Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

Naravno, kapa dole njemu za partije koje je pruzao, zalaganje, odanost timu itd, itd... Ali niko iz te generacije nije pevao "Hej Sloveni", iz isto nekih svojih razloga zbog kojih Ljajic ne peva sada... I da se razumemo, niti branim Ljajica, niti napadam MIhu, samo kazem da je prica pomalo bezveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih eto baš pevao Hej Sloveni dok mi je ova nova baš težak shit :)

 

Između ostalog, problem je naravno u toj gluposti da svaki pravi Srbin mora da bude pravoslavac, što me otprilike zabole, u zemlji imamo sve više ljudi koji su nevernici jelte. Uzgred, ne znam zašto taj Marš na Drinu nije postao himna. Pesma koja je postala simbol naše krvave istorije, sa kojom se većina nas koji smo živi danas možemo identifikovati, jer je većina nas izgubila neke predake u tom ratu, a još više njih u sledećem. Kao i uvek, neko je hteo da prodre u Srbiju i da je pokori, skoro je i uspeo, ali su se Srbi vratili, jbt, ja ne znam za neverovatniju priču koja je bila presudna za jedan ceo narod u istoriji od baš te priče o Srbima i Prvom svetskom ratu. Skrenuo sam dosta sa teme, ali ova sadašnja himna je sranje. Razumem zašto Hej Sloveni više nije himna, ali hm, kad su rešili u naše ime da malo sklone slovenstvo iz himne, što nisu promenili lepo i zastavu? Šta će nam panslovenske boje u zastavi kada nećemo himnu u kojoj veličamo zajedničko poreklo Slovena :P Stvarno, ako himna nije Hej Sloveni, mislim da je jedina prihvatljiva Marš na Drinu, kao simbol žrtve, borbe za opstanak, borbe za očuvanje zemlje i naroda, sve to imamo i danas. Ali ne, mi za himnu imamo neke isprazne reči o nekoj slavi, bogatstvu, blagostanju, moći, jedino što ima nekakve veze sa stvarnošću je onaj stih sa vladavinom Turaka, i tu se molimo nekom Bogu da nas spasi a ljudi koji su iz našeg naroda nas pljačkaju i uništavaju redovno. Kad bolje razmislim, ova nova himna sasvim odgovara sadašnjosti naše zemlje :D

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je ne bih pevao jer mislim da je smešno da je to himna Srbije, to bi moglo da se okarakteriše valjda kao privatni razlog. Da sam nastavio da treniram košarku bila bi mi neverovatna čast da igram za reprezentaciju, i igrao bih za sve jadne poštene ljude u ovoj zemlji, ali ovu himnu ne bih pevao. Šta sad, što je neko Musliman ili Jevrej ili ateista ili bilo šta što nije pravoslavac, ne sme da igra za reprezentaciju, tj. sme ali da peva himnu koja očigledno nije napisana tako da je sa ponosom mogu pevati ljudi svih veroispovesti? Više je razloga zbog kojih bi neko odbijao da peva himnu, i većina tih razloga je sasvim opravdana. Jbg, ako neću da je pevam, ne znači da sam Musliman terorista, niti neki drugi anti-Srbin, čak mislim da sam ovako kao ateista mnogo veći Srbin od mnogih. Na kraju krajeva, Srbi su pre no što su postali pravoslavci bili nešto drugo, na šta se danas gleda sa podsmehom, e to je meni prava smejurija, sprdaju se sa Slovenima, kao da to nema veze sa nama i našim poreklom.

 

Mihajlović realno nije neki iskusan trener i mislim da traći vreme na ovakve gluposti. Ekipa ima malo vremena da se uigra na ovim prijateljskim susretima a evo to vreme odlazi na skandale, sad će da budu neke konferencije na kojima će se raspravljati o himnoj, o tome da li sme da se ide na facebook ili ne, a igra ekipe će ostati po strani. Nadam se da on sam stavlja ipak razvijanje svog trenerskog umeća ispred pravljenja ovih srpskih reprezentativnih robota koji će svi u glas da pevaju, da se svi jednako krste kad daju gol, da izgovaraju Oče naš na početku svakog treninga itd., ali eto čini se da i nije baš tako.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...

znači dovoljno je da mislim da je smešna i da je ne pevam i to je privatan razlog koji me opravdava? Pa da, zvuči skroz razumno.

Zanimljiva teorija...U svakom slučaju koliko se ja razumem, naša himna ne pominje veroispovest nigde, te samim tim nije bitna ni tvoja.Jedino ako možda ima nekih skrivenih značenja koje će nam teoretičari zavere verovatno rado objasniti.

Bitno je to što si državljanin Srbije i igraš za reprezentaciju Srbije, pod zastavom Srbije, tako da ima da poštuješ himnu. Ako ti se ne sviđa, produži dalje.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mars na drinu nije postala himna jer je mars,ne moze biti himna.tj,moze,sve moze,moze i pop pjesma da bude himna niko ne brani ali eto takav je neki nepisani protokol,koliko puta stranci prebacuju crnogorcima na himni jer je u sustini tradicional iako su je ovi dosminkali prema standardima himni.nista ne fali vasoj himni.

 

treba da se pjeva pjesma i treba miha da istraje,konacno da neko ima bar autoritet.himna treba da se zna i trebaju sportisti da je pjevaju prvo zbog naroda drugo zbog motivacije.ako mali balija nece da pjeva himnu ni ne treba vam,realno,ako su mu licni interesi i razlozi preci od repke i naroda,koji ce vam za reprezentaciju.onaj ustasa je isforsirao ove moje i po tom pitanju,i siptari i balije su pjevali i plakali od srece dok su je pjevali i igrali kao zmajevi u proslim kvalifikacijama.ne potcijenjujte to.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije autoritet ako je izbacio igrača iz svog tima, zato što on ima pravo da to uradi i niko ga neće sprečiti (mada ovo možda ne bi važilo da je pokušao da izbaci Petrovića), autoritet je kada kaže igračima da nešto urade, iako ih ništa ne obavezuje na to, a oni ipak to urade zato što veruju u procenu svog selektora i poštuju ga.

 

Inače slažem se sa Stoletom, himna je govno, ali to je potpuno nebitna stvar. Zna se da je vreme intoniranja himni na početku utakmice, vreme da se isprazni bešika da bi se moglo gledati celo poluvreme bez prekida :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto sumnjam da ljajic bi ikog postovao,ako skoro svi eminentniji strucnjaci koji su radili sa mihom kazu da je odlican motivator i autoritet ja im vjerujem,nemam vjere da je takticki genije jer da jeste sigurno bi do sad nesto u onoj mrtvoj italiji uradio,ali u svakom slucaju sacekajmo bar par takmicarskih utakmica pa da vidimo,umjesto odmah na kolac i to zbog mrtvog ljajica.

 

stolet:

 

zato sto ste vec imali tipsku himnu,i bila je logican izbor,nije boze pravde od juce.ako vec imate toliki problem,lagano peticija,zbudzite mars kao sto smo mi i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, kapa dole njemu za partije koje je pruzao, zalaganje, odanost timu itd, itd... Ali niko iz te generacije nije pevao "Hej Sloveni", iz isto nekih svojih razloga zbog kojih Ljajic ne peva sada... I da se razumemo, niti branim Ljajica, niti napadam MIhu, samo kazem da je prica pomalo bezveze...

 

Nije ni to tačno, imao je on ispada koliko hoćeš. Pljuvanja, vrijeđanja... Pa kako nas je samo ukopao kad je je protiv Slovenije 2000. namjerno dobio crveni karton kad smo gubili, sreća pa je ušao Piksi bog i Drulović i izjednačili.

 

gluposti. jako mudo sto ne peva jebeno sranje od himne. mihajlovicu je bolje da uigrava reprezentaciju i slicno nego sto izigrava neki autoritet na skroz pogresan nacin. naravno, daleko od toga da je ovaj turcin cvecka...

 

Zašto je himna sranje???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, cek, cek. Sto se tice Mihajlovica. Zar nije pre par nedelja u nekom intervjuu izjavio da sa svojom decom prica na Italijanskom posto se veoma tesko sporazumevaju na Srpskom? Dal ih je naucio Boze pravde na Italijanskom da pevaju?

 

Izem ti nacin uterivanja discipline. Pitam se da li je i Lev terao Kediru, Ozila, Boatenga, Marina i ostale da pevaju Nemacku himnu.

 

Da ne bude da branim Ljajica. Sta li je on kog kurca potpisivao onaj "ugovor" koji su im dali kad nije ni nedelju dana planirao da ga postuje.

Edited by Nightfall

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjeruj mi da bi pjevali svapsku himnu samo kad bi se trazilo od njih,samo lev nema potrebu to da radi jer uvijek na tacni dobija nukleus repke od igraca iz bundeslige.toga odje nema pa se nukleus mora praviti,antara je zamalo uspio ali ste ga skenjali a je malo pustio muda,kao mi ustasu,i to je nas problem.ja kontam da ce biti bolje jer sumnjam da ce miha da trpi ikakve pritiske i karanja,i opet vam kazem,sacekajte bar par takmicarskih meceva pa onda kenjaza ako usere motku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno da je rekao da svi moraju da skacu na jednoj nozi i da se udaraju u teme pre pocetka utakmice, svako ko je pristao nema prava da jede govna. Malo govno ni ovako nije trebalo da dobije sansu, ovako je bas lepo ispalo. Ne vezano za pricu, spaliti dzamije i proterati agresivne religiozne govnare odavde, nek puse kurac Abu Hamzi i nek seku jedni drugima usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga boli patka za himnu? Bože pravde, trt-mrt... Ateisti i oni koji ne veruju u "našeg" boga ne moraju da pevaju. I tačka. Jebeš himnu.

 

A Mihajlović? Auuu...

 

Rođen u Vukovaru, majka Hrvatica, otac Srbin, izjašnjavali se kao Jugosloveni ceo život... Ćerke Viktorja i Virginia, oženjen žabarkom Ariannom. Živeo i radio, tj. plaćao porez u Italiji ceo život. Nije pevao himnu svoje zemlje dok je igrao za reprezentaciju.

 

PRAVI primer patriote. Nije nego.

 

Da neće možda Vidića da izbaci? Hahaha... Ljajić je kreten svakako, ali Miha napravio debila od sebe i reprezentacije.

 

Da je Ljajić pevao možda ne bi izgubili od Španije? M'da.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selektor postavi pravila i ko ih ne postuje ispada iz reprezentacije,sta je tu cudno?

Nije bitno da li je patriota ili ne,ako je rekao MORATE da pevate himnu,znaci da nemaju drugi izbor.

 

Sto se tice taktike svidela mi se skroz jer smo tako u mogucnosti da igramo,drugacije ne mozemo.

Treba dati Mihi sansu ako napravi sistem bice odlicna stvar.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...