Jump to content

Abhoth


Hamsun

Recommended Posts

ABHOTH - Symphonic Death Metal bend iz Podgorice, snimili su prvu autorsku pjesmu. Bend su osnovali Srdjan Mišović i Branko Jugović prije otprilike godinu i po dana, a ubrzo se im se pridruzio i gitarista Miloš Klikovac. U proteklih godinu i po dana bend je bio veoma aktivan i do sada imaju preko 15 autorskih pjesama od kojih je Beyond The Gates Of Silver Key prva koja je snimljena, ali ne i poslednja. Abhoth nije nastupao uživo, jer nisu uspjeli da nadju adekvatnog bubnjara, a live nastupi im svakako nisu primarna stvar i razlog osnivanja benda. Bend je u potpunosti okrenut snimanju.

 

 

Line-up:

Branko Jugović (Bane) - Vocals, Bass, Drums Programming

Miloš Klikovac (Klidza) - Guitars

Srdjan Mišović (Miške) - Keyboards Programming

 

 

Download:

Abhoth - Beyond The Gates Of Silver Key

 

Music & Lyrics by Srdjan

Drums concept by Bane

Produced by Bane

 

Still waters, run deep...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslusah ovu prvu pesmu. Iskreno, neznam koliko se ovo moze nazvati Death Metalom, ja licno to ne bih tako nazvao. Jedino sto asocira na Death Metal jeste growl vokal.

 

No, bilo kako bilo, drago mi je sto radi bend, i nadam se da ce kvalitetno snimiti vise autorskih stvari, pa da dobijem pravi utisak.

 

Za fanove Doom, Black i Gothic Metala preporucujem ovaj bend. Jbg za Death Metalce stvarno nije, ovde nema niti dovoljno brzine, tehnike, agresivnost...Previse je ovo "mracna" muzika kako bi se mogla opisati Death Metalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odslusah ovu prvu pesmu. Iskreno, neznam koliko se ovo moze nazvati Death Metalom, ja licno to ne bih tako nazvao. Jedino sto asocira na Death Metal jeste growl vokal.

 

No, bilo kako bilo, drago mi je sto radi bend, i nadam se da ce kvalitetno snimiti vise autorskih stvari, pa da dobijem pravi utisak.

 

Za fanove Doom, Black i Gothic Metala preporucujem ovaj bend. Jbg za Death Metalce stvarno nije, ovde nema niti dovoljno brzine, tehnike, agresivnost...Previse je ovo "mracna" muzika kako bi se mogla opisati Death Metalom.

 

 

 

Pozdrav, ja sam Bane - vokal i basista Abhoth-a i Zaimus-a (takodje otvoren topic).

Super je sto ste dali komentar, da vidim kako drugi ljudi dozivljavaju nasu muziku. Priznaces da ovo nije vrsta metala sa kojom se cesto susreces, i mi smo imali problema oko toga kako da nazovemo nas pravac, ali death metal je bilo neizostavno, zbog rifova i ritam gitare. Najveci problem je bilo ono sto ide ispred death. Vama je mozda tesko da sudite po jednoj pjesmi, ali uvjeravam vas da postoji valjani razlog zasto smo death metal. Nije technical-brutal death ili old school ali mislim da je vise death nego li black, doom ili gothic. Death u jednoj od svojih mnogobrojnih formi. Ima mnogo death bendova koji koriste klavijaturu. Takodje mislim da ce se vise svidjeti nekom deteru nego goticaru (iz iskustva), mada je to relativno. Ne znaci da se nekom ko preferira death nece svidjeti nesto sto ima veze sa blackom, doomom, mracnom atmosferom... Metal je metal. Kad govorimo o primjesama, ovdje ima vise primjesa thrash-a (sto se tice dionica ritam gitare i rifova) nego gothic-a i black-a zajedno, pogotovu u drugom dijelu, tacnije posle nekih 3 i po minuta pjesme. Nego aj`, ti je tako dozivljavas i sasvim ok. Svidja mi se taj epitet ``mracna``. Poslusaj pjesmu jos jednom, ali ovaj put je pojacaj glasnije (play it load!!) i dodaj malo basova, siguran sam da ces promjeniti misljenje (a mozda i neces). Kada smo kontali kako da nazovemo pravac koji sviramo, razmisljali smo se izmedju atmospheric i symphonic ispred death metal. Ovo nisu izmisljeni pravci, ali nisu cesti. Svaki komentar je dobro dosao. Cheers!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Play it loUd! Ne loAd kao sto napisah...

 

Ovo ce od sad biti trajni link za download, jer ce ovaj gore kad tad da postane nevazeci.

 

!Molio bih sve vas koji skidate pjesmu da je skinete sa ovog linka:

Download - http://www.mediafire.com/?y22inli11i2

Edited by Jug_Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak,pohvale za rad.Cuo sam i za Zaimus,ali ne mogu trenutno da se setim da li imate neki materijal koji bih bio u mogucnosti da preslusam,tj,da li sam ga slusao.nebitno.Sto se tice same pesme,zavisi ko na cemu slusa muziku[to se odnosi na ono "pojacaj ovo,"smanji ono na zvucnicima da bi cuo to i to",jer niko to nece da radi kada preslusava muziku,vec ce da ubaci vasu pesmu u winamp i da odslusa],ali realno,vasa muzika vise vuce na neki atmosfericniji ekstremni metal[posto se cuju death/black i donekle doom uticaji[u atmosferi,ne toliko u rifovima]]...nadam se da cete okaciti jos neke stvari za download,da kompletirate zvucnu sliku.Zamerke idu na racun producenta koji je izuzetno lose postavio vokale.Preglasni su u odnosu na ostatak muzike,i samim tim sto ste roknuli toliko reverb-a su trebali da budu tisi,jer su ovako skroz neprirodno u prvom planu,nemoguce je skoncentrisati se na ostatak muzike kada se vokal ukljuci.Ne zelim da budem cepidlaka i da kenjam,vazna je ideja,ali ne upadajte u taj fazon da sve sto je snimljeno DIY mora obavezno da zvuci amaterski i sklepano-tek-da-se-ima-sta-prezentovati narodu,pogotovu sto vam polovinu instrumenata u bendu cine programirani VSTI-jevi,a ne ljudski odsvirani instrumenti.

Nadam se da cete ovo shvatiti kao dobronamernu kritiku i sugestiju,i nadam se da cu uskoro moci da poslusam jos neke vase stvari.

Edited by SlavoniC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se snimalo na integrisanoj zvucnoj i mislim da je uradjen prilicno dobar posao kada se uzme u obzir oprema sa kojom je radjeno. Nisam koristio monitore (jer iste i ne posjedujem), nego hi-fi zvucnike, a kada se preslusava na njima, mnogo je teze odrediti kojih frekvencija ima vise, a kojih manje, jer svaki hi-fi zvucnik na svoj nacin ``boji`` zvuk (bilo sa low, mid, ili high frekvencijama). Zato sam ja prije nego je stvar postavljena ovdje, stvar preslusao na 5-6 razlicitih hi-fi zvucnika i donio zakljucak da je odnos jacine pojedinacnog instrumenta i vokala onakav kakav smo htjeli da bude. Imam i verziju (koja je prva snimljena) gdje su vokali malo tisi, ali je po meni (i ne samo meni) ova bolja. Necemo nista vise postavljati do ljeta (a mozda i malo kasnije), kada ce se kupiti bolja oprema, jer ako se sada snime pjesme, snimanje istih bih se ponovilo u kratkom vremenskom periodu, a i svakako smo sada svi u obavezama. Tvoje kritike i sugestije su na mjestu. Pozdrav Slavonic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sve se snimalo na integrisanoj zvucnoj i mislim da je uradjen prilicno dobar posao kada se uzme u obzir oprema sa kojom je radjeno. Nisam koristio monitore (jer iste i ne posjedujem), nego hi-fi zvucnike, a kada se preslusava na njima, mnogo je teze odrediti kojih frekvencija ima vise, a kojih manje, jer svaki hi-fi zvucnik na svoj nacin ``boji`` zvuk (bilo sa low, mid, ili high frekvencijama). Zato sam ja prije nego je stvar postavljena ovdje, stvar preslusao na 5-6 razlicitih hi-fi zvucnika i donio zakljucak da je odnos jacine pojedinacnog instrumenta i vokala onakav kakav smo htjeli da bude. Imam i verziju (koja je prva snimljena) gdje su vokali malo tisi, ali je po meni (i ne samo meni) ova bolja. Necemo nista vise postavljati do ljeta (a mozda i malo kasnije), kada ce se kupiti bolja oprema, jer ako se sada snime pjesme, snimanje istih bih se ponovilo u kratkom vremenskom periodu, a i svakako smo sada svi u obavezama. Tvoje kritike i sugestije su na mjestu. Pozdrav Slavonic!

 

 

 

odslusao sam tu pjesmu u karadjordjevom parku,sjecas se kad si mi je dao da je cujem na mp3?

rekao sam ti da mi se pjesma mnogo svidja ,ali isto mala zamjerka sto je vokal malo preglasan.

nadam se da ce se to popraviti na narednim pjesmama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...