti to kao subjektivno, ali o tome nema ni traga, ona mi je omiljeni lik na YUM. Mozda budem malo duzi, ali mi ne zamerite, nisam Ezop (a nisam ni nasao nekog radvnom njemu).

Negde tamo '92 kada sam upisao fax, na predmetu "opstenarodna odbrana" pojavi se covek po imenu Milan Pasanski. Nema dotadasnjih udzbenika, i prolaznost na ispitu tipa "bio sam u vojsci", samo njegova predavanja i njegov doktorat pod imenom "savremene kamikaze". Na predavanju je verovali ili ne se pocelo sa stvaranjem multinacionalnih kompanija, pa sve do krajnjeg cilja irendetizma, fundametnatlizma, atentata... profesor je proteran negde '93 ili '94 i pojavio se samo jednom gde je svim studentima dao 6 ili za visu da odgovaraju. Naime on je izdao knjigu vrlo lepo napisanu (potkrepljenu primerima), gde jasno navodi da iza svake organizovane kriminalne akcije stoji drzava. Da ne budem i ja slep kod ociju, javna je tajna da on ima (ne znam da li taj restoran jos uvek postoji, a mozda je nasledjenim novcem ili tazbinom, ne znam) restoran vagon, na novom beogradu, kada se krene od usca ka Sava centru, pa sa desne strane u jednoj ulici. Sve u svemu, on je za mene bio najveca profesorska faca na fakuletetu. Danas mi je jos veca jer je pricao i pisao istinu. Kako moze neki milionski racun u Komercijalnoj banci!!! da ne podlegne sumnji kontroli ili sta vec?????? O jeee zakon o bankarskoj tajni. O jee, taj zakon sam na svojoj kozi osetio za mnogooo puta manju sumu. Drzava nema pojma naravno, ako drzava nema pojma ni gradjani ne znaju. Jel' ste culi da pojedina dela zastarevaju, tj sva sem zlocina protiv covecnosti??????O jeeee zasto bi ste gledali u krivicni zakon kada su tu novinari da vam ga iztumace, onako kako oni oce i kada oni oce, tj kada im naredi drzava. O jeee ajde sad da seremo o bebama od pre dvadeset godina kada su ta dela zastarela. Ovo je sada aktuelno dok se vrse druga krivicna dela, kako bi narod manje zverao oko sebe. Citava Amerika opstaje na 100 TV kanala i jeftinom gorivu. Sutra ce isplivati na videlo ono sto se radilo dok se pricalo o fudbalskoj mafiji i tako redom, prodje zivot.

Ovo sam napisao, samo sa ciljem da se zapitamo : "koliko drzava u stvari zeli da se obracuna sa organizovanim kriminalom" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Држава се обрачунава са криминалцима само онда кад помисле да су већи и битнији од ње, а иначе заједно делају у свим сферама друштвене стварности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

У суштини тако је.

 

Али негде у мањој, а негде у већој мери и на различитим нивоима ... ипак није исто поредити нпр. Данску и Србију.

 

Дужност сваке државе није да мито, корупцију и било који вид

организованог криминала искорени - већ сведе на релативни МИНИМУМ. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

raspisana poternica za terzicem.

 

 

 

 

 

 

# Kako vas nije sramota!Cimate coveka pred ispitni rok....cccc

(zlatko,v.radinci, 4. mart 2008 16:58)

(komentar sa b92.net/sport)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

---

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

MUP raspisao potragu za Zvezdanom Terzićem!

Utorak, 4. mart 2008. 19:37

 

MUP Srbije raspisao je potragu za predsednikom Fudbalskog saveza Srbije Zvezdanom Terzićem zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj.

 

MUP je saopštio da je "utvrdjeno" da je Terzić kao direktor OFK Beograda "protivpravno prisvojio novac od obeštećenja u jednom od transfera, u ukupnom iznosu od 1.100.000 nemačkih maraka, na štetu ovog fudbalskog kluba".

 

MONDO je pokušao da stupi u kontakt sa Terzićem, ali je njegov telefon nedostupan.

 

Terzić se nalazi van zemlje još od kraja januara, kada je posle kongresa UEFA u Zagrebu rekao da je otišao u SAD na univerzitetsko usavršavanje. Prvobitno je trebalo da se vrati 27. februara, ali je naknadno objavio da će otići u London na lečenje povredjenog ramena. Terzić je u medijima prethodnih dana uveravao javnost da će se vratiti u Srbij

 

 

Konacno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...