Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Imam faze kad se nateram da kupujem pilece belo i tunjevinu pa to i jedem, a nekad bas i ne... I pila sam prosle godine Nutrival plus kapsule celih shest meseci.

 

Ima mnogo "tips & tricks" kad je nega kose u pitanju. Npr. super bi bilo kad bi nam bili dostupni shamponi bez Sodium Laureath Sulfata jer isushuje kosu (pa ti onda posle pranja stalno treba regenerator i zapravo si u zacaranom krugu). Na stranim forumima imaju celi pokret gde ljudi peru kosu regeneratorom a ne shamponom (jer nema SLS a navodno ima dovoljno materija za ciscenje). Mi smo kao potrosaci jos uvek dosta neobrazovani i nerazvijeno nam je trziste, a cenim da se u danasnje vreme sa kosom moze gotovo sve (samo treba znati sta, kako i gde ;) ).

 

 

Gliss kur i ostali slicni preparati imaju u sebi silikon koji posle nekog vremena preoptereti kosu sto posle izazove kontra efekat i kosa postane imuna i zasicena.. bude lepa prvih sat vremena od pranja posle katastrofa, suva, ucebana..

Od sampona preporucujem Biomelem koji sadrzi Sodium Laureath Sulfat na prirodnoj bazi, super je, lepo ocisti kosu.. Posle toga stavim cickovo ulje na krajeve i kosa je nikad bolja :rockdevil:

 

Sta sad? ;)

 

Inace, svidja mi se ideja o pranju kose regeneratorom, kad odlucim da pustam kosu radicu to. Sad me mrzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se umasti pri korenu u roku od 24h dok su krajevi suvi (mada ne cvetaju po godinu dana), zato sapunjam glavu sve dok ne pocne da peni a na kraju samponom samo jednom prodjem kroz ostatak. Nije nesto ekstra ali mozda bi bilo jos gore da ne radim tako :lol: Maske za kosu (ona roze Loreal sto reklamira Laetitia :wub: ) stavljam samo da bih mogla da rascesljam dredove koje dobijam od shnale.

Ko ima perut Vichy ima odlicne sampone, cak za razne vrste peruti. Mada su skupi al to nije bitno kad vredi.

Inace Collistar sampon za volumen :rockdevil: Najlepsi miris na svetu. I stvarno "radi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se umasti pri korenu u roku od 24h dok su krajevi suvi (mada ne cvetaju po godinu dana), zato sapunjam glavu sve dok ne pocne da peni a na kraju samponom samo jednom prodjem kroz ostatak. Nije nesto ekstra ali mozda bi bilo jos gore da ne radim tako :lol: Maske za kosu (ona roze Loreal sto reklamira Laetitia :wub: ) stavljam samo da bih mogla da rascesljam dredove koje dobijam od shnale.

Ko ima perut Vichy ima odlicne sampone, cak za razne vrste peruti. Mada su skupi al to nije bitno kad vredi.

Inace Collistar sampon za volumen :rockdevil: Najlepsi miris na svetu. I stvarno "radi".

 

 

Ne razumem ja to nista. Opis kose unuke smrti -Suzan od prilike najvise odgovara mojoj... sta god da joj uradim ona se rascupa i uvek nekako imam istu frizuru. Ekstremnu situaciju sam imala jednom - kad sam se farbala shpanskim farbama u narandzasto, al sam je prosto isekla i dovidjenja. To raste, to je kosa. Ono, kao. Wo'eva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga ne razumem ni ja, nisam nikad naletela na preparat za koji sam rekla "vau, ala je pomogao mojoj kosi" :)

mini val je zakon inace samo covek je baksuz pa onda mu nedostaje dosadna ravna kosa. ali zakon za volumen i instant frizuru. Znam i mesto gde ne ostecuje (proslo 8 meseci i jos ne cvetam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kovrdzava. Nekad sam se lozila da radim obrnuti minival, da je ispravim kiselinom, onda sam se srodila sa svojomo kosom i tako :)

A preparati, sve je to manje ili vise isto. Jedino sto je cuda cinilo ljudima (ali ne i meni :( ) je taj mikoseb koji je antimikotik (zene znaju), al to je vec lek.

Ipak najvidljivije rezultate sam imala od pakovanja zumance+ricinusovo ulje. Toliko o preparatima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima problem sa suvom kosom...

ovo je dobra stvar

PROD_1027236.jpg

 

Prskao sam takve neke sprejcice po kosi i imalo je efekta ali pitanje je kol'ko to moze da bude efikasno na duzi period? Mozda je i najbolje sto neko rekao bre, voda, malo sapun i gotovo! Da citiram iz onog video klipa u selu Majur kod Jagodine (za vreme bombardovanja): '...prirodna ruka, prirodno drvo!' :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preparat za izbegavanje je ovo:

elseve_nutri_gloss_light_balsambezotmivane.jpg

 

isusuje kosu i cini je odvratnom.

Inace, ima li neko iskustava sa Elseve pakovanjima? Posto su jako mala, jer za moju kosu 150 ml znaci 3 koriscenja, zanima me vredi li na njih bacati novac?

 

Inace, ona frizerska pakovanja sto koriste u vecini salona, nekada mogu da budu delotvorna. Kosa se lepo fenira i prijatnog su mirisa. Ja sam potrosila vec ovo:

 

sericalcremaallatteuo6.jpg

 

a sad imam od lanenog semena i sargarepe u narandzastoj kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, ima li neko iskustava sa Elseve pakovanjima? Posto su jako mala, jer za moju kosu 150 ml znaci 3 koriscenja, zanima me vredi li na njih bacati novac?

 

Nisam bio bas nesto odusevljen njima...

 

Nego niko ne pomenu vrh hemije: PANTEN! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjoh jedan zanimljiv forum gde ekspert tumaci sta je dobro za kosu, a sta ne na osnovu sastava. Ne savetuje nikako ono sto sadrzi silikone, jer takvi proizvodi daju samo instant efekat, vec posle nekoliko sati kosa se masti i ne izgleda lepo. Tu su dali i gomilu preporuka za neke dobre prozivode, pa nameravam i sama da isprobam neke od njih. Nazalost, toga nema u NS i moracu da dodjem u BG cim mi vreme dozvoli, jer mnogo toga mogu da nadjem u jednoj parfimeriji gde prodaju samo kvalitetne proizvode za zapadno trziste.

 

Do tada, mozda nije lose da isprobate ovo: mz_alverde_clip_image006.jpg iz DM parfimerija, ja imam njihov balzam i sasvim je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...