Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

ja sam čuo da u SRPSKU privredu moraju da dolaze STRANE investicije...

Uporedjues babe i zabe. Srpska privreda i reprezentacija nemaju veze jedni sa drugima.

Srpska privreda (kad vec uporedjujes sa fudbalom), moze da predstavlja klupski fudbal jer pojedine firme izlaze na trziste i medjusobno se bore za potrosace.

Kad u svetu predstavljas srpsku jabuku, krusku, papriku ili sta vec, onda govorimo o biljci koja je uzgojena od semena sa ovog podrucja, na ovoj zemlji, sa ovom vodom, kisom, obradom...

Pokusaj da na medjunarodnom sajmu poljoprivrede ili ribarstva u ime Srbije izneses brazilsku kafu ili bakalar.

Primeri su glupi, ali se nadovezujem na tvoje poredjenje.

Ja sam prvi za igranje ne Srba u reprezentaciji. Svi znamo sta je Sulejmani, sta je Rukavina...boli me kurac, ne pada mi na pamet da brojim nekom krvna zrnca. Svi ljudi rodjeni na teritoriji Srbije imaju svo pravo da igraju.

Nemam nista ni protiv drugih rasa. Ako je neko tu rodjen, dete nekog imigranta, ambasadora, prica srpski...ili dosao sa 14, 15, 16 godina, zapoceo profi karijeru u nasoj zemlji, ozenjen za srpkinju, zivi dugi niz godina, trajno naseljen...sve su to uslovi da ga ispostujem i da mu pozelim dobrodoslicu.

Kleo veze blage sa Srbijom nema i verovatno ceka prvu ponudu da ode iz iste...i ne krivim ga.

Ajde mi pojasni ovo sa Nemcima, Francuzima i Englezima. Isti ti "stranci" su vecinom druga ili cak treca generacija doseljenika (znaci rodjeni u istoj drzavi). Samo nemojte da se hvatate price Eduarda u Hrvatskoj jer njegov slucaj i slucaj Kleo nemaju veze.

Ja protiv Klea nema licno nista, decko je profesionalac koji trenutno igra u odlicnoj formi, ali to sto smo u fudbalu pusiona, nece sigurno popraviti pozivanje stranaca.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим приче оћемо Клеа, нећемо Клеа. Мене бре благо боли курац дал ће у репрезентацију.

Дајте човеку пасош да за Партизан игра као домаћи играч (као што треба да се да сваком играчу који је овде 3+ година).

То раде сви клубови на свету. Гледајте само Аргентинце. Свима су бабе и деде 1389те пребегле у Аргентину, оће то.

 

Закључак: За нас је Клео квалитет. Дај му пасош и тражи још једног таквог.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hate squad,

 

Слажем се са наведеним.

У најбољим данима Саше Илића и Вукића, Станковића су селектори гурали на позицију пакера и увек смо пролазили неславно. Случај Саше Илића ми никада није био јасан. То што је одиграо за репрезентацију је било боље од 90% Станковићевих утакмица, али опет то људима из репрезентације није било довољно. За Декија капитена мора да има места и кад пружи 50 ужасних партија..и кад сви кажу како га боли кита за репрезентацију и како не показује ни 1% оног што ради кад је клупски фудбал у питању.

Онда је Антара покушао да игру пренесе на крила, али смо и ту били проваљени. Затвориш крила и крај приче. Зато смо неславно прошли на СП. Да смо имали човека који зна да проигра, направи вишак, ценим да би далеко догурали на СП. Овако смо имали 2 балвана на средити и испушили га.

Богу хвала што Нинковић полако почиње да добија шансу. Тако ће Станковић моћи да се посвети својој позицији и одигра како треба. Задњи везни и ништа друго. Никакви корнери, никакви прекиди (додуше, успе против Ф. острва :bigblue: ).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Uporedjues babe i zabe. Srpska privreda i reprezentacija nemaju veze jedni sa drugima.

 

 

zašto ne bi imali veze? Bambi je npr u stranom vlasništvu, ali ja ću opet više da volim Bambi i smatram je srpskom firmom (jer ona to i jeste, bez obzira na vlasnika deonica), nego da volim neku tamo Milku.

 

Reprezentacija takođe zarađuje novac i funkcioniše kao firma, kao i svaki sportski klub. Reprezentacija dobro igra, Partizan dobro igra, odmah znači da i zarađuje, a meni nije muka da gledam ono ruglo. A čim dobro zarađuje, mladi igrači ne moraju da se prodaju, liga može da jača, i ako je cena za to 2-3 naturalizovana igrača - uvek sam za i dosta više lažnog srbovanja.

 

Ajde mi pojasni ovo sa Nemcima, Francuzima i Englezima. Isti ti "stranci" su vecinom druga ili cak treca generacija doseljenika (znaci rodjeni u istoj drzavi).

 

ja npr ne vidim poentu ove priča, dakle nije prva već je treća generacija doseljenika pa to nešto menja? A šta menja?

 

Kleo da gol Italijanima, pisaće Srbija-Italija 1:0

Neće pisati Brazil-Italija.

 

Edgar Davids nije rođen u Holandiji pa igra za nju, Desai nije rođen u Francuskoj već u Gani, Liliam Tiram takođe rođen negde u Južnoj Americi, Viera u Senegalu, Karembe negde u Maleziji, pola reprezentacije koja im je osvojila Svetsko prvenstvo 1998. ne spada ni u kakve ''generacije doseljenika'' jer čak nisu ni doseljenici, rođeni na 5 različitih kontinenata. Pazi da se neki beli Francuzi jadni štrecaju što im za reprezentaciju igraju baš ''stranci''.

 

Nema tu prva, druga generacija doseljenika, otac Stefana Nemanje je bio Bela Uroš - Mađar, pa ne vidim da nekome nešto smeta što je vladao Srbijom pre Stefana Nemanje, a možda i smeta, jer ga nigde ne smemo spomenuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bambi jeste u stranom vlasnistvu, ali maticno firma pripada Srbiji, u Srbiji je osnovana i Srbiji placa porez.

Edgar Davids dosao kao dete - fudbalski, dete Ajaxa, Desai dosao u Francusku kao klinac (4-5 godina) - fudbalski, dete Nanta, Tiram dosao kao dete - fudbalski, dete Monaka...uglavnom dolaze sa govornih podrucja drzava za koje igraju, dosli su kao deca, profesionalno zapoceli karijere u tim zemljama, trajno nastanjeni u istima...za koga da igraju? Za Skotsku? Sve primere sam naveo u prethodnom postu.

Kao sto sam ranije rekao, meni to ne smeta, ali me smeta na koji nacin pristupa toj temi: "Eto, ovaj nije los, daj mu pasos i nek igra". Ovo nije klupski fudbal u kojem bi da se mene pita, ukinuo ogranicavanje stranaca.

Najbolje da ih sve promenimo strancima jer su ovi domaci ionako smesni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
za koga da igraju?

 

 

Desai za Ganu, Tiram za Senegal itd...

 

i Kuzmanović je tamo neki Austrijanac, pa igra za Srbiju (odakle je poreklom). Dakle, možeš ti pripadati kojoj god hoćeš školi ali igraš za koga odabereš. Krkić izabrao Španiju i tačka, Marko Marin Nemačku, zašto onda Desai ne bi izabrao Ganu itd...

 

Ja ne vidim nikakav problem sa Kleom. Nama je potreban napadač i gotovo. Još više nam treba plejmejker, ali Saša Ilić je mator...

 

Eto, baš nedavno je Amauri dobio italijansko državljanstvo, a tehnički nije ni doseljenik, već Brazilac koji trenutno igra u Juventusu. Maxi Lopez (Argentinac) takođe bi mogao da zaigra za Italiju. Kamoranezi koji je osvojio sa Italijom Svetsko prvenstvo isto nije ni namirisao Italiju pre profesionalne karijere.

 

Ne vidim da im je nešto smetalo niti da će im smetati, a vrlo lako se može desiti da nam Amauri i Lopez zabiju golove onako ''ne-italijanski''. Kakau uzeo nemačko državljanstvo i takođe nije nikakav doseljenik. Izgleda da smo mi pametniji i od Nemaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto ne bi imali veze? Bambi je npr u stranom vlasništvu, ali ja ću opet više da volim Bambi i smatram je srpskom firmom (jer ona to i jeste, bez obzira na vlasnika deonica), nego da volim neku tamo Milku.

 

Reprezentacija takođe zarađuje novac i funkcioniše kao firma, kao i svaki sportski klub. Reprezentacija dobro igra, Partizan dobro igra, odmah znači da i zarađuje, a meni nije muka da gledam ono ruglo. A čim dobro zarađuje, mladi igrači ne moraju da se prodaju, liga može da jača, i ako je cena za to 2-3 naturalizovana igrača - uvek sam za i dosta više lažnog srbovanja.

 

 

 

ja npr ne vidim poentu ove priča, dakle nije prva već je treća generacija doseljenika pa to nešto menja? A šta menja?

 

Kleo da gol Italijanima, pisaće Srbija-Italija 1:0

Neće pisati Brazil-Italija.

 

Edgar Davids nije rođen u Holandiji pa igra za nju, Desai nije rođen u Francuskoj već u Gani, Liliam Tiram takođe rođen negde u Južnoj Americi, Viera u Senegalu, Karembe negde u Maleziji, pola reprezentacije koja im je osvojila Svetsko prvenstvo 1998. ne spada ni u kakve ''generacije doseljenika'' jer čak nisu ni doseljenici, rođeni na 5 različitih kontinenata. Pazi da se neki beli Francuzi jadni štrecaju što im za reprezentaciju igraju baš ''stranci''.

 

Nema tu prva, druga generacija doseljenika, otac Stefana Nemanje je bio Bela Uroš - Mađar, pa ne vidim da nekome nešto smeta što je vladao Srbijom pre Stefana Nemanje, a možda i smeta, jer ga nigde ne smemo spomenuti.

Slazem se za fudbal, ali nisi u pravu za Stefana Nemanju. Otac mu je bio Zavida, srpski vlastelin. Tradicija sugerise izvesnog Belu Urosa, ali izvori potvrdjuju Zavidu.

 

Problem sa Kleom, sto se mene tice je jebena medijska pompa, umara me.

 

Edit: Mogli bi da mu promenimo ime, kao sto rade Grci i Turci naturalizovanim igracima. Hehe, da se zove Gavrilo Kleic :D

Edited by Stefan34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuzmanovic je Srbin rodjen u Svajcarskoj. Mogao je da igra za Svajcarsku i za Srbiju. Nelogicno mi je da igra za Nemacku (iako Nemacki tecno prica) jer je eto recimo odlican defanzivni vezni u Stutgratu (prost primer).

Amauri je ozenjen za Italijanku, tecno prica italijanski, u Italiji zivi 10 godina, Kamoranezi je poreklom Italijan (to je morao i da dokazuje), Kakau zivi i radi u Nemackoj 10 godina (nije iz ministarstva ili kluba urgirano da dobije papire po kratkom postupku), pritom odlicno prica nemacki...

Krkic za Spaniju jer je tamo rodjen i tamo je zapoceo karijeru. Druga najlogicnija stvar je zemlje nacionalnog porekla nekog od roditelja (neko se odlucuje ze jedno, neko za drugo). Kleo je odrasto u Srbiji? Poreklom je Srbin?

Marko Marin je dosao u Nemacku sa godinu dana...dve varijante: Nemacka ili Srbija (moze i Bosna, ako cemo sire). Ako ode da igra zu Porto je l` logicno da igra za Portugal?

Daleko od toga da smo pametniji od drugih, ali problem jednostavno nije isti i onda otvaramo druga pitanja: zasto neki stranac ima veca prava nego drugi? Ako budemo imali 3 vrhunska crnca iz Gane, da li ce ih narod prihvatiti i po cemu oni nemaju pravu, a drugi imaju. Preosetljivo je to pitanje, ispada da sam nacionalista i ksenofob (povraca mi se na obe "ideologije"), ali me nervira povrsno gledanje na problem.

Moraju da postoje neki kriterijumi od prostog "u dobroj je formi".

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

koliko znam, Zavida i Bela Uroš su ista osoba, možda grešim...

 

u svakom slučaju ga preteraše sa tim Kleom, izmišljaju se bezvezni razlozi zbog kojih on ne bi trebao da igra

 

ali me nervira povrsno gledanje na problem.

 

izvini, ali ima li šta površnije od toga da kažeš ''ovaj je deset godina u nemačkoj ligi pa može dobiti državljanstvo''?

 

kakve veze ima koliko je godina tu? Pogotovo ako karijera fudbalera traje najviše 15 godina? Nije on radnik na šalteru pa će raditi do svoje 65 godine, ne mogu fudbaleri da čekaju 10 godina ako je to nekakav zakon u Srbiji, šta time bilo ko dobija?

 

To koliko on zna srpski nije sprečilo ni Aleksandra Karađorđevića da se predstavlja kao prestolonaslednik.

 

Možeš ti svakome da nalaziš nešto različito u odnosu na Klea, doduše Maxi Lopez je igrao i kraće u italijanskoj ligi pa je dobio državljanstvo (a njega nisi spomenuo), ali ni mi nismo nemačka ili italijanska liga pa da neko može da zaradi novac igrajući u Srbiji deset godina. Ne tražimo to ni od domaćih fudbalera.

 

Pa čoveče, šta fali Šefiku što igra za Crnu Goru? Pazi da nekom Crnogorcu smeta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sad videh i da je Mihajlović imao (i ima) italijansko državljanstvo da ne bi igrao kao stranac u italijanskoj ligi (tada je još bio zakon da samo 3 igrača van EU mogu biti na terenu), ali je i dalje igrao za Srbiju. Tako da i to važi za Klea u Partizanu, a reprezentacija je dodatna opcija.

 

 

i da ne seremo više o Crnoj Gori, upravo razlaz je zajebao sve, jer Crnogorci imaju odlične napadače (Vučinića i Jovetića + Vukčevića kao graditelja igre) a Srbi odbranu, sredinu i odlična krila, pa vidite, onaj ko je razbio SCG je za sve kriv, a to ste vi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam čuo da u SRPSKU privredu moraju da dolaze STRANE investicije, pa ne videh nikoga da se žali kada se to dešava. Ako ste sposobni, onda napravite nešto i sami i nemojte za ništa zvati strance da vam rešavaju, ni u privredi ni u sportu.

 

Ovako, postaje licemerno ovo srbovanje. Kleo je strana investicija, kome smeta neka gleda ovaj očaj kao sinoć. Vidim da Nemcima, Francuzima, Englezima i drugima ne smeta. Portugaliji ne smeta što im je Ronaldo naturalizovani Brazilac.

 

Samo se Srbija koja ne može da pobedi Australiju našla da pametuje ko joj treba a ko ne treba u reprezentaciji. Ne mora Kleo nikad da zaigra, ali je sam poziv selektora dovoljan da uhvati za muda neke ''bogove'' koji se šetkaju po terenu i ne znaju da prime loptu.

Nisi uopste skapirao poentu i dao si lose poredjenje . Nikokvo srbovanje nisam forsirao , ne radim to preko interneta nikada . Da se Kleo rodio u Srbiji ili na neki drugi nacin bio Srbin (izjasnjavao se , voleo ceo zivot Srbiju , ziveo ovde i sta ti ja znam) prvi bih ga podrzao . Reprezentacija nije firma i nikada ne bi trebalo to da bude . To smo mi ovakvi kakvi smo , cela nacija , pa ako smo kanta kanta smo i tacka . Jel mislis da bi trebalo platiti strancu da nam popravi rejting ??? Koji ce ti moj rejting ako nije tvoj ? Mi smo ono sto smo , kome treba maska da bi bio 'bolji' njemu nesto fali .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da se u lozi smeska franjevacka alojzije stepinac soldateska na celu sa Toletom i volonterom Curkovicem.Dokle god nasim fudbalom haraju te persone non grata,a u isti se petljaju i regrutuju juzno amerikance iz karton sitija groblja kao sto su Tadic i debeli skot Gljivica,lose nam se pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Reprezentacija nije firma

 

upravo suprotno, reprezentacija jeste firma.

 

Nije reč o rejtingu, već o čistoj logici uspeha.

 

Jel mislis da bi trebalo platiti strancu da nam popravi rejting ???

 

ja bih mogao da se zapitam da li ti misliš da trebamo plaćati Žigića da se prenemaže po terenu? Za iste pare Žigić ili Kleo, hm... ''težak'' izbor.

 

I koja vrasta ''maske'' je tu u pitanju, pa upravo je poenta da su tu maske bačene, napokon se priznaje da nismo najlepši i najsposobniji, i da ne znamo da zabijemo gol. Ovako da lupamo u kante svake kvalifikacije dobijamo Farska ostrva pa ispušimo na prvenstvu, to je maska, to su one priče sudije su nas zajebale, te hajde da ogovaramo Pantelića da bi se utešili i blablatruć Samo nećemo da uradimo ništa povodom toga jer napadačima je potrebno da igraju za reprezentaciju a nama je potrebno da kukamo kako čuvaju noge i ne postižu golove.

 

A izlazak iz to začaranog kruga sadomazohizma, e to nikome ne pada na pamet, štaviše, čim se pomene izlazak u vidu Klea ili nekog drugog stranca odmah se pokazuje da bi svi i dalje hteli da se igraju sadomazo igara.

 

Ti me Žigiću jebi u zdrav mozak kad ne znaš da primiš loptu kao da si u petlićima FK Rad a ne profesionalac, a ja ću i dalje da te plaćam iz budžeta Srbije i istovremeno da te kunem, ali važno je da te plaćam.

 

Bolje onda nemati reprezentaciju uopšte. Jer ja ne želim da plaćam Žigića zato što ''reprezentacija nije firma''. Nije, SAMO TROŠI PARE! MOje, tvoje pare, pare tvojih rođaka, komšija i svih onih koji plaćaju porez. Ali inače ''nije firma''.

 

Pa da, zato nam je i vlast takva, jer ''nije firma'', može da obeća šta god hoće na izborima jer zna da ih niko ne može kazniti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој зајебавати Леми. Човек је дао највише голова за репрезентацију Југославије и то треба да се поштује. Знам, казаћеш како те боли кита за Југославију, али, јбг, тада је то била наша репрезентација.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...