Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

nemam pojma

nesam skolovala

 

ja mogu da razumem da se neko sazivi sa svojom duzinom kose, da se naviknes na nju kao sastavni deo svoje licnosti

i da se tako osecas komotnije, sta znam

 

ovo ostalo mi je klasicna mistifikacija

 

a s ozbirom da Indijanci imaju taj spiritualni trip sa kosom, ne cudi me da kada su ih izjebali i oshishali da su ovi "izgubili" svoje moci

Share this post


Link to post
Share on other sites

C'mon

 

Ima i ovaj, veca kompilacija:

https://www.quantumb...iritualhair.htm

 

Pa kaze na primer:

 

"Yogi Bhajan explained that if you choose to cut your hair, you not only lose this extra energy and nourishment, but your body must then provide a great amount of vital energy and nutrients to continually re-grow the missing hair."

 

Samo sto brzina rasta kose ne zavisi od duzine kose.

Kada dodje do krajnje duzine, ona i dalje raste, samo sto si u balansu izmedju dlaka koje se linjaju i onih koje rastu nove. Svaka dlaka prolazi kroz iste faze rasta i ima "zivotni vek" ali faze nisu sinhronizovane.

 

Ima onaj hair forum, ima ljudi tamo koji su "at terminal lenght". Kosa i dalje raste, ali ne u duzinu ako me razumes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma iscitavala sam takve clanke od jutros, reko wtf

bilo zabavno u pocetku, posle kontam napravili jebote citavu filozofiju oko necega sto nema veze s mozgom :haha:

 

cuj, onda su cjelavi ljudi u prednosti jer ne moraju uopste da pustaju kosu, plus im je "terminalna duzina kose" -1 :haha:

 

a ovo sto sam rekla za indijance

pa ono, ako se oni ne osecaju komotno, onda to sigurno utice i na njihove sposobnosti

 

ko ono, riba i dalje isto izgleda ali joj se ne svidja njena frizura pa se oseca lose i nejebljivo, iako je kvalitet sisa i guzice i face ostao potpuno isti, i ni jedan strejt muskarac iz njenog okruzenja nije bas sasvim primetio da je ista menjala na sebi :mhihi:

 

well, ako ima neka joga poza za placanej infostana, da se iscimam, ovako za kosu, nah

 

 

https://www.3ho.org/articles/all-about-hair-yogi-style

 

toe bre sve skola ovog hair teachera sto si citirala :haha:

 

u dvajs marke da ima liniju sampona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok... bacam hipotezu na clanak o kosi, malo inspirisana indijancima i samurajima koji su negovali dugu kosu kao odlicje ratnika :haha:

 

Realno kosa nema nerve, to je mrtvi proetinski izdanak, ali sto je duza to je podloznija faktorima spoljne sredine samim tim i najmanji vetric koji pomeri dlaku je stimulus za nerv koji se nalazi u korenu dlake. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me cudilo :haha:

 

To kao, inverzije poboljsavaju protok krvi u skalpu pa kosa raste. Dunno, I'd rather pole.

 

Ne, u pravu si sto se tice sugestije. Znaci u stvari to su clanci "kako da postanes jebiv" samo za indijance :haha:

 

Ok... bacam hipotezu na clanak o kosi, malo inspirisana indijancima i samurajima koji su negovali dugu kosu kao odlicje ratnika :haha:

 

Realno kosa nema nerve, to je mrtvi proetinski izdanak, ali sto je duza to je podloznija faktorima spoljne sredine samim tim i najmanji vetric koji pomeri dlaku je stimulus za nerv koji se nalazi u korenu dlake. :haha:

 

Ulete mi. Pa vidi, vetar ce pomeriti i kracu dlaku. Tezina dlake ima neku povratnu informaciju mozda, i ako se recimo zakaci za granu sto ce tesko s kratkom kosom.

 

Al mislim da je Zen ubola sustinu, jednostavno se osecaju nejebivo i u borbi prejebivo :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, ja sam waist. Bila skratila kad se porodih, na malo iznad bsl.

 

Nemam pojma, tu sam zadovoljna duzinom, tako bilo i pre (prelazi preko brajki kad se nosi napred, iz nekog razloga to mi je dosta gotivno, da, zene cesto mere kosu u odnosu na sise :) ).

Ne bih isla dalje od bcl (butt crack lenght, ime kaze sve :haha: ), izmedju ostalog jer volim da je nosim pustenu ponekad a verujem da je zesce smaranje kad sednes na svoju kosu.

 

E, havocka, sad vidim tvoje aspiracije. Overi long hair community.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...