Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Pa ako su prirodni, mirisu, onda su ovcije lokne ili bi to bio sinonim za afro? :confused:

 

I'm so confused :(

 

Ne znam, stvarno ne znam kako se zovu.

Ali kada imas kovrdzavu kosu i ne cesljas je jedno 6 meseci dobijes dredove. U stvari, ploce. Al ako ih seces i kidas dobijes dredove i nisu masni, sto bi bili masni...?

 

Mislim, eto, imam kovrdzavu kosu i zapatila sam ponekad (na moru .. heheh, ovaj, stvarno nisam bila u prilici da se cesljam :redface: ) poneki dred tu i tamo... ;):)

(ovo "tamo" je cista dezinfomacija, i ko kaze- LAZE)

A davno sam imala kontakta sa likom koji je imao tada dredove i ispicao mi je da ih je bas tako nabacio- nije se cesljao. Bili su skroz ok i uvek je mirisala kosa, nista nije bilo masno. Al nisu bili onako ujednacene debljine ko ovi sa slika sto ih postujete... ali su bili trOO ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, ali nje to zbog para, to je zbog umetnosti i nikad ne bih pristao na slikanje ako je slika vulgarna, samo zarad umetnosti, pare stvarno nisu bitne ....... i zelim mir u svetu i tako to ...... a te pare koje dobijem nisu mi presudne da se odlucim na taj korak ..... samo zbog umetnosti .... i mira u svetu

Hahahahahahahahaha. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kada imas kovrdzavu kosu i ne cesljas je jedno 6 meseci dobijes dredove. U stvari, ploce.

 

Ja nisam češljao kosu otkad sam je pustio (sem kad me frizer rasčešlja, of course) i nemam dredove. ;) U suštini, najzajebanija je ovakva kosa za šišanje, jer ako šiša neki frizer koji nije baš toliko vičan svom poslu napravi se katastrofa. :) Baš sam pre 3 dana proredio kosu i uradio mali undercut sa obe strane i nije mi žao kada dam 1000 dinara na šišanje kada znam da će frizer lepo da me ošiša i ništa da ne sjebe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam češljao kosu otkad sam je pustio (sem kad me frizer rasčešlja, of course) i nemam dredove. ;) U suštini, najzajebanija je ovakva kosa za šišanje, jer ako šiša neki frizer koji nije baš toliko vičan svom poslu napravi se katastrofa. :) Baš sam pre 3 dana proredio kosu i uradio mali undercut sa obe strane i nije mi žao kada dam 1000 dinara na šišanje kada znam da će frizer lepo da me ošiša i ništa da ne sjebe.

 

E to jeste stvarno ogroman problem naci frizera koji ume da sisa kovrdze kako treba. Meni sestra ima jako dugu kovrdzavu kosu i skoro svaki put se vrati od frizera skoro placuci i kukajuci kako su je unistili. Kaze da je ja 3 puta bolje osisam, koja nisam nikakvu frizersku zavrsila, jedina praksa koju imam je moja sopstvena kosa, njena, mamina, poneki drug i slicno... Problem je sto vecina ljudi ne vodi racuna o obliku lokni, i cesto preseku tamo gde ne trebaju, onda ne naprave dovoljno stepenastu i sl. Svaka ti cast ako si nasao frizera koji dobro odradi posao, jer stvarno za tako nesto pare nisu u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto vecina ljudi ne vodi racuna o obliku lokni, i cesto preseku tamo gde ne trebaju, onda ne naprave dovoljno stepenastu i sl. Svaka ti cast ako si nasao frizera koji dobro odradi posao, jer stvarno za tako nesto pare nisu u pitanju.

 

Totalno si u pravu. Ja sam srećom našao frizera koji stvarno mnogo dobro radi svoj posao, barem što se tiče mene, šteta što više ne šiša u Beogradu pa svaki put kada želim da skratim kosu moram da idem do Vrnjačke Banje, ali dobro, pošto šišanje nije često ne predstavlja mi problem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Uglavnom je ravna, ali se feniram sama da bi imala neki definisaniji oblik. U jednom periodu, negde od 1. do 4. razreda srednje skole kosa mi se prirodno uvijala na kisi, kao da sam plela kikice, a potom mi se ispravila i takva je dan danas. Uglavnom volim sama da se feniram, jer frizeri se zbune kad im dodje neko sa tako dugom kosom.

Inace, kad pomenuste putovanje u druga mesta radi frizure, ja i dalje ostajem pri misljenju da je najbolja frizerka koju sam srela Vesna iz Gornjeg Milanovca- kod nje se moja majka redovno drizira, a ranije sam i ja isla svaki put kada tamo odem. Secam se da mi je za matursko vece napravila sjajnu frizuru sa spiralnim loknama- i takva frizura mi je stajala sigurno 5 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh a kod mene obrnuto... Do kraja srednje sam imala ravnu kosu a onda je postala kovrdzava. Jos uvek ucim da zivim sa tim :mrgreen: I ne umem da se isfeniram tj. mrzi me jer mi je suvise gusta kosa. A imam kao profi cetku i sve ali dzabe ;p

 

Btw, posto vidim da ovde ima kovrdzavih dosta, dobra krema za kovrdzavu kosu je Subrina za sjaj kose, oko 150 din, probajte. To mi je bolje i od pene i od mnogih skupljih krema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam strasno jaku kosu, za nepoverovati...zvali su me kad sam bio klinac - ribaca cetka :D

Jednom mi je berberin)kao klincu, baka me vodila na sisanje) umetso 8 tadasnjih miliona- naplatio 10! Sa komentarom da tako nesto nije video u zivotu...

A sestra mi je frizerka, bas sam sad sa sisanja, uvek komentarise i cudi se koliko jaku kosu imam. Zato se sisam na kratko, sad samkao robijas osisan, polurobijas da kazem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...